+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/59

Tema: Kineski novi put svile i Hrvatska na tom putu

Kineski novi put svile i Hrvatska na tom putu

U Hrvatsku je doputovao kineski premijer, jučer je bio u Zagrebu, danas je u Dubrovniku na dvodnevnom poslovnom skupu 16 država srednje i istočne Europe. Ovdje je u sklopu kineskog ambicioznog projekta Jedan pojas, jedan put, a taj je da Kini osigura gospodarsku i političku dominaciju u svijetu. S jedne strane bi trebali biti počašćeni da je Hrvatska središte tako velikog skupa, što znači da nas Kina vidi kao središnu geostrateški središnu državu za cijelu srednju i istočnu Europu, a s druge strane bi se trebali zabrinuti jer se tu radi o komunističkoj državi. Još nam sam fali da nam Kina širi moderni komunizam ovdje, još se nismo ni iskoprcali iz starog komunizma. Najavljuju velika ulaganja u hrvatske luke kako bi dopremili svoju robu u Europu. Što mislite o ovom posjetu, o kineskim planovima za investicije u Hrvatskoj, a i o pratećim utjecajima tih investicija na hrvatsko društvo i hoće li Kinezi izazvati unutarnje i vanjske potrese u Hrvatskoj.

Predsjednik Vlade Andrej Plenković i kineski premijer Li Keqiang obišli su gradilišta Pelješkog mosta, koji gradi kineski konzorcij China Road and Bridge Corporation.

Također, zajedno su pritisnuli gumb i postavili najveći pilot Pelješkog mosta 128-metarski pilot, najduži na mostu.

- Riječ je o projektu koji za Hrvatsku ima strateško značenje jer će povezivati jug Hrvatske s ostatkom zemlje. Njegov značaj u prometnom i turističkom pogledu, znači nesmetan promet do krajnjega juga - naglasio je premijer Plenković.

Kinesko gradilište iznimno je uredno, a motivacijske parole napisane su dvojezično, na hrvatskom i kineskom, kao i sve obavijesti.

- Smatram da je most projekt mira i sigurnosti koji će spajat dva dijela Hrvatske zbog što će olakšati promet, izjavio je kineski premijer Li Keqiang.

Kineski premijer doputovao je u Dubrovnik, na dvodnevni summit 16+1 na kojemu će se održati poslovni forum zemalja srednje i istočne Europe i Kine. Inicijativu 16+1 Kina smatra integralnim dijelom svog megaprojekta "Jedan pojas, jedan put" - suvremenog Puta svile i jednog od najambicioznijih projekata u povijesti.
    https://vijesti.hrt.hr/503914/dubrov...a-vlada-16kina

ma nema veze Kina s komunizmom odavno. To je možda najsurovija kapitalistička zemlja. Treba s njima poslovati ali i biti oprezan, jer oni kako sam imao čuti od ekonomista nakon velikih ulaganja drže države u šaci.

Ako će raditi prugu Rijeka- Zagreb nek je rade. Radili bi je za svoju robu, i mi bi tu imali neke koristi ali ako već ulažu u luku Trst ako se Koper toliko razvio ne znam što će im Rijeka još. To je trebalo davno uradit, ali možda se još može.

u Srbiji su uzeli željezaru, rudnike u Boru, grade velike tvornice, njima je Srbija centralna točka na ovom području a ne mi.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-04-2019 at 14:28
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Tsingtao koji je tek osmi kontejnerski porat na svitu i u Kini operira sa 60 ak velikih gantry crane-a (mosna dizalica bi bija nas prijevod). Trst i Kopar ih zajedno nemaju ni 20 a Rijeka trenutno radi sa mislin 3 ili 4. Tako da, imaju oni svoje racunice tu. Ako rijecku luku ne uzmu oni, slobodno moze kljuc u bravu.
    Za bojazan od kineskoga komunizma se mogu samo nasmijati

Inace, 40% svijetske robne razmjene u kontejnerskin jedinicama otpada na trgovinu Kina-Europa...

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

U Hrvatsku je doputovao kineski premijer, jučer je bio u Zagrebu, danas je u Dubrovniku na dvodnevnom poslovnom skupu 16 država srednje i istočne Europe. Ovdje je u sklopu kineskog ambicioznog projekta Jedan pojas, jedan put, a taj je da Kini osigura gospodarsku i političku dominaciju u svijetu. S jedne strane bi trebali biti počašćeni da je Hrvatska središte tako velikog skupa, što znači da nas Kina vidi kao središnu geostrateški središnu državu za cijelu srednju i istočnu Europu, a s druge strane bi se trebali zabrinuti jer se tu radi o komunističkoj državi. Još nam sam fali da nam Kina širi moderni komunizam ovdje, još se nismo ni iskoprcali iz starog komunizma. Najavljuju velika ulaganja u hrvatske luke kako bi dopremili svoju robu u Europu. Što mislite o ovom posjetu, o kineskim planovima za investicije u Hrvatskoj, a i o pratećim utjecajima tih investicija na hrvatsko društvo i hoće li Kinezi izazvati unutarnje i vanjske potrese u Hrvatskoj.

https://vijesti.hrt.hr/503914/dubrov...a-vlada-16kina
    Ako nam netko širi komunizam upakiran u lijevi-liberalizam, to su onda (((Amerikanci))) koji i sami uživaju kultur-marskizam u svojem dvorištu kroz dugi marš kroz institucije gdje po fakultetima dominiraju ljevičari i antibjelački antiamerički aktivizam. Kinezi i Rusi koliko vidim nigdje ne nameću svoj svjetonazor drugim državama, za razliku od Amerikanaca i općenito zapadne Europe, nego gospodarski surađuju i nije ih briga za unutarnji poredak tih zemalja.

Govori se o nedostatku radne snage, ali umjesto Kineza koji znaju raditi i ne provode subverziju niti pokušavaju promijeniti domaće društvo, dovlači se svakojaki (teroristički) ološ iz Trećeg svijeta u Europu.
    ZA DOM SPREMNI !

I ja sam htio reći da se Kinezi pripaze da ih ne zarazimo komunizmom.

Trebaju se oni nas paziti, ako su pametni

Hoće li Rijeka promijeniti ime u Maozedongovo?

Meni se čini da dobar dio riječkih stanovnika nebi ima ništa protiv

Ali, na stranu sta ja ipak iman simpatije prima tebi ( valjda zbog one zagorske bande i naravno Tribohunja )

ti si vječno u stanju izvaliti urnebesni komentar.

jBT, ona spika : Hrvatska je zapadna zemlja, EU, Ameri... Mislin ono

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Trebaju se oni nas paziti, ako su pametni
    Dobra je fora, ali u stvarnosti bi Plenković mogao puno toga lošega naučiti od Kineza, npr. uvođenje radnih logora ili sustav društvenog ugleda pojedinaca koji Kinezi uskoro uvode u Kini gdje svaki čovjek dobija pozitivne i negativne bodove ovisno o svojem ponašanju. Npr., napišeš Za dom spremni na Facebooku i dobiješ - 500 bodova. Ljudi koji će imati mali društveni ugled i puno negativnih bodova neće smjeti voziti se vlakovima i avionima te busevima, a i neće se moći zaposliti gdje će htjeti ili upisati neki fakultet. Dakle, totalno društveno odbacivanje pojedinca zbog toga jer ima mišljenje različito od velike partije.

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Meni se čini da dobar dio riječkih stanovnika nebi ima ništa protiv

Ali, na stranu sta ja ipak iman simpatije prima tebi ( valjda zbog one zagorske bande i naravno Tribohunja )

ti si vječno u stanju izvaliti urnebesni komentar.

jBT, ona spika : Hrvatska je zapadna zemlja, EU, Ameri... Mislin ono
    Hvala na pohvali.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 12-04-2019 at 11:25

Zasad od svega imamo samo najavu kineske izgradnje Titovog zabavnog parka u Kumrovcu. Kako će se posjetitelji zabavljati ostaje za vidjeti. Vjerojatno će svaki dobiti mitraljez i svezanih par Hrvata koje će onda moći okinuti da bi Jugoslavija mogla živjeti.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ma nema veze Kina s komunizmom odavno. To je možda najsurovija kapitalistička zemlja. Treba s njima poslovati ali i biti oprezan, jer oni kako sam imao čuti od ekonomista nakon velikih ulaganja drže države u šaci.

Ako će raditi prugu Rijeka- Zagreb nek je rade. Radili bi je za svoju robu, i mi bi tu imali neke koristi ali ako već ulažu u luku Trst ako se Koper toliko razvio ne znam što će im Rijeka još. To je trebalo davno uradit, ali možda se još može.

u Srbiji su uzeli željezaru, rudnike u Boru, grade velike tvornice, njima je Srbija centralna točka na ovom području a ne mi.
    Ako im je Srbija centralna točka, zašto onda u Srbiji ne rade skup za cijelu istočnu i srednju Europu nego u Hrvatskoj? Nemoj padati na propagandu. Srbija diže skupe kredite kod kineskih banaka za autoceste i slične inftrastrukturne projekte, a dobija kredit samo pod uvjetom da kineske firme odrade taj posao. Srbija ima loš kreditni rating i sužen joj je prostor za razvoj, a Vučić bi se razvijao, da pokaže narodu koliko je dobar. S obzirom da su Srbi digli dosta kredita kod Kineza, Kinezi su im šibnuli neku industriju tj. tvornice čiju izgradnju opet financiraju Srbi.

Takav način razvoja i nije baš nešto dobar. Nadam se da mi nećemo ući u slične kombinacije s njima. Još nam sam fali da nas 1,5 milijardi ljudi drži za gušu.

Treba normalno poslovati sa svima i pritom paziti da potpisujemo obostrano koristne ugovore. Za Hrvatsku je jedino bitno da se razvije u svakom smislu a kakvi su ovi ili oni koji će uložiti novac nije naša stvar. Živimo u tom i takvom svijetu, što bi rekao vrhovnik.

Ovo kako se gleda na kineze zvuci ka i onaj jos uvik zivuci mit o "gladnin cehoslovacima"
    Hrvatsku kao zapadna zemlja sta cesto volimo reci uglavnon da bi se kao odmakli od ovih sta su istocno. Iako je jedina poveznica sa zapadon katolicizam koji na zapadu odavno ne stanuje. Upravo od toga zapada, smo dobijali i dobijat cemo najcesce kurac u guzicu. Bas zapadu je najinteresantnija Srbija, a rusiji i kini mi. Luka Rijeka kako san kaza ako nece u ovi deal s njima se moze slobodno pretvoriti u marinu za megajahte (kako to jebeno zvuci ). Najvece pozadinsko kontejnersko skladiste se nalazi u Madjarskoj a upravo joj je Rijeka najbliza luka. Rijeka bi tu igrala partnera Trstu i Kopru jer nijedna od tih luka nema zasebno kapaciteta za kineske planove. Jos nesto, tamo ima milijardu i po naroda ka sta znate. Virujen da niko od vas nije ima prilike viditi njohove velegradove i ogromnu potribu za pitkon vodon, stocarskin i poljoprivrednin namirnicama (iz zdravog okolisa). ne triba ni reci sta bi za zemlju ppput nase znacilo da samo opskrbljujemo istima osrednji kineski grad od par milijuna svita...

Od svih kontinenata nisan vidija samo Australiju i Antarktik . Sedamdesetak zemalja, priko stotinu porta. Osim ka san doma, nigdi se nisan osjeca sigurnije vanka nego u NR Kini.
    Jebote taj truli, ppkvareni i propadajuci Zapad di setas vanka vaik sa ocima na ledjima

Ja ne podcjenjujem Kinu a ni ovo nas malo na forumu. Jedino Grunf grinta.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Zasad od svega imamo samo najavu kineske izgradnje Titovog zabavnog parka u Kumrovcu. Kako će se posjetitelji zabavljati ostaje za vidjeti. Vjerojatno će svaki dobiti mitraljez i svezanih par Hrvata koje će onda moći okinuti da bi Jugoslavija mogla živjeti.
    Anormalno. I onaj priglupi zidovski veleposlanik je kao prvo pohrlio u Kumrovec poljubiti bravaru guzicu.

Jedino je Rus Azimov drito sa leta posao pokojnom predsjedniku Tudjmanu na grob.

To ti je kada imas predsjednike poput Mesica, koji transportiraju sliku Hrvatske kao Titolanda.

I naravno bezobrazluk svakojakih tudjinskih jebivjetra.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Od svih kontinenata nisan vidija samo Australiju i Antarktik . Sedamdesetak zemalja, priko stotinu porta. Osim ka san doma, nigdi se nisan osjeca sigurnije vanka nego u NR Kini.
    Jebote taj truli, ppkvareni i propadajuci Zapad di setas vanka vaik sa ocima na ledjima
    Neka Kineza. Dok se ne doseljavaju, sve pet.

Datum registracije
    Sep 2016
    Btw, nesto san cuja da se Kinezeki zanimaju za brodogradnju...tu si pticico Sekstant.

Pa na Grunfa san i mislija

Btw, nesto san cuja da se Kinezeki zanimaju za brodogradnju...tu si pticico Sekstant.
    Jok, nije to moja bransa. Moja plovila se ionako gradu na Dalekon istoku...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove