+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/60

Tema: Europa 2019/20

https://www.vecernji.hr/sport/pa-vi-...dinama-1346378

Pa vi recite da Nijemci nisu brižni: Delijama za utjehu pustili golove - Dinama!

Trebao im je sam Lewandovski dati još 3. Bajern igrao ispod 50%, a Zvezdaši su vidjeli Noera iz bliza tek kod 3:0. Cijela Srbija iza Zvezde - a oni teška truba.

A u Hrvatskoj se Dinamo godinama ruši, a sve kao radi nekoga poštenja (čitaj da bi se doveo na razinu Hajduka).

PS: Perišić odigrao više nego solidno, asistencija i greda iako je bio malo suzdržan! Drago mi je i zbog Kovača!

Odličan Dinamo. Osim golova više je fasciniralo kako su par puta odigrali akciju na malom prostoru.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    https://www.vecernji.hr/sport/pa-vi-...dinama-1346378

Pa vi recite da Nijemci nisu brižni: Delijama za utjehu pustili golove - Dinama!

Trebao im je sam Lewandovski dati još 3. Bajern igrao ispod 50%, a Zvezdaši su vidjeli Noera iz bliza tek kod 3:0. Cijela Srbija iza Zvezde - a oni teška truba.

A u Hrvatskoj se Dinamo godinama ruši, a sve kao radi nekoga poštenja (čitaj da bi se doveo na razinu Hajduka).

PS: Perišić odigrao više nego solidno, asistencija i greda iako je bio malo suzdržan! Drago mi je i zbog Kovača!
    Tebi nije dobro!
    27/40+
    The enemy of my enemy is my enemy! RI-SPZL

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Odličan Dinamo. Osim golova više je fasciniralo kako su par puta odigrali akciju na malom prostoru.
    Dobro si primjetio, ali je najviše fasciniralo - kako su odigrali u obrani u prvom poluvremenu!

Citiraj Prvotno napisano od st.anger Vidi poruku
    Tebi nije dobro!
    Meni je - što i tebi želim.

Što je najčudnije - kad su mislili da su konačno uspijeli - a ono............... Očito se klub može kvalitetno voditi i na daljinu

Klub je malo prodisao odkad je Jugonostalgičar makar fizički udaljen iz kluba

Klub je malo prodisao odkad je Jugonostalgičar makar fizički udaljen iz kluba
    Procvao, a ne prodisao. I Dinamo i reprezentacija.

Olmo je tu majstor, kako je samo davao lopte u prazan prostor. Navuče 2 i samo proslijedi.

Atalanta je zadnje 3 sezone među 5 klubova u Italiji, prošle su bili 3. i dobijali Lazio, Inter, Juve, Napoli...Razbiti takav klub je lijepo postignuće. Dinamo je dokazal da je jak klub, a sve je to plod Bjeličinog rada. On ih je sve doveo na europsku razinu.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Olmo je tu majstor, kako je samo davao lopte u prazan prostor. Navuče 2 i samo proslijedi.

Atalanta je zadnje 3 sezone među 5 klubova u Italiji, prošle su bili 3. i dobijali Lazio, Inter, Juve, Napoli...Razbiti takav klub je lijepo postignuće. Dinamo je dokazal da je jak klub, a sve je to plod Bjeličinog rada. On ih je sve doveo na europsku razinu.
    Pitanje: Tko je doveo Olma u Dinamo?

I sad ga ne pušta ispod 40 000 000 eura!

A bome kako je jučer odigrao - ne bi me čudilo da to još malo poraste!

I još nešto:

Juniori Dinama su također jučer tukli Atalantu (vršnjake iz Atalante).

Bit će da je klub vrlo dobro ustrojen za naše prilike!
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 19-09-2019 at 12:58

Mislim ja recimo apsolutno Maradonu ne mogu podnjeti kao osobu, ali priznajem, što se mene tiče, on je najbolji nogometaš na svjetu i teško će ga netko dostići. Kakav Pele, Mesi........... I ostali. A onda nakon njega - Ronaldinjo.

Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    Pitanje: Tko je doveo Olma u Dinamo?

I sad ga ne pušta ispod 40 000 000 eura!

A bome kako je jučer odigrao - ne bi me čudilo da to još malo poraste!

I još nešto:

Juniori Dinama su također jučer tukli Atalantu (vršnjake iz Atalante).

Bit će da je klub vrlo dobro ustrojen za naše prilike!
    Dinamovi skauti su ga doveli. Dinamo je dobro ustrojen još od 1920-ih godina prošlog stoljeća.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Dinamovi skauti su ga doveli. Dinamo je dobro ustrojen još od 1920-ih godina prošlog stoljeća.
    Ajde Grunfek ne lupaj......... Toliko su bili dobro ustrojeni da im je promakao jedan Vukas - Zagrepčanin. A da ne kažem da su 45-te od Zagrepčana napravili FK Partizan!. Uostalom i da je to što si rekao točno - opet i ti skauti imaju - šefa!

Priča o “golden boyu” iz La Masije u Dinamu poprimala je groteskne obrise.

- Slažem se, bilo je čudno. Blago rečeno. I mnogi su mislili da ćemo se mi vratiti u Barçu. Ili, ako već idemo, da ćemo prijeći u neki veliki klub. No to, u biti, nikad nije bila opcija. Jedan od mnogih, puni su memoari izgubljenih talenata. Uglavnom, našao sam se s Mamićem, koji mi je kazao: “Ne mogu vam ponuditi novac kao veliki klubovi, ne mogu vam ponuditi niti staturu kluba kao drugi koji vas žele, ali mogu vam kazati sljedeće: Dinamo je serijski prvak i najbolji klub Hrvatske, koji redovito nastupa ili u Ligi prvaka ili u Europskoj ligi, a Dani će čim dođe rasti u mlađim kategorijama, ali će odmah trenirati s prvom momčadi. U njemu vidimo projekt!”.

Miguel Olmo, otac Dinamove zvijezde Danija Olma

Dinamo je dugo igrao mudru igru, shvativši da LP nije natjecanje u kakvoći nogometa nego u klupskim proračunima. Iako je bio kanta za napucavanje zbog nemogućnosti zadržavanja i dovođenja najboljih igrača postizao je dovoljno dobre rezultate da osigura novac, podeblja koeficijent i stekne ugled kao klub koji proizvodi i prodaje igrače za najbolje svjetske klubove. Sada novca ima dovoljno, koeficijent je dobar a igrači žele i doći i ostati. Očito je došlo vrijeme za drugu fazu a ona je osiguravanje proljeća u Europi i skupljanje još više novca i većeg koeficijenta da se pokuša postići nešto više u budućnosti. LP je sustav koji stvara gomilu novca i ako se s njim bude pametno gospodarilo tko zna što se može dogoditi u nadolazećim godinama. Za početak bi trebalo izgraditi novi stadion jer ih u Turskoj grade za onaj iznos koji bi navodno trebali dobiti za Olma.

Bandic je obecao stadion neki dan, jubilarni 20 put

Citiraj Prvotno napisano od mirv Vidi poruku
    Dinamo je dugo igrao mudru igru, shvativši da LP nije natjecanje u kakvoći nogometa nego u klupskim proračunima. Iako je bio kanta za napucavanje zbog nemogućnosti zadržavanja i dovođenja najboljih igrača postizao je dovoljno dobre rezultate da osigura novac, podeblja koeficijent i stekne ugled kao klub koji proizvodi i prodaje igrače za najbolje svjetske klubove. Sada novca ima dovoljno, koeficijent je dobar a igrači žele i doći i ostati. Očito je došlo vrijeme za drugu fazu a ona je osiguravanje proljeća u Europi i skupljanje još više novca i većeg koeficijenta da se pokuša postići nešto više u budućnosti. LP je sustav koji stvara gomilu novca i ako se s njim bude pametno gospodarilo tko zna što se može dogoditi u nadolazećim godinama. Za početak bi trebalo izgraditi novi stadion jer ih u Turskoj grade za onaj iznos koji bi navodno trebali dobiti za Olma.
    Svega toga ne bi bilo da se Mamić makar fizički nije maknuo od Maksimira.

To je preduvjet svih uvjeta
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-09-2019 at 17:37

Da je Zdravko u Zagrebu, vjerojatno bi Olmo odletio ovog ljeta na prvu ponudu koja bi njega zadovoljila, a kako znamo njegov nacin poslovanja tu bi u obzir usla i neka ponuda od 15 milijuna recimo, bitno da se on "posrednicki" ugradi za bar 5.

I tko zna koliko jos igraca. Covjek je planski godinama zrtvovao rezultat, i igrace, za svoj profit. Igrali su igraci koji nisu smjeli nisu bili spremni nisu dovoljno kvalitetni nebitno, samo da bi ih sto skuplje prodao.
    On je klasicni lesinar, niti je slucajno izabrao Dinamo za lesinarenje.

Mnogi su zaboravili kako je i kada Mamic dosao u Dinamo, da podsjetim, kao "junak" navijacke armije u borbi protiv Canjuge i u misiji "vracanja svetog imena". Ja se dobro sjecam, maltene na ramenima su ga unijeli u klupske prostorije.

Sto nije upao u Hajduk ili Rijeku, tamo nema novca, niti ti klubovi imaju infrastrukturu Dinama. Zagreb je ipak glavni grad, upumpava se i odredjeni novac u klub iz gradskog proracuna, i sto je najvaznije Dinamo ima sjajnu infrastrukturu i skolu nogometa, vjerojatno jedna od najboljih u Europi. Prakticno svake godine izbace po nekoliko prilicno velikih talenata, hoce li neki uspjeti ili ne pitanje je vremena, volje, rada i tako dalje, ali Mamic je u svemu tome vidio odlicnu priliku da zgrne novac. Sto je i ucinio.

I onda se kod nekih stvorila lazna slika kako je on sve to napravio, kako je Zdravko ni iz cega napravio dinamovu tvornicu igraca. Ili bolje receno on je takvu sliku stvorio, preko svojih placenih novinara i armije poltrona koji ga glorificiraju iz ko zna kojih razloga. Neki samo vjeruju njemu, a neki imaju i neki sitni interes, tko zna.

Onda su neki postavljali pitanje pa kao zasto danas prodaje igraca za milijun kad ga za par godina moze prodati za 10 milijuna, a ne shvataju da njemu puca ona stvar za Dinamo i za rezultate i tih 10 milijuna. On ce od onog milijuna uzeti sebi pola, proda deset takvih igraca i eto njemu 5 milijuna u jednoj godini. Za njega odlicna racunica.

Da ne govorimo o Sammiru i slicnim pojavama koje je reklamirao preko reprezentacije a zarad bolje prodaje. Nije samo u nogometu, u svakom momcadskom sportu nastup za reprezentaciju automatski dize cijenu igracu nevezano za njegov kvalitet. To je takvo pravilo sportskog trzista. Tako da je zbog tog smrada patila i reprezentacija odnosno rezultat, pa su znamo vec kako smjenjivani izbornici koji ga nisu slusali, konkretno Stimac ili Kovac. Igraci opale bojkot, jer bar pola njih su Zdravkovi puleni, i cim odleti ovaj sto ne slusa oni nagli proigraju i odjednom spase kvalifikacije. Pogledati samo kronologiju zadnjih par kvalifikacijskih turnira.

Mafija, jednom rjecju. Jos je on tu, Zoran je i fizicki prisutan, ali dok god Zdravko ljetuje u Medjugorju Dinamo i HR nogomet kao da je malo prodisao cistim plucima.

Sa svime bi se složio i o tome sam sto puta pisao samo on nije prodavao igrače za milijun. To rade Hajdukovi kokošari. On je znao istrpiti ponude, uostalom to zna svaki mudriji seoski trgovac, nije to nikakva mudrost. Odbiješ uvijek prvu ponudu pa i drugu, treću, tek je četvrta možda realna pa se onda cjenkaš, ko kad kupuješ konja uvijek nudiš manje nego što vrijedi i po tvom sudu a prodavač više traži nego što i on zna da konj vrijedi. Od te obične trgovačke žice stvorili su famu o njemu kao iber-iber menadžeru.

Ne znam jel on ima utjecaj u Dinamu kakav je imao ali dok je on bio momčad se radprodavala u ljetnjoj stanci.

A najpogubniji utjecaj je bio u reprezentaciji gdje je on smjenjivao izbornike čim ga ne bi slušali 100% a Štimcu ( koji ništa nije bolji od njega) se usput i narugao

To ja onako figurativno, prodao je neke igrace prerano, a mogao ih je dvije tri godine kasnije prodati puno skuplje. Usput bi klub imao interes od toga jer mijenjati momcad svake godine klasicni je recept za neuspjeh.

Nije mu se cekalo, nije ga interesirao rezultat, on se ugradio u te transfere uzeo proviziju nelegalno i furaj dalje. Zamaze oci naivnima nekim transferima igraca izvana, sumnjive kvalitete, ja ne znam da je osim Eduarda ijedan pokazao vrijednost. Mozda onaj Soudani, ofenzivno, ali njegova defanzivna letargija i bolikurcina je vristala po terenu.
    Vjerojatno se i u te transfere ugradjivao.

O trenerima da ne govorim, koliko god ga osobno ne volim Vahidin je bio kvalitetan trener, ovaj ga je otjerao uz spominjanje majke. Tako bar tvrdi Halilhodzic. Vjerojatno bi i Bjelica vec bio ispickaran, da je Zdravko u Zagrebu, i otjeran.

A sa Bjelicom, ovaj klub prvi put od kad ja gledam hrvatske nogometne klubove opcenito, prvi put da neki hrvatski klub izgleda ozbiljno mislim na igracki kadar i opcenito taktitu, strategiju igre i sve ostalo. Uvijek si od hrvatskog kluba ocekivao neko sranje, da popuse gol bezveze, da se nesto nastima zbog kladionice ili slicno, da igraci trckaraju po terenu svadjaju se sa trenerom, navijacima, da neki tata od igraca baca mobitel po svecanoj lozi jer mu sincina nije u prvoj postavi, da se menadzeri pitaju oko prvih 11. Prvi put nema nicega od toga, bar za sada.
    I odmah imas rezultat.

Jeste da mu se vecina igraca preko medija zahvaljuje jer on ih je doveo, kao Petkovic naprimjer, to je valjda jedna od njegovih rijetkih vrlina jer tu i tamo ima nos. Mada pitanje je koliko je Mamic nekog igraca iskautirao, a koliko zapravo cijela plejada skauta. I to sto cesce promase nego sto pogode.
    Stvaranje igraca iz dinamove skole je vec nesto sa cim Zdravko nema nikakve veze, a pokusavaju mu i za to dati kredite i zasluge, njegovi fanovi.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Bandic je obecao stadion neki dan, jubilarni 20 put
    i opet će dobit glasove, kao i Plenković kao Kolinda, dakle ljudi su jednostavno glupi.

možeš im prodavati priču kako hoćeš, u tom grmu i leži zec zašto su antifašisti moralno ispravni, zato jer već 70 i kusur godina prodavaju maglu ovom narodu uspješno, a to govori i o inteligenciji u hrvata. da ti nekakvi krepali komunisti, koji se predstavljaju antifašistima prodaju maglu. i onda očekuješ napredak društva države ekonomije, na koju foru ? pa ne ide to bez mozga u glavi, a hrvati ga evidentno nemaju u nekoj mjeri, kao ni svi ostali slaveni kojima antifašizam čini okosnicu politike. antifašizam koji je sve slavene stavio iza željezne zavijese, ali pametni slaveni još uvijek ne uče ništa iz svoje povijesti, već talasaju i dalje putevima revolucije koja se sada modernizirala u naziv antifašizam. iza čega se krije sve ono sranje koje smo imali do 1991, pa tako i ovaj Bandić uspješno prodaje ljudima maglu, čas je Hrvat, čas je vjernik, čas je Hodža čas Fratar, čas domoljub, čas antifašist. čovjek za sve prilike, i neprilike.

ali da, stadiona i dalje nema, niti će ga biti, ne toliko zbog bandića koliko zbog hrvatskog naroda. glupo je krivit bandića za nešto, ne dovode se te budale same na vlast, ima budala koje glasaju da nas vode budale. i nije takvih malo, omjer ti je 80 na prema 20 u korist budala.

tako da ništa čudno da imamo ovakvo stanje u džravi, jedino još sport koliko toliko gura, ali ni to neće vječno jer ako je sve okolo trulo ni genetski talent neće moći vječno nadmašivat trulež koja nas okružuje. a i demografija nije ono što je nekad bila, sve je manje djece. stoga, budućnost je ono što nas treba brinut, a s antifašizmom mislim da je budućnost dokazano ista kakva je bila i prošlost s antifašizmom. to je trebao netko Franceku šapnut na uho, dok je stvarao ovu SRH, pa bi možda neke stvari bile bitne bolje i drugačije. ovako, mislim da ćemo samo nazadovat a maksimir će kao titin galeb u riječkoj luci ostati trajni podsjetnik na oronula vremena "naprednog antifašizma". kao i Bandić koji je simbol holokausta u Zagrebu, jer bez njega nema ni jedne teme koja se tiče 2ww, i naravno da je on na onoj "pravoj strani" povijesti, neće udbaš valjda na "krivu stranu".

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove