+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/6

Tema: Sve velikosrpske ludosti

Sve velikosrpske ludosti

Obdje možemo sublimirati sve srpske smjehotresne budalaštine.

Za početak neki Srbin s Kupresa ( porijeklom iz Zadvarja) priča o "pokatoličavanju Zapadne Hercegovine". Voditelj je Ratko Dmitrović sa Korduna jedna velikosrpska budaletina. Njih dvojica su između ostalih gluposti ( nidam poglefao cijelu emisiju) naveli ds je Zadvarje iznad Splita ( nije nego na pola puta između Splita i Makarske. Tj bliže je Makarskoj. Tamo stvarno ima puno Bajića ( Zadvarje, Žeževica) što znači da je velikosrpska budaletina s Kupresa ustvari popravoslavljeni Hrvat.

Emisija

https://m.youtube.com/watch?v=_8BgvEBVBDQ&t=1804s
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-02-2020 at 23:03
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Jedna tema ne bi bila dovoljna. Ipak bismo se trebali vraćati koje stoljeće i pol unazad, a kome bi se to dalo. Osobno ne znam što nekom uopće privlači pozornost guslanje o svesrpskoj svetoj zemlji od Vardara do Triglava, a po nekim "naučnicima" i od Vladivostoka do Grenlanda, a kamoli da smeta. Već sam rekla da je to za psihijatre, ali svaka budala ima svoje veselje. Tome se možeš slatko narugati, a onda na ignore.

Tko imalo poznaje povijest, zna da je razloga za prelazak na katoličanstvo u današnjoj BiH za vrijeme Turaka bilo koliko ono.. pa nimalo, zna se kakav je bio odnos vlasti prema Katoličkoj crkvi, a kakav prema pravoslavnoj. Zato je prelazaka na pravoslavlje itekako bilo, i to puno. Jer je riječ o dugom vremenskom razdoblju, a u ljudskoj je prirodi da je sklona konformizmu i liniji manjeg otpora. Pa su danas neki popravoslavljeni Hrvati, odnosno njihovi potomci izgleda žestoki Srbi i drže se one da je napad najbolja obrana, pa optužuju druge za ono što su im preci učinili. To su gole činjenice. Ali kako se ono kaže, psi laju, a karavane prolaze. Zato mislim da linkanje nekakvih opskurnih emisija gdje su sudionici na mentalnom rangu, (a i po pojavi) onog deformiranog Slotha iz grupe Goonies i nema nekog smisla. Nemoj to, bolan, gledat, treba čuvati mentalnu higijenu.Koristi jedino u smislu da se pokaže na kakvoj je razini tamošnja javnost i kako diše, mada nije da se inače ne zna.

Ne smeta to meni u smislu da se sekiram no da se dobro nasmijem i vidim dokle ljudska glupost može ići.

Sto, neka teme, da se nasmijemo ludilu sa istoka, koje je i medju nama.

Kod njih je 99% povijesti posebno mislim na onu daljnju povijest, cista izmisljotina, pa nije ni cudo da barataju suludim mitovima kao "argumentima".

Onda se oni kao rugaju Hrvatima da je Tomislav izmisljen, pa stave bascansku plocu kao dokaz srpske istorije.

Kmece kako ih Crnogorci hoce asimilirati i to je kme kme, a oni vec desetljecima pokusavaju Hrvate asimilirati u Bunjevce. Lud narod.

Deretic i slicni njemu zapravo samo govore ono sto vecina Srba misli, ali se ne usude reci jer i sami sebi zvuce nenormalno. Ali vjeruju u to.

Al kaže lik. "Nakon povlastica koje su katolicu imali pod Osmanlijama"....

Pa nisu biskupa u kupljenju harača čuvali janjičari nego pravoslavne vladike.

Koliko miraš butu glup da to izjaviš.

Jedna od većih opsesija im je da je Mijat Tomić poznati hajduk iz 17 stoljeća iz sela Brišnika, općina Duvno bio Srbin.

da, povlastice...

najstarija sacuvana katolicka crkva u BiH, ona u Varesu, izgradjena je u predosmanskom vremenu da bi izgorila u pozaru pa je obnovljena 1713. godine ali sam pogled na nju jasno govori sve... nije smjela liciti na crkvu, morala je do pola biti ukopana u zemlju da slucajno ne bi uvrijedila osmanlije, a zvonik je bio zabranjen i tek naknadno je dogradjen uz crkvu... samo za krov, morala se traziti dozvola od sultana.

u to vrijeme je gradnja katolickih bogomolja bila strogo zabranjena od strane osmanlija, zato je ovo najstarija sacuvana katolicka bogomolja jer je igrom slucaja obnovljena i to po navedenim uvjetima

za to vrijeme pravoslavci su kao osmanski servi, janjicari i granicari, imali sve privilegije

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove