+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/34

Tema: Milorad Dodik u posjeti Vatikanu

Milorad Dodik u posjeti Vatikanu

U početku sam mislio da se netko zajebaje. Al izgleda danije zajebancija. Međed iz Laktaša i idol šačice BH Hrvata srbofila stvarno posjećuje Vatikan i papu.

Reći će svatko, pa što će on u Vatikanu, ne govori li svaki put on i slični njemu o Vatikanu kao najvećem neprijatelju srpstva? Nema logike. Što će on tamo?

Dakle, po njegovim riječima on ide reći papi da je Stepinac podržavao ustaše NDH i Jasenovac gdje je po njemu ubijeno 500 000 Srba ( zaokružit broj to je velikosrpska osobina, da broj izgleda strašnije, što je sad par tisuća ili stotina gore-dole). Ide prosipati u Vatikan najluđu srpsku mitomaniju.

Znači hoće dati svoj obol sprječavanju kanonizacije kardinala Stepinca koje ovaj papa odgađa. Jel se ipak približio čas kanonizacije bl. Alojzija Stepinca pa su poslali međeda u preuskom odijelu da proba to nekako odgodit ili je dodatna prevencija, ne znam.

Hoće li ga papa pitati gdje je nestali skoro svi Hrvati iz tzv RS kojom međed u odijelu vlada. Tko je srušio one sve katoličke crkve po toj genocidnoj tvorevini. Hoće li ga pitati što je uradio on da se Hrvati protjerani vrate.

Hoće li, ne znam ali sami prijem tog velikosrpskog idiota izaziva čuđenje.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-04-2019 at 14:58
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ide blatiti hrvatski narod i hrvatsku državu, kako onu u prošlosti tako i ovu danas. Zamisli tu drsku bezobraštinu da vođa naroda koji patološki mrzi papu iskorištava papu za svoje političke probitke i narušavanje ugleda Hrvatske i hrvatskog naroda.

Prije posjeta hrvatska diplomacija treba obavijestiti papu o Dodiku i RS, genocidnom entitetu i genocidu nad kršćanima u RS. Naravno, to oni neće napraviti, ali svakako bi HBK i naš kler te vjernici trebali upozoriti tko im dolazi i s kojom namjerom.

Ja stvarno misli da su to one Njuz vijesti, izmišljene. Ne možeš vjerovati. I onda međed kaže, idem reći papi ulogu Stepinca u NDH Jasenovcu gdje je pobijeno 500 000 Srba. Bez krzmanja.

Njegovi istomipšljenici su za to okrivljavali i Vatikan. Hoće li on to uradit ili će to "diplomatski" preskočit. Mislim ovo drugo. A od ovog pape što očekivati. Čim je on uključio SPC u raspravu o Stepincu , svašta se može očekivat.

Nažalost i naša HBK sluša politiku pa ne znam što se i od nje može očekivat.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-04-2019 at 14:58

Meded iz Laktasa u preuskom odjelu. Dobra ti je ova.

po meni je tu veci krimen Vatikana i Pape, nego Dodika... a ako ce Papi Dodik docirati je li i sto je Alojzije Stepinac, tim gore po Papu.

Mislis da ce mu Papa povjerovati? Pa nije tu bitan laktas boy, Srbi nego "ovi nasi". Dobro kaze ona novinarka Petrovic - ozbiljna drzava bi davno to istrazila i zakljucila pricu. Na zalost mi izgleda nemamo ozbiljnu drzavu.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Jel ide koji hdz domoljub sa njim, neka upoznaju papu sa čovjekom bez kojeg nema budućnosti za Hrvate u BiH.
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

Papa je vec pokazao tko je i sto je, pa je moguce i da uvazi misljenje Milorada Dodika.

Ovaj Papa je sve samo ne ono sto bi trebao biti.

A susret sa Dodikom je nekako i ocekivan, Dodik je trenutno predsjedavajuci predsjednistva BiH, Vatikan je drzava, takvi susreti su redovita pojava. To sto mi kao Hrvati nemamo svog covjeka u predsjednistvu, koji bi mogao posjetiti Papu, ipak nije krivica laktaskog vozda.

Uvažio je već, čim je stopirao kanoniziranje kardinala Stepinca.

Uobičajano je ali nije obavezno, Dodik je to mogao bez problema izbjeći, nešto tu ima.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ide blatiti hrvatski narod i hrvatsku državu, kako onu u prošlosti tako i ovu danas. Zamisli tu drsku bezobraštinu da vođa naroda koji patološki mrzi papu iskorištava papu za svoje političke probitke i narušavanje ugleda Hrvatske i hrvatskog naroda.

Prije posjeta hrvatska diplomacija treba obavijestiti papu o Dodiku i RS, genocidnom entitetu i genocidu nad kršćanima u RS. Naravno, to oni neće napraviti, ali svakako bi HBK i naš kler te vjernici trebali upozoriti tko im dolazi i s kojom namjerom.
    a Papa je od jučer pa to ne zna?

biskup Komarica stalno govori o tome. a očekivati od yutelova da potenciraju vijesti o tome...teško. ispunili su program srpskim sapunicama pa nema mjesta.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-04-2019 at 09:42
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    a Papa je jučer ispuzao ispod kamena pa to ne zna?

biskup Komarica stalno govori o tome. a očekivati od yutelova da potenciraju vijesti o tome...teško. ispunili su program srpskim sapunicama pa nema mjesta.
    Znao ili ne znao, to je nebitno. Dodik ide papi klevetati Hrvate i ako imamo imalo dostojanstva trebamo zaštiti naše ime preko naše diplomacije i HBK i klera te upozoriti da upita Dodika što je s prognanim katolicima. Šutnja i podrazumijevanje da se sve zna nas je dovela do toga da su nas gazili 150 godina i da nas još uvijek gaze. Ništa se ne zna i treba ponavljati i utvrđivati znanje svako malo. Srbi kleveću stalno, a naši šutnja i sve se zna.

Jel imamo mi kakvu zajednicu prognanih Hrvata iz područja današnje RS? Da barem ona pošalje neko pismo Papi?

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Jel imamo mi kakvu zajednicu prognanih Hrvata iz područja današnje RS? Da barem ona pošalje neko pismo Papi?
    e, tebe su čekali da se toga sjete

btw, VI nemate zajednicu prognanih, imamo ih mi, prognani.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

I budete poslali kakvo pismo papi?

Ne ide on u Vatikan kao Dodik, vec kao predsjedavajuci predsjednistva BiH.

To sto ce se on tamo ponasati kao Dodik, to je drugi padez.

Iskoristice priliku, a u toj prici zadnji koji nesto moze reci je biskup Komarica, on je od Dodika primao priznanja i lente.
    Dodik se uvijek moze skrivati iza cinjenice da on osobno nije etnicki cistio taj entitet.

Sve bi to bilo nebitno, da je Vatikan ono sto nije, i da je ovaj Papa Franjo ono sto nije. Ovako, kad oni konzultiraju svetosavsku paramilitarnu organizaciju SPC oko Alojzija Stepinca, i dok Papa ljubi noge migrantima, Dodik je vidio svoju priliku.

Pa to i je suština da je Dodik tu vidio svoju priliku. Nigdje ne piše da predsjedavajući mora ići ( može i drugi član predsjedništva) ne mora uopće ići ( nije određeno da mora biti službene posjete Vatikanu).

Krajnje je licemjerno tražiti i očekivati od pape Franje da pita Milorada Dodika, aktuelnog predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, „gdje je 95% katolika iz RS-a“, ili iz srednje Bosne, Krajine i drugih mjesta BiH. Pa ako netko zna o čemu se radi, zna biskup Franjo Komarica, koji preko pape to pitanje plasira Dodiku. Biskup je bio svjedokom iseljavanja i „humanog preseljavanja“ Hrvata (katolika) iz BiH, posebno iz Posavine i banjalučke regije.
    ...
    Dodik joj je tada bio opozicija i ne može se danas prebacivati krivica na njega za taj egzodus. Mora se biti pravičan i pošten u ocjenama i optužbama.
    ...
    Općepoznata je činjenica da su se Hrvati iz RS-a iseljavali po dogovorima koje su postigli Franjo Tuđman i Slobodan Milošević u Karađorđevu, te Mate Boban i Radovan Karadžić u Grazu. U ideji podjele Bosne i Hercegovine, oko koje su se dogovorili tadašnji lideri susjednih država i lideri paradržava u BiH, cijela Posavina i banjalučka krajina pripale su RS-u.
    ...
    To ne treba reći Dodik, niti to treba pitati papa. On o tome ne mora ništa znati. O tome danas više znaju Dragan Čović i HDZ, baštinici zločinačke politike „humanog preseljenja“, njih treba pitati.
    ...

i tako dalje i tako dalje... u isto vrijeme ova spodoba je podguzna muha "gradjanskih bosnjackih stranaka" koje koaliraju sa Karadzicevim SDS-om, i brani Dodika, i krivi SDS, svoje koalicijske partnere... zapravo, niti ne krivi njih, kriv je Franjo Tudjman.

Zasto bi se mi cudili Dodiku, kad hrvatska picka moze puno veca govna izbaciti.

već sam mislio da su ovo gore tvoje misli.

Ovog lika ne treba komentirati ali zanimljiva mi je teza, pa što Dodik ima s tim, on ninje ratni vođa bio, čak je imao problema, bla bla, to isto hercegbosnasrpsklije znaju reć, što je vrijeđanje zdravog razuma.

Ovaj je stajao na muslimansku stranu nisam mislio da će jednakim žarom stati na srpsku.

on je uz onog pauna Kljujića služio Muslimanima u ratu kao korisni idiot i davao im legitimitet.

Oni održe ko biva sjednicu predsjedništva s njima i s one dvije srpske ikebane, pa kad ovi odu leć onda oni zovnu generale pa krene prava sjednica predsjedništva.

Slucajno naisao na taj tekst.

Da, interesantno je kako stite Dodika jer "on nije kriv", mada je kriv za odrzavanje statusa RS genocidnog entiteta na terenu, kao uostalom i sve politicke strukture RS-a.
    Mada, ruku na srce, povratak Hrvata tamo ne postoji, niti postoji interesovanje, sa druge strane tisuce Bosnjaka su se vratili u RS. Pustimo sad onu saku jada u Srebrenici koji su medijski interesantni, 30 tisuca Bosnjaka Prijedora su se vratili u svoja sela, Kozarac, Hambarine i slicno, danas su opet bosnjacka sela. Nedostaje ih 20 tisuca od predratnog broja, ali... slicna prica sa Janjom kod Bijeljine, zatim zvornicka bosnjacka sela, pa dobojska sela, Teslic. Gdje su Hrvati Komusine, nema ih.

Malo smo i premalo mi uradili na povratku, posavci ni ne zele nazad. Tko ce danas vratiti Jozu u Derventu kad se on vec 20 i kusur godina udomacio u predgradjima i kvartovima Zagreba. Slicno je i sa federalnim Hrvatima, Varesaci i Kakanjci recimo, ne zele se vratiti. Jasno je da postoje opstrukcije, od strane srpske/bosnjacke politike, ali mnogi koji zele vratili su se. U tom konkretnom slucaju gospodarstvo je unisteno totalno pa ne da nema povratka nego i mladi koji zive tamo, odlaze. Nema posla, nema nicega. Tek u zadnjih par godina nesto se pokrece sa mrtve tocke, najvise zahvaljujuci upravo entuzijastima koji ne zele zivjeti po Gvozdu ili Udbini ili Suskovom selu.

Ivo Komsic je jedna budala, prodana dusa, ti Komsici inace su cudna obitelj ako je suditi po dvojici predstavnika. Ja ih znam puno, istina u Kiseljaku ta obitelj nosi dva prezimena Peric Komsic, kao i mnoge obitelji iz tog kraja i to je neka odlika Hrvata Kiseljaka, ali to je to. Tamosnji Komsici su veliki Hrvati.
    Ova dvojica, dno dna.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kako će ova posjeta čovjeka koji negira genocid nad muslimani utjecati na daljnje odnose pape i muslimana? hoće li se noge više ikad prati?

Obraz neki neće nikad moći oprati.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-04-2019 at 11:57
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove