+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/39

Tema: Rijeka 2020. - Europska prijestolnica nekulture i jugotorture

Ovo zahtijeva cijeli konzilij egzorcista.

Raspudić odlučio sprdati Vojka

Kreće organiziranje predstavljanja "Kratkog espressa" u RIJECI. Upućena zamolba gradonačelniku Obersnelu:
    ZAMOLBA ZA UNAJMLJIVANJE DVORANE NA BRODU GALEB

Poštovani gradonačelniče Obersnel,

obraćam Vam se u ime tvrtke Trgol d.o.o., nakladnika knjige "Kratki espresso" Nine Raspudića.
    Riječ je o hit knjizi u kojoj su sabrane kolumne/eseji profesora i javnog intelektualca Nine Raspudića.
    Knjiga je bila druga najprodavanija knjiga (nakon biografije Luke Modrića) na zadnjem Interliberu, najvećem sajmu knjiga u Hrvatskoj.

Nakon što smo organizirali niz vrlo zapaženih promocija diljem Hrvatske, počevši od
    velike zagrebačke u muzeju Mimara, "Kratki espresso" planiramo predstaviti Kratki i u Rijeci.

Budući je upravo počelo razdoblje u kojem je Rijeka Europska prijestolnica kulture,
    a da je obnova Galeba, broda doživotnog predsjednika Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, maršala
    Tita vrhunac pozicioniranja Rijeke kao svijetle točke na kulturnoj mapi Europe, bila bi nam čast organizirati, uz Vašu pomoć, predstavljanje "Kratkog espressa" upravo na tom znamenitom plovilu.

Uvažavajući činjenicu da je obnova tog kulturnog dobra građane Repubilke Hrvatske koštala preko pedeset milijuna kuna,
    spremni smo po korektnoj tržišnoj cijeni platiti unajmljivanje dvorane na Galebu, no ako biste nam bili spremni izaći u susret i ustupiti prostor za promociju knjige besplatno, ne bismo odbili takvu ljubaznu drugarsku pomoć.

U očekivanju odgovora, unaprijed Vam zahvaljujem,

dr.sc. Trpimir Goluža

Trgol. d.o.o..
    Izvor: Raspudićev facebook

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    A vidi Vojka što je navalio, baš mu milo.

Koliko traju ove sotonističke seanse u Rijeci?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Titula "prijestolnice kukture" traje cilu godinu a koliko će biti "umjetničkih" performansa..pojma nemam.

Ako već niste, preplatite se na YouTube kanal ovog lika. Niie loš.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Bolja je ova slika, dalo bi se analizirati ponasanje ove tri dike lijevicara sa live strane.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    zamislite strance koji vide ovu "prijestolnicu kulture".
    sigurno se pitaju je li ih vremeplov prebacio u Rumunjsku 1983.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    zamislite strance koji vide ovu "prijestolnicu kulture".
    sigurno se pitaju je li ih vremeplov prebacio u Rumunjsku 1983.
    A od koga su to naše nakaze pokupile svoju kulturu nego od europskih nakaza.

Osiguranje pozornice i stvari u Rijeci vrši zaštitarska firma iz Beograda, a produkciju radi firma iz Novog Sada.

Info iz Bujice.

Dakle, ne samo da Vojko i ekipa provociraju Hrvate nego im još izvlače lovu i daju Srbima.

Vojko je doživotni šef Rijeke. Valjda ga netko i bira, a i tolerira. I njegove pobočnike.

Inače mi i dalje nije jasno kako je Rijeka dobila ovu titulicu, po kojim zaslugama i kriterijima, valjda su izvlačili papiriće.
    Posljednje uređivanje od Yaya : 06-02-2020 at 00:05

Načelo rotacije po Europi, svake godine dvije države daju po jedan grad kojega izaberu domaći mislim. I to je to.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Osiguranje pozornice i stvari u Rijeci vrši zaštitarska firma iz Beograda, a produkciju radi firma iz Novog Sada.

Info iz Bujice.
    Sve to skupa u Rijeci - da nije žalosno - bilo bi smiješno. Sinoć sam slučajno, nakon podosta vremena odgledao jednu Bujicu. Iz onoga što je prikazano i rečeno u emisiji - izvodi se zaključak da bi u ovom slučaju itekako posla imao i DORH, ali pošto nam je svima jasno u kakvom je stanju naše pravosuđe od toga ništa.

Zanimljiva je činjenica da tom velebnom balu ''crvenih vampira'' nisu bili nazočni premijer i predsjednica na odlasku - njih nedolazak ''na ovo'' ne može ''oprati'' za odgovornost svega viđenog jer je premijer poslao svoju ministricu kulture - koja je sve to što se događa na bini ''sa očitim čuđenjem na licu'' gledala.

Ništa manje čudan bio je izraz lica i predsjednika SDP-a Bernardića. Ne mislim to zbog toga da je on protiv ovoga svega - nego zbog toga što se sjetio da idu parlamentarni izbori - pa mu je kroz glavu prošlo - možda - da bi ga sve ovo moglo koštati.

Jedini koji su uživali u svemu su valjda budući predsjednik, Obersnel, bezprizorna i bezkarakterna zastupnica u EU - Dubravka Šujica i voditeljka cjele ove nekulturne manifestacije - izvjesni N.N.

A što reći za Riječane i Rijeku. Možda da i imaju vlast kakvu su i zaslužili. Na žalost. Potpuno amatersku - koja je nastojala isprovocirati onaj ''normalniji'' dio države.

Koliko - tolika normalniji. Ali su i tu provokaciju izveli na vrlo niskoj razini. Kvaliteta im je za čistu jedinicu. Jedan od sudionika jučerašnje Bujice - Peternel je odlično primjetio - da je za njih Oliver Frljavi čisti doktor provokacije.
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 06-02-2020 at 14:13

Kako bih razumio dubinski što se zapravo događa u Rijeci krenuo sam od nacionalne strukture stanovništva ovog trećeg po veličini hrvatskog grada sa oko 130.000 stanovnika prema popisu iz iz 2011.god.
    Kada sam malo sabrao broj Bošnjaka, Turaka, Albanaca i drugih muslimana stigao sam negdje do cifre oko 10-11.000 ljudi islamske vjeroispovijesti u što nisam uključio muslimane koji su se izjasnili kao Hrvati, a kojih je znatan broj među onim koji su se izjasnili na taj način (čuvena muslimanska mimikrija, sve dok ne postanu večina). Prema popisu bilo je cca 9.000 osoba koje su se izjasnile kao Srbi, jasno u taj broj nisam ubrojao one koji su se izjasnili kao Hrvati pravoslavne vjeroispovijesti.
    Svih ostalih koji baš i nisu načisto što su ili su pripadnici rijetkih i malobrojnih malnjina u Hrvatskoj ima oko 5.000.
    U kvoti onih koji se izjašnjavaju kao Hrvati nisam imao uvida u to koliko je tu "ostalih", koji se nisu mogli izjasniti na drugi način mada politički pripadaju nekoj od politika susjednih zemalja (Italijana, Austrijanaca, Mađara, rusa, rusina, kineza), kao što su Crnogorci kojih kako znamo ima u velikom broju islamske vjeroispovijesti ili pravoslavne.
    I naravno iz popisa nije vidljivo koliko ima jugonostalgičara, jugoslovenčina, Kozarčana, Grmečlija i koliko zapravo u Rijeci ima političkih Hrvata.
    Ako se sve prednje ima u vidu, tada je jasno zbog čega je Rijeka uistinu jedan od velikih lučkih centara, hrvatskih jadranskih bisera, u političkom klincu o kojem ovdje mnogi govore.
    Meni je jasano da iz takve ljudske rašomonijade nema mnogo političkih Hrvata i ne treba gajiti iluzije da će ih ikad biti toliko da se njihov glas čuje jasnije od onih koji još uvijek svršavaju na zvijezdu petokraku i jugoslovensku zastavu i druge ideologije strane hrvatstvu.
    Posljednje uređivanje od imperator : 06-02-2020 at 14:48
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Nije mi jasno tko je uopće odlučio da će Rijeka biti kandidat za prijestolnicu kulture. Zašto nije to naprimjer Dubrovnik ili Varaždin? Od svih gradova baš Rijeka, crvena jugo jazbina gdje se potomci nepismenih partizana i jugooficira naseljenih masovno nakon 1945. igraju Jugoslavije i komunizma i to sve predstavljaju kao kulturu, umjetnost i progresivnost. Sram me je pogotovo kad sam pročitala kakvo je bilo otvorenje u drugoj prijestolnici kulture, u Galwayu u Irskoj - dostojanstveno, pristojno, usmjereno na keltsku i kršćansku tradiciju i povijest grada. Ovi „naši“ u Rijeci se ponose simbolima i državom koja se raspala u krvi i još dodali pederluk, transgender, migrante u tu priču i to proglasili kulturom. Kao što rekoh, sram me je!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Citiraj Prvotno napisano od Patria Vidi poruku
    Rijeka je hrvatski grad, koji šačica kretena koja vodi taj grad želi pretvorit u jugoslavensku palanku, srećom mislim da ipak dobar dio rijeke ne predstavljaju ovi kokošari koje gledamo, i sigurno da jedna lasta ne čini proljeće.
    S obzirom na sve što se događa u Rijeci (ali i Istri), ne doživljavam je kao hrvatski grad. Da je Rijeka hrvatski grad u kojem žive Hrvati, ovoga ali i puno toga prije nebi bilo.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Da ne kudimo samo Rijeku, ovo bi se moglo izvesti u svakom hrvatskom gradu. Svakom. Od Iloka do Prevlake. Možda jedino u Gospiću i Imotskom ne bi. Čak bi u Sinju mogli. Došla takva vremena. Žaba je skuhana kako rekoh.
    Možda je tako ali Rijeka odnosno Riječani prednjače u protuhrvatskom djelovanju.
    ZA DOM SPREMNI !

Vojko Obersnel grubo prekršio pravila javne nabave i pogodovao tvrtci iz Srbije da dobije natječaj. Tolko vole svoje da su spremni i kontra zakona ići...

Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave (DKOM) prihvatila je žalbu tvrtke Eldra iz Bregane i poništila odabir novosadske tvrtke Studio Berar rental, jer tvrtka ‘Rijeka 2020’ nije dostavila dokaz da tvrtka iz Srbije nema u Hrvatskoj dugove. Ovakva odluka ne bi bila neobična da svečanost u riječkoj luci nije već održana.

DKOM: Kršila su se pravila postupka javne nabave

Trgovačko društvo RIJEKA 2020 d.o.o. zajednički su osnovali Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija, sa svrhom provođenja projekta Europska prijestolnice kulture za 2020. godinu. Skupštinu tvrtke čine Vojko Obersnel, kao predsjednik i Zlatko Komadina, član Skupštine.

Tvrtka je raspisala natječaj za organizaciju i opremanje kulturne manifestacije Europska prijestolnica kulture te sklopila višemilijunski ugovor s tvrtkom iz Novog sada.

Tvrtka Eldra iz Bregane podnijela je žalbu na odluku županijske tvrtke Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave. Međutim, u slijedu događaja tvrtka Rijeka 2020 traži dopuštenje od DKOM-a da im se, bez obzira na žalbu, dopusti potpisivanje ugovora s tvrtkom iz Srbije jer je, između ostaloga, ‘ukupni projekt većim dijelom sufinanciran iz javnih izvora (lokalni, županijski i državni proračun) te bi eventualna odgoda ili nemogućnost odvijanja manifestacije otvaranja dovela do nerazmjerne štete u smislu nemogućnosti povrata već uloženih ili ugovorenih javnih sredstava’.

DKOM je 30. siječnja prihvatio žalbu da su se grubo kršila pravila postupka javne nabave te da je srbijanska tvrtka imala bolji tretman prilikom odlučivanja za postavljanje pozornice i ostale popratne sadržaje te je tako odabran Studio Berar rental iz Novog Sada. Unatoč njihovoj odluci otvaranje manifestacije Europska prijestolnice kulture Rijeka 2020 održalo se 1. veljače.
    Narod.hr

Sve će to Plenki i Jelenić potvrditi kao ispravno.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove