+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/36

Tema: Smrtna kazna

Smrtna kazna

Tema o kojoj se mnogo raspravlja, posebno u pojedinim državama SAD-a koje su zadržale smrtnu kaznu, ali i drugdje. Zagovornici smrtne kazne ističu nju kao krajnji izraz društvene pravde, bitno sredstvo očuvanja društvenog poretka, također smatraju da je jeftinija jer se ne mora plaćati boravak ubojice u zatvoru. Protivnici nadtupaju s više etičkog nego pragmatičkog aspekta smrtne kazne i smatraju neprihvatljivim takvu vrstu institucionaliziranog ubojstva od strane države koje, prema nekim istraživanjima, ne utječe bitno na smanjenje stope kriminaliteta. U Hrvatskoj je ukinuta još 1990 Božićnim ustavom, ali se u 60-ak zemalja svijeta još uvijek provodi, među kojima po broju smaknuća prednjači Kina, a potom Iran i SAD. Mislite li da je na neke zločine smrtna kazna jedini adekvatan odgovor te bi li se, primjerice u našoj zemlji, nešto bitno promijenilo kad bi bila ponovno uvedena? Ili bi to bio korak unazad u civilizacijskom smislu?

Zadnja smrtna kazna je izvršena 1987. u Hrvatskoj. Mislim da je ne trebamo vraćati, da se trebamo voditi Božjim moralom i da ne činimo ubojstva zločincima jer tako i sami postajemo zločinci.

Oko za oko, zub za zub.

Po čemu je smrtna kazna korak unazad u civilizacijskom smislu a korak naprijed kada silovatelj, pedofil (doslovno pedofil, ne efebofil), ubojica bude doživotno u zatvoru?

To mi je na tragu one leftard-libtardske "prave i krive strane povijesti" vezano uz civilizacijski korak naprijed ili nazad.

Ili netko misli da je za takvu osobu veća kazna biti doživotno u kavezu od milosrdne smrti? Kao da netko misli da osobama takvog psihološkog profila nešto znači biti doživotno u zatvoru ili da će im to biti korektivna lekcija.

U zapadnoj civilizaciji se više licemjerno drži do takozvanih ljudskih prava kriminalaca nego ljudskih prava žrtvi uz kažnjavanje pojedinca u samoobrani.

Takva civilizacija je osuđena na propast što se uostalom vidi svakim danom. Izokretanje prirodnih zakona i stvarnosti, klaunovski svijet.
    ZA DOM SPREMNI !

https://www.youtube.com/watch?v=g2ak...youtu.be&t=746

Ono kad "luđak" bolje rezonira nego "normalni" ljudi.
    ZA DOM SPREMNI !

40 godina zatvora ili doživotni zatvor u konačnici dođu na isto (kazna + onemogućavanje osobe da ponovi zločin), kao i smrtna kazna, a bez potrebe da se nekoga ubija. Ja prvi to ne bi bio u stanju učiniti bespomoćnoj osobi, pa zato ne bi ni htio nekoga siliti da to čini u moje ime (ime društva).
    Također, tu je i problem nevino osuđenih, gdje u slučaju smrtne kazne nema povratka. Prija par mjeseci bio je dokumentarac o engleskom manijaku koji je ubijao žene, a na smrtnu kaznu su osudili nevinog supruga jedne od žrtava. To se je poslije otkrilo, ali kasno.

Možemo i bez toga.

Da, strašno je kad se nad nevinom osobom takva kazna izvrši, općenito je tako s osudom nevine osobe, ali ne mislim da takvih slučajeva ima toliko puno koliko se zna isticati., pogotovo kad je u pitanju smrtna presuda. Inače ni ja ne vjerujem u "preodgoj" zločinaca takvog kalibra, znači kad je riječ o najgorim ubojicama, pedofilima i sl.,jednostavno takvi ljudi uvijek predstavljaju opasnost, a često im se ne odgovori adekvatnim kaznama. Pa čak kad se neki sudac udostoji izreći kaznu dugotrajnog zatvora tj. onu od 40 godina, zna ostati gorak okus, odnosno osjećaj da je i to nedovoljno. Dovoljno se prisjetiti onog manijaka Paravinje i slučaja Antonije Bilić, pa slučaja Anđele Bešlić ili one trudne djevojke koju je izbo bivši dečko( ne mogu se sjetit imena), za njih je prema mom mišljenju zatvorska kazna, kakva god bila, premalo. Svjesna sam da je problem sa samim izvršenjem jer se netko drugi pretvara u ubojicu da bi se takav ološ zauvijek uklonilo, ali što onda napraviti, kako postupati. Izgleda da što god odlučili, uvijek se više štiti i uvažava počinitelj, nego žrtva.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ovih dana se grupa silovatelja iz Somalije pravdalo ispred suda da je silovanje djece dio njihove kulture, i zaista, ti ljudi su to donijeli sa sobom iz Somalije, pa to zaista korista za opravdanje, osudjeni su za visestruko silovanje britsanke djece.

Da ne trazim sada slike tih ljudi, nekima se po licu vidi da su neizljecivi, i sami po sebi predstavljaju toliku opasnost, da ih se vise ne moze pustati medj' ljude, btw. ne vidim razlog da ih drustvo placa.

Ja bi tim ljudima dao dvije mogucnosti kao izbor:
    svojevoljan suicid
    ili
    kastracija i takvo tjelesno sakacanje da ne predstavljaju vise opasnost, uz izgon u maticne zemlje.

Tako da smrtna kazna i nije vise potrebna, ali dosta stroze kazne jesu potrebne, zagovaram i fizicko kaznjavanje.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Nisam protiv smrtne kazne,ali nemam povjerenja u pravosudni sistem,a jednom kad ubiješ nevinog čovjeka nema porpavka štete.

Kod nas po meni nema ni potrebe za smrtnom kaznom,mi nemamo tolikih problema sa zločinom,ima nekih slučajeva kad neki počinitelji definitivno zaslužuju smrtnu kaznu poput onoga što je ubio svoje roditelje ili ovog kretena što je ubio bivšu curu,ali za takve ja bi uveo kaznu od 60 godina i to je to.
    Conservatism is progressivism driving the speed limit.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    40 godina zatvora ili doživotni zatvor u konačnici dođu na isto (kazna + onemogućavanje osobe da ponovi zločin), kao i smrtna kazna, a bez potrebe da se nekoga ubija. Ja prvi to ne bi bio u stanju učiniti bespomoćnoj osobi, pa zato ne bi ni htio nekoga siliti da to čini u moje ime (ime društva).
    Također, tu je i problem nevino osuđenih, gdje u slučaju smrtne kazne nema povratka. Prija par mjeseci bio je dokumentarac o engleskom manijaku koji je ubijao žene, a na smrtnu kaznu su osudili nevinog supruga jedne od žrtava. To se je poslije otkrilo, ali kasno.

Možemo i bez toga.
    Tu su pojedine muslimanske zemlje puno poštenije, daju obitelji mogućnost pomilovanja ili ubojstva kriminalca koji je ubio njihovog člana obitelji ili počinio neko teško kriminalno djelo. Isto tako krvna osveta kod Šiptara i nekada Crnogoraca je ispravna jer radi reda u društvu.

Suvremeni zakoni zapadne civilizacije nemaju nikakve veze s pravdom.

Kriminalac ne može biti bespomoćna osoba, nego je to bila žrtva čiji je život bio oduzet ili upropašten.

Prija par mjeseci bio je dokumentarac o engleskom manijaku koji je ubijao žene, a na smrtnu kaznu su osudili nevinog supruga jedne od žrtava. To se je poslije otkrilo, ali kasno.
    To su iznimke, ali postoje bezbrojni slučajevi gdje postoje dokazi i nebi bilo problema sa smrtnom kaznom.

Ima neka teorija zašto su skandinavske zemlje toliko uređene, pa se govori da su smrtnim kaznama u "mračnom srednjem vijeku" ili nekom drugom razdoblju genetski pročistili smeće pa su ostale samo najbolje jedinke koje su stvorile prosperitetno društvo.

Ima nešto u epigenetici kao i općenito razlikama među rasama koje ne može promijeniti društveni inžinjering koji se sada pokušava učiniti preko kulturnog-marksizma.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ovih dana se grupa silovatelja iz Somalije pravdalo ispred suda da je silovanje djece dio njihove kulture, i zaista, ti ljudi su to donijeli sa sobom iz Somalije, pa to zaista korista za opravdanje, osudjeni su za visestruko silovanje britsanke djece.

Da ne trazim sada slike tih ljudi, nekima se po licu vidi da su neizljecivi, i sami po sebi predstavljaju toliku opasnost, da ih se vise ne moze pustati medj' ljude, btw. ne vidim razlog da ih drustvo placa.

Ja bi tim ljudima dao dvije mogucnosti kao izbor:
    svojevoljan suicid
    ili
    kastracija i takvo tjelesno sakacanje da ne predstavljaju vise opasnost, uz izgon u maticne zemlje.

Tako da smrtna kazna i nije vise potrebna, ali dosta stroze kazne jesu potrebne, zagovaram i fizicko kaznjavanje.
    Kao što si rekao, to je dio njihove kulture i objašnjava zašto su njihove zemlje drekare Trećeg svijeta koje nikakva kolonizacija i imperijalizam zlih bijelih heteroseksualnih muškaraca ne može niti bi mogao promijeniti a pokušalo se uslijed krščanskog nauka i bremena bijelog čovjeka. Glavno da bijeli etnomazohisti lijevo-liberalnog i kranjne lijevog političkog spektra stalno traže izgovore u imperijalizmu, kolonizaciji kao razlog zašto su drekare Trećeg svijeta nerazvijene i onakve kakve jesu.

Isto rade skupine Pakistanaca po Velikoj Britaniji, preciznije Engleskoj. Neki govore da su prvo pokušali prema Sikhima, ali oni nisu kao bijele engleske ovce, tako da se Pakiji prebacili na bijele djevojčice koje nemaju zaštitu sustava koji je etnomazohistički i šovinistički nastrojen prema samim Englezima i općenito bijeloj rasi.
    ZA DOM SPREMNI !

Kojeg to reda u društvu radi krvna osveta? Najzaostalije države Europe i svijeta imaju krvnu osvetu. Prepuštanje pravosuđa ljudima je najgora moguća stvar koja se može dogoditi. Gora od one da ga prepustimo državi.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    smrtna kazna za silovatelje i pedofile.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

A tko će je izvršiti? Jesi ti spremna biti ubojica i izvršiti takvu presudu?

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A tko će je izvršiti? Jesi ti spremna biti ubojica i izvršiti takvu presudu?
    ima ljudi kojima je to posao. da meni ili mojima netko to napravi, vjerujem da bih bila u stanju presuditi zločincu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kojeg to reda u društvu radi krvna osveta? Najzaostalije države Europe i svijeta imaju krvnu osvetu. Prepuštanje pravosuđa ljudima je najgora moguća stvar koja se može dogoditi. Gora od one da ga prepustimo državi.
    Dok napredne, razvijene, visoko civilizirane države svijeta kriminalcima omogućavaju da rade što hoće ili ih oslobađaju.

Kada institucije države ne rade svoj posao, zakoni nemaju veze sa zdravim razumom i pravdom ljudi silom prilika preuzimaju stvar u svoje ruke, tako je od pamtivijeka.

Prepuštanje takozvanoj državi je ništa drugo nego davanje ovlasti drugim ljudima, političarima da umjesto naroda odlučuju što je ispravno.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    smrtna kazna za silovatelje i pedofile.
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    ima ljudi kojima je to posao. da meni ili mojima netko to napravi, vjerujem da bih bila u stanju presuditi zločincu.
    Opa bato, vidi kršćanke kako razmišlja. A ja očekivao ono, okreni drugi obraz, ne ubij i slično.
    ZA DOM SPREMNI !

Slažem se s ovim što je napisala ZGabriel. Nasreću vjerojatno nitko od nas nije bio u toj situaciji da mu je mučki ubijen, zlostavljan, silovan itd. netko blizak, ali sam sigurna da mi u tom slučaju nikakva "pravda" koju dodijeli netko treći u ime države ne bi bila dovoljna i da bih bila u stanju ubiti počinitelja. Nadam se samo da nikad neću to doživjeti.

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    ...........

Kriminalac ne može biti bespomoćna osoba, nego je to bila žrtva čiji je život bio oduzet ili upropašten.

To su iznimke, ali postoje bezbrojni slučajevi gdje postoje dokazi i nebi bilo problema sa smrtnom kaznom.
    ...................
    Kod izvršenja smrtne kazne, osoba je vezana - bespomoćna. Nije to isto kao u ratu, a ja se tim ne bi mogao baviti, niti bi htio da se ikoga sili da to radi. Mislim da su u bivšoj Jugoslaviji kod streljanja neki imali manevarske metke, tako da se mogu tješiti, da možda nisu baš oni ti što su usmrtili kažnjenika.

Zbog uvođenja DNK testova, pokazalo se da ima dosta onih koji su robijali, a nisu bili krivi. Vjerojatno je i kod smrtnih kazni slično. U V. Britaniji ukinuli su smrtnu kaznu (mislim 60-ih godina), upravo zbog toga što su im se zaredala pogubljenja ljudi, za koje se uskoro pokazalo da nisu bili krivi.

Dugotrajnim ili doživotnim zatvorom postiže se isti rezultat, a bez da se kao pojedinci i društvo, uplićemo u nešto tako mučno.
    Druga je stvar sudska praksa, gdje čujemo kako je netko počinio desetke krivičnih djela, pa na kraju ubije trudnicu u mjenjačnici. A da je za svako to krivično djelo odslužio barem 3 mjeseca, ne bi stigao odraditi sav taj kriminal, pa sve do ubojstva. I tu bi trebalo nešto poduzeti.
    Ili budalasti zakon da se automatski ne kažnjavaju lopovi koji kradu >2000,00 kuna. Pa oni onda ukradu krumpira za 1500,00 kuna, to je skoro pa legalno, a onda sutra idu krasti ponovno zelje za 1500,00 kuna itd.

Majka s istospolnom partnericom ubila 9-godišnjeg sina nakon neuspjele promjene spola

Evo jedan slučaj posebno izopačenih umova. Majka i njena gej partnerica prisilno odrezala sinu spolni organ jer je htjela od sina napraviti kćerku. Uništili su mu psihičko i fizičko zdravlje i valjda kad su shvatile koliko su ga uništile, onda su ga ubile nožem na spavanju i razrezale na komade te stavile u kovčeg. Je li ovo za smrtnu kaznu?

Dječak je usmrćen nožem na spavanju nakon što je godinu dana patio zbog neuspjele operacije promjene spola na koju su ga prisilile majka i njena partnerica.

Prema Brazilskoj službi za zaštitu djece, na dječaku je izvršena „neka vrsta operacije promjene spola. Nakon uklanjanja spolnog organa, zašili su unakaženu regiju i improvizirali inačicu ženskog genitalnog organa, napravivši rez među preponama.“

Operacija je očito obavljena bez medicinskog nadzora nakon što je Rhuanova majka odlučila pretvoriti sina u djevojčicu.

Rhuanov otac prethodno je kontaktirao Službu za zaštitu djece i policiju nakon što je izrazio zabrinutost zbog dobrobiti svoga sina.

Rhuanova majka i njena homoseksualna partnerica uspjele su izbjeći državne organe tako što su se selile.

Rhuanov otac shrvano je rekao novinarima:

„Pokušali smo spasiti Rhuana. Objavljivali smo poruke na društvenim mrežama, kontaktirali smo policiju i Službu za zaštitu djece. Nitko nam nije pomogao.“

Rhuan je prije operacije pretrpio tešku psihološku traumu zbog činjenice da je muškog spola, a majka je željela djevojčicu. U neuspjelom pokušaju promjene spola, Rhuanu je uništeno i fizičko zdravlje nakon čega je bešćutno ubijen.

Otkriveni su i drugi detalji monstruoznog zločina. Nakon smrti, majka i njena partnerica pokušale su spaliti beživotno tijelo, ali bez uspjeha. Zatim su tijelo raskomadale i sakrile u dva školska ruksaka i kovčeg.

Nakon uhićenja priznale su stravičan zločin.
    https://narod.hr/svijet/video-majka-...isilile-dijete

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Dok napredne, razvijene, visoko civilizirane države svijeta kriminalcima omogućavaju da rade što hoće ili ih oslobađaju.

Kada institucije države ne rade svoj posao, zakoni nemaju veze sa zdravim razumom i pravdom ljudi silom prilika preuzimaju stvar u svoje ruke, tako je od pamtivijeka.

Prepuštanje takozvanoj državi je ništa drugo nego davanje ovlasti drugim ljudima, političarima da umjesto naroda odlučuju što je ispravno.
    Nismo više na divljem zapadu. Jedina razvijena država na svijetu koja ima smrtnu kaznu je Amerika. Mislim da u broju izvršenja smrtnih kazni prednjače Kina, Iran i Pakistan.

Koji to ubojica u Hrvatskoj se šeće, a da nije u zatvoru? Jedino Horvatinčić mislim.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 13-06-2019 at 11:43

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove