+ Odgovori na temu
Stranica 20 od 29 PrviPrvi ... 10 18 19 20 21 22 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 381/574

Tema: Ususret predsjedničkim izborima 2019.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ti bi nakon silovanja, koje je gnjusno kazneno djelo još počinio ubojstvo nevinog djeteta koje je 1.000 puta gnjusnije nedjelo. Kako bi time poništio prvo kazneno djelo? Ubio bi čovjeka i mami do kraja života nanio još goru psihičku bol od one izazvane silovanjem. Djeca nisu kriva za zločine njihovih roditelja. Svatko odgovara za svoj zločin.

Nije nikakav sadizam zabraniti ubojstvo nevinog djeteta. To je zdravi razum. Ako ga majka ne bi htjela jer je nastao silovanjem, može ga dati na posvajanje. I to je jedino ispravno, Abortus je sotonizam.

Kako bih prislio majku da ne ubije svoje dijete? Zakonima, sudstvo, policijom. Svatko tko ubije nevino dijete ide u zatvor na 40 godina. Pa da vidimo.
    Opet malo izvrtanja i kontraproduktivne zadrtosti.
    Trudim se u pisanju biti jasan i precizan, tako da mislim da ste me dobro shvatili. Što to ja bi ili ne bi?! U slučaju silovanja - prepustio bi izbor ženi. Da sama odluči što dalje, u toj nesretnoj situaciji. Trpati silovanu ženu u zatvor, nije nanošenje psihičke boli??

Po tom pitanju Kolinda je jasna, a i Škoro. Milanovića nije potrebno ni pitati. Abortus (čak i po poljskom modelu) neće zabraniti niti Plenković, niti sutra eventualno Bernardić. Isto važi i za Sabor. Ostaje samo referendum, na kojem bi rezultat bio upitan, a po ovom Vašem modelu (totalna zabrana) - referendum o zabrani bi sigurno propao. I što ste dobili? Zbog problema, koji je u praksi manji od promila - uništavaju se i dalje tisuće. To nije sotonizam? Slikavati se u crkvi, sa političarima koji podržavaju pobačaj - to nije sotonizam?

Poljski model rješavanja tog pitanja, donijeli su njihovi nacionalisti. Hoćete li i njima lijepiti etiketu sotonizma?
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 16-09-2019 at 09:49

Škoro: "– Živio sam u zemlji u kojoj se oporezuje kapital. Živio sam u SAD-u i kod njih je situacija takva da svatko tko posjeduje nekretninu mora jedanput godišnje plaćati porez. Iz tog poreza se onda rješavaju komunalni i ini problemi lokalne samouprave. Kod nas je situacija takva da se kod svake kupoprodaje nekretnine plaća taj porez. Bio je 5 posto, pa 4 posto, sad je 3 posto. To je stvar odluke, ali tu odluku moramo donijeti mi. Zbunjujemo investitore. Dakle, kod nas investitori kada uđu u bilo koji investicijski ciklus, ne znaju što ih očekuje sutra – kazao je o oporezivanju imovine."

Gledao sam tu emisiju, ali ovaj dio mi je promakao. Može li se to tumačiti da Škoro podržava uvođenje poreza na nekretnine? Također, opet priča o stranim investitorima. Prodaj njivu i napij se. Gdje smo se to mi sa njima usrećili? Okretanje vlastitim snagama, domaći uzgoj hrane za turizam, reindustrijalizacija zemlje, budžetski rezovi nepotrebnog (udruge, manjine, "kultura", administracija, društvene "znanosti", političke stranke, "misionarenje" HV-a i tsl.), stvarno poticanje poduzetništva (npr. turski model), uvođenje IGP.... - ništa od toga našem ekonomisti nije palo na pamet. Nego opet mantra o stranim investitorima (torbarima) i boljem "povlačenju"...

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Opet malo izvrtanja i kontraproduktivne zadrtosti.
    Trudim se u pisanju biti jasan i precizan, tako da mislim da ste me dobro shvatili. Što to ja bi ili ne bi?! U slučaju silovanja - prepustio bi izbor ženi. Da sama odluči što dalje, u toj nesretnoj situaciji. Trpati silovanu ženu u zatvor, nije nanošenje psihičke boli??

Po tom pitanju Kolinda je jasna, a i Škoro. Milanovića nije potrebno ni pitati. Abortus (čak i po poljskom modelu) neće zabraniti niti Plenković, niti sutra eventualno Bernardić. Isto važi i za Sabor. Ostaje samo referendum, na kojem bi rezultat bio upitan, a po ovom Vašem modelu (totalna zabrana) - referendum o zabrani bi sigurno propao. I što ste dobili? Zbog problema, koji je u praksi manji od promila - uništavaju se i dalje tisuće. To nije sotonizam? Slikavati se u crkvi, sa političarima koji podržavaju pobačaj - to nije sotonizam?

Poljski model rješavanja tog pitanja, donijeli su njihovi nacionalisti. Hoćete li i njima lijepiti etiketu sotonizma?
    Odlazak u zatvor je traumatično iskustvo, zato je zatvor najbolji lijek svakome tko pomisli ubiti nekoga. Pogotovo malo dijete. Ubojice bih strpao u zatvor, bile one silovane ili nesilovane. To nije opravdanje za ubojstvo nevine djece. Jedno zlo se ne poništava činjenjem još većeg zla. Žena nema i ne smije imati pravo na ubojstvo, ma kakve okolnosti bile. To su feminističko-marksističko-sotonističke nebuloze.

Ja želim hrvatski model zabrane ubojstava male, nevine dječice i on glasi: Nema ubojstava. Taj zakon će kad tad proći, samo treba osvijestiti narod.

Odlazak u zatvor je traumatično iskustvo, zato je zatvor najbolji lijek svakome tko pomisli ubiti nekoga. Pogotovo malo dijete. Ubojice bih strpao u zatvor, bile one silovane ili nesilovane. To nije opravdanje za ubojstvo nevine djece. Jedno zlo se ne poništava činjenjem još većeg zla. Žena nema i ne smije imati pravo na ubojstvo, ma kakve okolnosti bile. To su feminističko-marksističko-sotonističke nebuloze.

Ja želim hrvatski model zabrane ubojstava male, nevine dječice i on glasi: Nema ubojstava. Taj zakon će kad tad proći, samo treba osvijestiti narod.
    Sa takvim stavom, sve ili ništa, preuzimate krivnju za onu razliku od 0,01% do 100 % i to puta godine, koliko to "osvješćivanje" naroda bude trajalo. A zakon u tom obliku proći će kao i NzH na zadnjim EU izborima, gdje su i oni išli glavom kroz zid, na sve ili ništa.

Daj me nemoj jebat Grunfino
    Prica san vec svoju pricu sa pobacajen i da smo to napravoli tada normalno bi bilo da nas je zatvorilo, i mene i nju. Jer to jest ubojstvo, nicin opravdano..

Ali da mi sutra tu istu malu siluje neki od ovih migranata recimo (iako nije ni bitno u kontekstu price), ja PRVI cu joj platiti pobacaj. A on bi sla i takve u zatvor... Ime isusovo

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Poznata su mi tri takva slučaja i niti jedan se ne uklapa među ove primjere koje ste naveli. I sve tri (zapravo solidno situirane Hrvatice) sada žale, valjda ih to grize i o tome pričaju, bez da ih se pita. To je masovna pojava, sa katastrofalnim poljedicama. Pravi razlozi su komocija, pomodarstvo, "kratkovidnost", lijevoliberalna propaganda, glupost i dostupnost. I da se to zabrani (uz iznimke), opet bi toga bilo. Ali kada se treba inkomodati, sjesti u autobus, pa otići u Sloveniju (ili gdje već), platiti punu cijenu... vjerujem da toga bilo manje, a kako se radi o veliki brojevima, to "manje", zapravo bi bio znatan broj. Naravno uz zabranu i stroge kazne za one koji bi se onda time pokušali baviti, trebale bi ići realne demografske mjere, po uzoru na Orbana i Putina, ako ne i bolje.

Kada o tome razmišljam "teološki argumenti" su mi na zadnjem mjestu, dapače zgražam se nad crkvenjacima, koji sa osmjehom primaju lijevo-liberalne političare (protivnike zabrane abortusa) i ljigaju se s njima, umjesto da ih javno osude i potjeraju van iz crkve.
    Što li su u vezi s tim Škori rekli Jezuiti?
    ti se zgražaš zato što nemaš pojma o čemu pričaš.

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    ti se zgražaš zato što nemaš pojma o čemu pričaš.
    Ali i ja bi htio imati pojma, a rado ću prihvatiti savjet stručnjaka. Pa tako, u crkvi u prvom redu sa osmjehom se primaju HDZ-ovci (ne samo oni nego i drugi lijevi liberali), koji su izglasali homoseksualni "zakon protiv diskrimninacije", uveli IK, prihvatili "Marakeš", obrazovanje prepustili HNS-u i Jokićevom kurikulumu, smuljali narodne referendume, plaćaju proslavu u Srbu (tj. evociranje uspomena na župnika na ražnju)....... i na kraju ne žele zabraniti pobačaj, makar po poljskom modelu ili to barem staviti na referendum. I čak ne mislim da bi takve likove trebalo najuriti metlom ili na njih bacati kletve, ali makar ih javno pitati, što to rade i pošto su tu došli. Naravno, to se ne događa, osmjesi su široki, a HDZ-ovci (Karlovac) upravo nakon što su izglasali IK i Marakeš, kolektivno autobusima odlaze na hodočašće u Međugorje. A idila se ogleda i na pitanju dovlačenja ilegalnih imigranata (vlč. Barun i "naša" vlada).
    Meni to sve skupa izgleda kao budalaština, štetočinstvo i licemjerje, kao da su svi pobudalili. No dopuštam da nisam u pravu. Vi znate bolje, u stanju ste sagledati pozadinu i zato bi Vas molio da učinite iskorak, pa me educirate?

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    udbaška crkva u udbaškoj državi.

zgražaš se nad ljudima koji sjednu az stol sa zločincima iz spc i sa osmijehom na licu prevrću kosti sveca koji je umro za Crkvu i ovaj narod.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Laudato u gostima kod Škore.
    gospođa ima jak američki naglasak.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Interesantno, Nino je to samo lijepo formulirao, ali vec sam od vise analiticara cuo ovu tezu da Plenkovicu najvise odgovara pobjeda Milanovica.

I to je prilicno cvrsta teza. Nino kaze jednu teoriju, da tako Plenkovic homogenizira HDZovce pricom o babarogi Milanovicu, drugi opet govore kako je to priprema velike koalicije SDP-HDZ nakon narednih parlamentarnih izbora.

Ono cega se ja plasim, namjestanja rezultata sto je kod nas, uvjeren sam, redovita pojava... u tom slucaju, Milanovic je buduci predsjednik RH.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ja sam i dalje za Miroslava. Cisto da se zna.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ja sam i dalje za Miroslava. Cisto da se zna.
    Kako stvari stoje, na kraju ćemo silom prilika svi biti za njega. Dobiti će i moj glas. A u međuvremenu ću se malo sprdati sa svim kandidatima, pa i tim Bono Vox nacionalistom.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Slobodno, sprdnja nije na odmet.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ja bih volio da Skoro pobijedi, cisto da Kolinda i Milanovic izgube.

Jedino mi je pomalo pateticno kad Loso dodje kod Bujanca pa zavapi kako je Skoro zadnja hrvatska nada. Ako je on zadnja hrvatska nada, jebo ti nas.

Jaka nam je nada. Čovjek koji nema jasne stavove o ključnim hrvatskim problemima ili ih se boji izraziti. Nama trebaju ljudi poput Zekanovića koji jasno kaže: protiv, pobačaja, protiv ilegalne imigracije, protiv Istanbulske i Marakeške, za čuvanje tradicije, za hrvatske interese itd.

Ili poput Karoline Vidović-Kripto koji vele da nemaju kaj manjine imati poseban status.

Pa dobro, za njegov uspjeh na izborima krucijalno je da se dopadne vecini Hrvata, a cinjenica je da neki notorni desno orjentirani kandidat to nikada nece moci. Nakon Tudjmana, ne. A i on je dobijao izbore jer su takve okolnosti bile. Da nije bilo velikosrpske opasnosti, Hrvati bi birali neku Savku ili tako nesto.

Skoro se umiljava centru ili bolje receno sirokoj populaciji, ja to razumijem.

Time odbija i neke desno orjentirane glasace, a sta je on zapravo to ne znamo. Ja se plasim da ne bude nova Kolinda, da se svidi svima, takva taktika ili je bljutava ili je podla. Vidjecemo.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Pa dobro, za njegov uspjeh na izborima krucijalno je da se dopadne vecini Hrvata, a cinjenica je da neki notorni desno orjentirani kandidat to nikada nece moci. Nakon Tudjmana, ne. A i on je dobijao izbore jer su takve okolnosti bile. Da nije bilo velikosrpske opasnosti, Hrvati bi birali neku Savku ili tako nesto.

Skoro se umiljava centru ili bolje receno sirokoj populaciji, ja to razumijem.

Time odbija i neke desno orjentirane glasace, a sta je on zapravo to ne znamo. Ja se plasim da ne bude nova Kolinda, da se svidi svima, takva taktika ili je bljutava ili je podla. Vidjecemo.
    Znamo šta je on. Reka nam je Raspudić. Škoro je centar, HDZ je lijevo a SDP i sateliti ekstremno lijevo. I to je istina.

Jaka nam je nada. Čovjek koji nema jasne stavove o ključnim hrvatskim problemima ili ih se boji izraziti. Nama trebaju ljudi poput Zekanovića koji jasno kaže: protiv, pobačaja, protiv ilegalne imigracije, protiv Istanbulske i Marakeške, za čuvanje tradicije, za hrvatske interese itd.

Ili poput Karoline Vidović-Kripto koji vele da nemaju kaj manjine imati poseban status.
    Lako je "izražavati jasno stavove" iz pozadine ili iz publike dok gledaš utrku. Totalna druga stvar je biti u utrci i imati realne šanse za pobjedu. Ako Škoro pobijedi nakon njega ćemo možda imati kandidata kakvog ti, i ja, priželjkujemo al' do tada moramo trpit "naše" medije...bez kojih je nemoguće pobijediti na izborima. S obzirom na okolnosti Škoro, po meni, je do sada igrao besprijekorno.

Što se tiče Škore ono malo što sam čuo ne poklapa se s nijednom mojom mišlju. Malo sam gledao jer ne gledam ni Bujicu ni Acu.

Netko je Fb predložio Karolinu Vidović Krišto. To bi već bili nešto. Škoro mi je ono lik za kojeg se kaže " nit smrdi nit miriše"
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 22-09-2019 at 00:12
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove