Vidi rezultate ankete: Je li vrijeme za paniku?

Glasači
15. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Nema mjesta panici

6 40.00%
  • Ima mjesta za blagu paniku

3 20.00%
  • Treba početi kupovati zalihe hrane i oružja

2 13.33%
  • Kraj je blizu, pokajmo se za naše grijehe

4 26.67%
+ Odgovori na temu
Stranica 41 od 59 PrviPrvi ... 31 39 40 41 42 43 51 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 801/1178

Tema: Histerija oko korona virusa

Teče, teče ali bome u zadnje vrijeme malo i zapinje.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Oprosti, ali u ovom razgovoru s tobom ja, a ni meni slična sorta nikako ne možemo "dobiti". Spominjanjem bilo kojeg imena u znanosti koji ne odgovara vašem nekom sustavu znanosti jest odmah osuđeno na propast. Ne možeš ti nekoga uz sve dokaze svijeta uvjeriti u postojanje nečega ako je taj netko odlučio da to za njega ne postoji. Tako da je sama ova rasprava van pameti.

O novom svjetskom poretku, kontrolama i sličnim nebulozama se počne pričati dok dode do neke promjene u svijetu u vidu rata, bolesti i sličnih pošasti. Odmah se jave sveznalica koje nama tupima pokušavaju objasniti kako nas na sve načine žele okovati i uništiti i tako bespućima interneta siju strah, a zapravo život teče dalje kako je i tekao. I tako stalno, te nove vlade, novi vladari, nove krize, nove kontrole, oni ili mi...a, život teče i teče
    Trenutno život teče kao kamen što teče. Nikako. Živimo u svjetskom zatvoru, nikad u povijesti se ovak nekaj nije dogodilo, da su baš sve države zapada jedan veliki konclogor za svoje građane.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Teče, teče ali bome u zadnje vrijeme malo i zapinje.
    Pa naravno da zapinje kad se nalazimo u čudnom vremenu. Niti su uvijek odluke vladajućih pametne ni dobre niti je cjelokupna situacija bajna. Što ne znači da neće proći i da nećemo nastaviti kao i prije. Čovjek kroz život prode kroz razna stanja. Nije to naša posebnost, tako je otkad je svijeta i vijeka. Neće odmah smak svijeta jer se trenutno borimo s nekakvom bolesti. Preživili su ljudi i gore, pa zato i kažem da život uvijek teče bez obzira na razne apokaliptične najave.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Trenutno život teče kao kamen što teče. Nikako. Živimo u svjetskom zatvoru, nikad u povijesti se ovak nekaj nije dogodilo, da su baš sve države zapada jedan veliki konclogor za svoje građane.
    Mislim da je konclogor malo preteška riječ i ruganje sa žrtvama koje su prošle bilo kakav oblik torture. Ako je ovo vama stvarno tortura slična logorima onda ne znam što bi rekla.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Oprosti, ali u ovom razgovoru s tobom ja, a ni meni slična sorta nikako ne možemo "dobiti". Spominjanjem bilo kojeg imena u znanosti koji ne odgovara vašem nekom sustavu znanosti jest odmah osuđeno na propast. Ne možeš ti nekoga uz sve dokaze svijeta uvjeriti u postojanje nečega ako je taj netko odlučio da to za njega ne postoji. Tako da je sama ova rasprava van pameti.

O novom svjetskom poretku, kontrolama i sličnim nebulozama se počne pričati dok dode do neke promjene u svijetu u vidu rata, bolesti i sličnih pošasti. Odmah se jave sveznalica koje nama tupima pokušavaju objasniti kako nas na sve načine žele okovati i uništiti i tako bespućima interneta siju strah, a zapravo život teče dalje kako je i tekao. I tako stalno, te nove vlade, novi vladari, nove krize, nove kontrole, oni ili mi...a, život teče i teče
    Nisam antivakser, dapače, pobornik sam cijepljenja ali kad su u pitanju dokazana cijepiva.
    Virus neću negirati. On postoji i ljudi obolijevaju.
    Isto tako mislim da političke elite koriste virus da bi nametnuli neke nove političke agende i poretke.

Da, život teče dalje. Uvijek je išao dalje i kad je bilo najgore.
    Samo zapitaj se kako smo/si živjela prije 15,20,25 godina?
    Zašto, kako i kada smo izgubili nešto smo još prije dvadesetak godina uzimali zdravo za gotovo? Tko i čije politike su nas dovele do toga?
    Kada je postalo normalno da nas betonske pregrade i specijalci štite od samoubilačkih napada na ulicama, dočekima Novih godina, na utakmicama, na aerodromima...
    Kada je postalo normalno da nam kodovi određuju tko može u restoran, kafić, neku priredbu, utakmicu...

U ovoj cijeloj covid krizi glavnu riječ imaju politike i političari a ja im s pravom ne vjerujem. Puno su nas puta izigrali i prevarili i imam pravo sumnjati u njihova rješenja, odgovore i mjere vezane uz virus covida.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 25-10-2021 at 06:29
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

U znanosti nema mjesta za nikakva uvjerenja ni vjerovanja. Ti naprimjer vjeruješ "znanstvenicima" i "stručnjacima" da virus postoji, da prenosi zarazu i da je izoliran..i da se lako mogu identificirati različite varijante tog virusa. A ja naprimjer znam da niko, ni jedan jedini laboratori na svijetu, ne posjeduje izolirani uzorak virusa, da je namjerni pokušaj zaraživanja zdravih ljudi trpajući ih u kontakt sa oboljelima od gripe i prehlade propao, da se ni jedna jedina zdrava osoba nije zarazila iako su im na kraju ušpricavali sline i krv zaraženih osoba. Znam i da ne postoji nikakav test za nijednu od varijanti corone. Znam i da su mediji lagali da je virus izoliran a istina je bila da je bio izoliran "genom virusa" a ne virus. Genom virusa je RNA kurac palac za koji "znanstvenici", "stručnjaci" i novinari" tvrde da su to dijelovi raspadnutog virusa..koji se raspadne čim ga se stavi pod mikroskop pa ga zato niko ne može ni vidjeti cijelog i "u akciji".
    I u usporedni s tobom i tvojom sortom ja jesam "sveznalica" a ti neznalica bez navodnika.

Nogometaš Bayerna i njemačke reprezentacije Joshua Kimmich ne želi se cijepiti. Naravno odmah se našao na udaru kritika.
    https://narod.hr/sport/zvijezda-baye...luciti-za-sebe
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Pa naravno da zapinje kad se nalazimo u čudnom vremenu. Niti su uvijek odluke vladajućih pametne ni dobre niti je cjelokupna situacija bajna. Što ne znači da neće proći i da nećemo nastaviti kao i prije. Čovjek kroz život prode kroz razna stanja. Nije to naša posebnost, tako je otkad je svijeta i vijeka. Neće odmah smak svijeta jer se trenutno borimo s nekakvom bolesti. Preživili su ljudi i gore, pa zato i kažem da život uvijek teče bez obzira na razne apokaliptične najave.

Mislim da je konclogor malo preteška riječ i ruganje sa žrtvama koje su prošle bilo kakav oblik torture. Ako je ovo vama stvarno tortura slična logorima onda ne znam što bi rekla.
    Nije preteška riječ. U Austriji ako nisi cijepljen nećeš smjeti izaći na ulicu.

To da necjepljeni neće smjeti skoro nigdje to je sasvim logičan slijed. Nije da se pravim pametan ali čim se počelo pričat o cjepljenju i hoće li biti obavezno ili ne odmah sam to predvidio i to baš ovim slijedom. A ne treba za to ni neka velika pamet. Vrlo predvidljivo.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    U znanosti nema mjesta za nikakva uvjerenja ni vjerovanja. Ti naprimjer vjeruješ "znanstvenicima" i "stručnjacima" da virus postoji, da prenosi zarazu i da je izoliran..i da se lako mogu identificirati različite varijante tog virusa. A ja naprimjer znam da niko, ni jedan jedini laboratori na svijetu, ne posjeduje izolirani uzorak virusa, da je namjerni pokušaj zaraživanja zdravih ljudi trpajući ih u kontakt sa oboljelima od gripe i prehlade propao, da se ni jedna jedina zdrava osoba nije zarazila iako su im na kraju ušpricavali sline i krv zaraženih osoba. Znam i da ne postoji nikakav test za nijednu od varijanti corone. Znam i da su mediji lagali da je virus izoliran a istina je bila da je bio izoliran "genom virusa" a ne virus. Genom virusa je RNA kurac palac za koji "znanstvenici", "stručnjaci" i novinari" tvrde da su to dijelovi raspadnutog virusa..koji se raspadne čim ga se stavi pod mikroskop pa ga zato niko ne može ni vidjeti cijelog i "u akciji".
    I u usporedni s tobom i tvojom sortom ja jesam "sveznalica" a ti neznalica bez navodnika.
    Dobro ajde ako se ne slažemo u nekim stvarima držimo gospodsku razinu rasprave.

Znači nema ni testa. Znači mene su dvaput bezveze testirali a jednom sam platio 850 kuna bezveze.

A od čega onda toliki ljudi umiru ne kužim.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Nogometaš Bayerna i njemačke reprezentacije Joshua Kimmich ne želi se cijepiti. Naravno odmah se našao na udaru kritika.
    https://narod.hr/sport/zvijezda-baye...luciti-za-sebe
    Komunjarama je nepojmljiv koncept slobode, koja nam je dana od dragog Boga, a ne od vlada. Bravo za Kimicha.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To da necjepljeni neće smjeti skoro nigdje to je sasvim logičan slijed. Nije da se pravim pametan ali čim se počelo pričat o cjepljenju i hoće li biti obavezno ili ne odmah sam to predvidio i to baš ovim slijedom. A ne treba za to ni neka velika pamet. Vrlo predvidljivo.
    Morali bumo se pomoliti Bogu za Plenkovića, izgleda da je on još najnormalniji državnik po pitanju Korona mjera u Europi. Ovo u Austriji i Italiji je bolesno, a i u Australiji.

Nisam antivakser, dapače, pobornik sam cijepljenja ali kad su u pitanju dokazana cijepiva.
    Virus neću negirati. On postoji i ljudi obolijevaju.
    Isto tako mislim da političke elite koriste virus da bi nametnuli neke nove političke agende i poretke.

Da, život teče dalje. Uvijek je išao dalje i kad je bilo najgore.
    Samo zapitaj se kako smo/si živjela prije 15,20,25 godina?
    Zašto, kako i kada smo izgubili nešto smo još prije dvadesetak godina uzimali zdravo za gotovo? Tko i čije politike su nas dovele do toga?
    Kada je postalo normalno da nas betonske pregrade i specijalci štite od samoubilačkih napada na ulicama, dočekima Novih godina, na utakmicama, na aerodromima...
    Kada je postalo normalno da nam kodovi određuju tko može u restoran, kafić, neku priredbu, utakmicu...

U ovoj cijeloj covid krizi glavnu riječ imaju politike i političari a ja im s pravom ne vjerujem. Puno su nas puta izigrali i prevarili i imam pravo sumnjati u njihova rješenja, odgovore i mjere vezane uz virus covida.
    Kad god su neka previranja bilo u svijetu bilo na nekakvoj lokalnoj razini uvijek postoje ljudi koji će se pokušati okoristiti situacijom. Tako i ovim virusom i u tom slučaju je takvima u interesu da ova situacija što dulje traje. Kad se dovoljno ljudi procijepi i ovo će postati povijest kao što je i kod raznih bolesti iz prošlosti. Samo tada nitko nikoga nije pitao bi li se cijepio i kako će to utjecati na njega nego se jednostavno procijepilo stanovništvo i priča se završila. I tada je isto bilo protivnika cjepiva i priča o novom svjetskom poretku. I uvijek će biti tih priča i uvijek će ljudi tražiti neku duboku istinu koja je skrivena pod kamenom i dana na razumijevanje samo posebnima da ne kažem odabranima. A, svijet opet ide dalje uz sva svoja sranja, bolesti, ratove, poplave i sve ljepote i radosti koje je lakše primjetiti kada se izvadi glavu iz negativnosti i raznih neprijatelja kojima je cilj uništiti sve ikad.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Na ovako detaljno i genijalno objašnjeno stanje stvari priznajem da nemam neku argumentaciju.

Nije preteška riječ. U Austriji ako nisi cijepljen nećeš smjeti izaći na ulicu.
    Na koji bi ti način riješio situaciju sa cijepljenima i necijepljenima? Zašto ti imaš pravo biti necijepljen, a netko nema pravo odbiti s tobom boraviti u istoj prostoriji?
    Zašto bi cijepljeni izašao vani ili necijepljenom bilo zabranjeno ući? Mislim kako zadovoljiti obje skupine?

Na koji bi ti način riješio situaciju sa cijepljenima i necijepljenima? Zašto ti imaš pravo biti necijepljen, a netko nema pravo odbiti s tobom boraviti u istoj prostoriji?
    Zašto bi cijepljeni izašao vani ili necijepljenom bilo zabranjeno ući? Mislim kako zadovoljiti obje skupine?
    Zavadi pa vladaj, a cijepljeni su se jače primili na mamac. Izmišljena pandemija i onda podjela ljudi, sve radi lakšeg uvođenja svjetske strahovlade. Vi svi cijepljeni se sjetite otkud smo krenuli prije godinu i pol, od 2 tjedna zatvora i onda se vraćamo u normalan život. Za godinu dana ćemo svi skupa biti u zatvoru, ako sad ne kažemo dosta globalnoj diktaturi proletarijata. Eto kak bih riješio taj teror, tako što bih rekao dosta.

Uopće se neću svađati sa cijepljenima. Mislim da politička elita to i hoće. Zavadi pa zavladaj.

Nisam antivakser i cijepljena sam svim mogućim, dokazanim i provjerenim cijepivima. Zapravo sam veliki pobornik cijepljenja; protiv tuberkuloze, malarije, ospica, rubeole, tetanusa... sve redom dobro poznate bolesti i cijepiva na kojima se radilo godinama pa i desetljećima. Uspješno, hvala Bogu!

Zdrava sam i pridržavam se svih epidemioloških mjera.
    Nikoga ne ugrožavam a isto tako ne želim biti pokusni kunić i primiti u sebe nešto što je još u eksperimentalnoj fazi i koje još uvijek ne djeluje onako kako bi trebalo.
    Mogu mi zabraniti da putujem, ulazim na javna mjesta i radim ali mi ne mogu oduzeti zdrav razum i pravo da propitkujem i sumnjam.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 26-10-2021 at 03:19

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Uopće se neću svađati sa cijepljenima. Mislim da politička elita to i hoće. Zavadi pa zavladaj.

Nisam antivakser i cijepljena sam svim mogućim, dokazanim i provjerenim cijepivima. Zapravo sam veliki pobornik cijepljenja; protiv tuberkuloze, malarije, ospica, rubeole, tetanusa... sve redom dobro poznate bolesti i cijepiva na kojima se radilo godinama pa i desetljećima. Uspješno, hvala Bogu!

Zdrava sam i pridržavam se svih epidemioloških mjera.
    Nikoga ne ugrožavam a isto tako ne želim biti pokusni kunić i primiti u sebe nešto što je još u eksperimentalnoj fazi i koje još uvijek ne djeluje onako kako bi trebalo.
    Mogu mi zabraniti da putujem, ulazim na javna mjesta i radim ali mi ne mogu oduzeti zdrav razum i pravo da propitkujem i sumnjam.
    potpis.

što se "znanstvene zajednice" tiče, i ona je podijeljena, samo što se protivnici ludila cenzuriraju, najblaže rečeno.

ako još niste pročitali...

Rimska deklaracija Međunarodnog saveza liječnika i medicinskih znanstvenika

komentar iz Glasa Koncila:

Kolateralne žrtve pandemijske panike broje se u milijunima, stoga se iz Rima začuo krik svijetu: »Takvo postupanje nije lijek. To nije skrb. Takve politike zapravo mogu biti zločini protiv čovječnosti.« No čini se da poruka iz Rima još nije zabilježena u glavnostrujaškim medijima niti ima vidljivost na razvikanim portalima, društvenim mrežama ili internetskim tražilicama. Istu je sudbinu ignoriranja doživjela »Barringtonska deklaracija« koju su sastavili vrhunski svjetski medicinski stručnjaci. Objavljena je prije točno godinu dana i uvela je koncept ciljane zaštite, kao najbolje mjere u borbi protiv koronavirusa. Danas je jasno da su njihove procjene i prijedlozi bili ispravni i provedivi.

Konačno, žrtva medijske cenzure postala je i ovogodišnja deklaracija znanstvenika Ujedinjenoga Kraljevstva, medicinskih stručnjaka koji se oštro protive nametanju epidemioloških mjera i traže ukidanje »zatvaranja«. Iako znanstvenici potpisnici dolaze iz uglednih institucija – Oxforda, Brunela, Cambridgea, Edinburgha ili Essexa – njihovo stajalište nije impresioniralo medije u takozvanom društvu znanja.

Ne može se očekivati da će najnovija deklaracija iz Rima promijeniti nametnutu strategiju borbe protiv pandemije niti će poboljšati epidemiološke mjere, koje povremeno nalikuju na dezorijentirani ples s čekićem, a povremeno na uhodanu spregu naivnosti i profita. Znanstveni protest iz Vječnoga Grada samo svjedoči da je jednoumlje efikasno uvedeno u svakodnevni život društva.
    https://www.glas-koncila.hr/vapaji-i...u-deklaraciju/
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    potpis.

što se "znanstvene zajednice" tiče, i ona je podijeljena, samo što se protivnici ludila cenzuriraju, najblaže rečeno.

ako još niste pročitali...

Rimska deklaracija Međunarodnog saveza liječnika i medicinskih znanstvenika

komentar iz Glasa Koncila:

https://www.glas-koncila.hr/vapaji-i...u-deklaraciju/
    Eh, da to je još jedna "zanimljiva" stvar.
    Nema nikakve javne rasprave sa argumentima. Ili si za nas ili si protiv nas. Onda slijedi cenzuriranje, baniranje, prozivanje, vrijeđanje i na kraju moguć i gubitak posla.
    Metode su im staljinovske; samo što sada ne šalju u gulag nego te društveno i socijalno "ubiju". Vrlo perfidno.

I kako sad čovjek ne bi sumnjao, imao strah i dvojbe kada ne može i kada mu se ne omogućava da dobije sve moguće informacije i činjenice. Samo nasilna propaganda.

Ne, ne vjerujem vam. Trenutačno sada više me plaše vaše metode, vaša politika kojom pretvarate svijet u jedan veliki globalni logor nego korona.

Ako si cijepljen onda si imun na bolest.tj, zaštićen od necijepljenih pa nema nikakve situacije koju treba riješavati. Treba riješavati ovu situaciju u kojoj cijepivo nije cijepivo. Mainstream narativ sam kaže da cijepljeni nisu imuni na bolest i da mogu i oboljeti i zaraziti i cijepljene i necijepljene jednako. Ne mogu virovat da toliko ljudi ne vidi preočite kontradikcije u mainstream narativu.

Morali bumo se pomoliti Bogu za Plenkovića, izgleda da je on još najnormalniji državnik po pitanju Korona mjera u Europi. Ovo u Austriji i Italiji je bolesno, a i u Australiji.
    Ili se boji uvesti strože mjere ili mu još nisu stigle naredbe od šefova iz Brisela.
    Ne bi se ja molila za njega već za nas...

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove