Vidi rezultate ankete: Je li vrijeme za paniku?

Glasači
9. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Nema mjesta panici

2 22.22%
  • Ima mjesta za blagu paniku

3 33.33%
  • Treba početi kupovati zalihe hrane i oružja

1 11.11%
  • Kraj je blizu, pokajmo se za naše grijehe

3 33.33%
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 18 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/343

Tema: Histerija oko korona virusa

Histerija oko korona virusa

Je li opravdana panika i histerija koju šire mediji u vezi korona virusa? U Hrvatskoj su 2 čovjeka zaražena, u ljekarnama nema više zaštitnih maski, počelo je gomilanje zaliha po Zagrebu i npr. Sarajevu.

Kaj mislite o ovom virusu, kako je nastao, je li proizveden, je planirano plasiran, širi li se medijska histerija ciljano i je li opravdana ovolika razina zabrinutosti po svijetu?
    Posljednje uređivanje od Grunf : 26-02-2020 at 13:01

Planirano i ciljano a ljudi su takva histerična bagaža da im sutra mediji kažu da je odjeća štetna hodali goli po ulici usred zime. Jednostavno svijet je igralište za medije i njihive idiote mediokritete.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    lijena kakva jesam, nemam nikakvu zalihu za nedajbože
    ako izbije kakva ozbiljna pandemija, ostat ću doma i čekat da prođe taman da se malo odmorim od svega.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ja mislim da je taj virus najopasniji za starije, i za one koji imaju druge zdravstvene probleme, srce, pluca...
    Ali to je uvijek tako, sa gripom nije drugacije.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

U zadnjih dvadesetak godina sam preživia 5-6 epidemija raznoraznih smrtonosnih virusa i oko 3-4 smaka svita. Šta se tiče ovoga..medijima se ništa ne može vjerovati. A ni izvorima iz komunističke Kine...kao ni World Health Organisation koju vodi marksist iz Etiopije.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 27-02-2020 at 08:11

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    nije vrijeme za paniku,vrijeme je za početi tretirati medije kao neprijatelje naroda i sukladno tome postupati.

meni sve to smrdi, zdrav razum kaze "prisjetite se sarsa, mersa, pticije gripe, svinjske gripe, virusa zapadnog nila, H1N1", ne kuzim kako ljudi tako lako zaboravljaju identgicne masovne histerije unazad 20 godina

sad idu i dalje, kroz medije insinuiraju da zapravo mediji skrivaju prave razmjere, obrnuta psihologija, hoce reci da je stanje stotinu puta gore samo mediji i vladajuci skrivaju sve, lansiraju se vijesti poput one da u Kini svakodnevno kremiraju tisuce umrlih i da zli Kinezi sve to skrivaju od ociju javnosti, ali najtragikomicnije mi je recimo na twitteru koji iskreno i ne pratim previse ali dovoljno je otvoriti isti, iskljucivo "lijevoliberalna" ekipa vristi kako dolazi kataklizma i napadaju svakoga tko napise alo ljudi smanjite sa panikom...

Baš sam pročitao podatak da je u ovom razdoblju od pojave korona virusa do danas malarija ubila 50x više ljudi.

Osim toga, vezano za korona virus najjača provala je priča s maskama. Od firmi pa do preporuka stožera svi trube da maske trebaju nositi samo zaraženi. I ove gluposti oko gomilanja zaliha. Konačno paranoidni prepperi došli na svoje. Bugout na najjače, pari da se sprema nuklearna kataklizma.

Mišljenja sam da je riječ o žešćoj distrakciji. Treba pričekati smirivanje histerije pa ćemo vidjeti što će isplivati.

I još bih dodao da se slažem s komentarom Slavena Letice, oko stožerne simultanke priopćenja, od strane Božinovića i Beroša, za koje ne znaš koji je gladniji pozornosti.

Što se medija tiče oni su odavno neprijatelji domovine, a tako i svijeta. Ne smetaju me ljudi smanjene inteligencije. Smetaju me neradnici, koji su cijepljeni protiv posla, a kroz ovakve pizdarije silan trud ulažu u cijepljenje svih oko sebe, pokušavajući na taj način opravdati vlastiti nerad. Ta sprega slobode medija i neradnika je glavna kočnica razvoja i rješavanja problema. Uvijek se bave posljedicama umjesto uzrocima, što rezultira isključivo represijom, isključujući prevenciju. Sve u službi poticanja materijalizma i marginalizacije čovjeka.

Sve u svemu, svako priopćenje o korona virusu odmah mičem i gasim, jer bih mogao nevirusno oboliti na živce.
    Posljednje uređivanje od Zela-Beg : 27-02-2020 at 19:39

Dosa doma.Bija u Kini. Od ljudi cuja oko milijun zarazenih prije cca misec dana, smrrnost 15 posto. Sluzbeno je bilo 30-40 iljada zarazenih tada.U njih vise manje normalno...

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Planirano i ciljano a ljudi su takva histerična bagaža da im sutra mediji kažu da je odjeća štetna hodali goli po ulici usred zime. Jednostavno svijet je igralište za medije i njihive idiote mediokritete.
    Mediji nakon škola imaju dodatnu ulogu indoktrinacije i manipulacije odraslog stanovništva, nekada je religija imala sličnu ulogu mada je bila dobronamjerno usmjerena kako bi se neutraliziralo ponašanje kojim se ugrožava zajednica a danas se devijacije i dekadentno ponašanje promovira i slavi. Jedina dobra stvar koja je proizašla iz tehnološkog razvoja je internet kojim se može zaobići cenzura. Inače, manipulacija koju otvoreno čine mediji je nevjerojatna, ljude se tretira kao stoku koja mora misliti i osjećati kako nalažu političke marionete, izrodi na vlasti, pravosuđu, policiji i vojski u skladu s protunarodnom agendom koja ide punom parom u zemljama zapadne civilizacije.

Danas vidim naslov u 24 Časa, Dušan: 'Patio sam u dječjem domu. Traume mi ne daju mira'. Očito se aludira na "udomljavanje" ili posvajanje djece od strane sodomita jer domovi nisu prikladni za djecu a zli "klerofašisti" ne daju sodomitima priliku posvajanja djece.
    ZA DOM SPREMNI !

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

U Hrvatskoj je deset osoba zaraženo koronavirusom, petero u Rijeci, troje u Zagrebu i dvoje u Varaždinu. U svijetu je zabilježeno više od 95.000 oboljelih i više od 3200 umrlih od koronavirusa. Virus se proširio na 79 zemalja i teritorija.
    Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/koro...umrlih-1383596 - www.vecernji.hr

Histerija oko korona virusa je kao histerija oko klimatskih promjena; posve nepotrebna i namještena!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Ti si mrziteljica djece, planeta Zemlje i urbani fašist kad govoriš protiv klimatskih promjena te si desničarski nacionalistički širitelj teorija zavjera protiv Corone.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    48 000 oboljelih od gripe,14 osoba umrlo,a o tome ni riječi,ali zato korona udarna vijest sa 11 oboljelih i 0 umrlih. Ne da obična gripa treba biti vijest,ali rado bi pitao novinare(neprijatelje naroda) koja je točno razlika između čovjeka umrlog od gripe i onog umrlog od korone?

Mediji su neprijatelji broj jedan svakog normlanog čovjeka,oni udaraju na pojednice,obitelj i društvo. Niti jedan virus se ne može sa tim mjeriti,mediji su kuga modernog doba.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    48 000 oboljelih od gripe,14 osoba umrlo,a o tome ni riječi,ali zato korona udarna vijest sa 11 oboljelih i 0 umrlih. Ne da obična gripa treba biti vijest,ali rado bi pitao novinare(neprijatelje naroda) koja je točno razlika između čovjeka umrlog od gripe i onog umrlog od korone?

Mediji su neprijatelji broj jedan svakog normlanog čovjeka,oni udaraju na pojednice,obitelj i društvo. Niti jedan virus se ne može sa tim mjeriti,mediji su kuga modernog doba.
    Ovisi. Novinari su ti koji mogu birati hoće li pošteno izvještavati ili očigledno manipulirati podacima ili informacijama, pisati i govoriti laži. Prije par dana u emisiji "U mreži prvog" novinar Kristina Popović s profesorom iz društvoznanosti Renatom Matićem je izrekla laž o spaljivanju djeteta a ne Nenada Stazića. I profa je srao lijevo-liberalne pričice za idiote.

Ono što je nekad bila crkva kao vrhovni moralni autoritet, danas su više-manje mediji, stoga se naglasak stavlja na "sekularizaciju" jer netko mora manipulirati masama i određivati što smiju raditi, misliti, govoriti, osjećati s tom razlikom da ono što nalaže crkva (Biblija) ne čini društvu, narodu štetu odnosno da se ljudi pridržavaju primjerice 10 zapovjedi nebi bilo negativnih pojava (promicanje sodomije, abortusa, rastava, samohranih majki itd.) u tolikom opsegu kao danas, a ono što rade pojedini novinari kao propagandisti je polagano razaranje društva da se ostvare nečiji poremećeni globalistički planovi. Komunistima je Bog bio prepreka a njegovo mjesto je zauzeo vrhovni komunistički vođa. Tako i današnja takozvana demokratska društva imaju posebne "sekularne" dogme poput "političke koreketnosti", zabrane "govora mržnje" (dakle emocija i obrambene reakcije na opasnost) koje se moraju slijediti inače slijede kazne u navodno slobodnom društvu s ljudskim pravima i slobodom govora.

Idioti ispranog mozga vole spominjati Goebbelsa kao mjernu jedinicu za propagandu ili manipulaciju jer je "naci" i to odmah izaziva negativnu reakciju, a nijednom ne spomenu Edwarda Bernaya koji je "otac propagande".

Mediji su sredstvo (alat), druga stvar kako se netko njima služi. Svaka vlast, pa bila ona i "demokratska" želi apsolutnu moć a to pomiješano s negativnom selekcijom dovodi do sukoba interesa pa imamo etnomazohiste, veleizdajnike, kriminalce na vlasti koji ne ovise o volji naroda niti zastupaju njihove interese uz priglupu umjetnu podjelu na "ljevicu", "desnicu", "liberale", "fašiste", "komuniste", "socijaliste" itd. Ideologije bi kao trebale biti smjernica za vođenje masa ali dovoljno je slušati svoje instinkte, zdravi razum i sve se posloži na svoje mjesto. U današnje doba uz toliko znanja je sasvim jasno kako posložiti uspješnu ekonomiju i uspješno društvo, ali negativna selekcija uz nepotizam, korupciju i etnomazohizam čine svoje.

Franjo Tuđman kao stara komunjara začuđujuće nije pridavao veliku važnost medijima i borbi za kulturu.
    ZA DOM SPREMNI !

Dean Koontz u svojoj knjizi iz 1981. napisao da će 2020. u Wuhanu nastati virus koji će zaraziti cijeli svijet. Baš zgodno točno predviđanje.

Istraživanje iz siječnja 2019., pod naslovom korona virusi kod šišmiša, od 4 kineska znanstvenika. Govore o tome kako je već par svjetskih pandemija korona virusa izašlo iz Kine, poput Sarsa i svinjske gripe i da treba očekivati i pripremiti se na nove pandemija koje uzrokuju šišmiši. Di je Mao Tze Tung i Veliki skok naprijed kad ga trebaš?

https://www.mdpi.com/1999-4915/11/3/210

Simpsoni, 4. sezona, 21. epizoda iz 1993. godine.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove