+ Odgovori na temu
Stranica 47 od 53 PrviPrvi ... 37 45 46 47 48 49 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 921/1048

Tema: Dodikov Sancho Pansa- Predsjednik Republike Hrvatske-Zoran Milanović

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Koliko čitam, nije se bunia, iako je bia veliki barjak HOS-a, uz naravno veterane HOS-a.

Šta se tiče Sutjeske, ne znan zašto ljudi naglašavaju Dalmatince kad ih je po nacionalnosti bilo dosta i Srba, odnosno pravoslavaca.
    Bez ovih Hrvata iz Dalmacije koji su se tu našli iz raznoraznih razloga, Prečani bi dominirali u ukupnom broju, a i ovako su bili većina.
    Pa ja brojim samo Hrvate. Srbe iz Dalmacije ne računam.

Srba je poginulo na Sutjesci 3222 a Hrvata 2223. To su brojevi iz Vojnog instituta Beograd.Dakle Hrvata više u postotku, Srba u apsolutnom broju. Srbijanaca nešto preko stotinu. Bosanskih Muslimana čak mislim.Ispod stotine. A Dalmatinaca 2223. Nije li to neprirodno. Najvise je u postotku poginulo Crnogoraca. Preko 600. Prvi srez po gubicima na Sutjesci bio je šibenski, drugi splitski, u šibenskom je bilo Srba u splitskom baš i ne. Treći je bio cetinjski a 4 zanimljivo livanjski. Peti glinski

Srbija je bila sva četnička. Do ulaska CA u Srbiju kad većina četnika prelazi u partizane. I to po nalogu kralja Petra. Odjednom u Srbiji nakon ulaska CA imaš 200 tisuća partizana bivših četnika.

Znači protuhosovac ovaj put nije demonstrirao odlazak radi zastava HOSa.

Svakoga se vidiš može dovesti u red.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-11-2022 at 11:06
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Neprirodno je u prvom redu da Hrvat Dalmatinac gine na nekoj Sutjesci, za koga se ne zna, za sto se ne zna.
    Za Muslimane mozda. Eto obozavaju nas danas.
    Najgora budalastina ikada, ljudi izginuli za bas nista.
    Most+DP+Suverenisti+Mozemo+SDP+Milanovic=ruska kolona
    Za dom spremni i Slava Ukrajini

Super ugledni član LB86 avatar
    Datum registracije
    Jan 2021
    pa lijepo se vidi za srbiju, do 44 20.000 partizana, nakon 44 240.000 pametnom dosta.

a srbi prečani ovi tu kod nas ili u bosni, to nije bilo u partizanima zbog kakti antifašizma, već zbog NDH protiv NDH to je jasno. a uklepali su im se naravno i mnogi naivni hrvati, samo naravno iz potpuno drugačijih pobuda, i to samo zorno dočarava kakva je šizofrenija tada vladala kada se dio hrvata i srba bori u istoj vojsci, s potpuno drugačijim motivima, a milanović neka danas gusli što hoće, ali nisu hrvati u partizanima velika većina njih borila za ono za što su se borili srbi, ali takvi kreteni ko on s propagandom i mitomanijom nalik srpskoj odaju baš taj dojam, da su zajedno narodi narodnosti imali iste ciljeve, jesu moj kurac, kao što ih ni danas nemaju nisu ih imali ni onda, dapaće onda još manje nego danas. u vrijeme globalizma.

prema tome, motivi nekog dalmatinca ili srbina iz knina banja luke itd, to veze jedno s drugim nema, a i jedni i drugi kakti u partizanima.

ali da su beograđani cijenili dalmatince, i cijene ih i danas to je stara priča, što zbog tih vojnih lica što zbog koječega drugog, nogometa hajduka itd, njima to kod dalmoša prija, dok purgerima ne bi priznali ni ono što je evidentno dobro.

ali jbg, srbijanci vole mediteran, pate za tim odatle i nostalgija za dalmacijom, ravnim kotarima, sarmom u ljetnim mjesecima i kupanju s rive nekad dragovoljno nekad prisilno. haha
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa ja brojim samo Hrvate. Srbe iz Dalmacije ne računam.

Srba je poginulo na Sutjesci 3222 a Hrvata 2223. To su brojevi iz Vojnog instituta Beograd.Dakle Hrvata više u postotku, Srba u apsolutnom broju. Srbijanaca nešto preko stotinu. Bosanskih Muslimana čak mislim.Ispod stotine. A Dalmatinaca 2223. Nije li to neprirodno. Najvise je u postotku poginulo Crnogoraca. Preko 600. Prvi srez po gubicima na Sutjesci bio je šibenski, drugi splitski, u šibenskom je bilo Srba u splitskom baš i ne. Treći je bio cetinjski a 4 zanimljivo livanjski. Peti glinski

Srbija je bila sva četnička. Do ulaska CA u Srbiju kad većina četnika prelazi u partizane. I to po nalogu kralja Petra. Odjednom u Srbiji nakon ulaska CA imaš 200 tisuća partizana bivših četnika.

Znači protuhosovac ovaj put nije demonstrirao odlazak radi zastava HOSa.

Svakoga se vidiš može dovesti u red.
    Sve stoji, samo san tija reć da od 3000 ili koliko već poginulih Dalmatinaca, otprilike četvrtina su Srbi.

Onda nas danas maltretiraju po medijima da bi tribali takve bitke veličat, di su Hrvati iz kojekakvih razloga ratovali zajedno sa Srbima koji nikad ne bi pristali živit u samostalnoj Hrvatskoj!

Milanović sa HOS - ovcima u koloni, ne smeta mu ni barjak... ide on lagano po drugi mandat glasovima desnice he he.

Ja uđem tako nekad u prepirku s mojim rođakom oko Dalmatinaca i Hajduka kad on kaže, prigovara Dalmatincima što su se borili protiv hrvatske države. A ja kažem, dobro Dalmatinci su mogli biti i revoltirani što je dobar dio Dalmacije ostao van NDH, i vojska NDH tu nije smjela ni postojati a protiv koga su se borili Zagrepčani, oni su bili dio NDH, dapače glavni grad koji je dao kažu 10 000 poginulih boraca u partizanima i proglašen je Zagreb gradom herojem a ne Split.

Koju ispriku oni imaju.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-11-2022 at 20:04

Zbog Eline i bokala vina

Sve stoji, samo san tija reć da od 3000 ili koliko već poginulih Dalmatinaca, otprilike četvrtina su Srbi.

Onda nas danas maltretiraju po medijima da bi tribali takve bitke veličat, di su Hrvati iz kojekakvih razloga ratovali zajedno sa Srbima koji nikad ne bi pristali živit u samostalnoj Hrvatskoj!

Milanović sa HOS - ovcima u koloni, ne smeta mu ni barjak... ide on lagano po drugi mandat glasovima desnice he he.
    Nisu tu brojani po regijama Dalmatinci i sl nego po nacionalnosti a otprilike 99% poginulih Hrvata su Dalmatinci, ne zato što drugi Hrvati ne bi bili nego nisu bili u dodiru s tom partizanskom teritorijom. Npr vjerojatno je bilo Livnjaka, livanjski srez je četvrti po gubicima na Sutjesci ali tu je bilo gro Muslimana i Srba ali vjerojatno i Hrvata.

Što se tiče Milanovića ako pod desnicom smatramo političke Hrvate ti nikad neće dati glas Milanoviću a desnicom se može svatko nazivat. Jer ovo njegovo malo što je učinio ne može potrati ono veliko što je radio protiv Hrvata. I dan danas radi. Tko se zadovoljava njegovim mrvicama taj je mrvice i zaslužio s tim da ja mislim da smo mi njemu samo nuspojava da su mu Srbi i Rusi prioritet, i to tim redom( vidi naslov teme). Dodikov Sancho Pansa. Prije bi si ruku odsjekao nego glasao za njega. Nisam možda toliko pametan ali nisam ni toliko glup ni naivan da me Milanović kupi s dvi tri protumuslimanske rečenice. Potencijalni vodič Vučića po Jasenovcu. Održavatelj svih srpskokomunističko protuhrvatskih mitova. Nek se založi za istraživanje Jasenovca. Hoće, kako neće.

To može kupit one lizače četničkih guzica koji Muslimanima prigovaraju da su prije rata radili ono što sad oni rade, ližu četničke guzice, on i je njihov domet i rang..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-11-2022 at 20:05

Zbog Eline i bokala vina

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ja uđem tako nekad u prepirku s mojim rođakom oko Dalmatinaca i Hajduka kad on kaže, prigovara Dalmatincima što su se borili protiv hrvatske države. A ja kažem, dobro Dalmatinci su mogli biti i revoltirani što je dobar dio Dalmacije ostao van NDH, i vojska NDH tu nije smjela ni postojati a protiv koga su se borili Zagrepčani, oni su bili dio NDH, dapače glavni grad koji je dao kažu 10 000 poginulih boraca u partizanima i proglašen je Zagreb gradom herojem a ne Split.

Koju ispriku oni imaju.
    Da, nezgodno pitanje

Nego, kad već pričamo o tome, a ne da mi se googlat sad, znaš li možda jesu li sve proleterske brigade bile na Sutjesci?
    Jer tamo je bilo dosta Srbijanaca, ako se ne varan...

Da, nezgodno pitanje

Nego, kad već pričamo o tome, a ne da mi se googlat sad, znaš li možda jesu li sve proleterske brigade bile na Sutjesci?
    Jer tamo je bilo dosta Srbijanaca, ako se ne varan...
    Mislim da su bile sve proleterske brigade a najgore je prošla 4-ta crnogorska. 1-va proleterska pod Kočom Popovićem je "probila obruč" dok druga priča kaže da su se Nijemci razmaknuli da "Vrhovni štab" iziđe a onda opet zatvorili brešu. Probili su se preko divizije "Prinz Eugen" sastavljene od banatskih Švaba". Milovan Đilas npr piše dosta o tome čitao sam samo fragmente. Njegova knjiga "Vrijeme rata" tj "Wartime" nije nikad prevedena a valjalo bi je pročitat vjerojatno je super zanimljiva sudeć po ovim frgamentima

On o događajima na Sutjesci npr. o tome piše.

Npr opisuje jednu situaciju ovako.

"Skupili smo se ispod jedne litice u očaju. Cijeli Vrhovni štab. Netko je predložio da se svi poubijamo. Tome se suprostavio Svetozar Vukmanović-Tempo riječima da se komunisti bore do zadnjeg metka a tek se zadnjeg metkom ubijaju. Iznad nas litici stajali su SS-ovci i promatrali nas. Mogli su nas sve poubijati. Nakon nekoliko trenutaka što su nas gledali, odjednom su samo nestali".

Dakle sve je tu nerazjašnjeno. Đilas nije bio bilo tko. Prvi čovjek do Tita u ratu.

Većina partizanske vojske je masakrirana na Sutjesci.

Inače do tih operacija Weis i Schwartz nikad ne bi ni došli jer je Nijemcima balkansko ratište bilo potpuno efemerno i bila im je bitna samo pruga prema Grčkoj da nije bilo Churchilovog zalaganja za iskrcavanje na jadransku obalu što je Roosewelt u startu odbio zbog nedostatka komunikacija a Churchill se plašio katastrofe koji su doživjele britanske ekspedicijske snage u Sommi u 1-om svjetskom ratu i imao je zazor od iskrcavanja na francusku obalu.

Hitler je pomislio da bi se saveznici mogli stvarno iskrcati na jadransku obalu i odlučio je uništit partizane. Manje se priča da je u drugoj fazi bilo u planu razoružanje i uništenje četnika jer su oni čekali baš to, da kao povedu rat protiv Nijemaca, kad nastupi iskrcavanje saveznika.

Mada je ta ideja odbačena u startu ali eto..a što se tiče Srbijanaca, više je partizana poginulo iz Žrnovnice na Sutjesci nego iz cijele Srbije a više iz jednog dalmatinskog zaseoka nego iz Beograda. Srbija je bila skoro sva četnička. Bila je samo dijelom 1- va i 2- ga proleterska. 2-gfa je bila većinom srbijanska dok su u 1-oj uz Srbijance prevladavali Crnogorci pa već i Dalmatinci kad je bila bitka na Sutjesci.

Npr najpoznatiji mitraljezac "1-ve proleterske" koju je kažu na filmu glumio Bata Živojinović i po kojemu je kreiran lik partizanskog mitraljesca bio je Ante Raštegorac iz valjda najustaškijeg mjesta u cijeloj NDH, Kupresa. Što se tiče hrvatskog stanovništva Kupresa naravno. Eto još jednog paradoksa.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-11-2022 at 21:27

Zbog Eline i bokala vina

To je zanimljiv podatak, da su se probili preko Prinz Eugen divizije pod vodstvom Arthura Phlepsa koji je sumnjičen da je bio sovjetski špijun. Navodno krajem 1944. otišao u Rumunjsku da se bori protiv Crvene armije i onda nestao pa mu pronašli stvari i zaključili da je mrtav.

Taj Phleps je dozvolio četnicima da u njemačkim odorama kolju po selima zabiokovlja.

Datum registracije
    Sep 2016
    Raspudic protiv obuke Ukrajinaca.
    Pitanje je tko je tu trbuhozborac koga.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To je zanimljiv podatak, da su se probili preko Prinz Eugen divizije pod vodstvom Arthura Phlepsa koji je sumnjičen da je bio sovjetski špijun. Navodno krajem 1944. otišao u Rumunjsku da se bori protiv Crvene armije i onda nestao pa mu pronašli stvari i zaključili da je mrtav.

Taj Phleps je dozvolio četnicima da u njemačkim odorama kolju po selima zabiokovlja.

Najveće su pokolje izvršili u podkamešničkim selima. Na tisuće ubijenih.

I u duvanjskim selima Kuk i Lug su počinili strašan zločin.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Njema%...gu_i_Kuku_1943.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-11-2022 at 20:25

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Sep 2016
    Evo ga, opet briljira. Ne znam sto je on tocno, prEdsednik "rs", clan Dume, clan Dveri...

On je jednostavno kreten. Plaćenički kreten

Zbog Eline i bokala vina

Ali će dopustiti i sve raditi da se hrvatskom narodu nabiju kompleksi radi Jasenovca.

Da. On se nudi Vučiću za vodiča po Jasenovcu. Po mjestu od kojeg su Srbi napravili podlogu za svoje krvave pohode. Kakav kreten.

Šta je on, neka moderna verzija Kosovke djevojke.

I tko je on. On neće dopustit? Šta je on neki vrhovni autoritet? On neće dopustit !!!!!!! Smanji malo to što koristiš. Očito ti loše utječe na vugla.

80 godina Srbi Hrvate dehumaniziraju s jasenovačkim mitom kojeg ne daju istražit jer bi im se mit rasprsno ko mjehur od sapunice. Ne daju Srbi niti hrvatski protosrbi, srbofili i Jugoislaveni poput njega. Mi tražimo svoje i iz onog rata i iz domovinskog rata a oni ne žele da se istraži njihovo kako ga oni zovu genocidom i "najveći srpski grad pod zemljom". Srbi i protosrbi poput njega su jedini na svijetu koji ne žele dokazati ono što tvrde

On ako ima neka dugovanja prema Srbima neka ih rješava za svoj račun i iz svog džepa a ne na naš račun. Nitko mu to ovlaštenje nije dao. Što se on mješa u srpsko-muslimanske sporove.

Je, bio je genocid i to ne samo na području Srebrenicu nego je cijela ta tvorevina tzv RS genocidna. 45% prijeratnog stanovništva fali. To nije upamećno u ljudskoj povijesti.

Srbi su 80 godina nas proglašavali genocidnim i oni dobiše presudu za genocid.

A i ovakav kakav je za njih je opet ustaša. Džaba mu uvlačenje u srpsku bulju. Džaba. Opet je za njih ustaša. Jedino da bude ko ona Rudan ili Pilsel ili onaj maloumnik Šariuć, a i oni nisu sigurni. Čim velikosrbinu jednu kažeš da im nije po volji ti automatski postaješ ustaša.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-11-2022 at 23:22

Zbog Eline i bokala vina

Evo ga opet u Hercegovini,u subotu će uručiti odličje postrojbi "Gavran 2".Otici cu na proslavu pa usput i cuti sta ce laprdati.

Da. On se nudi Vučiću za vodiča po Jasenovcu. Po mjestu od kojeg su Srbi napravili podlogu za svoje krvave pohode. Kakav kreten.

Šta je on, neka moderna verzija Kosovke djevojke.

I tko je on. On neće dopustit? Šta je on neki vrhovni autoritet? On neće dopustit !!!!!!! Smanji malo to što koristiš. Očito ti loše utječe na vugla.

80 godina Srbi Hrvate dehumaniziraju s jasenovačkim mitom kojeg ne daju istražit jer bi im se mit rasprsno ko mjehur od sapunice. Ne daju Srbi niti hrvatski protosrbi, srbofili i Jugoislaveni poput njega. Mi tražimo svoje i iz onog rata i iz domovinskog rata a oni ne žele da se istraži njihovo kako ga oni zovu genocidom i "najveći srpski grad pod zemljom". Srbi i protosrbi poput njega su jedini na svijetu koji ne žele dokazati ono što tvrde

On ako ima neka dugovanja prema Srbima neka ih rješava za svoj račun i iz svog džepa a ne na naš račun. Nitko mu to ovlaštenje nije dao. Što se on mješa u srpsko-muslimanske sporove.

Je, bio je genocid i to ne samo na području Srebrenicu nego je cijela ta tvorevina tzv RS genocidna. 45% prijeratnog stanovništva fali. To nije upamećno u ljudskoj povijesti.

Srbi su 80 godina nas proglašavali genocidnim i oni dobiše presudu za genocid.

A i ovakav kakav je za njih je opet ustaša. Džaba mu uvlačenje u srpsku bulju. Džaba. Opet je za njih ustaša. Jedino da bude ko ona Rudan ili Pilsel ili onaj maloumnik Šariuć, a i oni nisu sigurni. Čim velikosrbinu jednu kažeš da im nije po volji ti automatski postaješ ustaša.

Slažem se 100% što kaže Inkvi.

prilažem povjeznicu koje sadržaj opisuje intervju s dr. Franjom Tušmanom za Glas Koncila od 30 srpnja 1989. Vrlo vrijedno pročitati i znati šta je Prvi predsjednik Druge Hrvatske Države u prošlom dvadesetom stpljeću pisao o Jasenovcu i jasenovačkim žrtvama.

https://otporas.com/od-2024-glavni-g...ine-i-kulture/

Evo srbofil je ponovno oblizao srpsku guzicu tvrdeći da je i genocidna tzv RS obnovila isi broj kuća na Banovini koliko i "hrvatska" država ili nešto manje.

Nije mi uopće namjera braniti nesposobnu korumpiranu protuhrvatsku vladu koja čeka što? Da istekne rok za europski novac gdje se ne može krast, gdje je opasno krast, nego čekaju valjda da se krene obnavljat iz državnog budžeta pa da krene sumanuto marčapijanje i lopovluk.

Ali ovaj ima poseban merak da obliže srpsku guzicu i nijednu priliku ne propušta. Poseban mu je gušt, merak i užitak oblizat debelu guzičetinu onog neandrtalca Milorada Dodika. To ne propušta. Iako bi tom neandrtalcu i primitivcu trebalo davno zabraniti ulazak u RH jer na svim skupovima velikosrpskih Orka sije mržnju na Hrvatsku i Hrvate gdje ih dehumanizira i izmišlja srpske sumanutosti.

- ta tzv genocidna republika imala je prilike obnoviti kuće, crkve, groblja imovinu Hrvata koju je srušila. Koliko je obnovila?

- jel ta genocidna tvorevina obnavlja kuće i Hrvatima na Banovini ili samo Srbima

-Jel ta genocidna tvorevina to radi na svoju ruku ili u koordinaciji s hrvatskom državom i rashrvatskom vladom

- odakle pravo onom neandrtalcu kojemu čuvar srpskog obraza svestrano liže guzicu da dolazi helikopterom na Banovinu i tamo srbuje bez diplomatskog protokola.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-12-2022 at 23:14

Zbog Eline i bokala vina

Ne mogu ga čuti više, njegova politika je razbijanje hrvatskih glava i lizanje srpskih guzica, sve za svelikorpsku korist.

Vidi ga kako Sancho Pansa brani svog gospodara i poslodavca..nevješto i parasmiješno..

Pravi juriš na vjetrenjače.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-01-2023 at 23:39

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke