+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/34

Tema: Milorad Dodik u posjeti Vatikanu

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Kako će ova posjeta čovjeka koji negira genocid nad muslimani utjecati na daljnje odnose pape i muslimana? hoće li se noge više ikad prati?

Obraz neki neće nikad moći oprati.
    .
    Doci ce i vrijeme gospodina iz Argentine.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-04-2019 at 11:57
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Procitao sam interesantnu analizu, da ne duljim, Dodik je prakticno pozvan u privatnu posjetu, nije isao sam od sebe nego ga je Papa pozvao, ostatak predsjednistva (da li zbog sujete da li zbog ovog ili onog, ali tako kazu) nije o tome obavjesten dakle nije ni drzavnicka posjeta... Papa Franjo ima negativan stav prema Hrvatima navodno zbog naseg iseljenistva u Argentini a ovaj Franjo je kao nekakav ljevicar u crkvi, plus tu je i pokojni belgijac ne znam sad ime, neka civija u Vatikanu, koji je tijekom rata bio prosrpski orjentiran i unazad godinama je radio protiv Hrvata, suma sumarum HKC je u nVatikanu degradirana totalno i po svemu sudeci Vatikanu je trenutno vaznije priblizavanje sa SPC i opcenito pravoslavnom crkvom, nego tamo neki Hrvati.

Nekako mislim da je tesko pobiti ove teze.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovaj gospodin nije per se anti-hrvatski, nego je isto toliko anti-poljski, anti-madjarski, kratko receno anti-konzervativno i nacionalno nastrojen.
    Citao sam recimo Kardinala Müllera sto se tice stvari vezanih za Hrvate, i vidi se empatija, vidi se da je nekim ljudima u KC vazno stado, a nekima, nazalost i aktualnom poglavaru je najvaznije sve izvan tog stada.
    To je neprirodno stanje, i regulirati ce se sa vrijemenom.

Datum registracije
    Sep 2016
    Mislim da tu postoji jaki, cak i globalni konsenzus medj' konzervativnim i desnim pripadnicima KC.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Procitao sam interesantnu analizu, da ne duljim, Dodik je prakticno pozvan u privatnu posjetu, nije isao sam od sebe nego ga je Papa pozvao, ostatak predsjednistva (da li zbog sujete da li zbog ovog ili onog, ali tako kazu) nije o tome obavjesten dakle nije ni drzavnicka posjeta... Papa Franjo ima negativan stav prema Hrvatima navodno zbog naseg iseljenistva u Argentini a ovaj Franjo je kao nekakav ljevicar u crkvi, plus tu je i pokojni belgijac ne znam sad ime, neka civija u Vatikanu, koji je tijekom rata bio prosrpski orjentiran i unazad godinama je radio protiv Hrvata, suma sumarum HKC je u nVatikanu degradirana totalno i po svemu sudeci Vatikanu je trenutno vaznije priblizavanje sa SPC i opcenito pravoslavnom crkvom, nego tamo neki Hrvati.

Nekako mislim da je tesko pobiti ove teze.
    Vatrikanu je važno povezivanje sa RPC a SPC je tu kao neka spona.

SPC je iz nekog razloga bitno zaustaviti kanonizaciju Stepinca što je čudno jer što njih briga koga će katolička crkva proglasiti svecem. A Stepinac je ionako već blaženik. Mimo toga sumnjam da SPC zanima Vatikan.

Vidiš crni da to nema veze s državničkim posjetom. Slušam sinoć Dodika, zalaže se za Hrvate u biH, da su neravnopravni ovo-ono, nadrealno skroz.

Sad je li papa njega pozvao ili je Dodik zatražio prijem. Bilo koje od toga bilo, meni je misterija. Što? Odkud? Zašto?
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-04-2019 at 16:54
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Možda je papa samo želio upoznati čovjeka koji slovi za najvećeg zaštitnika hdz domoljuba i hdz katolika u BiH i time je želio poručiti svima kako hdz katolici i hdz domoljubi imaju iza sebe ne samo međeda iz laktaša nego i vatikan.

Svi ponosno zaogrnuti u zastavu duginih boja sa 4 ocila.
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Doci ce i vrijeme gospodina iz Argentine.
    Da,da, "vrijeme će odraditi svoje" to je vječna "utjeha". Tako se i Hrvati tješe još od 91.kako će vrijeme odraditi svoje i lustracija neće biti potrebna,a sve zato jer nikad nisu imali političke snage provesti lustraciju. Zato danas imamo plenkovića i mladog resslera. Tako je i u Vatikanu.

Pa da, priblizavanje sa RPC a SPC je tu samo posrednik, mada mi je i to malo cudno jer SPC i RPC su dva razlicita pojma. SPC nije pravoslavna vec militaristicka svetosavska organizacija.

Mada eto, formalno su clanovi pravoslavnog svijeta. Prni mare.

Meni je od starta sumnjivo zasto Vatikan konzultira SPC popove oko Stepinca, i zasto uvazavaju njihovo misljenje.
    I kakvo je to kompromiserstvo Franjinog Vatikana sa ljudima koji Vatikan vec desetljecima nazivaju centrom zla, i krive upravo Vatikan za dzenosajd sprocu nebeskog naroda.

To je ono najnize najpodlije beskarakterno politikanstvo.

Valjda je to tako i trebalo, da se bar nekima od nas, Vatikan ukaze u pravom svjetlu. Previse Hrvati gledaju u taj Vatikan sarenim pogledom i bez ikakve kritike.

Dok je bio ziv Poljak, to je bila neka druga prica. Sad pusu drugi vjetrovi.

Sta je ovaj medzed porucio Franji, tko zna. Mozemo samo nagadjati. Ne znam ko je inicirao susret, ako je vjerovati novinarima, Vatikan je zvao ovoga da dodje.

RPC je kao i SPC i sve poravoslavne crkve državna crkva. Prema tom slične su. To što je SPC najviše državna i najmilitaziranija od njih ne znači puno RPC.

Vatikan očito želi postići neki dogovor i neku "povijesnu pomirbu" kršćana što pravoslavci više manje odbijaju valjda se plašeći se da ih Vatikan želi uzeti pod svoje. Nije to krenulo od ovog pape i Ivan Pavao II je davao naznake toga za Benedikta se ne sjećam, a ovaj je to dignuo na višu potenciju. I ako tu treba malo nagaziti "vjerne Hrvate" pa nagazit ćemo ih.

SPC zvati u zajedničku komisiju oko Stepinca. pa to je karikatura.

Poziv Dodiku je karikatura. Pozvati čovjeka koji veliča one koji su svoju tvorevinu očistili od katolika, nožem ognjem i mačem, to je , ne znam kako nazvati. Možda univerzalno kršćansko praštanje, ono oprosti sve bez ostatka i bez kajanja ovog drugog ili želje da se promjeni.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Interesantno je to prastanje, Stepincu ocito ne zele oprostiti ni ono sto nije uradio.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

Poziv Dodiku je karikatura. Pozvati čovjeka koji veliča one koji su svoju tvorevinu očistili od katolika, nožem ognjem i mačem, to je , ne znam kako nazvati. Možda univerzalno kršćansko praštanje, ono oprosti sve bez ostatka i bez kajanja ovog drugog ili želje da se promjeni.

Ja bi to nazvao zlom,ali valjda može i univerzalnim kršćanskim praštanjem,ako ćemo se praviti naivnima i imati još bilo kakve iluzije o vatikanu .

Gadi mi se ovaj Papa... GADI...
    Ovo danas je samo bilo povod...

Podrzava homoseksualce i njihove orgije (bez obzira sto e homoseksualnost po Bibliji kako god okrenes grijeh), podrzava

Uskoro ce katolička crkva odobravati i ubojstva nerodjene djece, jer moramo ici u korak s vremenom...

Do daljnjega ne idem na nedeljnu misu...

Dao Bog da mu San Lorenzo ispao u drugu ligu, kad mu vec Hajduk ne moze uci u Europu...
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-05-2019 at 19:33

Datum registracije
    Sep 2016
    Kakve veze ima Hajduk sa ovime?

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ahahah jeben ti dinamo srpsko ime to, i marka belinića dinamovog kuma hrvatskog krvnika

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove