+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 25 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/490

Tema: Ususret predsjedničkim izborima 2019.

Ususret predsjedničkim izborima 2019.

Krajem ove godine su predsjednički izbori pa otvaram temu gdje ćemo moći pričati o tome. Promocija plus i slični kvazi-anketari već rade procjene koliko će tko od kanidata dobiti glasova. Jedno pitanje, tko gura Škoru kao kandidata? Pojavio se iz vedra neba i već kao ima veliku podršku kod naroda. Drag mi je kao pjevač, ali je li on podvaljeni kandidati desnici od strane vladajućih struktura, sve kako ne bi desnica sama izbacila svog kandidata na predstojećim izborima? Koga bi kao kandidata desnice voljeli vidjeti u utrci?

Da se sada održavaju predsjednički izbori najviše bi ispitanika bilo za reizbor Kolinde Grabar Kitarović (34,5 posto u odnosu na 35,3 posto iz svibnja). Prema rezultatima, pobjednika bi odlučio drugi krug. Predsjednica ima nešto manju potporu nego prošlog mjeseca, ali i 6 postotnih poena manje nego krajem godine.

Iako politički potpuno neaktivan, nakon javnog iskazivanja podrške SDP-ovoj listi za EU izbore, Zorana Milanovića, i to kao nezavisnog kandidata, bira preko 4 postotna poena više ispitanika nego u svibnju, 19,8 posto (prema 15,4 posto iz svibnja).

Glazbenika Miroslava Škoru, mogućeg kandidata desnijeg političkog spektra, bira značajnih 13,8 posto. Gledano po biračkom tijelu, uzima 10-ak posto HDZ-ovih glasova, uvjerljivu većinu glasova Neovisnih za Hrvatsku, ali i birači stranke Ruže Tomašić i Hrasta znatno češće biraju Grabar-Kitarović.

Tek nešto manje od Škore ima bivši sudac Mislav Kolakušić. Zainteresiran je, znamo, za sve političke pozicije u državi, a za predsjednika ga želi nešto iznad 13 posto ispitanika (13,1 posto). Kako mu je svjetonazor i dalje nejasan uzima raštrkano glasove desnih i lijevih opcija.

Ostali kandidati nemaju realnih šansi. Nakon fijaska koje je Most doživio na EU izborima, njihova čelnika Božu Petrova bira 3,3 posto ispitanika, slično kao i u svibnju (3,2 posto). Živi zid se raskolio nakon izbora, pa njihov čelnik bilježi najveći pad potpore, s gotovo 8 posto koje je imao u svibnju, pao je na manje od 2 posto. (Ima 1,9 posto prema 7,5 posto iz svibnja).

Ostalih je tek 3,3 posto, neodlučnih 10,5 posto. Ako se i odluče, nedovoljno da pobjednika odluči prvi krug.

Glasam za Škoru u svakom slučaju, osim ako Hasan ili Bruna ne budu išli.

Naravno da je podmetnut. Šola mu poručuje da ne bude korisni idiot.

Rekao sam ranije da bi na tom mjestu volio vidjeti Sunića ali izgleda da on nit ima ambicije nit ga tko spominje.

Kakav Škoro.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-06-2019 at 09:58
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Škoru se gura da bi uzeo glasove Kolindi pa da Milanče postane predsjednik. Al' ja mislim da bi i Škoro i Kolinda u prvom krugu dobili više glasova nego Milanović. Sunić nema ni teoretske šanse, mediji bi ga rasrgali kao "nacistu"

Škoru se prvenstveno gura da bi se Hrvati daljnje pacificirali.

Mediji više ni u Hrvatskoj nemaju onakav utjecaj al prestrašena i bezmuda hrvatska desnica nema šlifa za velike stvari.

Ili su ustvari svi kontrolirani

Nisam oduševljen Škorom, ali dobio bi moj glas u drugom krugu, ako bi u drugi krug s njim ušla Kolinda ili neki uobičajeni ljevičar. Nadam se nekom boljem kandidatu kojeg bi ponudila desnica.
    Za sada gledam što radi Kolakušić, pa ako i on ne krene ljevičariti, on bi mi bio bolja opcija nego Kolinda.
    Škoru bi trebalo natjerati da se jasno izjasni o masi stvari (ni sam ne znam kako), prvenstveno u odnosu na Plenkovića. Vjerojatno je HDZ-ov igrač, ali svejedno manja šteta nego Kolinda.

Kolakušić će pobrat dosta glasova ljevici.

Čitajući ovdje komentare vidim da ipak nisam jedina desno koja ne pada u trans zbog moguće Škorine kandidature. Nekako se gura Škoru kao idealnog kandidata desnice no koliko je on zapravo kandidat desnog krila HDZ pitanje je sad. Ne znam, možda sam paranoična i svuda vidim HDZ-ove igrače ali toliko sam se puta razočarala tako da pušem i na hladno.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Starčević je to prepoznao kao veliku manu Hrvata.

To je glavna nesreća Hervatah, da se derže ljudih, a ne načelah, a ne programa. S toga je ovaj narod tako često izdan i prevaren, i vazda mu stvari drugačie izpadaju, nego li je on očekivao.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Čitajući ovdje komentare vidim da ipak nisam jedina desno koja ne pada u trans zbog moguće Škorine kandidature. Nekako se gura Škoru kao idealnog kandidata desnice no koliko je on zapravo kandidat desnog krila HDZ pitanje je sad. Ne znam, možda sam paranoična i svuda vidim HDZ-ove igrače ali toliko sam se puta razočarala tako da pušem i na hladno.
    Nisi jedina. Sa stola možeš uzet samo ono šta je na stolu. Ja idealnog kandidata ne vidim nigdje, nekoga ko ima i program i govorničke sposobnosti i karizmu.

Koji je uopće Škorin program? 1. Mata, 2. Ne dirajte mi ravnicu, 3. Sude mi, 4. Tajna najveća, 5. Svetinja, 6. Otvor ženu kapiju 7. Heroji ne plaču, 8. Kuća na kraju sela, 9. Šumi, šumi javore, 10. Oj oraje, oraje?

Čovjek je nedavno imao tešku zdravstvenu situaciju. Odjednom umjesto da miruje sa što manje stresa što je bitno kod te bolesti, on odjednom razmišlja o predsjedničkoj kandidaturi, Mesić ga hvali, yumediji ga promoviraju, ništa nije jasno.

Žal mi je to čuti i nadam se da bu se brzo oporavil. Zanimljivo da je i neki dan imal koncert kod fontana s 1.000 tamburaša, revijskim orkestrom Zagrebačke filharmonije s dirigentom Alanom Bjelinskim, Akademskim pjevačkim zborom I. G. Kovačić. Sve nešto finjak, elita, stolice. Sve to za dan grada Zagreba i dan branitelja grada Zagreba, prenosio je HTV i HR u izravnom prijenosu.

Je li to guranje, je li to sve bilo čisto i pošteno i zaista se htjelo proslaviti dan grada Zagreba i dan branitelja uz Škoru i njegovu epsku pjesmu Ne dirajte mi ravnicu ili ne, ne znam.

Kao da je bitno jel Skoro, jel ga netko gura ili nesto peto... ionako ce se Kolinda i Milanovic tuci oko funkcije.

Rado bih generala Glasnovića vidio na tom mjestu. Pitao ga je Ljubić prije par dana na Velebitu, zapravo više ga je nutkao da uđe u utrku, ali je Glasnović izbjegao izjasniti se u vezi toga.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Kao da je bitno jel Skoro, jel ga netko gura ili nesto peto... ionako ce se Kolinda i Milanovic tuci oko funkcije.
    Hoće, ako desnica ne stavi svog kandidata.

Ma kakva desnica, i da imaju zajednickog kandidata, opet ce Hrvati glasovati "idem ja za Milanovica/Kolindu da ne pobijedi onaj njihov".

Mada su razlike izmedju Milanovica i Kolinde kozmeticke, bukvalno, ona se voli uslikavati u dresu. Cak je Milanovic i vise hrvatski orjentiran, koliko god to bolesno zvucalo, mislim jasno je da je on jedan smrdljivi esdepeovac ali covjek je privatno ebao mater Srbima jer nije znao da ga snimaju mikrofoni. Kolinda je jedna dvolicna lazljiva snishodljiva Vuciceva i Porfirijeva konkubina.

To je tvoja procjena, ali ne znamo kako će Hrvati glasati. Ajmo staviti svojega kandidata pa ćemo vidjeti.

Glava nije za toga i nema šanse. Njega treba staviti u operativu, na konkretan posao.

Moja procjena zasnovana na visegodisnjem iskustvu.

Uostalom, sve i da je istina da domoljubni kandidat moze pobijediti, tko bi to bio. Ovi sa desnice se ne mogu sloziti ni oko toga je li voda mokra.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Rado bih generala Glasnovića vidio na tom mjestu. Pitao ga je Ljubić prije par dana na Velebitu, zapravo više ga je nutkao da uđe u utrku, ali je Glasnović izbjegao izjasniti se u vezi toga.

Hoće, ako desnica ne stavi svog kandidata.
    Neka se Ljubic kandidira, ne znam zbog cega hoce osramotiti Glasnovica, kad njegovi Suvereni navijaju za Skoru.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove