+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/64

Tema: Parlamentarni izbori 2020-te

Točno tako. Ja ne glasam za opciju gdje su Most ili Petirka.

Ta opcija me ne zanima a pošto za Škoru nisam glasao na predsjedničkim ( iz ovih razloga koje je goran naveo)ne smatram ga nikakvim predvodnikom ičega.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

tekst yutarnjeg lista sa neimenovanim sugovornicima i prepun "navodno", "tako se prica", "neki izvori govore" i "pricaju zene u brijacnici" za mene je samo jos jedno podmetanje iz te kuhinje

Ima tu istine i bez Yutarnjeg. Škorina skupina glasača sa predsjedničkih je heterogena da heterogenija skoro ne može bit.

Od tvrde desnice, preko protestnih birača do latentnih zbunjola koji su u prvom glasali za Škoru a u drugom za Milanovića.

Još bolje, desničarski zastupnici će pokupiti glasove ljevice. Suverenisti, Blok za Hrvatsku, Most, Škoro, to je jedini način da uguramo 30-ak domoljubnih zastupnika u Sabor.

MOST kao direktni arhitekt prosrpske vlade i dovodjenja Plenkovica na celo HDZ-a, za mene osobno nije prihvatljiva opcija ni u kom obliku.

Ne kazem da je HDZ prije MOST-a bio bolji, ali realno prethodna vlada je vise licila na hrvatsku nego ova sada, zato je i onako kratko trajala. MOST se potrudio da je srusi. Ja osobno sam uvjeren da su oni samo necija igracka i kukavicje jaje, a cije to vec ne znam.

No bez obzira na njih, ujedinjena desnica je nemoguca, tvrdim. Suvise je tu egotripera i politicki nepismenih ljudi.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Još bolje, desničarski zastupnici će pokupiti glasove ljevice. Suverenisti, Blok za Hrvatsku, Most, Škoro, to je jedini način da uguramo 30-ak domoljubnih zastupnika u Sabor.
    Pa onaj Vučetić ti je bio u Mostu. Jeste vi svjesni kakve oni ljude guraju u sabor?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Most nije bitan faktor. Nekada valja uzesti glasove.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Sve te kalkulacije iziđu na nos kad tad a najčešće odmah.

Sam MOST bio bi manji problem, desničari s mozgom bi ga lako zaobišli preferencijalnim glasanjem, nego činjenica da Škoro misli držati uzde (bjanko zadužnice?), te određivati smjer i politiku svoje "nezavisne liste". A koja je to politika? Na stranu Bujančevo fantaziranje, ali Škoro se i prije izbora ograđivao od desnice. Moramo čekati da vidimo što će se dogovoriti, kakav će program imati, koji će biti uvjeti za koaliranje i tsl., a to sve što prije, jer ako bi Škorini uvjeti bili čudni i neprihvatljivi, treba bježati od njega. Suverenisti, NzH i Hasanbegović, mogu ući u Sabor (zajednički) i bez Škore, a situacija bi onda bila čista i jasna. Izbori će doći brzo, a vremena nema.

Što se mene osobno tiče ja za opciju di je MOST neću glasat. Te štetočine su gore od HDZea. Oni samo izgledaju blesavo i naivno. A nisu. Kroz njih su prošli gadovi tipa Beljak. Sjetimo se samo Orepića koji je generala Glasnovića stavio u gradu na proslavi četničkog derneka u Srbu. Gluplja a pokvarenija replika HDZea ili SDPea svejedno.

Onaj njihov neki "guru", Relković koji ko da je sišo s neke planinčuge i to drito s "madraca s čavlima" ne skida se s Tv-a. Iz paštete iskače. Tumači neka opća mjesta, banalizira i pametuje.

Dovoljna opcija bi bili Suverenisti, NHR i Hrast. Ali to neće narcisoidni Hasan.

Znam da sam tu kontradiktoran jer sam rekao da neću glasat za koaliciju Suverenista i NHRa ali muka navike mjenja. Ako bude te koalicije uopće.

Škoro nek ide s Mostom i Petir oni su tu negdje, ne paše im "ekstremna desnica".

Ćušpajz od Mosta, Suverenista, NHR, Petirke itd itd, to ne bi trajalo milisekund.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-01-2020 at 18:33

Premjestio sam ovdje postove vezane uz parlamentarne izbore. Ono je ipak tema o stečajnom upravitelju HDZ-ea

Ja bi i zacepio nos, da se oni opamete i udju u neku koaliciju, pa i sa Skorom i Mostom, samo da se uzmu glasovi a onda kasnije ako ovi budu srali, lako se kroz Sabor podijeliti.

Naravno, zna se tko treba visoko na listama stajati, nikakav Bulj i slicni.

Ako Skoro bude inzistirai na nekakvom liderstvu, onda otkaciti covjeka. Mada ja ne vjerujem u te price, jugo medijima nikako ne odgovara da se desnica probudi, oni se plase pada HDZ-a jer HDZ kakav jeste, za jugovinu je savrsen.
    Nikakav, odnarodjen, njihov, a konstantno im sluzi kao meta na kojoj ubiru poene u svom priglupom glasackom tijelu.

https://www.vecernji.hr/vijesti/miro...imenom-1375824

Što to Škoro vidi u MOST-u? Ideološki su bliski (MOST-ova ni v rit ni mimo ideologija) ili misli kako MOST nosi gomilu glasova?

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku

Što to Škoro vidi u MOST-u? Ideološki su bliski (MOST-ova ni v rit ni mimo ideologija) ili misli kako MOST nosi gomilu glasova?
    Ha, mislim da su isti. Ni sim ni tam. Još im samo fali Petirka. Ne bih mogla glasati za jednu takvu šuć-muć ekipu. Moje srce kuca za NHR.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku

Po zadnjoj anketi Škoro i Most zajedno imaju veću podršku od HDZ-a. Grmoja je u zadnje vrime sve bolji i bolji, mislim da nema boljeg govornika od njega u ciloj toj ekipi oko Škore a skoro cijela gamad iz onog originalnog udbinog Mosta više nije u stranci ako zanemarimo onu Linićku iz Rijeke i Petrova kojeg ja ne mogu smislit. Cilj je osvojit šta više mandata a ne ganjat neku ideološku čistoću. I ako uspiju osvojit više mandata od HDZ-a to bi već bilo nešto

Grmoja. Pa jesi ti njega sluša neki dan di je opet govirio da nemaju svjetonazor ni ideologiju a na pitanje novinarke da neki potencijalni partneri traže od njih da se jasno odrede on veli da će ko i dosad i ponovio onu frazetinu kako se najmutniji likovi busaju u prsa hrvatstvom.

MOST je politički mrtvac , zato su se i prikrpili Škori ko krpelji.

Što se tiče lijevih otpadnika iz MOSTa naći će oni nove ako budu imali prilike a ja se nadam da neće.

Škoro je isto politički mrtvac ako se veže uz njih. Zato ih jugoankete i forsiraju jer znaju da od toga opasnosti nema.

A da ipak zbune domoljubnu opciju

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Grmoja. Pa jesi ti njega sluša neki dan di je opet govirio da nemaju svjetonazor ni ideologiju a na pitanje novinarke da neki potencijalni partneri traže od njih da se jasno odrede on veli da će ko i dosad i ponovio onu frazetinu kako se najmutniji likovi busaju u prsa hrvatstvom.

MOST je politički mrtvac , zato su se i prikrpili Škori ko krpelji.

Što se tiče lijevih otpadnika iz MOSTa naći će oni nove ako budu imali prilike a ja se nadam da neće.

Škoro je isto politički mrtvac ako se veže uz njih. Zato ih jugoankete i forsiraju jer znaju da od toga opasnosti nema.

A da ipak zbune domoljubnu opciju
    Odkad su se nezavisni raspali ja ne vidim nikakvu ozbiljnu domoljubnu opciju pa se i nema koga zbuniti. Nisam sluša Grmoju tada o čemu sada ti govoriš ali jesam u nekoliko drugih navrata o konkretnim aktualnim temama i moram priznat da me je impresionira. Nemam ja nikakvih očekivanja da će ova Škorina ekipa napravit nešto neophodno za državu ali ako uspiju preskočit HDZ i nakon toga osiguraju otvaranje arhiva (o čemu stalno prde) i ponovno prebrojavanje potpisa za referendume to bi već potreslo ovaj naš smrdljivi establišment toliko da bi se moga i raspast.

Sluša sam ja Grmoju i znam napamet priču koju uvijek vrti.

Dosta mi je kad vidim onu panjinu Bulja koji naziva HDZ-ovce izdajicama a kad je Orepić bio ministar šutio je ko pička.

Kad je Orepić trpao prosvjedniku u Srbu u ogradu šutio je ko pička.

Ne vidim u čemu su oni bolji od HDZea. Volio bi znati u čemu.

Osim što su u oporbi. Pa HDZ je bio desno radikalniji od njih.

Ljudi su htjeli poništit demokraciju u Hrvatskoj i napravit vladu SDP-HDZ-MOST.

O čemu mi pričamo.

I kako se nema koga zbuniti.

Suverenisti sa Hasom pa i NHR na zadnjim izborima osvojili su tri puta više od MOSTa. I sad su ozbiljnija opcija.

MOST je politički završena priča osim ako se uvale negdje parazitirat ko HNS što radi 20 godina.

Od svih političkih opcija oni su mi najmrži. Oni su baš oni iz one narodne uzrečice, j...... bi se al da im ne uđe.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-01-2020 at 13:12

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Sluša sam ja Grmoju i znam napamet priču koju uvijek vrti.

Dosta mi je kad vidim onu panjinu Bulja koji naziva HDZ-ovce izdajicama a kad je Orepić bio ministar šutio je ko pička.

Kad je Orepić trpao prosvjedniku u Srbu u ogradu šutio je ko pička.

Ne vidim u čemu su oni bolji od HDZea. Volio bi znati u čemu.

Osim što su u oporbi. Pa HDZ je bio desno radikalniji od njih.

Ljudi su htjeli poništit demokraciju u Hrvatskoj i napravit vladu SDP-HDZ-MOST.

O čemu mi pričamo.
    Pa po pitanju arhiva i referenduma/izbornog zakona...ako im je vjerovat. Situacija je takva da da je meni osobno skroz irelevantno jesu li bolji ili gori od HDZ. Volia bi vidit da neko ko nije izrazito lijevo preskoči HDZ. To bi totalno poremetilo dosadašnji sustav. Ono sa Orepićem, Prgometom i sličnima i nije bila stranka nego neki ka "nezavisni" pokret isceniran od duboke države da sjebe Karamarkovu koaliciju. Sada je već poprilično druga priča, sada su su više stranka nego pokret a i Bulj se popravlja. Ka šta san reka, nemam nekih posebnih nada ni očekivanja al' bi volia vidit početak definitivnog kraja HDZ-a.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove