Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati?

Glasači
12. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Miroslav Škoro

7 58.33%
  • Kolinda Grabar Kitarović

2 16.67%
  • Anto Đapić

3 25.00%
  • Dalija Orešković

0 0%
  • Ivan Pernar

0 0%
  • Zoran Milanović

0 0%
  • Mislav Kolakušić

0 0%
  • Nedjeljko Babić

0 0%
  • Katarina Peović

0 0%
  • Ostali

0 0%
+ Odgovori na temu
Stranica 110 od 110 PrviPrvi ... 10 60 100 108 109 110
Prikaz rezultata str. 2,181/2200

Tema: Ususret predsjedničkim izborima 2019-obračun kod CK Korala.

Citiraj Prvotno napisano od Patria Vidi poruku
    desnicu je uništio HDZ, jer HDZ nikada nije ni bio desnica. oni su stvarali državu da je zajedno s drugovima unište i opljačkaju, nisu je stvarali da je naprave funkcionalnu suverenu i slobodnu. to nije bio njihov cilj, oni idealisti koji su imali te ciljeve su završili brzo svoje karijere, jer su shvatili da tu gube svoje vrijeme i bili uklonjeni prije nego su išta i mogli napravit, zato hrvati i nemaju desnicu. jer ono što se smatra desnicom, nije desnica, jedna Kosor je smatrana desnicom a sada je podržala Milanovića, podržavala je i Sanadera, dakle ta žena je oličenje HDZovske politike. bez jasnog cilja, i bez jasnog ideološkog svijetonazorskog pogleda na svijet, ona je bila i premijerka ove zemlje da bude tragikomedija veća, iako je danas jasno da je ona u HDZu bila čisto iz vlastitog probitka kao što je tamo većina tih uhljeba iz istih motiva, tako da HDZ realno ne bi smio od nijednog normalnog dostojanstvenog hrvata dobiti ništa drugo osim odjeb.
    U zapadnoj civilizaciji je sustav otišao toliko lijevo da ono što je nekad bilo normalno i razumljivo samo po sebi, danas spada pod krajnju desnicu ili se demagoški etiketira kao fašizam. Dakle, obitelj, vjera, domovina su zastarjeli i zaostali koncepti, rodni identiteti su budućnost.
    ZA DOM SPREMNI !

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Eto, nije bilo ni tesko predvidjeti, vec su pocele borbe unutar HDZ-a.

Takozvano desno krilo diglo glas, a medijski prostor im daju YL i slicni portali. Nista time ne zelim reci, samo primjecujem.

Na desnim portalima su jos glasniji, Hebrang otvoreno optuzio Plenkija i njegovu ekipu da su ubaceni ljevicarski elementi.

Ili ce ovi preuzeti stranku i eto HDZ-a nazad na kvazidomoljubnu pricu... ili ce Plenki u veliku koaliciju sa SDP-om.

Ama, HDZ nece nestati.
    U jednom i drugom slucaju HDZ nece vise nikada postati toliko dominanatan da ce moci razbiti desnu opciju izvan njega.
    A to da nece nestati...
    Bumo vid'li.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Desnoj opciji ne treba HDZ, ona je dovoljna sama sebi.

Nikada nista od desne opcije, nemaju definiranog lidera, ni nagovjestaj, nemaju definiranu ideju, strategiju, nista.
    Ionako rascjepkani, cijepaju se na jos mizernije strancice.

Ako je istina da je trecina Skorinih glasaca glasovalo za Milanovica, trecina od onih sto su izasli u drugi krug sto znaci cca 100 tisuca ljudi, onda ja ne znam kako je i po cemu taj covjek nekakav lider suverenista. Ako je istina, tako kazu, mozda lazu.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Desnoj opciji ne treba HDZ, ona je dovoljna sama sebi.

Nikada nista od desne opcije, nemaju definiranog lidera, ni nagovjestaj, nemaju definiranu ideju, strategiju, nista.
    Ionako rascjepkani, cijepaju se na jos mizernije strancice.

Ako je istina da je trecina Skorinih glasaca glasovalo za Milanovica, trecina od onih sto su izasli u drugi krug sto znaci cca 100 tisuca ljudi, onda ja ne znam kako je i po cemu taj covjek nekakav lider suverenista. Ako je istina, tako kazu, mozda lazu.
    Desnica je toliko puta ubrljala stvar da to više nikako ne može biti slučajno.

Koliko je puta HDZ ubrljo stavr to ne može biti slučajno.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Koliko je puta HDZ ubrljo stavr to ne može biti slučajno.
    Ne može. Ne može biti slučajno ni to što je više glasača nego punoljetnih Hrvata i svi šute. Istina - taj se broj nešto smanjio ali i dalje stoji.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    Desnica je toliko puta ubrljala stvar da to više nikako ne može biti slučajno.
    Mislis na "desnu struju" unutar HDZa. Pa da, slazem se. Nikakvi su.

Datum registracije
    Sep 2016
    Javio se glavni savjetnik premijera Pupovca, Dejan Jovic, napao Skoru, pohvalio Plenkovica za "stvaranje centra" i naravno, Peovicku, partizansku iphonericu.
    http://teleskop.hr/42021-2

Milanović je pobjedio, baš zato jer se HDZ otuđio od desničarstva i političkog hrvatstva, i zapravo jako dobro kotiraju s obzirom na tu činjenicu, i dok god ne budu potučeni do nogu na parlamentarnim izborima, dotle će se ovako i ponašat i vodit ovakvu politiku, oni moraju izgubit političko tjelo desnice, i kada se to dogodi oni više neće moći vodit politiku kakvu vode, jer neće ni moći osvojiti vlast u državi, a tim uhljebima i parazitima zapravo je to najvažnije, i za vlast bi napravili sve. dakle, lako će oni opet zadesničarit, kada budu na koljenima, to je HDZ. njih i treba dotuć do koljena, pa će promjenit ploču i politiku, iako mislim da je HDZ nepopravljiv, i da se on više nikada neće vratit na vrijednosti i politiku s kojom je stvorena ova država.

dakle, njih jednostavno treba prekrižit dugoročno iz bilo kakve računice preuzimanja vlasti u državi, jer oni kad je i preuzmu neće napraviti ništa. Kolinda je samo potvrda toga bila, nit prdi nit miriše, ali bi drugi mandat, e pa nećeš sad nastavi karijeru u NATOu, i pucaj za Trumpa po bliskom istoku.

Kolinda je najvećim djelom izgubila izbore 2018. godine. Vučić u Zagrebu, Istanbulska konvencija, prikupljanje potpisa za referendum u teškim uvjetima, u nekim gradovima gotovo onemogućeno, ukradeni referendumi, Marakeš… Sve su to stvari koje su se ticale najviše njenog biračkog tijela koje je pokradeno i poniženo a ona je cijelo vrijeme šutjela. Počela je mandat dobro, no mnogi su joj radili iza leđa, mediji su se prostački, seksistički postavili prema njoj (sjetite se samo kako su mediji ugađali i povlađivali Mesiću i Josipoviću) i ona se tu negdje pogubila. Onda je došla 2018., pa hrpa njezinih gafova, bizarnog ponašanja, priklanjanje Plenkoviću, Bandiću, pa kad se sve zbroji dobro je i prošla. Mislila sam da neću više glasati za nju ali onda sam vidjela ekipu iza Milanovića i to je bilo to, odlučila sam dati još jednu šansu Kolindi. Zaslužila je tu šansu ali sad ništa od toga. Od Milanovića ništa ne očekujem; može me samo iznenaditi a valjda neće biti gori od Mesića i Josipovića, nadam se.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Kaže Kolinda da će se sad baviti pravima žena, djece i životinja. A Zoki će je podržati ako hoće u diplomaciju.

Znači bit će Veljačina savjetnica. Fino, to i je neki njezin limit.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Kaj s nama muškarcima i našim pravima? Čak su i životinje ispred nas po važnosti.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kaj s nama muškarcima i našim pravima? Čak su i životinje ispred nas po važnosti.
    Ti si bijeli (heteroseksualni) muškarac na "poziciji moći". Nemaš prava jer imaš "bijeli privilegiju".
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    https://narod.hr/hrvatska/foto-drzav...icke-hobotnice

Već su počeli sa progonom svih onih hrabrih ljudi koji su dali glas Kolindi.

E moji Hrvati,tj.navodni hrvati koji niste prepoznali zlo koje će nas zadesiti ako Kolinda ne bude osvojila još jedan mandat.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Postao član tijekom dolaska na vojni rok u JNA u Beogradu. Evo kako je opisao svoje razloge ulaska u KPJ.
    1987. nama u JNA nude 15 dana nagradno, ako netko potpiše da ulazi u KPJ. Nitko to nije htio (bez obzira na naciju). Birali smo međusobno i za "značku primjernog vojnika" (mislim da se to tako zvalo, isto 15 dana nagradnog). Izabrali smo jednoga, ali su značku dali jednom drugom, Albancu, jedinom od nas koji je bio član KP (otprije).

Citiraj Prvotno napisano od RockyMarciano Vidi poruku
    Svađe na desnici dovode do ovakvih scenarija. Ne znam što se drugo može očekivat u ovakvim okolnostima. Ovo je poprilično loše za nas, no ako SDP sada dobije krila i osvoji parlamentarne to će tek bit zabavno. Nitko od nas nije zadovoljan kandidatima, ali treba biti pragmatičan, samo je problem što kod nas prevladava iracionalnost.
    Kakva svađa na desnici? HDZ i Kolinda nisu desnica, a pogotovo ne domoljubna suverenistička desnica.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Jedna me stvar jako zanima: vi koji ste poslušali Škoru i dopisali na listić Škoro/narod, ili prekrižili listić, jeste li sada sretniji? Da li likujete i slavite pobjedu Milanovića a poraz Kolinde? Kako ste se osjećali kad ste vidjeli sretna lica Pusićke, Beljka, Hrelje, Glavaševića...?!
    Završio sam nepredviđeno u bolnici (pustili me danas), pa nisam mogao otići na biralište i prekrižiti listić.
    Ako konačno prihvatite, da HDZ nije domoljubno desna stranka (Kolinda također ne spada u to), onda lako možete vidjeti kako se nije dogodilo ništa tragično. U nadmetanju dvije komunjare, pobijedila ona pod brojem jedan. A dobro u svemu tome je to što je time uzdrman HDZ, pa možda konačno i propadnu.
    Temeljna nepravda u svemu tome je što Kolinda (HDZ), nije nagrađena glasovima onih za koje je radila sve ove godine. Zamjena biračkog tijela može biti pogibeljna stvar.

Tomo Sunić je dobro rekao da će radije živjeti u iluziji da će biti bolje nego da zna da će biti gore. Više nemamo ni iluziju, pogotovo kad je HDZ u pitanju.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Tomo Sunić je dobro rekao da će radije živjeti u iluziji da će biti bolje nego da zna da će biti gore. Više nemamo ni iluziju, pogotovo kad je HDZ u pitanju.
    Ništa tu nije ispalo gore. Što to Kolinda ne bi uradila, a bi Milanović? Kolindinom pobjedom dodatno bi "narasla krila" Plenkoviću, pa čak idu dotle (HDZ-ovci), da za Kolindin poraz krive nekakvo tobožnje desničarenje. Znači da su pobijedili - to bi bilo zbog njihove (zapravo ljevičarske) politike, a Plenković bi se šepirio kao paun. A kako su izgubili, e to je zbog toga što nisu bili (zadnja dva tjedna) dosljedni u ljevičarenju. Tu nema nade ni pomoći. Dobro je ovo i to je je nešto što ima potencijala krenuti u dobrom smjeru.

Kako? Otvaraju se neke opcije. Prvo, HDZ-ovci (ne zbog morala i srama, nego želje za opstankom) izbacuju Plenkovića i (barem naizgled) smanje svoje liberalno ljevičarenje - dobro. Drugo, (sa ili bez Plenkovića) gube izbore - posljedično raspad - dobro. Treće, SDP-ovci misle da ih narod voli, a ne da se radilo o kažnjavanju Kolinde, pa dožive neugodno iznenađenje na izborima - opet dobro.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove