+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 61/100

Tema: Događanja u HB županiji-nova agresija Srbije

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Gle, nisam najbolje razumio onaj gornji dio teksta, mislim jesam tehnički ali poanta mi je malo blesava.

Uglavnom nama paše kako god vi mislite. A svoju javnost uvjeravate da je to sve bio dogovor i belosvetska ujdurma naravno u predahu kad ne pričate o zločinačkoj hrvatskoj armadi.

Pošto nećete prestati s ufuravanjem da ste antifašisti slobodari koji su srušili dvije imperije ( jer je to jače od vas) pa što će vam neki kukavni Hrvati, NATO pešadija znam kako zavaravate vlastiti narod.

Otvori pitanje granica i Banjaluka je na meniju. I samo će da bidne "mljac".

Tu ste ionako došli s Osmanlijama. Malo kao Srbi malo kao Vlasi i čuvali ste granicu s osmanlijske strane prema kršćanima dok se ratna sreća nije okrenula pa je manji dio izdao dojučerašnje gospodare i prešao na kršćansku stranu, ali samo manji dio, većina je ostala s ove strane granice. Pa ste vi kao nešto spasili ( apsurd) a habsburški kralj vam dao povlastice pod Vlaškim imenom. "Statute Valachorum" ( Vlaški statut) sjećaš se.

Uglavnom moja teorija je da ste vi s te tetitoroje pobjegli ko zečevi ( citat S.M) jer tu zemlju i niste osjećali kao svoju. Iskonski.

To su sve stare hrvatske župe Lika, Krbava a ovamo u današnjoj Bih oko Banjaluke stara hrvatska župa "Pset". Do Osmanlija je to sve bilo hrvatsko i ovo što držite vi i ona cazinska krajina što je drže Muslimani. Oni su na gotičku crkvu Sv. Ante u Bihaću ( stari hrvatski grad) stavili munaru a vi ste stare katoličke crkve pretvarali u manastire od Krke sve do rijeke Bosne.

Nijednu opsadu niste izdržali , niti za jedno to " srrrrrpsko mjesto od davnina" kako tepate svim tim Grahovima i Drvarima niste izdržali napad više od 24 sata.

Ja to ne mogu protumačit drugačije nego da vi tu zemlju, osim larmanjem i jezikom ne smatrate za svoju.

Za ovo doli si u pravu oko Pupovca. Hrvati imaju najviše izdajnika u vlastitom korpusu. O tome je Matoš pisao prije sto i više godina.
    Uglavnom, sve smo ovo raspravili, i mi smo na svoj način demantovali.
    Dodao bih to oko "vaših starih župa" - uvek se pozivate na neku starinu. Srbi u Liki su stekli privilegije od Bečkog dvora ratnim zaslugama - pa valjda to ima neku težinu u odnosu na vaše "starinsko pravo" ili šta već. BiH je zauzeta od Turaka, prešla u ruke AU, pa posle prešlau ruke Srba. Sve u krvavim borbama. A vi samo sedite i iskopavate neke informacije sumnjive tačnosti na osnovu kojih sebi pripisujete prava na teritorije.

Ono gore što si tehnički razumeo: ako ste toliko samouvereni da će Banjaluka doći u pitanje ako mi nešto, zašto onda pretite i ističete vašu neku silu - pa pustitet na s da pogrešimo i eto vam Banjaluka, kao jabuka će da vam padne u krilo.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Najjače je ovo kak se Aleksa hvali da kompletno vodstvo Srbije i RS javno ne priznaje Daytonski sporazum i teritorijalnu podjelu određenu njime. Sami ne priznaju svoju RS, zamisli te ludosti. RS stoji na Daytonu, a oni žele ukinuti Dayton i RS zbog jednog sela zvanog Drvar. Neutaživa pohlepa će vas opet stajati teritorija.
    Pa pre bih rekao da u okviru Dejtona, mi uspevamo da guramo u pravcu zadovoljenja naših interesa. Npr. da u DEjtonskim okvirima u Drvar mogu lepo da idu srpski političari i da brinu o tom kraju.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Da, toliko sam uveren da stvari mogu promeniti na internetu, da jednom nedeljno svratim na forum.
    Vidi sebe, toliko si mračan i mrzovoljan, pun negativne energije - a zbog čega? Zbog toga što neko nešto piše po forumima... Mislim, ono...

Kao i svi tvoji istomisljenici sa HB foruma, zivite u iluziji da ste bitni i da vi kreirate politiku na prostorima ex srboslavije.

Meni ste zabavni, vi kao vi. Ti kazes Drvar Srbija, i Drvar je Srbija, hokus pokus.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Kao i svi tvoji istomisljenici sa HB foruma, zivite u iluziji da ste bitni i da vi kreirate politiku na prostorima ex srboslavije.

Meni ste zabavni, vi kao vi. Ti kazes Drvar Srbija, i Drvar je Srbija, hokus pokus.
    Otkud ti to da mislimo da kreiramo politiku?

Ja kažem Drvar Srbija, muslimani na Klixu vam se rugaju govoreći da se Srbi u Drvaru ponašaju kao da su u Srbiji, a tema na ovom forumu je "nova agresija Srbija" - što valjda znači da je Srbija ušla u Drvar.

Svako ponešto kaže, slično ili različito onome drugom... Uglavnom, u Drvaru se desilo ili se dešava, to što se desilo, a vi nešto opasno negodujete.

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    O, Bogo...

Izvini Sarajkice, jedno pitanjce: da li kod vas muslimana, pored sunećenja muškaraca, postoji još neki obred, i za muškarce i za žene, u vidu neke lobotomijice? Pa vam od toga jezik nekontrolisano landara, da niko živ ne može povatati šta oćete?!
    Kakav ti je ovo upis, leba ti?!

Pa lako ti je demantirati onda, ako upis izgleda kao da ga pisala osoba na granici retardacije.
    Da ti skratim. U kratkim crtama. Ovo prije suviše je za tebe.

Vjeruješ ti u to da ste vi Srbi uspješno ratovali na prostorima EX YU protiv bilo koga?
    Vjeruješ ti da ste ratovali uopće protiv NATO alijanse?
    Kakav bi bilans ti podvukao u vezi vaših "uspjeha" devedesetih u HR, BiH, Kosovu, CG? Kakav sa NATO? Koja kršćanska država još u EU i svijetu može se pohvaliti da je bombardovana od NATO-a osim Srbije? (Zbog islamskog Kosova)
    Na kraju, jeste vi Srbi bili turski vazali ili saveznici? Ratovali protiv Turaka. Bilans ukratko tog razdoblja u povjesti.
    Pa evo o tome možeš s Inkvijem. Ako sam ja nedovoljno upoznata. Pošto sam išla u školu, gdje nema o Srbima ni S a od mitomanije ni M. U državi koja bila povjesno gigant za Srbiju.
    Posljednje uređivanje od Sarafina : 17-09-2019 at 16:57

Uglavnom, sve smo ovo raspravili, i mi smo na svoj način demantovali.
    Dodao bih to oko "vaših starih župa" - uvek se pozivate na neku starinu. Srbi u Liki su stekli privilegije od Bečkog dvora ratnim zaslugama - pa valjda to ima neku težinu u odnosu na vaše "starinsko pravo" ili šta već. BiH je zauzeta od Turaka, prešla u ruke AU, pa posle prešlau ruke Srba. Sve u krvavim borbama. A vi samo sedite i iskopavate neke informacije sumnjive tačnosti na osnovu kojih sebi pripisujete prava na teritorije.

Ono gore što si tehnički razumeo: ako ste toliko samouvereni da će Banjaluka doći u pitanje ako mi nešto, zašto onda pretite i ističete vašu neku silu - pa pustitet na s da pogrešimo i eto vam Banjaluka, kao jabuka će da vam padne u krilo.
    Znači ti si Vlah. Dobro da znamo. Jer je Bečki dvor dao povlastice Vlasima , nikakvim Srbima. Osim toga veći dio Vlaha je ostao s Osmanlijske strane granice o čemu svjedoči vlaška većina u zapadnom dijelu Bih.

Kojim je to krvavim borbama BiH prešla u srpske ruke. Kad? Gdje.

Osim ne računaš ono što je rekao predsjednik francuske vlade Clemanceau kad je zagrmio na konferenciji u Versaillesu " Srbi su se do pobjede dovukli za repovima naših konja. Oni su strvinari savezničkih pobjeda"
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-09-2019 at 01:46
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Pa pre bih rekao da u okviru Dejtona, mi uspevamo da guramo u pravcu zadovoljenja naših interesa. Npr. da u DEjtonskim okvirima u Drvar mogu lepo da idu srpski političari i da brinu o tom kraju.
    Tebi treba prevodilac na forumu. Čovjek ti govori da vi ne i vaše političko rukovodstvo ne priznajete Dejton i javno i svakodnevno ga negirate. Ali RS koja je "plod" upravo tog istog Dejtona shvaćate kao vaš ratni plijen a ne da je nastala također "dogovorom".
    Jer upravo je USA zaustavila i vi ste Dejtonom dobili tih 49% BiH. Da rat nije stao i ratna dejstva, BL je bila u pitanju. A ne opstanak RS. Bukvalno ste prisiljeni bili i na terenu i politički potpisati Dejton. Vi Dakle ne nastupate u Dejtonu ni iz kakve superiorne pregovaračke pozicije, nego iz pozicije kad idete prema i vojnom i političkom porazu. O čemu ti guslaš onda?

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Sarafina Vidi poruku
    Pa lako ti je demantirati onda, ako upis izgleda kao da ga pisala osoba na granici retardacije.
    Da ti skratim. U kratkim crtama. Ovo prije suviše je za tebe.
    Pa lako je odgovoriti s obzirom na intelektualnu zahtevnost, ali je teško zbog obimnosti. Aman, pokrenula si deset tema.
    Počela si od teze da sam ja promenio mišljenje o savezništvu sa vama - i pre nego što sam ja bilo šta rekao, već si prešla na obrazlaganje zašto sam to učinio, što je već druga tema, potpuno neosnovana, jer ni prvu nismo rastabirili. Pa si onda prešla na moj upis, pa šta znači, pa šta ja umišljam, pa onda se malo dotakneš i ovog što sam ovde na pisao itd. itd. Valjda ti je jasno o kakvoj se zbrci radi. Rado ću odgovoriiti na sve što imaš da me pitaš, ali mora iz tvoih pitanja da bude jasno da si fokusirana, a što do sada nije bilo jasno.

Da sam ja negde napisao da je neko promenio politiku okrenuvši se za 360 stepeni - a to si ti za mene napisala, ti bi se uhvatila za to i rugala bi se. Jer 360 stepeni je pun krug, i kad se toliko okreneš, vratiš se tamo gde si bio na početku. I onda bismo se oko toga svađali. Pa smara me to. Zato i nisam spomenuo.

Vjeruješ ti u to da ste vi Srbi uspješno ratovali na prostorima EX YU protiv bilo koga?
    Kakav bi bilans ti podvukao u vezi vaših "uspjeha" devedesetih u HR, BiH, Kosovu, CG? Kakav sa NATO? Koja kršćanska država još u EU i svijetu može se pohvaliti da je bombardovana od NATO-a osim Srbije? (Zbog islamskog Kosova)
    Na kraju, jeste vi Srbi bili turski vazali ili saveznici? Ratovali protiv Turaka. Bilans ukratko tog razdoblja u povjesti.
    Pa evo o tome možeš s Inkvijem. Ako sam ja nedovoljno upoznata. Pošto sam išla u školu, gdje nema o Srbima ni S a od mitomanije ni M. U državi koja bila povjesno gigant za Srbiju.
    Ovo su neka konkretna pitanja, što poštujem. I odgovoriću kad se vratim s posla, sad moram da idem. Moram i ja neki leba da je'm.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Tebi treba prevodilac na forumu. Čovjek ti govori da vi ne i vaše političko rukovodstvo ne priznajete Dejton i javno i svakodnevno ga negirate. Ali RS koja je "plod" upravo tog istog Dejtona shvaćate kao vaš ratni plijen a ne da je nastala također "dogovorom".
    Jer upravo je USA zaustavila i vi ste Dejtonom dobili tih 49% BiH. Da rat nije stao i ratna dejstva, BL je bila u pitanju. A ne opstanak RS. Bukvalno ste prisiljeni bili i na terenu i politički potpisati Dejton. Vi Dakle ne nastupate u Dejtonu ni iz kakve superiorne pregovaračke pozicije, nego iz pozicije kad idete prema i vojnom i političkom porazu. O čemu ti guslaš onda?
    Čovek kaže da ja pozivam na rušenje Dejtona, pa sam imao potrebu da objasnim. A i da protumačim šta mislim kako naši političari deluju.

Uostalom, neka deluju i tako kao što vi pričate. Ako vam smeta - preduzmite nešto.

Ajde, ajde. Valjda nakon posla budeš konstruktivniji. I ponovi malo.. zaboravljaš maternji jezik

Čovek kaže da ja pozivam na rušenje Dejtona, pa sam imao potrebu da objasnim. A i da protumačim šta mislim kako naši političari deluju.

Uostalom, neka deluju i tako kao što vi pričate. Ako vam smeta - preduzmite nešto.
    Pa u pravu je. Čim nešto negiraš i osporavaš radiš na cilju rušenja. Nevezano na šta se odnosilo.
    Dok u konkreten slučaju RS koja je produkt legalizacije protjerivanja, masovnih zločina, silovanja i na kraju GENOCIDA držite se vi Srbi (političko rukovodstvo+ obični puk) kao pijani plota Dejtona.
    Svako novo preslagavanje snaga može je urušiti. Jer unutarnje uređenje države lakše je promijeniti nego rizikovati opet rat. Svijet to razumije, ali vi ne.
    Posljednje uređivanje od Sarafina : 17-09-2019 at 17:23

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Znači ti si Vlah. Dobro da znamo. Jer je Bečki dvor dao povlastice Vlasima , nikakvim Srbima. Osim toga veći dio Vlaha je ostao s Osmanlijske strane granice o čemu svjedoči vlaška većina u zapadnom dijelu Bih.

Kojim je to krvavim borbama BiH prešla u srpske ruke. Kad? Gdje.

Osim ne računaš ono što je rekao predsjednik francuske vlade Clemanceau kad je zagrmio na konferenciji u Versaillesu " Srbi su se do pobjede dovukli za repovima naših konja. Oni su strvinari savezničkih pobjeda"
    Inkvi, ta izjava koju prirpisuješ Klemensou, čak i da je istina, nije ništa više osim izjave. Treba li sada da tražimo izjave u kojima su Srbi pohvaljeni, pa ćemo tako biti ravni?
    Bitna je činjenica da je Stepa Stepanović ušao u Sarajevo i u celu BiH. A za to su se stekli uslovi u krvavim bitkama. Kajmakčalan, pre toga Albanija, pre toga Mojkovac, pre toga Cer i Kolubara.
    Posle Cera, Srbi na zahtev saveznika prelaze u Srem i ginu bespotrebno. Srbi odbijaju separatni mir sa AU, čime bi izbegli kasnije pogibije, i ostaju verni saveznicima. Valjda ta žrtva zaslužuje neko priznanje, u vidu teritorijalnog proširenja koje je kasnije i došlo. Kakav Klemenso i slične priče?!

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Da, protiv svih, osim protiv strane intervencije i pritisaka.

Da.
    Mi smo devedesetih poraženi. To je evidentno. Naš poraz izgleda ovako: Kosovo nepriznato, i borba traje, Albanci se iseljavaju, a za vreme Jugoslavije su se useljavali i množili. CG, lomi se jezičak na vagi, na koju će stranu. SPC tamo ima podršku 65% stanovništva, što je čini najpopularnijom institucijom. Nasiljem, pristicima, potpukljivanjima režim je Crnogorstvo toliko ogadio narodu, da će narod pri prvom znaku slobode, pohrliti nazad u srpstvo. Crnogorstvo je vezano za ovaj kriminalni režim, a oslobođenje se positovećuje sa srpstvom. Ako do narednog popisa dođe sloboda u CG, iznenadiće se mnogi rezultatima popisa.
    U BiH, RS+DGGP ne razlikuješ od Srbije po mnogo čemu, RS i Srbija imaju integrisanu politiku. BiH u spoljnoj politici sledi Srbiju. BiH Hrvati pacifikovani, i okrenuti protiv muslimana. VP pacifikovan, PIC nije jedinstven protiv Srba, itd. itd. Muslimani se u Jugoslaviji množili, a sad se iseljavaju.
    U Hr, doživeli smo poraz, ali po cenu da su BiH Hrvati danas gurnuti nama u ruke, jer nemaju svoj entitet. DGGP bez ispaljenog metka vratio srpski identitet, i sve više i politiku. Pupovac izrastao u značajnu figuru. Imamo vlast u nekoliko opština, imamo nekakvo Veće opština - Vukovar.

Eto, nije idealno, to je rezultat poraza, ali eto, nekako se "devera".

Pa između Maričke bitke 1371. i Kumanovske bitke 1912. Srbi i Turci su u neprijateljstvu, kada je reč o borbi za državu. Bio je i kratak period vazalnih odnosa, tipičnih za Srednji vek, a vazalni odnosi nisu prijateljstvo, nego posledica odnosa snaga. Posle Kumanovske bitke, kada je Srbija vratila Kosovo i Makedoniju, NJKV kralj Petar I, izjavio je da osvećeno Kosovo, i da se turski narod od tog trenutka ne treba smatrati neprijateljskim. Mada je i kasnije bilo neprijateljstava, ali i saradnje.

Inkvi svakako zna više od tebe (mada ti nisi postavila koplje baš visoko ), ali je nepošten, zajedljiv, sklon svađi. I ne toleriše ako mu dugo protivrečiš.
    Nepoštenje se ogleda u tome što zna neke stvari, ali mu ove druge osobine koje ima ne daju da kaže istinu. Tako npr. njemu je slanje Olivere kod Bajazita, dovoljno da se kaže kako su Srbi 500 godina samo služili Turke, slali im sve žensko u krevet, nikada se nisu bunili nit protestvovali, čak su i uživali u tom konjušarstvu prema Turcima. Ne interesuje ga spaljivanje tela Svetog Save, Seobe, stvaranje krajina za vreme austrijskih prodora, male bune, Ustanci, ratovi.
    Znači, nema šanse de on misli da je sve ovo beznačajnije od Oliverine sudbine, ali eto, karakter mu ne da da to prevali preko jezika.

(Inkvi, tako stavri stoje, i dalje ja tebe volim, ali moram ovo da ti kažem, pa neka svet propadne. )

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Pa u pravu je. Čim nešto negiraš i osporavaš radiš na cilju rušenja. Nevezano na šta se odnosilo.
    Dok u konkreten slučaju RS koja je produkt legalizacije protjerivanja, masovnih zločina, silovanja i na kraju GENOCIDA držite se vi Srbi (političko rukovodstvo+ obični puk) kao pijani plota Dejtona.
    Svako novo preslagavanje snaga može je urušiti. Jer unutarnje uređenje države lakše je promijeniti nego rizikovati opet rat. Svijet to razumije, ali vi ne.
    Vidi, danas sam pročitao vest da srpsko oružje preko američkih firmi stiže do islamista u Jemenu. Zvuči suludo, znam, ali to ti je ilustracija kako svet funkcioniše. Nemoj se zavaravati da ćeš ti pukim deklarisanjem da si na strani NATO, EU i sl. imati nešto zagarantovano. Stvari u svetu su mnogo kompleksnije, od puke članske karte.

Što se tiče nas Srba, pozivamo se na Dejton kad nam odgovara, a kad nam odgovara drugačije - rušimo ga, kao uostalom i drugi. Ti danas u BiH imaš Zvizdića koji je vršilac dužnosti predsedavajućeg Saveta ministara, i predsednik nekog parlamenta. Pa to nije rušenje Dejtona, nego rušenje načela podele vlasti na izvršnu i zakonodavnu (i sudsku). To nigde u svetu nema. Vučić npr. se ponaša kao predsednik vlade i skupštine i države i kućih saveta, ali to barem formalno nije, a ovaj vaš i formalno jeste.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 18-09-2019 at 03:05

Oprosti Aleksa, ali tvoja nesposobnost da sagledaš poraz kao normalan čovjek je za promatranja.
    Dakle, ti sve poraze pa i u HR, gdje ste otišli vojnom intervencijom HV i u potpunosti poraženi od HV gledaš kao nešto privremeno. Nada da će uskrsnuti RSK (kakva takva) te da će je Pupovac izboriti u tebi još nije umrla. Mislim, govori ti što želiš ali iz tvog odgovora na moja pitanja to je očigledno svakom onom ko iole poznaje političke prilike. Ista stvar je i sa međunarodno priznatim Kosovom. Ti vjeruješ da ćete iseljavanjem Albanaca dobiti Kosovo nazad, a u CG da će pobijediti srpstvo. I to sve uskoro. Što se tiče RS, Hrvati u BiH će svoju politiku uvjek kordinirati sa ZG. Ne utvaraj si da ovo što HDZ se sad izdajnički i poltronski ponaša, i što ste "saveznici" u zajedničkoj mržnji prema Bošnjacima je održivo. Zagreb može dozvoliti ovo stanje, opravdavati i vaše "savezništvo" sa Hrvatima u BiH, ali budi siguran da niko u HR neće trpjeti vaše gluposti nauštrb HR teritorija. Bile one u BiH ili HR. Pa da te pitam nakon scega:
    Da li si ti dobro?? Ozbiljno pitam?Možda život u USA nije tako lagan kao što si predpostavljao?

Na osnovu svega izrečenog o RSK i položaju Srba u HR, Kosova i CG, te BiH, ne izgledaš ni kao mitoman, nego čovjek koji je izgubio dodir sa stvarnošću.

Ti jednostavno i ondje gdje ste doživjeli potpuni debakl i vojno i politički (HR, Kosovo, CG) ostavljaš prostor nekim nebuloznim konstrukcijama, da bi se taj poraz mogao pretvoriti ipak u pobjedu.

Sad da pređemo na povjesni dio.

Meni ili bilo kome danas recimo, ne treba guslarsko proučavanje povjesti koje ti prakticiraš nazivajući me neukom (jer nisam postavila ljestvicu visoko)
    Mislim, kakvu ljestvicu kad ti i povjest tumačiš na sulud način. Pa evo ti moje zdravorazumsko mišljenje o princezi Oliveri uz malo googlanja.
    Znači Bajazit nije oženio princezu Oliveru, nego je uzeo u svoj harem. Za ženu njenog društvenog položaja i cjelokupan srpski narod to je PONIŽENJE. Neviđeno. Da princeza ode među konkubine. Tj mnoštvo žena porobljenih a koje su služile Bajazidu za zadovoljavanje najnižih nagona. Olivera ni teoretski nije mogla nikad postati sultanija. Jer Bajazit je imao ženu koja mu je rodila budućeg prestolonaslednika.

Citat:

"Bajazit se oko*1384*godine oženio sa*Devlet Hatun, koja je bila majka Bajazitovog prestolonaslednika*Mehmeda I."

To što vi uljepšavate sada povjest da je između Olivere i Bajazita postojala neka ljubav, te da je ona radila na dobrobiti vašeg naroda i imala privilegije je obična mitomanija. Zašto? Da se opravda čin žrtve koju ste prinijeli Turcima i poniženje. Jer u to vrijeme ni pomoću čarobnog štapiće Olivera nije mogla biti ništa više do haremska konkubina. Princeza srpska koja zadovoljava seksualne porive osvajača. Da ne idemo jelte
    ...kako i zašto je Olivera prodata. I da ne pitamo se, ako princeza u harem otišla, koja je sudbina bila seljanke Srpkinje u to doba. Si???

Doduše nisi samo ti po ovom pitanju "nerealan" cjelokupna srpska javnost uljepšava ovaj bolesni čin.

https://www.nezavisne.com/zivot-stil...ca-FOTO/330896

Usporedi naslov i ovaj dio teksta molim te gdje kaže:

Olivera je data za ženu čovjeku koji je napao njenu zemlju i pogubio njenog oca.*

Kneginja Milica, koja je poslije Kosovske bitke vladala Srbijom, uz saglasnost sve vlastele, državnih činovnika, patrijarha i arhijereja maloljetnu Olivera, u proljeće 1390. godine, dala je harem sultana Bajazita. Zauzvrat je sklopljen mir sa Turcima i Srbija je postala vazalna država obavezna da Turskoj pruža pomoć u vojnim pohodima.

Kneginju su u harem vodila oba brata , kneževići Stefan i Vuk, kojima je to bilo prvo putovanje na poklonjenje novom vrhovnom gospodaru Srbije. Prema predanju, put iz rodnog Kruševca ka Drenopolju* narod je Oliveri posuo ružama.

Klektivno ludilo.
    Iskrivi sliku povjesti, sadašnjosti i čemu se nadati u budućnosti?
    Posljednje uređivanje od Sarafina : 18-09-2019 at 10:30

Vidi, danas sam pročitao vest da srpsko oružje preko američkih firmi stiže do islamista u Jemenu. Zvuči suludo, znam, ali to ti je ilustracija kako svet funkcioniše. Nemoj se zavaravati da ćeš ti pukim deklarisanjem da si na strani NATO, EU i sl. imati nešto zagarantovano. Stvari u svetu su mnogo kompleksnije, od puke članske karte.

Što se tiče nas Srba, pozivamo se na Dejton kad nam odgovara, a kad nam odgovara drugačije - rušimo ga, kao uostalom i drugi. Ti danas u BiH imaš Zvizdića koji je vršilac dužnosti predsedavajućeg Saveta ministara, i predsednik nekog parlamenta. Pa to nije rušenje Dejtona, nego rušenje načela podele vlasti na izvršnu i zakonodavnu (i sudsku). To nigde u svetu nema. Vučić npr. se ponaša kao predsednik vlade i skupštine i države i kućih saveta, ali to barem formalno nije, a ovaj vaš i formalno jeste.

Da skratimo... Da bi ispitali Vi Srbi isplati li se biti u NATO-u ili ne, najbolje da napadnete CG recimo ili još bolje HR. Drugačije nećete znati kolika je tolerancija na vaše odluke u budućnosti. Stisnete jednom i na neprijatelje krenete da ne bi u Jemen slali vaše naoružanje bezveze.

Mislim šala naravno. Vi niste smjeli napasti Kosovo kad su vam kamenovali onaj voz. Opće je poznato da se u "kolevci srpstva ljuljaju Albanci koNforno i bez straha"

Ali iseliće se uskoro, izumrijeti i eto nazad manastira i "kolevke srpstva"

Ne mogu urediti prvi post od danas na ovoj temi. Pa dodajem ovo:

Ipak, srpska princeza i posljednja turska sultanija se od početka izdvojila hrabrošću, mudrošću i istrajnošću. Nijednoj prije nje, koja nije prešla u islam, nije pošlo za rukom da postane toliko uticajna.

Vremenom se između Olivere i sultana* ipak rodila ljubav.

Zahvaljujući njenom velikom uticaju na Bajazita, ali i Bajazitovom velikom poštovanju prema kneginji Milici i Stefanu, Srbija je u to vrijeme imala mnogo povoljniji položaj nego druge balkanske vazalne države.

Ovo moram dodati kao posebno ludilo. Postala poslednja sultanija a nije prešla na islam?

Vjenčao je Bajazit u općinskom uredu u Istanbulu?
    Ako je postojalo (a jeste) samo šerijatski brak kako je Olivera postala sultanija, prosvijetli me Aleksa molim te

Laži i gluposti. U običnom tekstu koje amater za povjest otkriva i raskrinkava

Po nekim povjesnim izvorima Olivera ipak nije bila samo " jedna iz harema". Bajazid ju je izgleda volio.

Kad su kod Angore Tatari ljuto porazili Osmanlije uhvatili su Bajazida i Oliveru ( brat joj se Stefan tko zna kako izvukao živ nezarobljen iz bitke) da bi ponizili Bajazida Oliveru su golu u kavezu nosali među pobjedom opijenom tatarskom vojskom. Kad je to vidio Bajazid, udrio je glavom o pod i umro.

Taj začetak "pička diplomacije" ogavni čin predavanje svoje princeze ubojici njezinog oca, to je to, to je srpski.

Ionako puno povjesničara kaže da je Kosovska bitka bitka bosanskog kralja Tvrtka u kojoj je sudjelovao knez Stefan Lazarović jer je bio Tvrtkov vazal i da se više Srba borilo na Osmanlijskog strani nego na kršćanskoj.

Stefan je tada samo "jedan od" u Srbiji. Nikakav kralj ili nešto moćno. Zato se u kosovskoj bici izmišljaju likovi poput Miloša Obilića, Kosančić Ivana, Toplice Milana, devet Jugovića jer jednostavno nema stvarnih povijesnih osoba osim Lazarevića i zeta mu Brankovića. Svi ostali bore se za Osmanlije. Mrnjavčevići prvenstveno. I onda jedinog koji nije izdao ni u bici ni posle bitke, Vuka Brankoviće proglase izdajnikom ( i Brankovići su poslije postali osmanlijski vazali ali poslije)
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-09-2019 at 12:41

Inkvi, ta izjava koju prirpisuješ Klemensou, čak i da je istina, nije ništa više osim izjave. Treba li sada da tražimo izjave u kojima su Srbi pohvaljeni, pa ćemo tako biti ravni?
    Bitna je činjenica da je Stepa Stepanović ušao u Sarajevo i u celu BiH. A za to su se stekli uslovi u krvavim bitkama. Kajmakčalan, pre toga Albanija, pre toga Mojkovac, pre toga Cer i Kolubara.
    Posle Cera, Srbi na zahtev saveznika prelaze u Srem i ginu bespotrebno. Srbi odbijaju separatni mir sa AU, čime bi izbegli kasnije pogibije, i ostaju verni saveznicima. Valjda ta žrtva zaslužuje neko priznanje, u vidu teritorijalnog proširenja koje je kasnije i došlo. Kakav Klemenso i slične priče?!
    AU monarhija je htjela sa svima sklopiti mir.tj car Karlo ali im je Njemačka priprijetila. Ništa tu Srbi nisu "odbili". Čak se pričalo da je ( između ostalog a i jer ih je krivio za krah Srbije 1915- te i rekao da će od Pašića do Karađorđevića svi završiti na vrhu njegove sablje) radi toga Apis uhićen i strijeljan u Solunu jer je Aleksandar pregovarao sa AU monarhijom i htio potpisati primirje.

Ti uvijek zaboravljaš da ja znam srpsku povijest bolje od tebe.

Nisi mi rekao jesi li Vlah pošto se pozivaš na " Vlaške statute".

Clemanceau je rekao to što je rekao jer ste tražeći Veliku Srbiju nauštrb Jugoslavije koju su napravili Francuzi i Britanci da bi spriječili budući germanski pohod na Bliski istok pričali o svom herojstvu i pobjedi a bili ste izbačeni iz rata a vojska vam na albanskim obalama masovno umirala od malarije. Tek kad je Rusija priprjetila izlaskom iz rata najviše Talijani a poslije Francuzi poslali su brodove da vas prebace na Krf.

Nego gdje ja to ne poštujem tvoje mišljenje. Jel te cenzuriram ili što. To što ne prihvaćam tvoje nebuloze i oponiram im, to se zove ....rasprava. Iako si iz Srbije morao bi to prihvatiti kao demokratsku stečevinu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-09-2019 at 14:07

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove