+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/76

Tema: Mjere za poboljšanje i ozdravljenje Hrvatske - Idealna Hrvatska

SPC je vjerojatno nemoguce zabraniti ali zato je moguce medijski i drustveno raditi na poticanju osnivanja HPC, drzava bi trebala pomagati takvu reformu, dok bi skolski sustav i medijski prostor trebalo zatrpati cinjenicama o SPC militantnom svetosavlju kao neprijatelju Hrvata i hrvatske drzave.
    Nista specijalno, samo reci istinu, i ponavljati je.

Sve medije koji nisu hrvatski, protjerati ili zabraniti, ne mislim da gazda mora biti Hrvat ali ako zelis raditi u Hrvatskoj, neces raditi protiv Hrvata. Stvaranje lazne slike o Hrvatima kao rasistima, ustaskoj guji, zlocinima u Oluji, jadnim protjeranim Srbima, mars iz Hrvatske. Zalis migrante? vodi ih sebi kuci, udomi, nahrani, zagrij, ali o svom trosku.

Ukinuti aboliciju, svima kojima se dokaze da su aktivno sudjelovali u ratu protiv Hrvata, u najboljem slucaju pred kucu prikucati veliku tablu "ovdje zivi covjek koji je ratovao protiv Hrvatske" kao sto u USA na slican nacin obiljezavaju kuce seksualnih predatora i pedofila. Cisto da susjedi znaju sa kim imaju posla.
    Zlocincima oteti imovinu, kuce porusiti bagerima a la Izrael style. Ja sam human, platio bi im autobusnu kartu do granice sa Srbijom.

Ukinuti samo neke manjinske predstavnike u Saboru, smatram da Cesi ili Slovaci zasluzuju svog predstavnika, po mogucnosti da isti bude iz Grubisna polja ili Pakraca, po mogucnosti bivsi branitelj.
    Zna se kojim manjinama treba ukinuti predstavnika, dupli glas na izborima i tako dalje.

Ukinuti sve ali sve do zadnje kune, financiranje antihrvatskih organizacija, medija, novina, udruga i slicno. Vecinu zabraniti, proglasiti teroristickim, antidrzavnim, i njima bi platio autobusnu kartu do granice. Cak bi im i klimu upalio u busu, da se ne smrzavaju ili ne kuhaju ako je ljeto. Treba biti human.

Uvesti posebne mjere za Podunavlje, ako slavis pravoslavni Bozic sa cetnickom zastavom, masna globa u kunama naravno. Kazna po sekundi cetovanja, neka i drzava/proracun ima neke koristi od njih. Uz pendrecenje po bubrezima, jasno. Tu nema humano, ne mozes ga ispratiti do granice jer je drzavljanin, ali mozes mu natuknuti da sljedece godine dobro razmisli hoce li tako "slaviti " Bozic ili Uskrs.

Promijeniti imena ulica u Borovu selu, Brsadinu, Negoslavcima i slicno. Nikakvi Preradovici i Nazori, samo Ulica Hrvatskih branitelja, Ulica Operacije Oluja, Trg Franje Tudjmana. Gospodine Vojislave, vasu adresu molim? zivim u Ulici Jure Francetica 34.

Ukidanje istanbulske konvencije i marakeškog sporazuma. Zabrana promicanja pederskog i pedofilskog te opscenog sadržaja preko medija i javnih glasila. Puna državna podrška Crkvi i vjeri.

Reforma školstva na način da se stavi više vjerskog sadržaja i tjelesnog odgoja u škole. 3 puta tjedno tjelesni i vjeronauk.

Uvođenje polugodišnje obavezne vojne obuke nakon srednje škole za sve muškarce.

I žene. Što fali.

Crni dobri savjeti osim jednog. Ne može država dopuštati nekome da uzme migrante makar na svoj trošak. Jer taj migrant iziđe na ulicu.

Nema samovolje. Samo zakon.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Nece, jer ovi dusebriznici niti jednog migranta nece primiti na svoj trosak. Tako da bi to bio samo sustav da im se zacepe usta.

Naravno, migrante vratiti odakle su dosli. Ili ih poslati onome tko ih je animirao da krenu u Europu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    I žene. Što fali.
    Opa, vidi borca za "rodnu" "ravnopravnost". Nedostaje puno toga.
    Za prašinare fizička snaga. Iznimke poput Viky iz HOS-a i pilota Dijane Doboš potvrđuju pravilo.

Prije svega unose nemir u muško društvo jer se muškarci počinju natjecati oko tih žena pogotovo ako su privlačne i oku ugodne. I to natjecanje unosi razdor u muško društvo čega nebi trebalo biti u vojsci.

Usput, nikada nisam vidio toliko žena u hrvatskoj policiji kao sada i to žena koje dobro izgledaju a ne rade u uredu. Imaju sreće da nismo SAD ili Švedska pa nemaju prilike pokazati svoje borilačko znanje i fizičke sposobnosti pri privođenju muških kriminalaca te usput ugrožavaju svojom nesposobnošću i ženskom histerijom muške kolege i ne znam ima li ženskih policajaca u muškim zatvorima kao u SAD-u.
    ZA DOM SPREMNI !

Čini mi se da se danas u policiju prima svakoga. Prijavljuju se oni koji ne znaju što bi od sebe, propaliteti i zgubidani. Sama znam dosta slučajeva gdje su u policiju primljeni problematični pojedinci, neki su mi bili školski kolege i prije bih se bila kladila da će završiti s druge strane rešetaka, ali oni u policiju. Trebalo bi postrožiti kriterije kod primanja, ne samo u sposobnostima nego i u fizičkom izgledu jer viđam po gradu policajce za koje nisam sigurna da bi i mene svladali. Ne treba policija biti usisivač svakojakog ološa, o ratnim zločincima da ne govorim.

Fali policije valjda pa primaju sve i svašta valjda.

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Opa, vidi borca za "rodnu" "ravnopravnost". Nedostaje puno toga.
    Za prašinare fizička snaga. Iznimke poput Viky iz HOS-a i pilota Dijane Doboš potvrđuju pravilo.

Prije svega unose nemir u muško društvo jer se muškarci počinju natjecati oko tih žena pogotovo ako su privlačne i oku ugodne. I to natjecanje unosi razdor u muško društvo čega nebi trebalo biti u vojsci.

Usput, nikada nisam vidio toliko žena u hrvatskoj policiji kao sada i to žena koje dobro izgledaju a ne rade u uredu. Imaju sreće da nismo SAD ili Švedska pa nemaju prilike pokazati svoje borilačko znanje i fizičke sposobnosti pri privođenju muških kriminalaca te usput ugrožavaju svojom nesposobnošću i ženskom histerijom muške kolege i ne znam ima li ženskih policajaca u muškim zatvorima kao u SAD-u.
    Nema to veze s rodnom ravnopravnošću a primio bi i Židove u hrvatsku policiju. Sad ćeš tek popizdit.

Reforma školstva na način da se stavi više vjerskog sadržaja i tjelesnog odgoja u škole. 3 puta tjedno tjelesni i vjeronauk.
    Kakov ajatolah

Dakle od omladinaca koji recimo meni dolazu na brod gro ih nezna najosnovnije uzljeve tipa pasnjak, napraviti laso, spojiti dva konopa, vezati sidro, lovacki/ ribarski cvor... Koliko ima informatickih nepismenih ( kuru samo videoigre od kojih i imaju lece i pepeljarke ), koliko ih nezna naloziti vatru, spremiti osnovne stvari za isti,. Iznenadija bi se koliki broj ljudi nezna upaliti vesmasinu a vec gazi dvadesete, koliko ih se ne zna sluziti najobicnijin alatima tipa subler. O opcoj kulturi da ne govorimo...

Bitno da znaju zdravomariju

U toj reformi školstva se moraju i takve stvari uzeti u obzir. Djeca maturiraju nesposobna na skoro svim poljima, zatupljena, indoktrinirana, rashrvaćena, otpala od vjere i zdravog razuma, tjelesno zakržljala. Ne znaju se sami za sebe pobrinuti, a kao zreli su.

Davanje radnicima bruto plaće i mogućnosti da sami odluče hoće li se liječiti u državnom zdravstvenom sustavu ili privatnom. Isto tako nek sami odluče hoće li štediti za mirovinu ili će lovu ulagati ili možda proćerdati.

Porez na dohodak staviti jednu stopu istu za sve, manje nego što su danas obje stope, na 20%.

Nema to veze s rodnom ravnopravnošću a primio bi i Židove u hrvatsku policiju. Sad ćeš tek popizdit.
    S čim onda ima veze? Nisu se ni Židovi u Izraelu nešto pomogli sa ženama u borbenim jedinicama, ako na to aludiraš, ali razumljivi su razlozi takvog pristupa jer treba im ljudstva i konstantno su u ratnom stanju.

Ako žene mogu zadovoljiti fizičke testove koje ispunjavaju muškarci, a ne mogu, uključujući vatrogasne postrojbe, onda nemaju što tražiti u policiji u velikom broju, pogotovo u vojsci i borbenom sastavu.

Muškarci i žene nisu fizički i psihički jednaki, biologija uvjetuje takozvane rodne uloge.

Zapadna civilizacija se upravo raspada jer se izokreće prirodni poredak društva i ženama se dopušta diktiranje uvjeta i k tome se ponašaju kao razmažena derišta jer ne žele prihvatiti da su žene nego misle da su jednake ili bolje od muškaraca. Takve stvari bi se vrlo brzo riješile u vremenima rata, apokalipse i žene bi vrlo brzo shvatile gdje im je mjesto (kuhinja, rađanje i odgajanje djece, što nije "ponižavajuće" nego ženina prirodna uloga i pokazalo se da su majke sretnije od žena koje ganjaju "karijeru") i kako preživjeti ekstremne uvjete, tražeći mušku zaštitu jer će ih neprijateljska borbena skupina koju sigurno nebi sačinjavale žene, nego muškarci, pokoriti. Kod primitivnih plemena, nema demokracije niti bilo kojih drugih -izama, znaju se dobro "'rodne' uloge".

Žene nisu u šahu ravnopravne s muškarcima i ne mogu ih dostići, kamoli u fizičkim predispozicijama. To su neoborive činjenice.

Taj suludi pokušaj spolne odnosno "rodne" ravnopravnosti nažalost ili nasreću kako tko na to gleda (meni odgovara da se SAD što prije raspadne), nije prošao u SAD-u, kada su pokušali smanjiti zahtjevnost fizičkog testa za pristup Navy SEALs-ima, jer žena može isto što i muškarci, pa je "diskriminacija" i "seksizam" ako nema "prve žene koja je ušla (u neko pretežito muško zanimanje)" u Navy SEALs.

Inače USMC su prilagodili to jest smanjili zahtjeve fizičkog testa za prolaz ženama, na kraju i za sve ostale, znači muške kandidate, čime samo degradiraju kvalitetu vojske, rade disgeniku. Na njihovu sreću, posebne postrojbe još nisu spustili na tu razinu idiokracije. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Unit...l_Fitness_Test

The Marine Corps had originally indicated that, as of January 1, 2014, female Marines would be required to perform a minimum of three pull-ups in order to pass the PFT.[3] However, when more than half of female recruits were unable to meet this standard,[4] the change was delayed. In 2017, the flexed-arm hang event was eliminated, and both male and female Marines were given the choice to do either push-ups or pull-ups for this event
    Nisu ni marinci što su nekad bili.

https://www.military.com/daily-news/...ess-spurs.html

Amerikanci (Kanađani, Šveđani su tu negdje također) su postali luđi u društvenom eksperimentu od svih komunista zajedno, jedino možda im Pol Pot može konkurirati. U ime takozvane rodne ravnopravnosti, i nije vezano samo uz ženski spol i vojsku, događa se slično u znanosti s pokaznim obojenim manjinama, dakle u ime "različitosti" i protiv "seksizma" smanjili kriterije za ulazak u marince. Takvi vojnici su zbilja sposobni voditi ratove ili obraniti zemlju, zar ne?

Ako su Židovi poput Mladena Schwartza, onda nemam s tim problema.

Bit ću još napredniji od tebe, dopustio bih tražiteljima azila ulazak u hrvatsku policiju odnosno "novim" Hrvatima, pa ćemo biti poput Francuske, Švedske, da etnički ne-Hrvati rade reda u Hrvatskoj. Valjda će im biti lakše batinjati neposlušne Hrvate od etničkih Hrvata koji ipak donekle imaju osjećaj pripadnosti hrvatskom plemenu jer nije sve u novcu i plaći, krv nije voda.

Tebi očito nije bilo dovoljno Srba u SRH na vodećim pozicijama, pogotovo u policiji i vojsci a sada bi još kojekakve strance dovodio u kritične sustave države kao što su vojska i policija, da ne spominjem obavještajne službe. Onda se nemoj žaliti kada Srbin u hrvatskoj policiji maltretira Hrvate u Slavoniji ili srpske teroriste poput Stanimirovića u Saboru ili Dejana Jovića kao predavača u HV-u

a primio bi i Židove u hrvatsku policiju. Sad ćeš tek popizdit.
    Kladim se da bi ih također primio u obavještajnu službu. Amerikanci koji su kako vele brojni američki Židovi, skup ideja ("nacija ideja") a ne ljudi od krvi i mesa koji dijele neke zajedničke karakteristike (kao Europljani i bijelci), su naivno primili Židova, Jonathana Pollarda u obavještajnu službu a on je dostavljao informacije Izraelu.

Smatraš me karikaturalnom verzijom "antisemita", ali to je tvoj problem kao i brojnih Juda (Židova) koji se ne mogu odmaknuti od karikaturalnog holivudskog portretiranja skinheada i nacionalsocijalista (u što su uvjerili sami sebe pa im nije jasno kada ih američki nacionalisti rasturaju argumentima jer je dugo vremena etiketa "rasist", "fašist", "naci" i slično bila dovoljna za ušutkivanje političkog neistomišljenika, ali s novim generacijama bijelih Amerikanaca kojima Jude uništavaju budućnost te fore ne prolaze) koji valjda iz potpuno neobjašnjivih razloga kritiziraju ili "mrze" Židove.

Predrasude i stereotipi uključujući prepoznavanje uzoraka u ponašanju postoje s razlogom, rezultat su promatranja svijeta oko sebe. Najveći razlog je obrambeni mehanizam i kao sredstvo opstanka.

U životinjskom svijetu kada životinja izgubi osjećaj za opasnost, postane ugrožena vrsta i izumre u krajnjem slučaju jer se nije znala obraniti ili prepoznati neprijatelja u svojoj okolini.

Čovjek je razumna životinja pa se od njega u modernoj civilizaciji očekuje da bude "tolerantna" na nepravilnosti koje ugrožavaju opstojnost njegove skupine, pa neke zlonamjerne skupine iskorištavaju dobrotu i naivnost takvog čovjeka da proguraju svoje interese na štetu domicilnog stanovništva.
    Problem je u tome što se danas ta manipulacija više ne vrši putem prisile (više-manje dok se masa ne "preodgoji") i oružja da bi bila očita, nego priglupim moralnim ucjenama i riječima za proizvodnju pristanka ili iskorištavanjem koncepta "ljudskih prava", "azila" itd.
    Posljednje uređivanje od skater : 08-12-2019 at 17:36
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Kakov ajatolah

Dakle od omladinaca koji recimo meni dolazu na brod gro ih nezna najosnovnije uzljeve tipa pasnjak, napraviti laso, spojiti dva konopa, vezati sidro, lovacki/ ribarski cvor... Koliko ima informatickih nepismenih ( kuru samo videoigre od kojih i imaju lece i pepeljarke ), koliko ih nezna naloziti vatru, spremiti osnovne stvari za isti,. Iznenadija bi se koliki broj ljudi nezna upaliti vesmasinu a vec gazi dvadesete, koliko ih se ne zna sluziti najobicnijin alatima tipa subler. O opcoj kulturi da ne govorimo...

To je problem brojnih razvijenih zemalja, dobiš to jest dostupno ti je skoro sve na pladnju. Više se nema niti običaj popravljati stvari, kupiš novo.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Kakov ajatolah

Ja gazim šesdesetu pa ne znam upalit veš mašinu. A o mikrovalnoj i mašini za pranje suđa da i ne govorim.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Izborni zakon za parlamentarne izbore

Cijela Hrvatska i dijaspora - jedna izborna jedinica. Izborni prag, u parlamentu od 150 zastupnika ~ 0,7%. Bez posebnih lista za dijasporu i manjine - svaki glas vrijedi jednako. U izbornim komisijama sjede volonteri, koje kandidiraju političke stranke, nezavisne liste i udruge. Stranke, kandidati, imaju pravo nadzirati cijeli izborni proces.
    Glasanje isključivo putem listića. Za dijasporu organizirati primjeren broj biračkih mjesta. Prije i post izborne koalicije - dozvoljene. Ukinuti državno plaćanje "osvojenih fotelja" strankama, kao i općenito državno financiranje stranaka. Ograničiti sredstva za kampanju. Odrediti razinu odluka parlamenta, za koje se obavezno traži referendumska potvrda. Mandat je vlasništvo pojedinca, a ne stranke.
    moraš imat izborne jedinice, inače će se dogodit da određena područja neće imat predstavnika u parlamentu. po meni 7 izbornih jedinica sa po 20 zastupnika, prag spustit na 3% plus dijaspora određen broj ovisno o izlasku. Mandat i je vlasništvo izabranog predstavnika. Izborni postupak u povjerenstvima moraju provodit stručne osobe diplomirani pravnici.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Promjena Ustava. Izbacivanje iz izvorišnih osnova riječi: uspostavi temelja državne suverenosti u razdoblju drugoga svjetskog rata, izraženoj nasuprot

Za početak ta kozmetika.
    slažem se, stavit da je temelj državnosti odluka na referendumu 1991. kraj priče legitimitet država crpi iz volje naroda.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Micanje Ace iz NU2.
    Imam bolju ideju, natjerati Acu da bude Hrvat, dakle afirmativno o Hrvatima, Hrvatskoj, Oluji, Thompsonu itd. ako jednom pogrijesi, ode godisnja placa. Druga greska, turisticka posjeta Lepoglavi.

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    moraš imat izborne jedinice, inače će se dogodit da određena područja neće imat predstavnika u parlamentu. po meni 7 izbornih jedinica sa po 20 zastupnika, prag spustit na 3% plus dijaspora određen broj ovisno o izlasku. Mandat i je vlasništvo izabranog predstavnika. Izborni postupak u povjerenstvima moraju provodit stručne osobe diplomirani pravnici.
    Ja, a najvjerojatnije ni Vi, ne znamo tko je to "moj" zastupnik u parlamentu. U praksi to je nebitno. A uz primjeren izborni prag (~0,7% - koliko fizički pripada jednom poslaniku u parlamentu od 150), svaka lokalna sredina, a i oni koji su to područje napustili (danas žive u nekom većem centru ili dijaspori), lako će (ako to žele - putem preferencijalnog glasanja) izabrati svoga lokalnog favorita. Također, taj netko tko će vući granice izbornih jedinica, dobija prostor za političke manipulacije, uz to, ako želimo da jedan mandat vrijedi jednak broj glasova, granice izbornih područja morale bi imati suludi izgled i mijenjati se vremenom u skladu sa migracijama. Dalje, klonimo se ludorija, decentralizacija, podjela, autonomašenja i tsl. Ekvivalnet smo (brojem stanovnika) jednom većem gradu, a sve te decentarlizacije vode bujanju uhljeba i konfrontacijama. Tako sam ja (Zagrebčanin) imao raspravu sa prijateljem (Siščanin), gdje on doživljava Zagreb (indirektno mene) kao mjesto koje iskorištava njegovo mjesto..., a u stvarnosti, kakve ja koristi imam od drugih mjesta, plaćam najveći prirez i komunalno, ni gradonačelnik mi nije Zagrebčan. Osobno, čak mi nije ni bitno da u Saboru sjedi netko "iz mog kraja". Za neke lokalne probleme, imamo lokalne izbore, a stranka može (ili ne mora) ravnomjerno rasporediti kandidate, ako misli da će im to pomoći.
    Ako krojimo izborne jedinice, jedna mora biti i za dijasporu, a to u paketu onda vuče manjince - opet smo nigdje. Jedna izborna jedinica, najjednostavnije, najpoštenije rješenje i odraz hrvatskog jedinstva.

Ja sam za zadržavanje broja zastupnika od ~ 150. Vi predlažete 140 (7x20). Tu smo negdje.

Svaki prag > 0,7 %, dovodi do Dhondt fenomena, tj. da se u Sabor guraju umjesto onih koji imaju "premalo" glasova, oni koji ih nemaju uopće. Nailazio sam na razne podatke, kako je takvih u Saboru između 18% - 25%, pa ispada da su ti likovi jedna od "najjačih stranaka" i odlučujući faktor. Pazi, oni za koje glasači nisu glasali. Meni se to gadi i jedan takav bio bi mi previše, a ne 18-25%. Da bizarnost bude veća, to je uglavnom ekipa iz HDZ-SDP koordinacije, koja onda još od države naplati te otete Saborske fotelje. Ne priznajem ni argument "stabilnosti" vlade. Italija je promijenila gomilu vlada i gospodarska je sila. Mi imamo stabilne HDZ-SDP-HDZ-SDP-HDZ... vlade i stigli smo gdje smo stigli.
    Znači svaki prag iznad 0,7% = jednako legalizacija otimačine (blagi izraz).

Mandat je vlasništvo izabranog poslanika. Međutim, čuju se prijedlozi da se to promijeni u korist stranke. Moja je želja da to ostane po starom.

Struka i stručnost? Nije problem u izbornom procesu imati i stručna osobe. Ali ne i mistificiranje. Znači u biračkom odboru (ono inicijalno i najvažnije), stranke daju svoje ljude (volontere), oni se međusobno nadziru, na kraju otvore kutiju, sortiraju i prebroje listiće, rezultate unesu u obrazac, te proslijede na iduću razinu izbornog procesa. Paraleno, predstavnici stranaka rezultate sa izbornih mjesta šalju i u svoje stranke. To može odraditi svatko i bez pravnog fakulteta (možda i bolje da nemaju pravni fakultet). Izborno varanje, postaje teže izvedivo.
    Ako u biračkim odborima sjede plaćeni tobože "stranački nazavisni stručnjaci", glasa se elektronski, sve to obradi Apis, njima se "mora vjerovati", a stranke i liste ne smiju sve to nadgledati - onda je sve moguće.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove