+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1 2 3 4 5 13 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/301

Tema: Ususret predsjedničkim izborima 2019.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Ta mu nije ni loša, beskorisna funkcija, na koju se troši novac iz proračuna, bez ikakve konkretne političke odgovornosti i važnosti.
    Beskorisna je funkcija kada izabereš beskorisnu osobu, nekakvog Josipovića, Sanedera ili Plenkovića u suknji. Npr. predsjednik-ica može respisati referendum i svima im (trenutno vladajućima) zagorčati život. Ili da je javno osudila IK ili Marakeš, rekla da je to neprihvatljivo i da to nitko ne potpisuje, e pa pitanje je da li bi se baš tako lako moglo to progurati i tsl. Mogla je i potjerati Veljaču, Porfirija, Vučića....., ali nije. Nije problem u instituciji.
    Ukidanjem institucije predsjednika, samo bi nam dodatno suzili prostor demokracije (kao što kane i sa ukidanjem referenduma). Možda je to sve čak i ciljano - instaliraju nam bezveznu osobu, čak štetočinu, koja čini stvari od kojih se ljudima zgadi život, onda se to poveže sa institucijom - i ciljani zaključak - ukinimo predsjednika. A onda će oni da nam ispune tu "našu" želju.

Totalna je glupost da je funkcija predsjednika bezvezna. Ako to pomislite sjetite se Stipe Mesića i što je on uradio Hrvatskoj. Ili Josipovića. Ova glupača nije tolike štete nanijela ali je dovoljno da ju se otpiše.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    aha,pa oprostite,ta funkcija nije bezveze,samo je opasna po Hrvate.

A opet,koja to institucija i funkcija u ovoj državi nije opasna po Hrvate

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    aha,pa oprostite,ta funkcija nije bezveze,samo je opasna po Hrvate.

A opet,koja to institucija i funkcija u ovoj državi nije opasna po Hrvate
    https://www.youtube.com/watch?v=pDiKJNCqFU8

Meni ovo izgleda kao PROBLEM-REACTION-SOLUTION operacija.

Cilj je uskratiti narodu demokraciju (ukinuti institucije predsjednika, referenduma, a jednoga dana i hrvatski Sabor, na kraju i hrvatsku vladu) - pa eto, imati ćemo EU parlament ( u kojem smo totalno beznačajni - 12/750) i EK koja se bira tko zna kako, ali ne na izborima). Naravno, da nam se to tako momentalno objavi - možda bi i zadnjem lijevo-liberalnom-eurofilu došlo iz guzice u glavu, ali ne, to bi trebalo izvesti tako, da to bude ono što su Hrvati "sami poželjeli", a netko iz EU sjene tu će "našu želju" onda i ispuniti. I tako se polako "kuha žaba", od sitnih i manje bitnih stvari, pa do krucijalnih. Taj u konačnici po nas loš cilj, treba dostići tako da mi to sami poželimo, a oni nam samo ispune "našu želju".
    Pa tako, "problem referendum" - "naši" nas političari i mediji bombardiraju tezama, kako je to nešto "skupo", "tu vlada nered", "narod nije sposoban (kvalificiran) odlučivati", "narod bi mogao izglasati nešto ekstremno ili što se protivi ljudskim pravima" itd. A tko to voli nered, bacanje novca, kršenje ljudskih prava i na kraju da ga se inkomoda pa da jadan mora stajati u redu kako bi zaokružio nešto na listiću? Rješenje? Ukinimo referendum, ma što će nam uopće to?! Ionako imamo u Saboru naše izabrane zastupnike, najbolje od najboljih, koji će nas poštedjeti napora oko donošenja odluka.
    Dalje, "problem predsjednik"? On, "ne služi ničemu", "fikus", "sramoti nas", "koketira sa fašizmom", "nema ovlasti", "košta", zbog njega, jadni mi, "moramo ići na birališta", a toliko drugih važnijih stvari ima koje moramo obaviti nedjeljom... Rješenje? Dodatno smanjimo predsjedniku ovlasti, neka ga bira HDZ-SDP parlament (kao npr. nezavisne ustavne suce) ili još najbolje ukinimo tu instituciju!
    Pa dalje, vlada ("ionako rade što im stranci kažu", "korumpirani", "troše novce", "miješaju se u Bosnu", "slabo povlače"...), onda i Sabor ("samo se svađaju", "ionako nam zakone donosi EU", "u Sabor mogu ući populisti i ekstremisti", "ima ih previše"....). Rješenje? Ukinimo i to! Koja bi to bila ušteda, koliko je to lijekova za bolesnu djecu, približili bi se Europi i smanjili utjecaj nacionalista....
    U konačnici, živjeli bi bezbrižno i idilično, poput vrtnih patuljaka. Ma, ispuniti će oni nama sve "naše želje". Ugasiti sve ono što je "opasno" za Hrvate.

U raznim inačicama, taj sistem nam se uvaljuje na dnevnoj bazi. Pa tako, zbog islamističkih napada, uvode se ograničenja (praktično onemogućava) da domicilni EU građani dođu do oružja - jer "oružje ubija". Protuzakonito je i nehumano psu kupirati uši, ali ga se slobodno smije (mora) kastrirati, jer to je "humano" i u skladu sa udrugama. Ili na parkiralištima u Zagrebu, koja se oduvijek koriste besplatno, počinje naplata - jer su građani u anonimnom pismu zatražili "uvođenje reda". Ili anonimni građanin na portalu, traži uvođenje izbornog praga od 20%, jer nije zadovoljan kako se vlada Hrvatskom (zapravo želi uvesti dvostranačje HDZ-a i SDP-a, koji ionako vladaju Hrvatskom, tj. za Hrvate dokazano štetnoj terapiji želi povećati dozu). I tsl.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 19-06-2019 at 03:42

Koliko je ludilo u dijelu hrvatskog naroda, kad Milanovicu zamjeraju sto je "podilazio braniteljima i desnicarima".
    Ni Milanovic im nije dovoljno antihrvat.

Oni bi opet Mesica izabrali.

Isto kao što mi zamjeramo Kolindi što služi srbofilima i Jugoslavenima. Samo što ona to radi konkretno a Milanović je rekao par rečenica.

Mi ne možemo podnijet srbofiliju i balkanštinu, oni ne mogu podnijet Hrvatsku. U toj jednadžbi nema nepoznanica.

Kaj čekaju ujedinjeni desničari koji žele srušiti HDZ tj. Suverenisti? Di im je kandidat? Di je kandidat NHR-u? Kaj su hitili puške v kuruzu?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kaj čekaju ujedinjeni desničari koji žele srušiti HDZ tj. Suverenisti? Di im je kandidat? Di je kandidat NHR-u? Kaj su hitili puške v kuruzu?
    Pa objavili su u zadnjoj Bujici tko im je kandidat - Škoro.

Sad, ili zaista misle da je Škoro pravi hrvatski nacionalist, kao što je nacionalist i Bono Vox - to mi je manje vjerojatno.

Ili vjerojatnije, svjesni su da nemaju neko jako ime, nemaju ni novaca za promidžbu, nemaju medijsku potporu, znači nemaju šanse. Pa se sada "ukrcavaju na vlak" zvani Škoro. I onda, ako Škoro pobijedi - uspjeli smo, naš je pobijedio, vidite kako narod stoji iza nas, evo nama političkih bodova!
    Ako Škoro izgubi - koga briga, ionako nas taj cirkus ništa nije koštao, u stvari, ma tko je uopće taj Škoro (?) (tri puta ga se odreknemo, pjevac zakukuriče, a mi odosmo dalje).
    Ovo bi bilo onako ljigavo, ali zapravo i ne loša taktika. Možda upali, a ako ne, ništa strašno.

A Škoro, kakav je da je, manje je zlo od Kolide ili Milanovića, pa dočepa li se drugog kruga i ja ću mu dati glas.

NHR nema jako ime.

Brunu bi mediji predstavljali ko Kolindu light.

Hasan kao Musliman imao bi tu otegotnu okolnost

Glava nema šanse.

Suverenisti imaju jako ime. Sunića. Ali izgleda nit on želi niti ga oni sami žele. Za njega bi glasao.

A kako sada stvari stoje te izbore zaobilazim. Za " manje zlo" više ne glasam

Ovo prethodno što sam napisao odnosi se na Suvereniste. Što se NHR-ovcima roji u glavi i što kane - to se (već uobičajeno) ne zna. Možda i oni odluče "zajašiti" Škoru?

Mislim da bi Sunić bio odličan predsjednik, međutim nije poznat u javnosti, pa u tom smislu nema šanse i zato nije jako ime. U tom smislu jače je ime Petirka, koja je kontradiktorna, limitirana i isprazna, ali je razvikana i glasači znaju da ima puno "zasluga" - jedino što ne bi znali nabrojati kojih.

Ako se želi poslati poruka, onda je bolje izaći i prekrižiti listić, nego uopće ne izaći (to bi učinio u slučaju da su u drugom krugu Milanović i Kolinda). A što se tiče manjeg zla, u nekoj situaciji, gdje bi u drugom krugu kandidati bili Škoro i Kolinda, ne bih glasao za Škoru, jer mislim da je on neka kvaliteta, nego da kaznim Kolindu. To se svakako mora učiniti. Malo zadovoljstvo, a minimalan napor - prošetati poslije mise do birališta i izgubiti 5 minuta.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ja bi birao Pauka ili Karacica.
    Gledam danas onoga madjarskog ministra vanjskih poslova, to je taj pravac. Inace, nije mi jasno zasto se Madjarima hoce dati 25% toga LNG terminala. Oni se nisu boli sa Rusima, niti ce, a tu hoce udio. Odjeb za sekundu, ali ono, HDZ, bit ce pekmeza ispod stola, Sanader reload.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa Ruzika je rekla svoje, u drugom krugu Kolinda, ALI oni podrzavaju Skoru.
    Smijurija.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ja bi birao Pauka ili Karacica.
    Gledam danas onoga madjarskog ministra vanjskih poslova, to je taj pravac. Inace, nije mi jasno zasto se Madjarima hoce dati 25% toga LNG terminala. Oni se nisu boli sa Rusima, niti ce, a tu hoce udio. Odjeb za sekundu, ali ono, HDZ, bit ce pekmeza ispod stola, Sanader reload.
    LNG je teška pušiona i bili bi sretni da Mađari žele uzeti 100 %. Radi se o budućem gubitašu, a da je to nešto dobro, stranci bi to izgradili sami, bez nas i "brali vrhnje" (kao što su nam preuzeli HT, a žele još i HEP, Šume, Vode... - zlatne koke). Za LNG se ne otimaju, a znaju i zašto. Nama (Hrvatima) su već sad podigli cijenu plina, kroz koju misle sanirati gubitke koji su neizbježni. Austrijanci su rekli da ne žele taj plin, 30% skuplji od ruskog, a ne znam uopće tko je rekao da to želi. To bi imalo smisla jedino u slučaju totalnog pogoršanja odnosa EU i Rusije, te prekida opskrbe ruskim plinom. Za tako nešto nema naznaka, nego se na sve strane grade dodatni plinovodi.
    Radi se o ulagivanju SAD-u, a osobno bi čak i na to pristao, kada bi nam to bilo politički kompenzirano (npr. treći entitet za BiH Hrvate, pomoć u teritorijalnim sporovima sa susjedima (Slovenija, BiH, Crna Gora, Srbija), vojne donacije (ali zaista donacije) itd.). Međutim, iskustvo sa našim "prijateljima" ("partnerima", "saveznicima") govori da ćemo za tu LNG pušionu, biti kompenzirani jednom - bananom.
    Priča sa Mađarima je takva, da oni žele 25%, ali i hrvatsku garanciju da taj plin (LNG) neće biti skuplji od ruskog. Nešto kao "garancija profita" strancima, kojima smo prodali dijelove autocesta, pa im sada RH redovno plaća, umjesto da za koncesiju oni plaćaju nama. Znači, dobiju li Mađari 25% LNG-a + hrvatsku garanciju za cijenu tog plina - super za njih. Pogodite na čiji će trošak ići razlika u cijeni? Prava blagodat za hrvatsku konkurentnost.

I onda gledam NzH lude, kako se u Saboru zalažu za ubrzanje LNG projekta?! Pa, da li oni stvarno ne znaju zbrojiti 2+2 ili bi se htjeli svidjeti Amerikancima, pa da nešto (ne znam što) na temelju toga ušićare.
    Na kraju, a što bi se to mi trebali bosti sa Rusima?

Datum registracije
    Sep 2016
    Ne znam, cisto sumnjam da bi Madjari usli u nesto za sto misle da nema buducnosti, i da nece proraditi. Nemam pojma kako ce se geopoliticka situacija razvijati ubuduce, ocito je da Madjari sjede na svim stolicama, i ja bi im to iz principa blokirao, ili ponudio 10% za garanciju da ce blokirati Srbiju jos trideset godina.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ne znam, cisto sumnjam da bi Madjari usli u nesto za sto misle da nema buducnosti, i da nece proraditi. Nemam pojma kako ce se geopoliticka situacija razvijati ubuduce, ocito je da Madjari sjede na svim stolicama, i ja bi im to iz principa blokirao, ili ponudio 10% za garanciju da ce blokirati Srbiju jos trideset godina.
    Nažalost, to ima budućnost i proraditi će, na našu štetu. Pa kakvi bi to mi bili kompići, pa da razočaramo naše "prijatelje" ("partnere", "saveznike")?!
    A što se tiče Mađara, ključna je hrvatska garancija, znači ne riskiraju ništa, a tu su budale koje će im garantirati cijenu (lijepo potpisati) i sigurnost profita. Oni su to jasno zatražili, a na našoj strani je da to i prihvati (u skladu sa tradicijom). Pa i ja bi krenuo u uzgoj ananasa na Velebitu, kada bi se Austrija obavezala na 99 godina, da će mi pokriti sve gubitke i garantirati profit. Vrlo jednostavno, sve što bi mi trebalo je neki austrijski Mateša, Račan ili Sanader.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ne znam sto bi vise rekao o stoci iz HDZa.

Meni taj Skoro niti smrdi niti mirise, odakle on uopce u prici, jesam dobro pratio: netko ga od novinara pitao bi li ti bio predsjednicki kandidat i on to ozbiljno shvatio?

Redikulozan prijedlog, koje su njegove reference za predsjednika uopce, zna sklapati stihove? pjevusice na uvce Merkelici slavonske balade ili sta.

Sto je jos gore, ne vidim ni koga bi desnica mogla podrzati, nominirati, vjerojatno zato i sute. A mnogi su i u nokdaunu od EU izbora.
    Lose je to sve.

Ozbiljno se Bujanec bacio u kampanju za Škoru. Bit će zanimljivo ako se na kraju Škoro ipak ne kandidira i podrži, naprimjer, Kolindu!
    Ne znam zašto je ovo Milanoviću trebalo; mislim ovlasti i nisu neke a znamo njegov ego. Kao premijer imao je velike ovlasti ako pobijedi i postane predsjednik bit će zanimljivo kako će se nositi s vrlo ograničenim ovlastima. Za Škoru isto vrijedi: šta mu to eventualno treba? Nije li nedavno imao infarkt? Koliko čujem ima milijune na računu pa šta mu treba stres kampanje?! Budimo iskreni, nije da nešto može promijeniti.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Navodno je Škoro izjavio da želi podršku od desnog centra , centra i lijevog centra a da u obzir ne dolazi podrška od ekstrema na desnom i lijevom spektru.

Zamisli. Njemu je to sve isto. Pa to je HDZ 1/1. Znači on je njihov pravi kandidat a ne trepetuša.

Izgleda da se Škoro odlučio kandidirati. Za sada je on meni daleko najprihvatljivijhi od svih ostalih kandidata i, ako ovako stvari ostanu, ima moj glas..pogotovo ako mu u 2. krugu protukandidat bude Kolinda.

A ako, ka šta kaže Azalea, Škoro ne može ništa promijeniti, onda šta nas briga ko će bit predsjednik. Može i Pupavac, a?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove