Vidi rezultate ankete: Je li vrijeme za paniku?

Glasači
15. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Nema mjesta panici

6 40.00%
  • Ima mjesta za blagu paniku

3 20.00%
  • Treba početi kupovati zalihe hrane i oružja

2 13.33%
  • Kraj je blizu, pokajmo se za naše grijehe

4 26.67%
+ Odgovori na temu
Stranica 42 od 60 PrviPrvi ... 32 40 41 42 43 44 52 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 821/1196

Tema: Histerija oko korona virusa

Koja je ona plavuša neku večer u "Otvorenom" koja je drži samu sebe važnom i bitnom, a koja se sva izšokirala komentarom jednog gledatelja koji nije za cijepljenje.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Koja je ona plavuša neku večer u "Otvorenom" koja je drži samu sebe važnom i bitnom, a koja se sva izšokirala komentarom jednog gledatelja koji nije za cijepljenje.
    Nisam gleda al' vjerojatno se radi o pomoćnici Capka koja je poznata po izjavi da cjepiva koja je Hrvatska kupila štite od smrti 100%.

Meni se čini da je ta ista večeras na Novoj Tv izjavila da imamo strmoglavi rast zaraženih

Ovo je ta iz Otvorenog a ima i drugih lumena, komunikacijskih stručnjaka poput Macana. Neki komunikacijski stručnjak godine.

http://youtu.be/VtbbJXuE_eU
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-10-2021 at 20:58
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Meni se čini da je ta ista večeras na Novoj Tv izjavila da imamo strmoglavi rast zaraženih

Ovo je ta iz Otvorenog a ima i drugih lumena, komunikacijskih stručnjaka poput Macana. Neki komunikacijski stručnjak godine.

http://youtu.be/VtbbJXuE_eU
    Nije to ona na koju sam mislia. Ova ima titula za izvoz..i obraz ka dupla pancirka.

Haha, moral sam to pogledati. Koje snebivanje. Kaže ovo neću ni komentirati, uspoređivati cjepivo s kemoterapijom...Ali ženo pametna čovjek nije uspoređivao cjepivo s kemoterapijom nego je uspoređivao različite pristupe dvjema različitim bolestima i koliko je nebulozno na ovakav način tretirati koronu jer kad bi rak tretirali na isti način onda bi zdravima propisivali obveznu kemoterapiju. Mislim da je čovjek imao izvanredan komentar, izvanredna analogija koja pokazuje svu ludost korona mjera.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Zavadi pa vladaj, a cijepljeni su se jače primili na mamac. Izmišljena pandemija i onda podjela ljudi, sve radi lakšeg uvođenja svjetske strahovlade. Vi svi cijepljeni se sjetite otkud smo krenuli prije godinu i pol, od 2 tjedna zatvora i onda se vraćamo u normalan život. Za godinu dana ćemo svi skupa biti u zatvoru, ako sad ne kažemo dosta globalnoj diktaturi proletarijata. Eto kak bih riješio taj teror, tako što bih rekao dosta.
    Moraš shvatiti da ne shvaćaju svi ljudi ovu situaciju kao neki pokušavaj uvođenja strahovlade. Istina je da su donošene bezvezne i glupe odluke gdje se slala totalno kriva poruka. Ali, to ne znači da ne postoji pandemija s kojom se cijeli svijet bori. Netko u cjepivu vidi spas i povratak života na staro, a netko vidi otrov i sve najgore ikad. Takve skupine ljudi je teško zadovoljiti nekom pravednom odlukom za sve.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Uopće se neću svađati sa cijepljenima. Mislim da politička elita to i hoće. Zavadi pa zavladaj.

Nisam antivakser i cijepljena sam svim mogućim, dokazanim i provjerenim cijepivima. Zapravo sam veliki pobornik cijepljenja; protiv tuberkuloze, malarije, ospica, rubeole, tetanusa... sve redom dobro poznate bolesti i cijepiva na kojima se radilo godinama pa i desetljećima. Uspješno, hvala Bogu!

Zdrava sam i pridržavam se svih epidemioloških mjera.
    Nikoga ne ugrožavam a isto tako ne želim biti pokusni kunić i primiti u sebe nešto što je još u eksperimentalnoj fazi i koje još uvijek ne djeluje onako kako bi trebalo.
    Mogu mi zabraniti da putujem, ulazim na javna mjesta i radim ali mi ne mogu oduzeti zdrav razum i pravo da propitkujem i sumnjam.
    Ni nema potrebe da se svađamo. Na forumu smo, razmjenjujemo mišljenja

Za sve ove bolesti koje spominješ se neka od generacija cijepila prvim cjepivom koje je u odnosu na današnje bilo "lošije". Svaka nova generacija cjepiva se dalje razvija i postaje sve bolja i sigurnija. Recimo, prije se trudnice nisu smjele cijepiti protiv gripe, sada je to preporuka.

Nije uopće problem propitkivanja i sumnje samo mislim da često internet ratnici nisu educirani o stvarima o kojima govore. Svaka čast iznimkama, ali upravo zbog takvih dizanih pobuna su krenule priče kako određena cjepiva za djecu izazivaju autizam što je dovelo jedne godine do manje procijepljenosti djece i pojave bolesti koje smo mislili da su ostale daleko u prošlosti. Često je problem što se svako istraživanje akademske zajednice dočekuje na nož i proziva ih se lažovima koji rade samo za profit.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ako si cijepljen onda si imun na bolest.tj, zaštićen od necijepljenih pa nema nikakve situacije koju treba riješavati. Treba riješavati ovu situaciju u kojoj cijepivo nije cijepivo. Mainstream narativ sam kaže da cijepljeni nisu imuni na bolest i da mogu i oboljeti i zaraziti i cijepljene i necijepljene jednako. Ne mogu virovat da toliko ljudi ne vidi preočite kontradikcije u mainstream narativu.
    Cijepljenje ne znači da ne možeš dobiti bolest. To ti ne garantira nijedno cjepivo pa ni ovo falše kako ti kažeš. Tek visoka procijepljenost može zaštiti kolektiv što se pokazalo sa svim dosadašnjim zaraznim bolestima. Cjepivo znači da se u pravilu teže zaraziti i da se bolesti prebolijevaju sa manjim simptomima. Isto je i kod provjerenih i falših cjepiva.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od pdv;511850[B
    ]Cijepljenje ne znači da ne možeš dobiti bolest[/B]. To ti ne garantira nijedno cjepivo pa ni ovo falše kako ti kažeš. Tek visoka procijepljenost može zaštiti kolektiv što se pokazalo sa svim dosadašnjim zaraznim bolestima. Cjepivo znači da se u pravilu teže zaraziti i da se bolesti prebolijevaju sa manjim simptomima. Isto je i kod provjerenih i falših cjepiva.
    Da, po novonormalnoj definiciji cjepiva. Po staronormalnoj, koja je vrijedila do oko prije godinu dana, cjepivo je bilo cjepivo ako je osiguravalo imunitet kontra bolesti.
    Covid nije zarazna bolest. Covid uopće nije stvarna bolest. To je više, ka šta je danas neki amer na američkom forumu reka, biznis plan.
    Da je posrijedi stvarna i opasna bolest i djelotvorno i sigurno cjepivo mo'š bit sigurna da se ljude ne bi tribalo ni nagovarat ni prisiljavat da se cjepe.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 29-10-2021 at 00:22

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Cijepljenje ne znači da ne možeš dobiti bolest. To ti ne garantira nijedno cjepivo pa ni ovo falše kako ti kažeš. Tek visoka procijepljenost može zaštiti kolektiv što se pokazalo sa svim dosadašnjim zaraznim bolestima. Cjepivo znači da se u pravilu teže zaraziti i da se bolesti prebolijevaju sa manjim simptomima. Isto je i kod provjerenih i falših cjepiva.
    kako onda tumačiš Irsku, Izrael ili Hong Kong koji imaju visoku procijepljenost a korona i dalje divlja? zar ne bi po toj logici u takvim zemljama pandemija trebala biti gotova? desetak % necijepljenih ne bi smjelo davati brojke koje oni imaju.
    p.s. prirodni imunitet puno bolje štiti nego cjepivo, a nema nuspojava kao u ovom slučaju.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    kako onda tumačiš Irsku, Izrael ili Hong Kong koji imaju visoku procijepljenost a korona i dalje divlja? zar ne bi po toj logici u takvim zemljama pandemija trebala biti gotova? desetak % necijepljenih ne bi smjelo davati brojke koje oni imaju.
    p.s. prirodni imunitet puno bolje štiti nego cjepivo, a nema nuspojava kao u ovom slučaju.
    U Irskoj naprimjer područje sa najviše "zaraženih" (pozitivnih na PCR) je područje u kojem je cijepljeno 99.7% stanovništva.
    https://www.theblaze.com/op-ed/horow...ovid-case-rate

Kako ne znači? Jesmo li dobili dječju paralizu, rubeolu, ospice nakon cijepljenja? Nismo, jer cijepiti se protiv tih bolesti znači biti imun na njih. Tome cjepivo služi. Kako to da u Izraelu koji je najviše procijepljen i koji je stekao imunitet krda izbija gora epidemija nego kod nas? Zato jer cjepivo ne valja ništa, a nije čudo da ne valja kad su ga izbacili u par mjeseci, najkraći period izbacivanja nekog cjepiva u povijesti. Zašto bi se itko cijepio bućkurišem farmaceutskih kompanija kad se sama bolest preleži nakon 2 dana kod većine populacije? Ne vidim niti jednu pozitivnu stranu kod uzimanja bućkuriša farmacetskih kompanija, niti jednu.

nema potrebe da se svađamo. Na forumu smo, razmjenjujemo mišljenja

Za sve ove bolesti koje spominješ se neka od generacija cijepila prvim cjepivom koje je u odnosu na današnje bilo "lošije". Svaka nova generacija cjepiva se dalje razvija i postaje sve bolja i sigurnija. Recimo, prije se trudnice nisu smjele cijepiti protiv gripe, sada je to preporuka.

Nije uopće problem propitkivanja i sumnje samo mislim da često internet ratnici nisu educirani o stvarima o kojima govore. Svaka čast iznimkama, ali upravo zbog takvih dizanih pobuna su krenule priče kako određena cjepiva za djecu izazivaju autizam što je dovelo jedne godine do manje procijepljenosti djece i pojave bolesti koje smo mislili da su ostale daleko u prošlosti. Često je problem što se svako istraživanje akademske zajednice dočekuje na nož i proziva ih se lažovima koji rade samo za profit.
    Upravo si ti internet ratnica koja nije ni educirana ni informirana. Nisi ni neinformirana nego dezinformirana. Kad već izmjenjujemo mišljenja... ja mislim da si se ti cijepila i sa ovim svojim upisima pokušavaš uvjerit samu sebe da si napravila pravu stvar.

Što se tiče autizma i cjepiva..da cjepiva nemaju veze sa autizmom ne bi se zabranjivali dokumentarci poput "Vaxed" i ne bi se lažirala istraživanja i lagalo da su potvrdila da cjepiva veze nemaju sa autizmom nego bi se na mainstream medijima slobodno izmjenjivala mišljenja o tome. Mišljenje da je nešto bolje od nečeg drugog samo zato jer je to nešto novije je..hm..ne znam šta bi reka i osta pristojan.

Moraš shvatiti da ne shvaćaju svi ljudi ovu situaciju kao neki pokušavaj uvođenja strahovlade. Istina je da su donošene bezvezne i glupe odluke gdje se slala totalno kriva poruka. Ali, to ne znači da ne postoji pandemija s kojom se cijeli svijet bori. Netko u cjepivu vidi spas i povratak života na staro, a netko vidi otrov i sve najgore ikad. Takve skupine ljudi je teško zadovoljiti nekom pravednom odlukom za sve.
    Moje tijelo, moj izbor. To je najpravednija odluka. Mene neće nitko uvjeriti da zdrav moram uzeti farmaceutski bućkuriš da mi bude bolje. Meni je već dobro i ne treba mi kao zdravom čovjeku ništa. Ako se razbolim nek pripreme lijekove za mene, a ne da živimo u naopakom svijetu gdje zdrav mora uzimati lijekove, a bolesnima ne daju liječenje nego ih puštaju doma nek preleže bolest. Tko želi nek se prevenira farmaceutskim bućkurišem, ja ću se prevenirati zdravom prehranom i rekreacijom kao dosada pa bumo usporedili čije tijelo bolje stoji, onih koji se ne kreću, puše, loše se hrane i cijepljeni su ili nas koji ne pijemo, ne pušimo, jedemo relativno zdravo i rekreiramo se.

Ni nema potrebe da se svađamo. Na forumu smo, razmjenjujemo mišljenja

Ti misliš da je kršenje svih mogućih procedura kako bi se čim prije izbacilo neprokušano cjepivo na tržište i da se čim prije okrene lova neki napredak, ali to je meni teški nazadak kad se dobit firmi stavlja iznad zdravlja ljudi, a to je ovdje slučaj. I EU i SAD su dali ubrzane dozvole neprokušanih cjepivima pod izlikom brige za zdravlje. Zanemarili su većinu procedura potrebnih za odobrenje novih cjepiva kako bi zadovoljili potrebe farmaceutskih firmi za lovom, kako to može biti napredak? To je nazadak društva.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kako ne znači? Jesmo li dobili dječju paralizu, rubeolu, ospice nakon cijepljenja? Nismo, jer cijepiti se protiv tih bolesti znači biti imun na njih. Tome cjepivo služi. Kako to da u Izraelu koji je najviše procijepljen i koji je stekao imunitet krda izbija gora epidemija nego kod nas? Zato jer cjepivo ne valja ništa, a nije čudo da ne valja kad su ga izbacili u par mjeseci, najkraći period izbacivanja nekog cjepiva u povijesti. Zašto bi se itko cijepio bućkurišem farmaceutskih kompanija kad se sama bolest preleži nakon 2 dana kod većine populacije? Ne vidim niti jednu pozitivnu stranu kod uzimanja bućkuriša farmacetskih kompanija, niti jednu.
    Tome je cijepivo služilo sve dok se definicija cijepiva nedavno nije promijenila. Sada po novoj definiciji cjepivo služi za ublažavanje simptoma iako meni nije jasno kako se može znati da bi osoba koja se cijepila imala opakije simptome da se nije cijepila i obratno, kako se može znati da necijepljena osoba bi imala blaže simptome da se cjepila. Ono..cijepiš osobu, čekaš da oboli i vidiš kakve simptome ima. Pa onda vremeplovom odeš u prošlost prije nego se ta osoba cijepila, čekaš da se razboli pa onda usporediš simptome.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    inače, talijanski Zavod za javno zdravstvo objavio je izvješće o koroni. od 130 i nešto tisuća umrlih prošle godine, samo 2,9% umrlo je od korone. svi ostali imali su 3 i više drugih bolesti.
    sjećate se onih srceparajućih snimaka vojnih vozila kako prevoze "umrle od korone"? na šta su sve spremni...

koga zanima - Il tempo
    Posljednje uređivanje od ZGabriel : 29-10-2021 at 12:21
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    inače, talijanski Zavod za javno zdravstvo objavio je izvješće o koroni. od 130 i nešto tisuća umrlih prošle godine, samo 2,9% umrlo je od korone. svi ostali imali su 3 i više drugih bolesti.
    sjećate se onih srceparajućih snimaka vojnih vozila kako prevoze "umrle od korone"? na šta su sve spremni...
    Ista stvar i u SAD. Od pustih stotina tisuća žrtava "pandemije" više od 96% je bolovalo od drugih opakih bolesti.

Treba sačuvati zdrav razum. To je sad najveći izazov.
    Masku na određeno vrijeme sam prihvatila ali tzv.cjepivo neću.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Pranje ruku toplom vodom i sapunom, to već znamo 150 godina i odstojanje minimum dva metra. Maske nemaju efekta i uvedene su kao neka vrsta socijalne kontrole. A da li je opasan ili nije je već drugi par rukava. Ljudi koji su izgubili najmilije se ne bi složili da je bezopasan. U svakom slučaju kao i svi ostali virusi za starije i one sa hronicnim bolestima je poguban kao i sto može biti virus gripe. Da li će se neko vakcinisati ili ne je privatna stvar i odluka pojedinca. Mada rade na tome da te ako je ikako moguće prisile na to "dobrovoljno"

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Treba sačuvati zdrav razum. To je sad najveći izazov.
    Masku na određeno vrijeme sam prihvatila ali tzv.cjepivo neću.
    Određeni rok: do kraja svijeta. Najbolje za sačuvati zdrav razum je živjeti sakramentalan život, čitati Bibliju, ići na svetu misu. U Boga je mudrost, Bog je Mudrost. Moramo pod svaku cijenu izbjegavati onečišćenje mozga preko javnih medija. Na N1 ide cjelodnevno onečišćenje razuma, danonoćno prljanje glave propagandom bezumlja. Tko god gleda taj program, programiran će biti vrlo brzo da uzme cjepivo.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Tome je cijepivo služilo sve dok se definicija cijepiva nedavno nije promijenila. Sada po novoj definiciji cjepivo služi za ublažavanje simptoma iako meni nije jasno kako se može znati da bi osoba koja se cijepila imala opakije simptome da se nije cijepila i obratno, kako se može znati da necijepljena osoba bi imala blaže simptome da se cjepila. Ono..cijepiš osobu, čekaš da oboli i vidiš kakve simptome ima. Pa onda vremeplovom odeš u prošlost prije nego se ta osoba cijepila, čekaš da se razboli pa onda usporediš simptome.
    Ne znam, meni čaj, med, c vitamin služe za ublažavanje simptoma.

Jeste čuli danas nove preporuke Stožera, veli Markotićka da bi se i potencijalne trudnice trebale cijepiti. Ne u trudnoći, ali svakako prije i poslije. A ginekolozi govore ženama da ak žele zatrudniti da bježe od cjepiva čim dalje, pogotovo upozoravaju da se trudnice ne cijepe ni u ludilu.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove