+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/143

Tema: Film General u kinima

Film General u kinima

Počel se prikazivati General od Vrdoljaka u kinima, o životu Ante Gotovine. Izašel je i foršpan, izgleda dobro:

Jeste pogledali, idete li gledati i kakav vam je film?

Kao što sam predvidio, po traileru dosadna drvena gluma, na tragu " Duge mračne noći" a vjerojatno i drvenija i dosadnija. Žalibože para i potrošene teme i likovanja jugodesnice.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Pogleda sam film prošlu subotu. Teško sranje. Da je Vrdoljak namjerno htio napraviti najgoru i najneuvjerljiviju moguću verziju života Gotovine i domovinskog rata ne bi napravio gore od ovoga što je napravio.

Tom liku je davno trebalo zabranit snimanje. Kad je snimio onu sapunicu od " Duge mračne noći". Znalo se na što će sličiti " General".

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tom liku je davno trebalo zabranit snimanje. Kad je snimio onu sapunicu od " Duge mračne noći". Znalo se na što će sličiti " General".
    Nisam ima stomaka za gledat "dugu mračnu noć" do kraja. A ne bi dočekao ni kraj "generala" da mi prijatelji nisu ovisili o prijevozu doma

Vrdoljakov "General"

Od danas na HRT 1 kreće s prikazivanjem General Antuna Vrdoljaka. Film koji je premijerno prikazan u našim kinima 5 . kolovoza bit će podijeljen u 8 nastavaka, znači da bi trajao do iduće srijede, ukoliko ne ide i vikendom.
    Je li itko gledao film kad je izašao i vrijedi li uopće gledati? Nekako mi se čini da je koncept isti kao i kod Duge mračne noći, a ona me je usprkos plejadi poznatih glumaca prilično razočarala.

Ispravak, izgleda da ide samo ponedjeljkom.

Gledal sam prvi nastavak oko pol vure...Za ono bi trebalo Vrdoljaka poslati na galge.

Glazba uvodne špice kao da slijedi sapunica, a radnja slična onim našim sapunicama.

Gluma fantastična. Pada kiša, glumac odmah kaže drugome, ulazi u kuću dok si još živ.

Ante bježi iz domovine, ali nitko ne zna zakaj. Kao ide u gastarbajt ili nešto...

Gledatelji se najviše žale na govor koji je umjetan i usiljen. I to je uvijek problem kod naših filmova. Mislim, zar je tako teško biti prirodan, pa neka unajme i savjetnike za to, samo da na nešto sliči.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Možda je ovaj film neka vrsta isprike srbima od strane vrdoljaka tj. hdz i ostale ekipe,kao nismo uspjeli u tome da ga osude na doživotnu robiju u Haagu,a braćo srbi stvrano smo učinili sve,pa evo Antun je snimio film o njemu,a i to je neka vrsta kazne.

Ocekujem kadar oblacka bar jos 7. puta u drugoj epizodi.

Ha, znači baš ne valja. Vidjela sam svega par scena, ali nije me se dojmilo. Kako rekoh, puno mi baca na Dugu mračnu noć, a ona mi se nije sviđala upravo zbog isfriziranosti glume i govora, jednostavno umjetno, umjetno, umjetno. Da se ne dotičem sad povijesnog aspekta.
    Čudi me da nije Vanna ništa otpjevala (ili možda je) imajući u vidu da Antun ovakve projekte rado ostvaruje u krugu obitelji. Ništa bez zeta i neviste.

Za ovako važne teme, prvo trebalo bi izdvojiti velika sredstva, drugo angažirati kvalitetnog režisera (po meni Mel Gibson-a, a neke antitalente čak i ako su dobronamjerni) i na kraju kloniti se glumaca koji (osim što nemaju glumačko znanje i talent), nemaju ni osjećaj za takve teme. Bez toga radije ništa i čekati neka bolja vremena. Jer inače, dobiješ (opet skupo) ruglo i kontraefekt.

Jučer na radiju emisija za manjince i informacija kako za njih, tj. samo njihovu "kulturnu autonomiju" (+ tko zna što sve drugo plaća), RH izdvaja godišnje 44.000.000,00 kuna.
    Par dana ranije, negdje u Vojvodini, vijest na TV, RH plaća za hrvatski kulturni dom (izgradnja ili kupnja i uređenje). Znači plaćamo ovdje za manjince, a i vani za Hrvate. A sve što bi trebalo je pozvati se na čarobnu riječ - reciprocitet.

Je, svakako je važan dobar redatelj, ključan jer on usmjerava glumce i zna izvući ono najbolje iz njih.. Ali bojim se da mi nemamo nekog takva kalibra. Antun je od ekranizacije Šiblovih memoara i zelenih borova došao do Antine biografije. I to je u redu, samo što je pristup trebao biti drukčiji.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku

Jučer na radiju emisija za manjince i informacija kako za njih, tj. samo njihovu "kulturnu autonomiju" (+ tko zna što sve drugo plaća), RH izdvaja godišnje 44.000.000,00 kuna.
    Par dana ranije, negdje u Vojvodini, vijest na TV, RH plaća za hrvatski kulturni dom (izgradnja ili kupnja i uređenje). Znači plaćamo ovdje za manjince, a i vani za Hrvate. A sve što bi trebalo je pozvati se na čarobnu riječ - reciprocitet.
    I na sve to imas domace jude koji grakcu na ovo drugo, a ovo prvo im je sasvim normalno.

Meni je ono lose, zasto je on otisao preko mora, oblacak ga je malo kao zadrzavao ali vuce ga more, a i nasi stari su isli... zasto su isli? o Vrdoljace, odgovora nema.

Bitno da je celava protuha dobila ulogu, da moze jos malo pljuvati po hrvatskim braniteljima i Hrvatskoj, mislim na ono govno od Bitorajca.
    Cudi me da Veljaca nije dobila neku ulogu, da se i ovdje malo ogrebe, a kako po komentarima jugogovana nema protjerane srpske nejaci, necemo je gledati ni u prirodnoj joj ulozi nenaoruzane nejaci Stane iz Gracaca koju siluju crnci, ne africki vec ustaski.

Jebiga.

Nakon trailera nije mi padalo napamet pogledati film. Ono je za kazneno djelo. Čak i Nadarević izgleda kao karikatura sebe iz " Lud zbunjen , normalan". Obraća se Gotovini kao onoj kućnoj pomoćnici kad je plesne po guzi.

Šefika

Bas lose uradjeno, u stilu Duge mracne noci, taj Vrdoljak je kurac od reditelja. Nikada mi nece biti jasno na koju foru je Visnjic napravio holivudsku karijeru, znam da se preko Madonne lansirao pa mu upala kasika u med sa ER i doktorom Kovacem, ali brate mili kako los nekarizmatican glumac.

Celavi Bitorajac je u filmu 30ak godina stariji od Visnjica, "banatski svabo" koji govori losim srijemskim akcentom, a ni trena se nisu potrudili da ga malo postaraju. Tako da taj 30 godina stariji "svabo" zapravo izgleda kao Gotovinin dvije godine stariji brat.

Nigdje ni objasnjenja otkud on u Marseju a krenuo preko okeana u Ameriku, Ameriku nismo ni vidjeli.

Jos oni u trailere ubace onu najvecu patetiku, valjda misle da je to najjaci najupecatljiviji dio filma, ono kad Visnjic veli da mora braniti domovinu i slicno. Pa meni se bljuje, a kako li je tek onima koji na to gledaju manje "hrvatski".

Druga epizoda gledljiva uglavnom zbog dobre glume Assantea koji se tek dva puta pojavi. I sto je Ximena odnosno glumica koja je glumi zgodna.

Cijela biografska storija Ante Gotovine je sklepana da ne moze gore. Vecina toga nije ni spomenuta, bitne stvari poput malarije ili sta je vec prebolio u tim djunglama.

Prdoljak je stvarno napravio sranje svoje vrste.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Šefika

Bas lose uradjeno, u stilu Duge mracne noci, taj Vrdoljak je kurac od reditelja. Nikada mi nece biti jasno na koju foru je Visnjic napravio holivudsku karijeru, znam da se preko Madonne lansirao pa mu upala kasika u med sa ER i doktorom Kovacem, ali brate mili kako los nekarizmatican glumac.

Celavi Bitorajac je u filmu 30ak godina stariji od Visnjica, "banatski svabo" koji govori losim srijemskim akcentom, a ni trena se nisu potrudili da ga malo postaraju. Tako da taj 30 godina stariji "svabo" zapravo izgleda kao Gotovinin dvije godine stariji brat.

Nigdje ni objasnjenja otkud on u Marseju a krenuo preko okeana u Ameriku, Ameriku nismo ni vidjeli.

Jos oni u trailere ubace onu najvecu patetiku, valjda misle da je to najjaci najupecatljiviji dio filma, ono kad Visnjic veli da mora braniti domovinu i slicno. Pa meni se bljuje, a kako li je tek onima koji na to gledaju manje "hrvatski".
    Da Šefika.

Postao sam senilan. Onako kad je plesne po guzi pa zauzme obrambeni gard a kad Šefika samo malo sviče " stari perzernjače" gleda je malo iskosa sa šereteskim osmijehom..ihihihi.."već si postavljen" ( obraća se Gotovini). Gotovo, gasi svjetla, spuštaj zavjese.

P.S spojio sam teme
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 17-12-2019 at 16:16

Nisam gledala pa pitam: pa zar je tako loše?! Doduše, nisam ni mislila da će biti remek djelo. Nije mi Vrdoljak nešto od redatelja, bolji je Sedlar.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove