+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/66

Tema: Hrvatski suverenisti

Hrvatski suverenisti

Danas bio skup u Lisinskome, predstavili program za izbore. Bili Škoro, Sunić, Glasnović, Hasanbegović, Ilčić, Zekanović, Tomašićka, Sačić, Bernardica Juretić...Tu već imamo materijala za ministra obrane, policije, kulture, demografije, vanjskih poslova. Još uzmu Marić z a financije i to je to.

Posljednje uređivanje od Grunf : 07-03-2020 at 22:15

Kakav Marić. Ne treba opoganjivati s nikim iz HDZea.

Tu mi je Sačić višak. I Tomašićka naravno.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Marić je ne stranački lik, došel iz Agrokora u vladu i radi odličan posao kao ministar financija. Treba ga uzeti, ak osvoje vlast. Mislim, to je samo prijedlog, ali dobar prijedlog.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Marić je ne stranački lik, došel iz Agrokora u vladu i radi odličan posao kao ministar financija. Treba ga uzeti, ak osvoje vlast. Mislim, to je samo prijedlog, ali dobar prijedlog.
    Ekonomija je izuzetno važna. Pa ako nam je to vrhunsko, pa čemu onda mijenjati Plenkovića i Marića? Baš su pravi dečki! Pa što se onda bježi van, poduzeća zatvaraju, uvozi 150.000 T svinjetine...., a vladajući tako dobri?
    Također, "došel" je iz Agrokora, ali on "ništa nije znao", kao da nije bio finacijaš, nego vozač viljuškara. Borg, Amerikanci, Rusi, tužbe, babe, žabe i banane... A ne bi mu bilo mrsko uvaljati nam i Linićev porez na nekretnine.
    Daleko mu bila kuća.
    Desna domoljubna opcija će vjerojatno morati ići sa HDZ-om, ali pod uvjetom da HDZ-u nametnu masu teških uvjeta. Pa i po cijenu velike koalicije ili novih izbora. A da li će domoljubna opcija za to imati snage, jedinstva i pameti?

Moj favorit bi bio prof. Slavko Kulić (https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...drustvo-506737).

Tko god je okužen HDZ om ne može bit dobar.

O financijama ne znam puno ali Hrvatska sporo ekonomski napreduje . Rast je mizeran na razini statističke greške. Nema nikakvog zamaha u industriji ni uopće u ekonomiji. Uvoznički lobi i dalje drma Hrvatskom. Farme se zatvaraju. Mali obrti se gase pod poreznim opterećenjem. Parafiskalni nameti su i dalje tu. Državna administracija buja. Ne znam zašto se i dalje plaća reket gospodarskoj komori i to nakon "slučaja Vidošević". Slovenija će nas uskoro stići i preteći po BDP-eu a upola ih manje ima. Koja je to razlika.

Neki govore da doznake iz inozemstva nose 6% BDPea. Zato samo raste potrošnja. Da nema toga veli Grmoja mi bi bili u recesiji. Kad izračunaš od - 3,5-4%.

Jel sve tako i jel za sve odgovoran Marić ne znam ali Hrvatska se slabo ili nikako miče naprijed.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2020 at 13:12

E da tu je sveprisutni Pero Kovačević. Ne znam da će ta opcija puno uzet ako Škoro ne bude s njima u koaliciji. Previše je tu " rasturača" možda i profesionalnih.

Što se mene tiče ostajem pri NHR-u.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2020 at 13:11

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tko god je okužen HDZ om ne može bit dobar.

O financijama ne znam puno ali Hrvatska sporo ekonomski napreduje . Rast je mizeran na razini statističke greške. Nema nikakvog zamaha u industriji ni uopću ekonomiji. Uvoznički lobi i dalje drma Hrvatskom. Farme se zatvaraju. Mali obrti se gase pod poreznim opterećenjem. Parafiskalni nameti su i dalje tu. Državna administracija buja. Ne znam zašto se i dalje plaća reket gospodarskoj komori i to nakon "slučaja Vidošević". Slovenija će nas uskoro stići i preteći po BDP-eu a upola ih manje ima. Koja he to razlika.

Neki govore da doznake iz inozemstva nose 6% BDPea. Zato samo raste potrošnja. Da nema toga veli Grmoja mi bi bili u recesiji. Kad izračunaš od - 3,5-4%.

Jel sve tako i jel za sve odgovoran Marić ne znam ali Hrvatska se slabo ili nikako miče naprijed.
    U zadnjih 5 godina je BDP 18% veći, plaće 13% veće. To je kaj se tiče gospodarstva.

Kaj se tiče njegovog dijela, financije. Smanjil je vanjski dug za 10 milijardi eura, javni dug stagnira apsolutno, relativno pao za 15%. Hrvatski kreditni rejting podignuo iz kategorije smeće u investicijsku razinu. Smanjio pdv na 13% za meso, voće, pelene, jaja, posluživanje hrane. Povećao osobni odbitak na 4.000 kuna, s 2.500. Smanjio porez na dobit s 20 na 18%, s time da nižu stopu od 12% plaćaju svi koji zarade manje od milijun eura. Mladi do 25. godine ne plaćaju porez na dohodak, a do 30. upola nižu stopu od normalne. Prošle godine je osnovan mislim rekordan broj firmi u zadnjem desetljeću. Uvoz je od ulaska u EU rasta isto kao i izvoz, a turizam je duplo jači. Zato u odnosu s inozemstvom bilježimo veliki plus, više love ulazi nego kaj izlazi. Grmoja nema pojma kaj priča.

Ukratko, najbolji ministar financija u zadnjih 20 godina. Njega se isplati uzeti, na korist našem narodu, a to je cilj, da narod prosperira.

Ne znam te detalje, možda su i točni ali kako više love ulazi nego izlazi ako imamo pokrivenos uvoza izvozom od nekih 60- tak %.

To čak ni doznake iz inozemstva ne mogu pokrit.
    I rast BDP je mizeran. U usporedbi sa zemljama koje imaju nižu startnu osnovicu poput nas. Kako Poljska, Mađarska i Rumunjska mogu imat rast i po 5% i Slovenija a mi ni 3% ne možemo na godišnjoj razini dobacit.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ne znam te detalje, možda su i točni ali kako više love ulazi nego izlazi ako imamo pokrivenos uvoza izvozom od nekih 60- tak %.

To čak ni doznake iz inozemstva ne mogu pokrit.
    I rast BDP je mizeran. U usporedbi sa zemljama koje imaju nižu startnu osnovicu poput nas. Kako Poljska, Mađarska i Rumunjska mogu imat rast i po 5% i Slovenija a mi ni 3% ne možemo na godišnjoj razini dobacit.
    Zato jer se zbraja sva lova koja ulazi i izlazi, od roba, usluga, doznaka, plaća u inozemstvu itd. Usluge nas izvlače tj. turizam.

Slovenija i Slovaka su rasle sporije od nas, Poljaci, Mađari i Rumunji brže. Zašto nitko ne kaže kako rastemo brže od Slovenaca i Slovačka koji su ispred nas nego gledaju ove iza nas i kukaju da nas stižu. Nek nas stižu, to je dobro za nas, možda usvojimo neke njihove dobre politike. Mađarska, Rumunjska imaju izvrsne mjere koje bi nama pomogle. Slovačka isto.

Slovenci su donedavno imali rast preko 5%.

Kad smo mi to imali?

Za vrijeme Sanadera smo imali i 6 i 7 posto rasta. Možemo opet to imati par godina pa ćemo opet biti 6 godina u gospodarskoj i društvenoj depresiji.

Veći rast je moguć, ali on ide ruku pod ruku sa suverenom politikom jedne države i guranjem svojih interesa po svaku cijenu. Pod suverenom politikom ne mislim da zatvorimo granice za uvoz.

U zadnjih 5 godina je BDP 18% veći, plaće 13% veće. To je kaj se tiče gospodarstva.

Kaj se tiče njegovog dijela, financije. Smanjil je vanjski dug za 10 milijardi eura, javni dug stagnira apsolutno, relativno pao za 15%. Hrvatski kreditni rejting podignuo iz kategorije smeće u investicijsku razinu. Smanjio pdv na 13% za meso, voće, pelene, jaja, posluživanje hrane. Povećao osobni odbitak na 4.000 kuna, s 2.500. Smanjio porez na dobit s 20 na 18%, s time da nižu stopu od 12% plaćaju svi koji zarade manje od milijun eura. Mladi do 25. godine ne plaćaju porez na dohodak, a do 30. upola nižu stopu od normalne. Prošle godine je osnovan mislim rekordan broj firmi u zadnjem desetljeću. Uvoz je od ulaska u EU rasta isto kao i izvoz, a turizam je duplo jači. Zato u odnosu s inozemstvom bilježimo veliki plus, više love ulazi nego kaj izlazi. Grmoja nema pojma kaj priča.

Ukratko, najbolji ministar financija u zadnjih 20 godina. Njega se isplati uzeti, na korist našem narodu, a to je cilj, da narod prosperira.
    Ima tu svega, ali na stranu Plenkyeve statistike, vidite li oko sebe procvat? Vidite li ljude koji se vraćaju iz inozemstva? Vidite li kako se pokreću velika poduzeća koja zapošljavaju tisuće, a za sobom još vuku masu kooperanata? Vite li kako se veliki monopolisti (INA, HEP) vraćaju u ruke hrvatskog naroda? Sve je to prelijevanje iz šupljeg u prazno. Pa neki dan su se zadužili za 15 milijardi nečega, pa je pala kuna u odnosu na €. A taj isti €, žele da nam uvedu mimo volje naroda, a pogotovo referenduma. Ili kada blebeću o smanjenjju nezaposlenosti - nije Vam jasno o čemu se radi?
    Nedavno sam čitao o tome, kako nam je i pored rasta plaća, pala kupovna moć, jer cijene rastu brže. Nekada sam kolica u shopping centru napunio za ~ 400,00 kuna, a danas ponesem 1000,00 i nisam siguran da li će biti dosta. Država koja doživljava gospodarski procvat, izgleda i diše drugačije!
    Problem hrvatskog gospodarstva leži (prvenstveno) u rashodovnoj strani proračuna, ali u to se ne dira.

Ovo zadnje o "najboljem" ministru financija u zadnjih 20 godina, možda je čak i istina. Ne zato jer ovaj valja, nego što su drugi bili i gori. To je Plenkyev eurofilčić, kod kojega nema novaca za poštenu demografiju, pokretanje proizvodnje i tsl., ali ima za HAVC, "kulturu", okupaciju Afganistana, dovlačenje ilegalnih imigranata, Pupovčeve prohtijeve, HNS kurikulum, udruge, pobačaje i tsl.
    Ako on valja - valja i njegov gazda.

Za vrijeme Sanadera smo imali i 6 i 7 posto rasta. Možemo opet to imati par godina pa ćemo opet biti 6 godina u gospodarskoj i društvenoj depresiji.
    Od kuda Vam te fantazije? U čemu se ogledao taj "rast". Izgradnji rukometnih dvorana - vječitih gubitaša ili farbanje tunela u drugom svježe izgrađenom gubitašu ili prodaji INE?! Pa Sanader nas je uveo u gospodarsku krizu, a našu ekonomsku situaciju opisao kao "u banani smo".
    Baš smo rasli....

To i kažem, možemo i danas umjetno napumpati rast i biti srednjoeuropski tigar, ali par godina.

I ja sam čital nebuloze o padu kupovne moći zbog rasta cijena. Plaće su od 2014. narasle 15 %, inflacija je bila u tom razdoblju 1,5 %. Realno rastu plaće 3 do 4% godišnje, u petogodišnjem razdoblju rast realnih plaća 13,5%.

Suverenistima treba dobar ministar financija, nek bude iste razine kao Marić i ja zadovoljan.

Program je dobar ali ne i ono francuskoidno leftardsko lupetanje o Hrvatima kao građanima Hrvatske, lagano mi se smračilo pred očima kad sam to vidio do te mjere da sam počeo razmišljati da im ne dam glas. Što će im 99% dobrih stvari ako u onoj osnovnoj žele putem Švedistana?

Hm, Zekanović kaže da neće s HDZ-om dok Ruža onako amaterski kaže 'ovisi tko će voditi HDZ'. Hasanbegović se šepiri kao napuhani zagorski puran (sigurna sam da je on jedan od profesionalnih rasturača). Nije pozvan Predrag Mišić ali zato je u prvom redu sjedio onaj koji je '91. branio Hrvatsku tamburom iz Pittsburgha. Hvala, ali ne hvala, ostajem NHR-ovka!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Hm, Zekanović kaže da neće s HDZ-om dok Ruža onako amaterski kaže 'ovisi tko će voditi HDZ'. Hasanbegović se šepiri kao napuhani zagorski puran (sigurna sam da je on jedan od profesionalnih rasturača). Nije pozvan Predrag Mišić ali zato je u prvom redu sjedio onaj koji je '91. branio Hrvatsku tamburom iz Pittsburgha. Hvala, ali ne hvala, ostajem NHR-ovka!
    Mišić je na svom Facebook zidu objavio da je uz Škoru/suvereniste. NHR po jučerašnjoj anketi su na skoro 1% (0.9%)..baš kao i Suverenisti. Blago nama sa ovakvim razmišljanjima.

Suverenisti i Škoro zajedno jedini imaju šanse ugroziti duopol u hrvatskoj politici i srušiti ustaljene strukture i protuhrvatske elite. NHR će biti oko 1, možda 2 % ako izađu sami na izbore. Nadam se da će se dogovoriti i izaći na izbore na platformi Suverenista jer im je to jedini način da uđu u Sabor.

Da ali Hasan ne želi NHR u savezu.

Kad se mi ovdje pozivamo na jugoankete onda je stvarno stanje konfuzno.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove