+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/111

Tema: Manifestacije ludila svetosavske sekte SPC-a u Hrvatskoj i regiji

Manifestacije ludila svetosavske sekte SPC-a u Hrvatskoj i regiji

Tema za ispade SPC-a.

U Plaškoj pravoslavnoj crkvi su po naredbi episkopa Gerasima Popovića iz Karlovačke eparhije, popovi ili tko već ,ušli u crkvu i iskopali lijesove episkopa pokopanih prije 100 i više godina. Izvadili su ostatke pokopanih epsikopa, lijesove s ostacima odjeće bacili uz crkvu i odnijeli posmrtne ostatke u nepoznatom smjeru. Vjernici u Plaškom su zgroženi ovim postupcima. Inače, crkva je već duži niz godina prazna i čeka popa, tako da bi tu trebala reagirati hrvatska država i HPC te poslati popa koji će se moći brinuti o lokalnim vjernicima koji su očito prepušteni na milost i nemilost lude svetosavske sekte. Ne samo da nemaju popa nego je Karlovačka eparhija otpustila lika koji se 11 godina brinuo o crkvi.

Pogled unazad. Pet dana dušo, ja ti ratujem, vikendom ja pričešćujem.

Nakon naše pobjede, prema dokumentu nađenom u radnoj sobi episkopa dalmatinskog Longina u manastiru Krka proizlazi da su neki pravoslavni svećenici aktivno sudjelovali u borbenim djelovanjima na području kupreško-glamočkog bojišta. Radi se o dopisu koji je episkop Nikolaj 5. 4. 1992. godine uputio sinodu SPC-a. Iz dopisa je vidljivo da su pravoslavni svećenici Budimir Bjeličić, Petar Jovanović, Vlatko Golić, Milorad Dušanović i Mirko Jamandžija sudjelovali tijekom '92. u borbenim aktivnostima, nespojivima sa svećeničkim pozivom. Dakle ratovali su kao teroristi i banditi.
    Zbog činjenice da Srbija nije uspjela na vrijeme pružiti pomoć srpskim teroristima u tzv. Krajini, treći dan nakon Oluje Sinod srpske pravoslavne crkve pozvao je protivnike srbijanskoga predsjednika Miloševića na njegovo svrgavanje: „Sveti Sinod u svom je 'apelu srpskom narodu' optužio Miloševića da „nije dorastao povijesnoj odgovornosti i da nije sposoban dalje voditi narod“, pozivajući na stvaranje „vlade nacionalnoga povjerenja“ i ujedinjenje Miloševićevih Sloboprotivnika. Miloševićevo „neokomunističko vodstvo krije stvarnu istinu“ o tomu što se dogodilo Srbima u Hrvatskoj i BiH i „ništa ne čini za spas svoga naroda“, nastavlja SPC optužujući istodobno hrvatske snage za zločine protiv srpskih civila.
    https://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/...-i-zlocin.html
    Posljednje uređivanje od Grunf : 05-06-2019 at 13:25

ovo više paše na ovoj temi nego na bujancu

srpska pedofilska/pederska crkva bi se komotno mogla nazvati nakon odgledane emisije
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Đukanović: SPC ometa put Crne Gore ka EU

SPC želi da opstruiše uspostavljanje pravne države i da i dalje nastavi da koristi ono što joj ne pripada saglasno pravnom sistemu države. Na taj način pokušava da ispravlja ono što su, kako to oni misle, kratkovide ovovremene politike. To saopštavaju i vrlo jasno kažu da države nastaju i nestaju, a crkva je starija od svega toga", rekao je Đukanović.

Oni veruju da je Crna Gora greškom postala nezavisna i da će nas vreme dovesti do spoznaje te greške i potrebe da opet pokrenemo izgradnju velike Srbije. Moramo, naravno, svojom postojanošću, odlučnošću i vizionarstvom da im kažemo da od toga nema ništa", rekao je Đukanović.

On kaže da će vrlo predano raditi na "obnovi autokefalne CPC u potpunom dosluhu sa osnovnim principima na kojima počiva demokratska Crna Gora i sa osnovnim programskim načelima DPS, kao temeljnog oslonca savremene države".

Đukanović je rekao da neće dozvoliti da "savremena Crna Gora živi pod diktatom jedne verske organizacije koja predstavlja relikt prošlosti, iako ne može da shvati da je to vreme odavno prošlo".
    https://www.blic.rs/vesti/politika/o...-ka-eu/m16w00r

Uhićen srpski svećenik zbog krijumčarenja oružja

Svećenik SPC-a krijumčario oružje i eksplozivne naprave. Sprema li SPC neki novi rat?

Sveštenik Bojan Glišić uhapšen je u Višegradu u policijskoj akciji "Lotika", zbog sumnje da se bavio krijumčarenjem oružja i eksplozivnih materija.

Tom prilikom pronađeno je i oduzeto oko dva kilograma različitog eksploziva, više komada inicijalnih kapisli, jedna mina rasprskavajućeg usmerenog delovanja (MRUD), više komada municije različitog kalibra i više SIM kartica i mobilnih telefona", navela je Miljanović.
    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1562184

Vidovdan u manastiru Lazarici

Velikim saborom vernoga naroda i Svetom Arhijerejskom Liturgijom danas (28. 6. 2020.) je tradicionalno proslavljen Vidovdan u manastiru Lazarici. Mnoštvo okupljenih vernika u svetom sabranju predvodili su Njihova Preosveštenstva Episkop slavonski G. Jovan i Episkop dalmatinski G. Nikodim.
    Episkop slavonski G. Jovan obratio se sabranim vernicima rekavši da je Slavonija, iz koje dolazi, poznata po tome što se u njoj nalazi sistem koncentracionih logora za koje svi znaju, ali tamo su takođe i neka mesta za koje nismo čuli.
    https://www.eparhija-dalmatinska.hr/Frames-L.htm

To je onaj episkop bivsi niski specijalac. Kojega mediji duboke drzave hvale kao velikog ekumenistu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Kaj je stvarno bil niški specijalac?
    Posljednje uređivanje od Grunf : 25-08-2020 at 11:36

SPC po svemu sudeci osvaja vlast u CG, Milu Djukanovic se nije isplatio udar na SPC.

Kakav promasaj.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kaj je stvarno bil niški specijalac?
    Pa pisalo se o tome dosta puta.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    SPC po svemu sudeci osvaja vlast u CG, Milu Djukanovic se nije isplatio udar na SPC.

Kakav promasaj.
    Zašto promašaj.

To se moralo kad tad napravit.

I izdriblat će Milo Srbe bez brige. Ništa se tu još ne zna.

Tko je ovaj Dritan Abazović? Jel to novi Sejdo Bajramović? Vidim da je lik Albanac, ali je potpisal deklaraciju o zajedničkom jeziku HR, BiH, CG i Srbije.

Hrvatima se teško odhrvati od Srba i njihovih manipulacija iako ih ima sad možda oko 100.000 u Hrvatskoj, a zamisli kak je Crnogorcima u njihovoj državi di ih nema toliko puno više od Srba. Kladim se da su Srbi doveli iz Srbije i BiH puno glasača, da su varali na svojim izbornim mjestima. 76% izlaznost, moreš misliti da u doba straha od korone toliko ljudi izađe.

Plus, tu je klasičan mamac za naivne u obliku priče o borbi protiv korupcije i kriminala, klasično srpsko oruđe kojim ruše protivnike, ali opet nisu dobili izbore, morat će napraviti široku račanovsku koaliciju da bi vladali, a Mili treba jedna ruka. Ništa se ne oglašava tak da mislim da radi u pozadini i da će je imati.

Ovo je borba za budućnost CG, to govore vatromet i u Beogradu i Banja Luci i izjave Dodik i Vučića, a u Rusa koji su i ovaj put logistički pomogli Srbima.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 31-08-2020 at 21:37

Prakticno je izgubio, u odnosu na sve prosle izbore prosao je uzasno.

Manje zbog crkve, vise zbog kriminala, ali sukobom sa SPC dao je vjetar u ledja cetnicima.

Dritan odlucuje sa svojih 4 mandata, on nece sa Milom jer su u zestokom sukobu, jedino sto on kao jezicak na vagi moze sprijeciti cetnike da potpuno preuzmu CG. Nije nemoguce i da otkaci cetnike, onda idu novi izbori, a mozda pod pritiskom USA i pristane na suradnju sa Milom, on trazi ekspertnu vladu.
    U CG se boje da ce ga cetnici potrositi, da bi dosli na vlast a onda ga obrisati gumicom, dobio je glasove na populisitckoj prici kao on je protiv mita, korpucije, tu mu lako upakuju neku aferu i dovidjenja. Toliko sam ja pratio, mozda ne dovoljno.

ali ovi gedžovani u BL su mi najjači, i općenito je žalosno za pratit da je SPC jači od Crne Gore, odnosno države tog naroda. nisu problem crnoj gori Srbi, već srbofili, ista stvar je i kod nas. što kažeš ima ih jedva oko 100.000, a preko naših srbofila nameću politički obrazac djelovanja. meni ne ide u glavu, koji vrag se događa u svim ovim državama, i ne mogu se otet dojmu kako "veliki brat" iz amerike i europe opet jača Srbiju, i pokušava od nje napraviti "regionalnu silu", na štetu svih ostalih, a uvijek im je obrazac bio isti. ojačat Srbiju, pa onda oni mogu izazvat rat, a onda će kao fol pomoći nama i ostalim "žrtvama agresije", jer oni su jako moralni i vole pomagati slabije, a pri tom svi zaboravljaju tko je uopće Srbiju doveo u situaciju da može ratovat protiv nas i ostalih na JI europe.

to je sve nasljeđe SFRJ i Kraljevine, gdje su se oni raširili po "regijonu" i na taj način ih stalno koriste međunarodni hoštapleri za svoje ciljeve. nije njih toliko, što kaže Milanović i to je rijetko da kaže nešto što treba reći, da ih nema ni 10 miliona a vladali bi s pola balakana, ali suludo je za mislit da oni to mogu radit sami na svoju ruku, netko njih stalno gura iza kulisa jer oni sami ovo ne bi mogli izvodit, i to u vrijeme kada su zategnuti odnosi s Kinom Rusijom itd, njima se daje odriješene ruke za ovu autonomašku politiku, kao da ne pobjegnu braću Kinezima i Rusima u zagrljaj, možeš si mislit i to je kao ta igra, ono strah da Srbija ne pobjegne s teritorija na kojem se nalazi, i što da ima jače odnose s Rusijom i Kinom i kim već ne, pa ne mogu oni u sred europa postat oaza, mogu Srbi fingirat što hoće, ali opće je jasno da njih zapad drži na dlanu i da su sve ove prijetnje odmazdama i prebjezima na protivničku stranu, ništa doli ćorak, tako da amerika i europa podržavaju Srbiju jer žele, a ne zato što se boje njenog kakti prelaska na neprijateljsku stranu Kine i Rusije. uostalom što bi značilo i da oni to stvarno i naprave, iako svi znamo da to neće napravit nikad, jer znaju da je lova na zapadu i da im Rusi i Kinezi neće dati takve pare kakve će im osigurat i dat zapad, dakle čemu sve ovo klauniranje s tom Srbijom osim što se neki u tim centrima moći lijepo smiju i fino huškaju Srbe opet ko 1990ih, jer sve ove parade i događaji naroda su nalik 1990im, samo što sada nisu postavili balvane.

Amerika i Europa vode kurvinjsku politiku, prema svojim saveznicima u HR CG Kosovu, i stalno tetoše Srbe nepotrebno i otvaraju im vrata koja su im zatvorena 1995e. i meni je stvarno već pun kufer ovih naših poltrona, koji se ne znaju postavit i prema takvom ponašanju zapada, i da se ne znamo ogradit i reći da u takvim igrankama nas neće vidjet, igrankama u kojima će oni preko naših leđa i muke, Srbe gurat u smjeru u kojem oni žele. ako su njima toliko bitni Srbi, a očito su im bitniji nego mi, onda im treba reći da mi u tome nećemo više sudjelovat, pa neka oni igraju užičko i kozaračko kolo s dotičnima, koliko god žele ali neće na račun hrvatske i hrvata.

Manje zbog crkve, vise zbog kriminala, ali sukobom sa SPC dao je vjetar u ledja cetnicima.

Dritan odlucuje sa svojih 4 mandata, on nece sa Milom jer su u zestokom sukobu, jedino sto on kao jezicak na vagi moze sprijeciti cetnike da potpuno preuzmu CG. Nije nemoguce i da otkaci cetnike, onda idu novi izbori, a mozda pod pritiskom USA i pristane na suradnju sa Milom, on trazi ekspertnu vladu.
    U CG se boje da ce ga cetnici potrositi, da bi dosli na vlast a onda ga obrisati gumicom, dobio je glasove na populisitckoj prici kao on je protiv mita, korpucije, tu mu lako upakuju neku aferu i dovidjenja. Toliko sam ja pratio, mozda ne dovoljno.
    Ali da Srbi slave suradnju s Albancima, to je novost.

Jaka je Rusija, ali je Amerika jača, tu će se oni uplesti sto posto. Najmanje kaj im treba je Rusija na Jadranu.

Tko je ovaj Dritan Abazović? Jel to novi Sejdo Bajramović? Vidim da je lik Albanac, ali je potpisal deklaraciju o zajedničkom jeziku HR, BiH, CG i Srbije.

Hrvatima se teško odhrvati od Srba i njihovih manipulacija iako ih ima sad možda oko 100.000 u Hrvatskoj, a zamisli kak je Crnogorcima u njihovoj državi di ih nema toliko puno više od Srba. Kladim se da su Srbi doveli iz Srbije i BiH puno glasača, da su varali na svojim izbornim mjestima. 76% izlaznost, moreš misliti da u doba straha od korone toliko ljudi izađe.

Plus, tu je klasičan mamac za naivne u obliku priče o borbi protiv korupcije i kriminala, klasično srpsko oruđe kojim ruše protivnike, ali opet nisu dobili izbore, morat će napraviti široku račanovsku koaliciju da bi vladali, a Mili treba jedna ruka. Ništa se ne oglašava tak da mislim da radi u pozadini i da će je imati.

Ovo je borba za budućnost CG, to govore vatromet i u Beogradu i Banja Luci i izjave Dodik i Vučića, a u Rusa koji su i ovaj put logistički pomogli Srbima.

Kolika moraš bit budala da poslužiš Velikosrbima poput tog Abazovića koji očito nije klasični Albanac čim ima prezime na - ić.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Kolika moraš bit budala da poslužiš Velikosrbima poput tog Abazovića koji očito nije klasični Albanac čim ima prezime na - ić.
    Pa mislim da Albanci nisu tak glupi tak da mi je čudno da su glasali za njega, ak je podvala.

Nije on cisti Albanac, zapravo je on dio jedne zanimljive price.

On je iz Ulcinja, a potomak je vjerovali ili ne, africkih robova. U 16. stoljecu ulcinjski gusari su doveli par stotina africkih robova, gusari su mahom bili africki berberi koji su dosli sa osmanlijama, u Ulcinju je bila najveca trznica robova na Jadranu i kasnije su njihovi potomci ostali zivjeti u Ulcinju.
    Cuven je recimo Rizo Surla, crnac iz Ulcinja.

A Dritan ima malo te crnacke fizionomije, ne u boji koze istina.

Ali da Srbi slave suradnju s Albancima, to je novost.

Jaka je Rusija, ali je Amerika jača, tu će se oni uplesti sto posto. Najmanje kaj im treba je Rusija na Jadranu.
    na forum yugoslavia, čitam neki tip Doha ili tako nešto, kaže na to kad je Srbo reko da mu je vjerenica srpkinja, ovaj je odgovorio znači još traje "pička diplomacija" iz doba Otomana, umro sam od smijeha.

a ja sam napiso, da bi bilo u redu da Vučić borjanu da orden "srpska Dalmacija" ipak se čovjek silno napatio, i toliko puta izjavio da je to "srpska Dalmacija" pa je red da ga doživotni predsjednik Srbije AV i nagradi ordenom simboličnog imena "srpska Dalmacija".

pišam kakvi komentari se pišu, jbg forum yugoslavia je masovniji portal vlada cenzura ali ne može se reći da i tamo nema hrvata, zna se i tamo pročitat nešto pametno naravno od naših, sigurno ne od jugopančara i Srba.

ali svaki izbori su mi super zbog komentara, to je čudo kakve se provale sve mogu pročitat, a i reko sam Srbima da ne bih bio dobar Hrvat, kada ne bih čitao komentare nebeskog naroda posebno u vrijeme izbora. haha
    Posljednje uređivanje od korica : 31-08-2020 at 23:08

Zanimljivi podaci, znači lik je afroalbanski Srbin.

A da Korice, Srbi imaju razvijenu i tu granu diplomacije.

Oporba najavljuje zabranu rada DPS-a i oduzimanje imovine. Izgleda da se ni Crnogorci neće izvući bez borbe sa Srbima za svoju državu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove