+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/39

Tema: Rijeka 2020. - Europska prijestolnica nekulture i jugotorture

Rijeka 2020. - Europska prijestolnica nekulture i jugotorture

Povijest hrvatskog grada Rijeke je povijest borbe hrvatskog naroda s tuđinima za prevlast, nekad s Talijanima i Mađarima, a po novome i s Jugoslavenima koji drže gradsku vlast i institucije. Tu svoju vlast sve više koriste za slavljenje komunističke Jugoslavije i njenog diktatora Tita. Iskoristili su rotirajuću EU titulu prijestolnice kulture i iscrpli državnu i EU lovu za općegradsko slavljenje kulta jugodiktatora Tita i općenito veličanje jugokomunističkog totalitarnog i zločinačkog sustava.

Par primjera su obnova zapovjednog broda jugokomunističkog diktatora Tita i zapovjednog broda jugomornarice koja je rušila hrvatske gradove. Postavljanje zločinačkog jugokomunističkog grba pod kojim je rušena hrvatska država i ubijan hrvatski narod na vrh zgrade. Postavljanje jugoslavenskih zastava na panoe, farbanje muzeja i stupova u crveno i bacanje stoga stijena na trg brigade hrvatske vojske.

Jugići u Rijeci su se razbahatili, kao i u cijeloj Hrvatskoj. Popuštanje i tolerancija očito vode u bahaćenje te manjine nad većinom. Mislim da treba prestati biti tolerantan prema zlu i šutiti. Kaj vi mislite o tome?

P. S. Jučer su Riječani pokazali da neće mirno gledati ovo bahaćenje manjine i vrijeđanje većine te su prebojali jugozastavu.

Po ovim slikama Rijeka izgleda ko one balkanske palanke tipa Paraćin ili Kalesija.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Izgleda kao Novostaljinovo na baikalskom jezeru pod vlascu neoboljsevicke stranke unuka Gruzijca Josifa.
    Meni je najsmjesnije u svemu tome da se u isti brod uguraju ortodoksne, stare jugokomunjare te "progresivni" mladi nasljednici tih jugokomunjara, a tu zedj za progresivnoscu pokazuju sa nostalgijom spram crknutoj drzavi koja je imala "besmrtnog" vodju na celu.
    To je u biti takav buckuris idiotluka i proturijecivosti koji se jedino drzi zajedno po tezi da je bilo kakva hrvatska drzava inferirorna spram svakom drugom obliku druge drzave.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

A po čemu se bira europska prijestolnica kulture, mislim, po kojim kriterijima? Kako da je to baš Rijeka?
    Inače je nedavno Raspudić lijepo pojasnio riječki fenomen, način doseljavanja u taj grad iz " pasivnih" krajeva nakon '45 i kako su se formirale tamo poluge vlasti. A kako jugo zastave i slične provokacije očito ne smetaju njenim stanovnicima, onda je to valjda po njihovoj mjeri. A i razbacano sijeno. Valja to ne vide kao provokacije niti smetnju. Možda vide svoj grad kao veliku staju.Iskreno mi je žao ako je tako, ali ja opet i ne poznajem nešto dobro Rijeku, pa bi bilo dobro da se o tome piše netko upućeniji.
    A s čisto estetskog stajališta jedan mi je od ružnijih većih gradova u Hrvatskoj.

2 voditelja su otvorenja u HNK, jedna žena priča na hrvatskome, drugi muškarac transvestit priča na engleskom. Sad bračni par Mrle pjeva kak im nije dobro. I da ih ne ometamo u tome.

Čestitam, ovo je top jugokultura.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 01-02-2020 at 17:14

Koja degeneracija, dizalica na haljini i transvestit. I naravno izvrtanje naše najpoznatije opere koja se umjesto U boj, u boj pjevala Za mir, za mir. To je kad se jugoluđaci bave kulturom. Dašak zapadne degeneracije, dašak mržnje i sprdnja s hrvatskom kulturom. Treba im HTV ukinuti prijenos pa nek budu kulturni sami sebi.

Posljednje uređivanje od Grunf : 01-02-2020 at 17:50

HTV im ukinuti prijenos. . HTVeu je to po volji.

Jebiga ljudi, žaba je skuhana.

Ministrica nije reagirala na ovakvo sramotno otvaranje, ruganje i promidžbu degeneracije. Zaželila im je da ostvare program...

Datum registracije
    Sep 2016
    NOBulenka je naravno podrzala "slobodu izrazaja" sto u prijevodu sa novoboljsevickog na hrvatski jezik znaci da je crvenima dopusteno sve, a crnima nista.
    Sve to izgleda toliko na silu, toliko isforsirano, toliko nespontano da je u biti priznanje koliko je neprirodno i anakrono 2020 godine.

Datum registracije
    Sep 2016

Otvaranje vani je režiral tko drugi nego Matanić. Navodno pjevaju Bella Ciao u metal verziji.

Sva sreća da tam ne živim, razvalili bi im to otvaranje ko Raos onaj put kad je razvalili konferenciju u DHK.

Bilo koja špilja puna drevnih crteža ima nemjerljivo više kulture od ovog poremećenog uprizorenja kojekakvih nakaznosti. Dodjela ovakvih događaja je kazna za državu a ne nagrada, nešto poput domaćinstva Eurosonga.

Rijeka je jedan zapušteni grad zaostao u jugokomunizmu. Sram je što Rijeka pokazuje kao pod kulturu. Od svih gradova u Hrvatskoj da je baš odabrana Rijeka! Ona predstava u kazalištu; između ostalog muškarac u haljini kao voditelj, vulgarno, odvratno!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Rijeka je hrvatski grad, koji šačica kretena koja vodi taj grad želi pretvorit u jugoslavensku palanku, srećom mislim da ipak dobar dio rijeke ne predstavljaju ovi kokošari koje gledamo, i sigurno da jedna lasta ne čini proljeće.

pa tako ni 1000e ovih "umjetnika" ne čini Rijeku, jer Rijeka sigurno nisu samo oni. a to što su oni na bini, i to što kreten od Milanovića govori da ga ne smeta jugoslavenska zastava da nije to zastava trećeg rajha, samo pokazuje da živimo u bolesnoj državi u kojoj je dobar dio naroda bolestan.

i to se blago izražavam kada kažem bolestan, za te luđake i majmune išlo bi puno bolje koristit mamićeve epitete s presica.

no neka ih, čisto zato da ljudi vide tko su oni, i za što se oni zalažu u naše ime, općenito sjeverni jadran je ostao u 2ww, i iskreno kada vidim te njihove idiote ponekad požalim što stvarno nisu završili u italiji, ali onda se sjetim svih velikana kroz povijest ne samo u Rijeci već i Istri i svuda, i onda se mislim pa ne može jedna ili dvije generacije kretena, uprskat tradiciju, naravno da je odgoj Riječana Istrana i ostalih na sjevernom jadranu katastrofa, a počinje djelom i s tom "europskom kulturom" koja je vidimo jugoslavenska za njih.

prema tome, njima je sve to ok, samo da nije treći rajh u pitanju, onda će jugo talibani skviknut u glas smrt fašizmu sloboda narodu, njima je opsesija biti antifašist, a ne Hrvat, to se najbolje vidi po ovome, zato mi se živo jebe za taj sjeverni jadran jer kada vidiš ljude koji se uopće ne doživljavaju hrvatima i koji se onda imaju obraza čudit što nisu prihvaćeni, ne samo od ostatka hrvatske već i od dobrog djela građana svog grada, ja sam pričao s jednim riječaninom prije par godina i on mi je pričao da ga napadaju "domaći judi" da ne priča čakavski, a on mi je rekao da on ne priča čakavski baš njima u inat jer da to potenciraju jugo komunjare, vidite do čega je došlo. ljudi znači ne žele pričat po dijalektu svog rodnog kraja, jer su im se ovi majmuni toliko zgadili da im ne žele dati gušta ni kada je nešto stvarno pitanje njihove kulture.

dakle riječani hrvati, se bore za to da suzbiju famozni ča koji je neizostavno dio hrvatske kulture i jezika, nariječje koje se koristi već generacija, zato jer su ovi majmuni to privatizirali i ljudi se osjećaju loše kada pričaju po vlastitom dijalektu, zapravo bi se trebalo izborit da svi pričaju po domaći i da identitet grada Rijeke predstavljaju upravo Hrvati, i da se kroz borbu za vlastiti identitet proturi i ta borba za nariječje, iako općenito nariječja su po meni glupost, jer se separiraju krajevi hrvatske. i ispada da to odgovara ovim separatistima na sjeveru jadrana, jer onda oni to ča mogu koristit kao nešto čime glumataju zasebni dio hrvatske, uglavnom ja sam skužio da je to kompleksno pitanje i mnogi ljudi koji su rođeni u rijeci ne žele pričat po "domaći" jer im se gade ove komunjare koje u pravilu sve pričaju po domaći. barem mi je to tako predstavio taj poznanik iz rijeke, uglavnom nije stvar u tome što netko koristi nešto, već u tome što koristi s kojim ciljem, svaki simbol može biti dobar ako ga se koristi s pravim razlogom, problem simbola kod rijeke je taj što oni te simbole koriste s negativnim porivima prema svemu onome što je ova generacija hrvata ostvarila u domovinskom ratu i 1990ih, dakle oni se stalno bore s Srbima i manjinama da ponište stvaranje hrvatske države, istu stvar su radili i u 2ww, zato je taj njihov antifašizam isti kurac ko i četništvo, nema tu nekakvog velikog razlika između antifašizma i četništva, meni samo nije jasno da Tuđmanu i HDZovcima to nije bilo jasno 1990ih, kad im već nije bilo jasno 1940ih. općenito ta opsesija da se kontrira fašizmu i fašista, na način da se radi šteta vlastitom narodu i državi, je tragikomična i samo pokazuje pravu prirodu tih jugo talibana koji su gori od četnika, a Milanović je kreten koji samo zorno predstavlja svoje biračko tjelo, ali on je barem autothona partizančina i kao takav mi je prihvatljivji od Kolinde koja bi isto radila i govorila, a predstavljala se hrvaticom, to organski ne podnosim.

uostalom i Tuđman je imao iste štoseve, jedno je pričao drugo radio, ova država ne bi ispala ovakva da je Tuđman vuko prave poteze u pravo vrijeme, vrlo jednostavno, HDZ i Tuđman su doveli do ovoga jer su mješali antifašizam ZAVNOH I AVNOJ Tita s stvaranjem države, i to su pod fintom prodali glupanderima da se to radi zbog svijeta, ništa se ne radi zbog svijeta već zbog vlastitih zabluda i ideoloških simpatija prema nečemu, prema tome neka objese mačku o rep te glupe priče, jer dobro znam kakav profil ljudi su ti koji vole antifašizam i antifašiste. suštinska razlike između njih i fašista ne postoji, jer su jednake štetočine za naš narod, a pošto su antifašisti obični licemjerni gnjidari, oni su mi i gori od fašista jer su obične licemjerne kretenčine što ovim predstavama o kulturi i potvrđuju.

i naravno da Rijeka nije smjela ni pod raznog biti prijestolnica kulture, već je to trebao i morao biti Varaždin, ne ni Zagreb jer je Zagreb isto jugo partizansko leglo od grada gdje su nakon 1945 došli masovno ovi "urbani partizani" s sela.

prema tome Rijeka i Zagreb, po pitanju neke bilo čije i kakve kulture su jedna velika nula, i nikada ih ne bi izabro za takvo nešto, oni neka predstavljaju Lepu Brenu i Cecu to je njihov identitet, i arkan i šljivančanin te slama na kojoj zajedno spavaju čika draža i maršal Tito.

https://www.youtube.com/watch?v=B-1t...ature=emb_logo

Varaždin je trebao biti prijestolnica kulture, jer on to i je, naš možda i najljepši grad plus ima stvarno bogatu kulturnu povijest.

Da ne kudimo samo Rijeku, ovo bi se moglo izvesti u svakom hrvatskom gradu. Svakom. Od Iloka do Prevlake. Možda jedino u Gospiću i Imotskom ne bi. Čak bi u Sinju mogli. Došla takva vremena. Žaba je skuhana kako rekoh.

Ne volim Petirku ali dobro je rekla za sve ovo šta se događa u Rijeci da onaj koji to gleda može zaključiti da nam je kultura zapuštena ili da je uopće nemamo!
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 02-02-2020 at 10:32
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Ne volim Petirku ali dobro je rekla za sve ovo šta se događa u Rijeci da onaj koji to gleda može zaključiti da nam je kultura zapuštena ili da je uopće nemamo!
    To je upravo ta "kultura" po mjeri lijevo-liberalnih naprednjaka radi koje "desni populisti" dolaze na vlast po Europi i radi koje dolazi do "konzervativne revolucije".
    ZA DOM SPREMNI !

Ima li neki egzorcist u Rijeci ili Hrvatskoj uopće.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove