Vidi rezultate ankete: Koliko je previše?

Glasači
4. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • 67 je previše

2 50.00%
  • 65 je previše

0 0%
  • 50 je previše

1 25.00%
  • 67 je premalo

1 25.00%
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/53

Tema: 67 je previše

67 je previše

Sindikalna inicijativa 67 je previše je skupila 600.000 potpisa tako da izgleda da idemo na referendum. Čak i da Lovro skine 100.000 potpisa zbog nečitkosti, referendum prolazi. S obzirom da je naputak briselske birokracije da sve države EU-a podignut granicu za umirovljenje na 67 godina, kaj mislite što će sve Plenki pokušati da minira ovaj referendum. I što mislite o ovoj sindikalnoj inicijativi te općenito reformi mirovinsko sustava, kojim smjerom bi trebala ići?

Ne zanima me. Neću izići na referendum. Ima Hrvatska bitnijih i vaźnijih problema.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Referenduma neće biti..baš kao i u slučaju privatizacije auto cesta. Vladajući će povući taj zakon i obrazložiti da zbog toga referendum nema smisla. Inače, slažem se sa Inkvijem..ovaj referendum je bezvezan, nit sam potpisao nit bi glasao da ga bude.

Ja sam čak uvjeren da nit su oni ovoliko skupili nit će se ovi bunit jer će ovo biti argument, vidite da mi nismo protiv referenduma kad se skupi dovoljno potpisa. Možda griješim ali sve mi sliči na igrokaz sindikata i Plenkovića. Di su oni skupili tolike potpise?

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Referenduma neće biti..baš kao i u slučaju privatizacije auto cesta. Vladajući će povući taj zakon i obrazložiti da zbog toga referendum nema smisla. Inače, slažem se sa Inkvijem..ovaj referendum je bezvezan, nit sam potpisao nit bi glasao da ga bude.
    Potencijalno je to jako bitan referendum jer bi mogao srušiti sadašnji državni mirovinski sustav i uvesti privatni kojim će radnik dobiti bruto plaću i sam odrediti hoće li štediti za mirovinu ili trošiti za investicije ili sadašnji bolji život. Dakle, ovime bi mogli izbiti 25 milijardi kuna iz državne blagajne, smanjiti moć države i vladajuće elite te ojačati moć pojedinaca i naroda što je jako bitna stvar za hrvatsku budućnost.

Naravno i sama odredba da se ne dopusti dizanje granice rada do 67. godine je dobra jer će ovi gadovi za par godina dignuti granicu na 70 pa na 75 itd.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 12-05-2019 at 11:26

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ja sam čak uvjeren da nit su oni ovoliko skupili nit će se ovi bunit jer će ovo biti argument, vidite da mi nismo protiv referenduma kad se skupi dovoljno potpisa. Možda griješim ali sve mi sliči na igrokaz sindikata i Plenkovića. Di su oni skupili tolike potpise?
    Ja sam uvjeren da su skupili jer se nikome ne radi do 67. godine, a i imali su podršku sindikata i SDP-a te njihovih medija koji su reklamirali referendum.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Grcka je najbolji primjer kako zavrse ovakve kerefeke. Temelj promjene je borba protiv korupcije i zaposljavanja po kljucu vitamin R (rodbina).
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Potencijalno je to jako bitan referendum jer bi mogao srušiti sadašnji državni mirovinski sustav i uvesti privatni kojim će radnik dobiti bruto plaću i sam odrediti hoće li štediti za mirovinu ili trošiti za investicije ili sadašnji bolji život. Dakle, ovime bi mogli izbiti 25 milijardi kuna iz državne blagajne, smanjiti moć države i vladajuće elite te ojačati moć pojedinaca i naroda što je jako bitna stvar za hrvatsku budućnost.

Naravno i sama odredba da se ne dopusti dizanje granice rada do 67. godine je dobra jer će ovi gadovi za par godina dignuti granicu na 70 pa na 75 itd.
    Sadašnji mirovinski sustav je već srušen. Da bi funkcionirao potrebno je 3-4 radnka u REALNOM sektoru na jednog umirovljenika a danas je skoro 2 umirovljenika na jednog stvarnog radnika.
    No, kladim se da referenduma neće biti. Jer ako ga bude onda se dobna granica za odlazak u mirovinu može povisi samo drugim referendumom a to vlast sasvim sigurno neće dopustiti..kao što neće dopustiti ni bruto plaću/dobrovoljno uplaćivanje u mirovinski fond.

Bez obzira na inicijatore, hrvatska domoljubna desnica trebala je podržati ovaj referendum. Razloga je više. Hrvatska domoljubna desnica trebala bi biti na strani hrvatskog naroda, a ne stranaca i (u hrvatskom slučaju) lopovskog krupnog kapitala (heroja pretvorbe).
    U vezi ovog pitanja, domoljubna desnica bi trebala skrenuti pozornost, na više stvari:
    Prvo, ovo odgađanje odlaska u mirovinu - ispunjavanje je želje stranaca (MMF, EK..) i već tu nešto smrdi. Dok Hrvatskoj bez naknade odvlače mlade čije školovanje nisu platili, istodobno bi "gazili" starce. Također, taj manjak mlađih kadrova (koji nam stranci i kreiraju), koristi se kao izlika za "potrebu" dovlačenja ilegalnih imigranata u RH. Što bi, od onih predreferendumskih obećanja o velikim mirovinama koje donosi eu (https://www.youtube.com/watch?v=wwqYw9k6_lY)?!
    Drugo, prezentirati javnosti na koje se sve bizarnosti i ludorije troši novac hrvatskog mirovinskog fonda i budžeta (https://crnemambe.hr/crne-mambe/stal...-pspAO49hxirY0, https://www.maxportal.hr/vijesti/zor...agentom-kos-a/, https://www.glas-koncila.hr/kakve-mi...istopada-1991/, https://www.maxportal.hr/vijesti/sav...-srpske-video/.....). Ali eto za normalne umirovljenike Hrvate nema dovoljno za mirovine?!
    Treće, kada su bili prosvjedi u Rusiji (također zbog produženja rada), "hrvatski" mediji su huškali i priželjkivali pad Putina, ali su zaboravili reći, da su ti novi (stroži) Ruski uvjeti - povoljniji, od onog što imamo danas mi (+ povoljniji uvjeti za žene), pa da bi i Hrvati trebali poput Rusa na ulicu.
    Bilo bi toga još.

Predizborni programi domoljubnih opcija (što se tiče životnih pitanja) su bezvezarija. Ne vidim tu plana, programa, redoslijeda... skoro pa ničega. Podsjeća me to na HDZ prije prvih demokratskih izbora. Garancija je bila "naši ljudi", "zna se" i podrazumijevalo je da će sve biti bajno... Osobno, meni je tada doslovno rečeno "svi planovi (koje nitko nije mogao vidjeti) su u torbi" i "biti ćemo Švicarska". Jednom sam to "popušio". A poslije se to pretvori u: "Ja to nisam rekao!". I zaista, nije to rekao jer u programu ne stoji (piše) ništa i on se ničim nije obavezao. Ovo je (bila?) prilika da se stave na stranu masa (iskreno, ne demagoški) i da se bez truda dođe do političkih bodova. Ako je ovo sve, samo pokušaj povratka na onu inačicu HDZ-a s kraja devedesetih, ako misle biti zadrti (u stvarima u kojim treba biti elastičan, a elastični tamo gdje to nije potrebno), bez vizije i smisla za kombinaciju, ako ne znaju na čijoj strani trebaju biti, onda tu neće biti sreće.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Ja sam uvjeren da su skupili jer se nikome ne radi do 67. godine, a i imali su podršku sindikata i SDP-a te njihovih medija koji su reklamirali referendum.
    i GI Narod odlučuje ih je podržala.

https://narod.hr/hrvatska/foto-video...adu-referendum
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

https://www.vecernji.hr/vijesti/inic...otpisa-1318745

I ovo je referendum koji bi domoljubna desnice trebala podržati.

Bojkotiram ovaj referendum u svakom smislu. Prijašnje, ključne, daleko važnije, minirali su na svaki način, politički i medijski. Ovaj je bio u prvim minutama i na prvim stranicama. Sikter!

To je to, čim je medijski promoviran, ne zanima me.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Basta Vidi poruku
    Bojkotiram ovaj referendum u svakom smislu. Prijašnje, ključne, daleko važnije, minirali su na svaki način, politički i medijski. Ovaj je bio u prvim minutama i na prvim stranicama. Sikter!
    oprosti, ali to je glupost. ako je ideja dobra, treba je podržati.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    https://www.vecernji.hr/vijesti/inic...otpisa-1318745

I ovo je referendum koji bi domoljubna desnice trebala podržati.
    Kako će se onda finacirati stranke? Od stranih centara moći? Je li to pametno?

Znači ti buš radil do 67. godine zato jer mediji podržavaju da se radi do 65. godine? Inatiš se sam sebi, pravi si Dalmoš.

Kad Yutarnji bu promoviral referendum o promptnom odlasku u rešt svih koji su oprostili dugove i porez Yutarnjem mam bum potpisal

Ovaj upis kao da su kreirali Macan i spin doktori iz Središnjice. Razmislite malo, eventualnim uspjehom ovog referenduma, tko dobiva, tko gubi i zašto je Vama važno da date potporu onome tko bi time izgubio? Svjesni toga ili ne, ali upravo ste se stavili na stranu Plenkovića, Bernardića, Petrova i njihovih trabanata.

Radi se o prevažnoj stvari. Uspjeh ovog referenduma bila bi demontaža "uređaja" koji financijski održava na vlasti HDZSDP koordinaciju. Radi se o ~ 100.000.000,00 kuna godišnje, koje (najvećim dijelom HDZ I SDP) Hrvatima uzimaju godišnje. Znači velike stranke prvo podižu kredite za predizbornu promidžbu, a zatim se naplaćuju od države na temelju broja Saborskih fotelja. Vrhunac bizarnosti je što oni od države naplaćuju i one fotelje za koje nisu dobili glasove (maznute DHondtovom metodom), za koje je promidžbu platio netko drugi.
    Znači netko drugi je platio sebi promidžbu, neko drugi je dobio glasove, a onda to sebi prisvoje i naplate HDZ i SDP. Vjerojatno postoje još neki mehanizmi, za stranačko sisanje državnog budžeta, ali ovaj je najočitiji.

Znači argument prve ili dvadesete minute u medijima ne prihvaćam. Nego radije dajte svoje viđenje prednosti futranja stranaka narodnim novcem? Zašto to podržavate i što je u tome dobro?

Kako će se onda finacirati stranke? Od stranih centara moći? Je li to pametno?
    Iako to ne volim, na Vaše pitanje moram odgovoriti protupitanjem. Mislite li Vi da zbog toga što su plaćene iz budžeta (u principu govorimo o HDZ-u i SDP-u, jer oni "pojedu" najviše od toga), stranke rade u interesu naroda, ne brinu o sebi, nisu potkupljive i ne rade za nečije strane ili osobne interese?

Po meni imamo ovakvu situaciju - za svoje protuhrvatsko i protunarodno djelovanje, stranke uzimaju od naroda novce. Svoju protuhrvatsku djelatnost nastaviti će i dalje, sa ili bez budžetskih novaca. Tko je to od njih ikada pomislio, ej, plaća me (i moju stranku) hrvatski narod, moram paziti da radim samo u narodnom interesu?! Uostalom, neka ih i plaća (strani centri moći, tajkuni, banke...), onaj za koga stvarno rade. Također, gubitak te finacijske poluge, uzeo bi im i dio moći, naštetio predizbornoj kampanji, na kraju umanjio i izborni rezultat. Što tu ima lošeg? Ako su oni danas stranački potkupljivi lopovi, biti će to i dalje, sa ili bez da to još ekstra naplate od države.

To je ta HDZ logika. Razgovarao sam svojedobno sa HDZ-ovcima. I kroz priču,kažem ja njima, da bi ukinuo državno plaćanje nevladinim udrugama. Kad oni "skočili", da NE, jer "ako im mi ne plaćamo, plaćati će ih Soroš". Ja rekao, pa koga briga, neka ih plaća, kad ionako za njega rade. Međutim nisu se dali smesti, inzistirali su da treba plaćati udrugama.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Kad Yutarnji bu promoviral referendum o promptnom odlasku u rešt svih koji su oprostili dugove i porez Yutarnjem mam bum potpisal
    Tko je oprostio dug Yutarnjem? Da nisu oni koji za svoje stranke sisaju državni novac?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove