+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/13

Tema: Festivali kulturnog Marksizma u Hrvatskoj

Festivali kulturnog Marksizma u Hrvatskoj

Motovunski filmski festival Igora Mirkovića zadnjih je godina opstajao zahvaljujući financijskoj potpori, brojnim aferama uzdrmanog, Hrvatskog audiovizualnoga centra. Naime, nakon osnivanja HAVC-a, Ministarstvo kulture ograničilo se na financiranje Pulskog filmskoga festivala, dok su ostale filmske manifestacije prepuštene audiovizualnome centru.

Svote koje je Motovunski festival svake godine dobivao uglavnom su iznosile više od 500 tisuća kuna pa je tako bilo i ove godine.
    Kontroverzni filmovi na programu

Na programu je ove godine biti prikazan kontroverzni poljski film o svećenicima i predofiliji – Kler.

Na mrežnim stranicama Festivala navode: “Jedan od najvećih poljskih kinohitova svih vremena u toj je zemlji pogledalo čak pet milijuna ljudi. Kontroverzni film Wojciecha Smarzowskog, koji eksplicitno progovara o licemjerju i korupciji u Katoličkoj crkvi, savršeno je pogodio raspoloženje poljske javnosti, našavši se istodobno pod paljbom Crkve i konzervativnih medija, ali i osvojivši najuglednije nagrade struke.Radnja filma fokusirana je na trojicu svećenika koji se nađu u vrtlogu pedofilije, neželjene trudnoće i korupcije.”

Film Nina govori o surogatstvu i vezi između dvije žene.

“Nina, učiteljica u svojim srednjim tridesetim godinama, traži surogat majku. Čini se da je sa suprugom pronašla idealnu kandidatkinju, ali Nina se u nju zaljubljuje.”

Film pod nazivom Nevinost govori o “religiji, znanosti i zdravom razumu. Radeći u laboratoriju u kojem se životinje koriste za radikalne medicinske eksperimente, Ruth se počinje pitati igra li se i sama Boga, te postavlja pitanja o vlastitoj religioznosti”

Film Tlo pod nogama govori također o istospolnoj vezi između dvije žene.

“Lola nema ni trideset, a kontrolira svoj osobni život s istom nemilosrdnošću koju koristi i u karijeri poslovne savjetnice. Kasne noći u uredu, otmjene večere s klijentima, usputni seks sa šeficom i kratke noći u sterilnim hotelskim sobama njezina su rutina. No apsolutni red u njezinu životu, koji graniči s psihotičnom urednošću, skriva neurednu tajnu: Lolina starija sestra, Conny (Pia Hierzegger) paranoidna je shizofreničarka hospitalizirana nakon pokušaja samoubojstva

Film Vox Lux u jednom dijelu prikazuje teroristički napadu u Hrvatskoj.

“Teroristički je napad na Braču, u pozadini svira Tajči i Hajde da ludujemo, dok napadači nose maske kakve Natalie Portman ima u video spotu. Zvuči bizarno, ali to je scena iz filma Vox Lux, senzacije posljednjeg venecijanskog festivala te jednog od filmova o kojima se najviše pričalo prošle zime.”, pišu na stranicama.

Na MFF-u prikazat će i kratkometražni belgijski dokumentarni film Domovina o “desničarskom populizmu koji se širi Europom poput požara”.
    https://narod.hr/kultura/video-kontr...ze-surogatstvo

Zanimljivi filmovi u Motovunu ove godine. Svećenici i pedofili, surogatstvo, lezbijke, desničarski populizam i teroristički napad na Hrvatsku (snovi i želje autora valjda). Kaj je pitoreskni istarski gradić skrivio da su mu uvalili ovakav zaglupljujući marksistički festival?

Koje filmove ćete pogledati na Motovunu ove godine? Meni se sviđa ovaj desničarski populizam.

A sta je Tajci u tom svemu jadna skrivila da je guraju medj` teroriste... a da, napustila show biznis, nije htjela biti kurvestija kao Severina koju je Tutic doveo kao zamjenu nakon Tatjaninog bijega... jos se posvetila crkvi i gospel glazbi, ta zatucana katolibanka.

Korčula after party

Jedan od osnivača Markovina. O čemu se radi:

Korčula after Party je radosna vest o neuništivom životu jugoslovenske kulture...
    Suočavanje s traumama jugoslavenske katastrofe za ljevicu je ključno ukoliko želi suoblikovati današnjicu. Zato događaji poput drugog Foruma za raspravu o izazovima i naslijeđu ljevice Korčula after Party (KaP), održanog od 20. do 22. rujna, imaju veliku važnost. Ne radi se o zatvorenim raspravama intelektualaca. Na ljetnoj školi sudjelovali jesu intelektualci, radnici u kulturi i novinari od Slovenije do Srbije...
    Društveni je učinak što se Korčule tiče postignut. Kroz koju godinu formirat će se desetak mladih ljudi koji će aktivno sudjelovati na lijevoj sceni.
    Prvi dan ovogodišnjeg Foruma bio je posvećen postignućima i promašajima Komunističke partije Jugoslavije povodom njene stogodišnjice.
    https://www.portalnovosti.com/skola-otpora-u-korculi

Tko financira ovu neprijateljsku indoktrinaciju i zašto se dopušta takva indoktrinacija diljem Hrvatske?

Znan da se ponavljan al u kakvomu ti balonu od sapunjace zivis?

Ima jos jedan festival i to u mom gradu. Zove se FALIS. Redoviti gosti su ovaj markovina, mandic, feral ekipa itd. Sponzori su gradski i zupanijski hDZ, NP Krka (leglo uhljebljenih "branitelja") svojjevremeno i agrokor.A i indikativno da je proslo prolice nasa precjednica prigodon posjete Sibeniku kafu popila u objektu Bono na maloj lozi di se inace skupljaju idejni zacetnici i di se sve to odrzava. Dakle, eto ti odgovora na pitanje...

Mislim da su ugasili Fališ, znam da su se komunjare žalile zbog toga nekaj. Sramota da desničari ili oni koji se tak nazivaju financiraju neprijatelje ove države i naroda.

Ka i obicno, krivo mislis

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Da ne otvaram novu temu, covjek koji radi na institutu Ivo Pilar citira Krlezu koji je tvrdio da je hrvatstvo i katolicanstvo odraz malogradjanstva.
    Boljsevicki simpatizer Markesic citira boljsevika Krlezu.
    U 2019.
    Covjek koji radi na institutu Ivo Pilar.
    http://www.pilar.hr/2019/10/dr-sc-iv...hjzJjj7xEFkXyA
    Iliti: crvene svinje rokcu opet.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Mislim da su ugasili Fališ, znam da su se komunjare žalile zbog toga nekaj. Sramota da desničari ili oni koji se tak nazivaju financiraju neprijatelje ove države i naroda.
    Pa Bandolero financira sve SABA i partizanoudruge po Zagrebu.

Datum registracije
    Sep 2016
    Da dodam, ovo je fan Krleze, Ivan Markesic.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Da ne otvaram novu temu, covjek koji radi na institutu Ivo Pilar citira Krlezu koji je tvrdio da je hrvatstvo i katolicanstvo odraz malogradjanstva.
    Boljsevicki simpatizer Markesic citira boljsevika Krlezu.
    U 2019.
    Covjek koji radi na institutu Ivo Pilar.
    http://www.pilar.hr/2019/10/dr-sc-iv...hjzJjj7xEFkXyA
    Iliti: crvene svinje rokcu opet.
    Lik govori o drugima, a sebe opisuje. Svi su drugi malograđani i filistri osim njega jer on citira Krležu. Krasno, pljuni na Hrvate, citiraj nekog književnika i eto te uzvišenog.

Pa Bandolero financira sve SABA i partizanoudruge po Zagrebu.
    I Index i ostale portale. Zamisli to, Hrvati krvavo rade da im Bandić uzme lovu i proslijedi njihovim dušmanima. I još mu plješću.

Da dodam, ovo je fan Krleze, Ivan Markesic.
    Nije problem da Europa postane većinski muslimanska, nego većinski nebijela jer ionako je islam semitska i abrahamska religija kao i kršćanstvo i judaizam s nekim varijacijama na temu. Religija je nebitna, bitna je rasa. Europljani dakle bijelci su imali svoja predkršćanska vjerovanja, nakon dragovoljnog ili prisilnog (uz masakre i uništenje znanja i kulturnih objekta) prijelaza na kršćanstvo nije bilo veće promjene.

Jedno je mijenjati religijske i kulturološke obrasce a drugo je vršiti zamjenu stanovništva što za sobom povlači sukobe na rasnoj i etničkoj razini a takav poredak jedino anarho-tiranija na vlasti može do nekog vremena održavati na kupu.
    Posljednje uređivanje od skater : 03-11-2019 at 14:16
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove