+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/59

Tema: Kineski novi put svile i Hrvatska na tom putu

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Stari moj, ja san ipak laik za ekonomiju. Ali napisa san tu nekoliko cinjenica, pa ti vidi...
    Kinezi ce svoje planove ostvariti priko Trsta i Kopra a mi samo moremo zajebati sami sebe ako im ne damo rijeku..
    Jos nesto, ne sican se da me je ikada po Kini dolazija iko od vlasti i gnjavija me po brodu i vanka sa komunistickin manifestima i Mao Zedongon
    Ali pogodi, razne organizacije na Zapadu su dolazile silovati o ljidskin pravima, pravima na razlicitost, migrantima (stowaway-slipi putnici te njihovo spasavanje po mediteranu) te ono nevjerovatno - aboliciju pirata u stilu jadni ljudi, siromasni, prisiljeni, ucjenjeni, vjerski fanatizam bla bla

Pa sad
    Je, to je istina. Na zapadu vlada kulturni marksizam, mislim da u Kini taj napredni komunizam još nisu svladali, oni su tek na onom starom retrogradnom. Ali čak i tu nisu možda pretjerano revni tolko, kao što je Jinping rekao: nije bitno koje je boje mačka, bitno je da lovi miševe.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nisam rekao da si ti izmislio nego mi je to previše. Južna Koreja je gospodarska sila pa da sve ide preko rijeke i to dok naši lumeni i "brzanci" planirjau izgraditi prugu do 2030. Šta bi do tad radili Koreanci.
    Pa ako se postavimo tako paranoično (svi nam lažu i žele nas prevariti, osim naravno naših dragih "prijatelja" ("partnera" i "saveznika")), onda nećemo stići nigdje. Pa i sam dajem ponude (neusporedivo manje), ali onda iza toga treba stajati. I da sada naručimo te zrakoplove (hipotetski jer ta ponuda je vjerojatno propala), treba nekoliko godina da nam ih isporuče, za tih nekoliko godina, mogla bi se modernizirati luka i napraviti nova pruga. Ako to ne mogu Hrvati, naći onog koji to može (uz bankovne garancije), možda baš Korejanci. Što se tiče kapaciteta, ako Riječka luka to ne bi mogla ispuniti (i da ju se prethodno dovede u "TOP formu"), mogle bi se pridružiti i ostale luke na Jadranu ili u krajnjoj liniji ići za tim da se Rijeka iskoristi 100%, pa odraditi ono što možemo odraditi, a ostalo drugima. Opet dobro. Zaposlimo radnike, kooperante, željeznicu, a eskadrila zapravo isplaćuje samu sebe. I to bi bilo konačno pravo ulaganje u Hrvatsku, a ne ono što inače dobivamo (stranac ispod cijene otkupi monopolistu, pa dijeli otkaze i nabija nam cijene).
    Ne vjerujem da bi Korejanci kršili potpisani dogovor, ali treba naravno paziti što se potpisuje, pa možda to čak provjeriti i na referendumu. Ne npr. ponoviti ono, što je učinio Mateša sa "Astaldi"-jem.

Zanimljivo Gorane kak si ti skeptičan prema svemu kaj dolazi izvana i iznutra. Kaj god političari kažu ništa im ne vjeruješ, nitko nam ne želi dobro, EU, strane države...

Ali kad u medijima piše da Korejanci žele zbog hrvatske kupovine aviona vrijednih 500 milijuna dolara skrenuti godišnji izvoz od 50 milijardi eura vrijedne robu u hrvatske luke, to je neupitno. Sjeti se samo Patria i njihovog offseta. Tak bi završilo i s Korejancima.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Zanimljivo Gorane kak si ti skeptičan prema svemu kaj dolazi izvana i iznutra. Kaj god političari kažu ništa im ne vjeruješ, nitko nam ne želi dobro, EU, strane države...

Ali kad u medijima piše da Korejanci žele zbog hrvatske kupovine aviona vrijednih 500 milijuna dolara skrenuti godišnji izvoz od 50 milijardi eura vrijedne robu u hrvatske luke, to je neupitno. Sjeti se samo Patria i njihovog offseta. Tak bi završilo i s Korejancima.
    Ne, ne radi se o skeptičnosti kao takvoj, nego upravo o tome što znam nešto više od prosjeka. A sve svinjarije koje nam rade UN, EU, Haški sud, SAD, NATO i tsl., rade na temelju ugovora, tj. onoga što su "naši genijalci" prihvatili i potpisali. Pa tako i sve nepravde, ludorije, štete i bizarnosti koje nam donosi npr. EU, "ispregovarali" su naši eurofili, potpisala je "naša" vlada, izglasao Sabor i na kraju potvrdili na referendumu hrvatski eurofili + EU propagandom sluđeni neznalice i naivci. Sve to "ispregovarano" i ta "domaća zadaća", "potpisna" je na raznim razinama. I svi nabrojani su odgovorni. A svi se toga držimo, pa nam je tako kako nam je. Oni nam rade to što je ispregovarano i potpisano. Moglo se ispregovarati i drugačije, moglo se odustati (sačuvati suverenost i neutralnost), ali kada je to išlo pod Sanaderovim motom "Nema alternative!", onda smo valjda mogli proći i gore.
    Tako da vjerujem da je (bilo) moguće sa Korejancima postići sporazum, potpisati ga i da ga se obje strane drže. Pa ako bi se Korejanci obavezali (potpisali) skrenuti promet u hrvatske luke, uz sve potrebne garancije, onda bi tako i bilo ili bi nam platili penale. Nije to onda više pitanje što Goran vjeruje ili tko nam želi dobro, nego što stoji na papiru (ugovoru).
    Da bi osnažili svoj stav, izabrali ste loš primjer. Što se tiče Patria, Finska je ispunila svoju obavezu o offsetu. Oni su se obavezali, a "naši" prihvatili da nam prodaju 2 rabljene raketne topovnjače (valjda jeftinije??) i zaista tako je i bilo. Druga je stvar što je "Hrvatska" tu besmislicu prihvatila kao "offset". Dobili smo još i pravo nuditi Patrije na samo određenim (ne svim) tržištima, a od toga na kraju nije bilo ništa. Kasnije smo još i jednostrano smanjivali broj tih vozila, što je sigurno imalo posljedica. I to je to. Sve prema ugovoru.
    Uostalom, ako se ne varam, pa Vi ste pravnik i znate što je ugovor, javni bilježnik, bankovna garancija i sitna slova u ugovoru. O tome pišem.

Ja san uglavnon usa na ovu raspravu prvenstveno jer se ticala luke. Neda mi se kopati po netu ali naisa san jednon na novinski clanal di radnicki savjet SOUR, OOUR ili koji klinac luke Rijeka sredinon 70ih zakljucuje da je buducnost luckog pretovara u kontejnerizaciji. 1987-e rijecka luka ostvaruje rekordni promet - 20 milijuna tona tereta. Tada je uvjerljivo najveca luka u jugoslaviji, ispri Trsta a kamoli ne Kopra. S vremenon san se i sam otisnija u svit i snimija kako izgledaju ti terminali po svitu. Zahtjevaju bar par stotina metara operativne obale (ovisno o prometu), duboki gaz, ogromne povrsine za skladistenje te posebne prikljucke na autocestu i zeljeznicu. Dakle, izmisteni su iz centra grada. U medjuvrimenu, od 87 e rijecka luka je dosegla oko pola prijeratnog prometa a spomenute konkurentske. luke su je stigle i prestigle. Od onog radnickoga savjeta, Kopar koji nike tada ni postoja prakticki ka luka danas ost aruje PET puta veci promet od rijeke sta se tice kontejnera. Sa modernon infrastrukturon dok je za to vrime Hrvatska izgradila kao nekakav spoj na autocestu. Pruga nula bodova, a kao prosirenje terminala evo vec par godina gradu novi gat u CENTRU grada . To ti je ukratko hrvatska prica : neznanje, nekompetentnost, ne razumjevanje, nepotizam, nerad, neperspektiva i jos toliko negativnosti. Jedino u sta se ulagalo i vodilo racuna (mada opet uglavnon stihijski) su turisticki smjestajni kapaciteti. U nedostatku volje i ideje. Dobro je dokle ide. Prodaj teren, uzmi pare za gradjevinsku, struju vodu, udri pausal... HR filozofija. Od izvoza najbolke ide izvoz ljudi vanka. Besplatno. Kaf pukne turizam bit ce gladi. Sudbina te luke je sudbina Hrvatske.
    Posljednje uređivanje od Sekstant : 15-04-2019 at 13:05

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Ja san uglavnon usa na ovu raspravu prvenstveno jer se ticala luke. Neda mi se kopati po netu ali naisa san jednon na novinski clanal di radnicki savjet SOUR, OOUR ili koji klinac luke Rijeka sredinon 70ih zakljucuje da je buducnost luckog pretovara u kontejnerizaciji. 1987-e rijecka luka ostvaruje rekordni promet - 20 milijuna tona tereta. Tada je uvjerljivo najveca luka u jugoslaviji, ispri Trsta a kamoli ne Kopra. S vremenon san se i sam otisnija u svit i snimija kako izgledaju ti terminali po svitu. Zahtjevaju bar par stotina metara operativne obale (ovisno o prometu), duboki gaz, ogromne povrsine za skladistenje te posebne prikljucke na autocestu i zeljeznicu. Dakle, izmisteni su iz centra grada. U medjuvrimenu, od 87 e rijecka luka je dosegla oko pola prijeratnog prometa a spomenute konkurentske. luke su je stigle i prestigle. Od onog radnickoga savjeta, Kopar koji nike tada ni postoja prakticki ka luka danas ost aruje PET puta veci promet od rijeke sta se tice kontejnera. Sa modernon infrastrukturon dok je za to vrime Hrvatska izgradila kao nekakav spoj na autocestu. Pruga nula bodova, a kao prosirenje terminala evo vec par godina gradu novi gat u CENTRU grada . To ti je ukratko hrvatska prica : neznanje, nekompetentnost, ne razumjevanje, nepotizam, nerad, neperspektiva i jos toliko negativnosti. Jedino u sta se ulagalo i vodilo racuna (mada opet uglavnon stihijski) su turisticki smjestajni kapaciteti. U nedostatku volje i ideje. Dobro je dokle ide. Prodaj teren, uzmi pare za gradjevinsku, struju vodu, udri pausal... HR filozofija. Od izvoza najbolke ide izvoz ljudi vanka. Besplatno. Kaf pukne turizam bit ce gladi. Sudbina te luke je sudbina Hrvatske.
    Ne bih bio tolko oštar. Kopar je narastao na hrvatskoj muci, za vrijeme rata, a ojačao se time što su nas Slovenci blokirali da čim duže ne uđemo u EU kako bi austrijska roba išla preko Kopra. Isto tako i danas nas blokiraju pri ulasku Schengen kako bi imali konkurentsku prednost.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Ne, ne radi se o skeptičnosti kao takvoj, nego upravo o tome što znam nešto više od prosjeka. A sve svinjarije koje nam rade UN, EU, Haški sud, SAD, NATO i tsl., rade na temelju ugovora, tj. onoga što su "naši genijalci" prihvatili i potpisali. Pa tako i sve nepravde, ludorije, štete i bizarnosti koje nam donosi npr. EU, "ispregovarali" su naši eurofili, potpisala je "naša" vlada, izglasao Sabor i na kraju potvrdili na referendumu hrvatski eurofili + EU propagandom sluđeni neznalice i naivci. Sve to "ispregovarano" i ta "domaća zadaća", "potpisna" je na raznim razinama. I svi nabrojani su odgovorni. A svi se toga držimo, pa nam je tako kako nam je. Oni nam rade to što je ispregovarano i potpisano. Moglo se ispregovarati i drugačije, moglo se odustati (sačuvati suverenost i neutralnost), ali kada je to išlo pod Sanaderovim motom "Nema alternative!", onda smo valjda mogli proći i gore.
    Tako da vjerujem da je (bilo) moguće sa Korejancima postići sporazum, potpisati ga i da ga se obje strane drže. Pa ako bi se Korejanci obavezali (potpisali) skrenuti promet u hrvatske luke, uz sve potrebne garancije, onda bi tako i bilo ili bi nam platili penale. Nije to onda više pitanje što Goran vjeruje ili tko nam želi dobro, nego što stoji na papiru (ugovoru).
    Da bi osnažili svoj stav, izabrali ste loš primjer. Što se tiče Patria, Finska je ispunila svoju obavezu o offsetu. Oni su se obavezali, a "naši" prihvatili da nam prodaju 2 rabljene raketne topovnjače (valjda jeftinije??) i zaista tako je i bilo. Druga je stvar što je "Hrvatska" tu besmislicu prihvatila kao "offset". Dobili smo još i pravo nuditi Patrije na samo određenim (ne svim) tržištima, a od toga na kraju nije bilo ništa. Kasnije smo još i jednostrano smanjivali broj tih vozila, što je sigurno imalo posljedica. I to je to. Sve prema ugovoru.
    Uostalom, ako se ne varam, pa Vi ste pravnik i znate što je ugovor, javni bilježnik, bankovna garancija i sitna slova u ugovoru. O tome pišem.
    Capo je pravnik. Hoću ti reći da su to puke tlapnje, Korejanci bi napravili isto što i Finci. Nisu se oni obogatili dijeleći drugima šakom i kapom. Ista stvar je i s Kinezima, to je notorni štedljivi narod. Ništa od luka, željeznica i sličnoga badava.

Capo je pravnik. Hoću ti reći da su to puke tlapnje, Korejanci bi napravili isto što i Finci. Nisu se oni obogatili dijeleći drugima šakom i kapom. Ista stvar je i s Kinezima, to je notorni štedljivi narod. Ništa od luka, željeznica i sličnoga badava.
    Korejanci bi ispunili međunarodni ugovor ili izgubili na sudu. Ili ugovora (posla) uopće ne bi bilo. Finci su ispunili svoj dio ugovora. Druga je stvar što je u ugovoru pisalo i tko je to, sa hrvatske strane kao takvo prihvatio.
    Pokušajte Vi potpisivati ugovore sa teleoperaterima, bankama, lizing kućama, sa namjerom da ne ispunite svoje obaveze, pa nam prenesite svoja iskustva.

Nije mi jasno, zašto izvrćete i gdje ja to pišem, da bi mi nešto dobili "šakom i kapom" ili "badava". Ali vjerujem da je moguće, postići međunarodni dogovor u obostranom interesu, a da onda nakon potpisa taj dogovor bude i ispoštovan. Čak vjerujem da bi više do toga držale istočne zemlje, nego oni koje zovemo "prijateljima". Npr. Rusi su nam priznali i namirili klirinški dug još iz vremena bivše Jugoslavije, dok su nas s druge strane Amerikanci natjerali, da se odreknemo nekih zajedničkih sredstava, koje su trebale ići u sukcesiju, a više ih nije bilo jer ih je neovlašteno potrošio Slobo. Imali smo s Rusijom ugovor o povoljnijem plinu, a kada je isti istekao, EU je zabranila tada ministru Jandrokoviću da ode u Moskvu i produži ga (iako nismo još bili članica EU).
    Na kraju, vjerujem da država treba biti vlasnik bitnih stvari i da nije problem ako se ulaže u luke, željeznice i slično, ako je to ciljano, proračunato, a pogotovo sa ugovorom vezanim kupcem (roba ili usluga).

Sve budalaštine EU, UN, NATO, Haški sud, čudnovata arbitraža sa Slovencima, mirovine sa Srbijom itd., na temelju su ugovora.

Ne bih ja zanemario ni klasicno prepadanje EU slugana "velikom Kinom koja ce nas pojesti".

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Korejanci bi ispunili međunarodni ugovor ili izgubili na sudu. Ili ugovora (posla) uopće ne bi bilo. Finci su ispunili svoj dio ugovora. Druga je stvar što je u ugovoru pisalo i tko je to, sa hrvatske strane kao takvo prihvatio.
    Pokušajte Vi potpisivati ugovore sa teleoperaterima, bankama, lizing kućama, sa namjerom da ne ispunite svoje obaveze, pa nam prenesite svoja iskustva.

Nije mi jasno, zašto izvrćete i gdje ja to pišem, da bi mi nešto dobili "šakom i kapom" ili "badava". Ali vjerujem da je moguće, postići međunarodni dogovor u obostranom interesu, a da onda nakon potpisa taj dogovor bude i ispoštovan. Čak vjerujem da bi više do toga držale istočne zemlje, nego oni koje zovemo "prijateljima". Npr. Rusi su nam priznali i namirili klirinški dug još iz vremena bivše Jugoslavije, dok su nas s druge strane Amerikanci natjerali, da se odreknemo nekih zajedničkih sredstava, koje su trebale ići u sukcesiju, a više ih nije bilo jer ih je neovlašteno potrošio Slobo. Imali smo s Rusijom ugovor o povoljnijem plinu, a kada je isti istekao, EU je zabranila tada ministru Jandrokoviću da ode u Moskvu i produži ga (iako nismo još bili članica EU).
    Na kraju, vjerujem da država treba biti vlasnik bitnih stvari i da nije problem ako se ulaže u luke, željeznice i slično, ako je to ciljano, proračunato, a pogotovo sa ugovorom vezanim kupcem (roba ili usluga).

Sve budalaštine EU, UN, NATO, Haški sud, čudnovata arbitraža sa Slovencima, mirovine sa Srbijom itd., na temelju su ugovora.
    haški sud(ako misliš na MKSJ) nije. inače da, dobro sastavljen ugovor, sa jasnim obvezama i pravima ne znači nužno nešto loše dapače.
    Posljednje uređivanje od juanpablom : 16-04-2019 at 00:39

Ne bih bio tolko oštar. Kopar je narastao na hrvatskoj muci, za vrijeme rata, a ojačao se time što su nas Slovenci blokirali da čim duže ne uđemo u EU kako bi austrijska roba išla preko Kopra. Isto tako i danas nas blokiraju pri ulasku Schengen kako bi imali konkurentsku prednost.
    Nije daje netocno. Ali jos tocnije je ono sta san napisa. Kopar je narasa dobrin dilon zbog toga ali dokle cemo vlastite stagnacije i nesposobnost pripisivati ratu ??
    Pratin forum bar 5-6 godina. Malo ljudi pise tu... Pa nije tesko ni pamtiti ko sta pise i kakvi su mu stavovi. Bas sada si skocija sebi u usta jer ti si uvjerljivo najveci eurofil na forumu

Siti se famoznog ZERP-a. Koji se ne odnosi na EU ribare. Nego eto valjda na kineske koji istinabog odlaze na ribe svugdi po svitu, ali da ce potegniti na daleki i "super ribolovno " bogati Jadran- nece. Nema tu isplativosti. Tako da jasno komu je ta odluka pogodovala. Paralela se moze povuci i sa ulaganjen u luku i prometnu infrastrukturu.

Sta se tice investicija , kredita i tih stvari ja neman neko znanje da o tome previse laprdan. Samo primjecujen da je razlika sta oni to ne radu nama, nego prvenstveno za sebe i SVOJE ciljeve. Valjda postoje pravni okviri o vezi toga, da se uredi obostrana korist... Samo prvo triba konzultirati i dobiti blagoslov od EU prijatelja

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    haški sud(ako misliš na MKSJ) nije. inače da, dobro sastavljen ugovor, sa jasnim obvezama i pravima ne znači nužno nešto loše dapače.
    Ako ste primijetili kada sam pisao, pod "ugovor" nisam misilio samo na formalni ugovor (papir koji na dnu ima potpise, pečate i bule), nego sve ono što je prihvatila "naša" vlada, Sabor, pa čak i oni veseljaci koji su na EU referendumu zaokružili "DA" ili glasaju za ovo što nam sjedi u Saboru. Sve je to na kraju nešto što Hrvatsku obavezuje, iz čega se teško izvući, nešto što nije nitko pročitao (Ustav EU ili RH, Lisabonski ugovor, IK, Marakeš...) i u pravilu za nas znači nešto loše. Po novome, da se nešto prihvati i obaveže nacija, dovoljno je čak i samo prisustvo (Marakeš) na određenom skupu. To (odgovornost za "ugovor"), proširio bi i na "navijače" (npr. u slučaju EU - sve stranke udružene u "Savezu za Europu", vladu, predsjednika, Sabor (koji glasa za EU 100%), lijevo liberalne medije (zapravo gotovo sve medije u to doba, osim jednog članka u GK), sindikate, udruge, braniteljske udruge, kolumniste, katoličku crkvu, prosvjetare, zaštitinike djece... neka mi oproste zaslužni na koje sam zaboravio). Dakle, svi su odgovorni za taj "ugovor".
    Haški sud? Taj "ugovor" prihvatio je Sabor krajem devedesetih (protiv toga je HSP tada podigao tužbu, koja do danas nije riješena), a onda dodatno osnažio svojom odlukom početkom 2000.-ih (proširenjem ovlasti suda na "Bljesak" i "Oluju" (za to su npr. tada glasli i Tomac i Budiša).

Naravno, vrši se pritisak, ali je do odgovorne i domoljubne vlasti da ne popusti i potpisuje "smeće", jer može biti loše, ali kada dobiju potpis, onda postaje sto puta gore. I naravno, međunarodni ugovor, pa i sa stranim silama, ne mora biti nešto loše.

Da, blokirali su nas Slovenci, ali zato kada smo ušli, baš nas je krenulo. Ludilo. Ne znaš što nam ide bolje - industrija, poljoprivreda, demografija (iseljavanje, natalitet), promet (luke), a osobito brodogradnja...
    Riječka luka bi po svemu morala biti bolja od Kopra ili Trsta (dubok gaz, kraći put), ali EU očito radi protiv nje, pa ne bi bilo loše naći onoga koji bi bio za razvoj te luke i hrvatskog prometa općenito.

Ja mislim da mi najviše radimo protiv luke Rijeka.

Ta EU ipak financira određene dionice pruge. Za jednu dionicu je navodno još 2016-te odobrila 280 milijuna eura a mi nismo još ništa odradili. Kako je to moguće?

Kažu Sofija izgradila metro sve s europskim novcem. Poljska Češka i Mađarska obnovile fasade s europskim novcem. Zašto ga Zagreb ne gradi a promet zagušen u gradu. U njemačkim gradovima nema 10% zagrebačke gradske zagušenosti jer imaju mahom metroe. Ali su im zato autputevi zakrčeni. A kod nas obrnuto. Gradske ulice zakrčene a autoputevi prazni.

Tko je nama kriv što ne znamo, nećemo i što nam veleizdajnici vode državu i paze da ne odmaknemo ekonomski predaleko od Srbije.

Zato tko garantira da se nećemo i kod Kineza tako ponašat. Neodgovorno. Pa im dat nebulozne koncesije ko u slučaju ZLZ. Ili autoputa Zagreb-Macelj. Ili istarskog ipsilona. Ili prodaje HT-ea. Ili prodaje Ine.

Nije problem u EU, SAD već u nama.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja mislim da mi najviše radimo protiv luke Rijeka.

Ta EU ipak financira određene dionice pruge. Za jednu dionicu je navodno još 2016-te odobrila 280 milijuna eura a mi nismo još ništa odradili. Kako je to moguće?

Kažu Sofija izgradila metro sve s europskim novcem. Poljska Češka i Mađarska obnovile fasade s europskim novcem. Zašto ga Zagreb ne gradi a promet zagušen u gradu. U njemačkim gradovima nema 10% zagrebačke gradske zagušenosti jer imaju mahom metroe. Ali su im zato autputevi zakrčeni. A kod nas obrnuto. Gradske ulice zakrčene a autoputevi prazni.

Tko je nama kriv što ne znamo, nećemo i što nam veleizdajnici vode državu i paze da ne odmaknemo ekonomski predaleko od Srbije.

Zato tko garantira da se nećemo i kod Kineza tako ponašat. Neodgovorno. Pa im dat nebulozne koncesije ko u slučaju ZLZ. Ili autoputa Zagreb-Macelj. Ili istarskog ipsilona. Ili prodaje HT-ea. Ili prodaje Ine.

Nije problem u EU, SAD već u nama.
    Hrvatski narod nosi svoj dio odgovornosti (posljedica naivnosti, lakomosti, pa i zastrašivanja), ali daleko od toga da EU i SAD nemaju krivnje, da je problem samo u nama.

Evo dolaze nam izbori (EU i parlamentarni). Čije su banke koje će kreditirati kampanje (nekih političkih opcija, ne svih)? Čiji su (najvažniji) mediji koji će promovirati neke političke opcije, a ostale ignorirati, napadati ili redikulizirati? Pa sve do otvorenog podržavanja i najgrubljeg miješanja u naš izborni proces - https://www.youtube.com/watch?v=I37gLBLDmkY. I kada se odgovori na ta pitanja, da li smo si baš mi sami krivi? Postoji razlog zašto se kod vojnog udara u nekoj banana republici među prvima zauzima zgrada televizije. Ta naprava, koju sam nekada podcjenjivao izuzetno je moćna i često doživio kako sve znanje i argumenti padaju u vodu u konfrontaciji sa "rekli su na televiziji". Ti strani mediji su kod nas gubitaši, ali svojim gazdama očito su vrlo korisni na neki posredan način.

I rezultat? Na predsjedničkoj fotelji, u vladi i Saboru (kao vladajući ili oporba, s iznimkom ŽZ) instalirani su nam eurofili i američki patrioti, koji rade sve što EU i SAD žele (bilo to po nas loše ili gore). I kažete veleizdajnici? Pa tko nam ih je instalirao, tko je njihov tatica? Je su li oni eurofili i američki patrioti?

EU projekti koje nudi "naša" vlada, prvo su indirektno pod kontrolom EU (sam izbor projekata), a zatim i direktno (jer ih EU odobrava ili ne po svojoj volji). Dakle, da i niste EU marioneta, pa želite pokrenuti nešto bitno (industrijalizacija, navodnjavanje u poljoprivredi, opremanje suvremenih farmi i kombinata, otkupne stanice, labaratorije za kontrolu uvozne robe..... pa sve do luke Rijeka i željeznice ka unutrašnjosti), EU vam to može ili ne mora odobriti. Naravno, odobravati će vam razne gluposti, čak i štetne stvari (projekti NVU, manjina, prekogranična suradnja, "kultura" i sl.) i sve to onda ide pod etiketom "dobila Hrvatska". Međutim, kada se radi o bitnim stvarima, npr. tvornica automobila koja zapošljava masu ljudi + kooperanata, e onda RH nije niti moguća opcija, nego su to Bugarska i SRBIJA!
    Projekte koje odobri EU (i budalaštine), RH mora sufinancirati sa ~ 20% sredstvima za koje se kreditno zadužuje.

ZLZ - EU. Autoput Zagreb-Macelj - EU. Istarski ipsilon - EU. Prodaja HT-a - EU. Prodaja INA-e - EU. LNG teminal - SAD + EU. Sirija, Rusija, Libija, Iran - EU + SAD. Sa Kinezima tek trebamo vidjeti kako ćemo proći..

Nemoj molim te. Mađarska i Poljska su povukli masu love iz EU, neposlušni su, otvoreno se suprostavljaju EU i ne trpe štetu.

Osim povremene galame.

Kinezi će se isto ponašat. Pa nisu oni humanitarci. Ako ti mogu uzet sve uzet će ti sve.

Meni su Kinezi nepoznanica. Nije mi jasno jel oni koriste komunizam i cionizam za svoju korist ili komunisti i cionisti iskorištavaju njih. A što se tiče Hrvatske na tom novom "putu svile", caka je u tome da Hrvatskom i pogotovo Rijekom vladaju yugovići koji namjerno rade štetu i kradu sve što mogu. Nikavi ugovori ni pravo ne pomažu.

Nemoj molim te. Mađarska i Poljska su povukli masu love iz EU, neposlušni su, otvoreno se suprostavljaju EU i ne trpe štetu.

Osim povremene galame.

Kinezi će se isto ponašat. Pa nisu oni humanitarci. Ako ti mogu uzet sve uzet će ti sve.
    Eto, veli Plenković da je Hrvatska povukla "masu love". Pa ili laže ili su to "povučeno" bile gluposti.

Znači (već sam pisao, pa se ponavljam), hrvatski birači nose svoj dio odgovornosti, ali također, oni biraju pod pritiskom EU (obmane, manipulacije, prijetnje....) i nije mi jasno kako ne vidite da EU aktivno radi na tome da nam instaliraju "našu" vladu, tj. svoje marionete, koje onda rade ono što EU želi, a vrhunac ironije je što su na kraju Hrvati eto "sami" krivi. Ono, baš smo neki, a EU nam je tu, kao dobra majka, koja samo želi da nam pomogne. Mislite li da EU i SAD, nemaju utjecaja na naš izborni proces (što bi bilo i u redu, jer suverena smo zemlja)?

Mađarska i Poljska, veće su i utjecajnije države od Hrvatske, ali zbog svojih stavova EU ih svejedno kažnjava (politički i financijski). Međutim i takvi kakvi jesu, opet bolje kotiraju od Hrvatske. Npr. Kada je svojedobno RH pokušala uvesti zakon protiv preuzimanja INA-e (mislim da još čak ni nismo bili članica?) od Mađara, EU nam je to zabranila, iako je indentičan zakon uvela Mađarska kako bi se zaštitio MOL, od preuzimanja OMV-a i Rusa.

Logično je da će Kinezi u dogovorima pokušati ostvariti maksimum (uzeti sve). Pa i ja bi tako. Kada nešto dogovaram (neusporedivo manja razina) želim maksimum, a znam i koji mi je minimum (ispod čega se ne ide), koji ako ne ostvarim, odlazim bez dogovora. Zadovoljavajuće je sve ono između tih krajnosti. Vjerujem da bi i Vi tako.
    A sad, ako nećemo sa Kinezima (koji nam žele uzeti sve), ostaju nam dokazani EU gulikože i stari dobri regijun.

Pa no. o čemu pričamo. Što ja drugo govorim. ne zastupam ovdje ni EU ni SAD ni Kinu, to je valjda jasno.

Znači ako mogu uzet će ti sve. Ako ne mogu neće. Kinezi, Francuzi, Amerikanci, bilo tko.

a tko bi drugi bio kriv nego narod. svaki narod ima valst kakvu zaslužuje. To ti je 1/1 i svaka vlast je samo preslika naroda.

Ukradeno je 10% potpisa i nitko kvrknuo nije.

Mađarska vlast se to ne usudi muradit jer znaju d abi im izišlo pola milijuna mađara isti čas na ulice kao što su izišli kad je onaj socijalist rekao d aje lagao namjerno. I od tada socijalista nema na mapi.

narod narod nego tko. Tko mu je kriv što0 vjeruje u lažne tv vijesti i lažne ankete. što ne uključi mozak. neće mu ga nitko drugi uključivat.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove