Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati na EU izborima

Glasači
20. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Hrvatski suverenisti (Hrast, Konzervativci, HSP AS, Istina o Istanbulskoj)

3 15.00%
  • Neovisni za Hrvatsku

13 65.00%
  • Most neovisnih lista

0 0%
  • HDZ izdajice

0 0%
  • SDP jugokomunjare

0 0%
  • Amsterdamska koalicija (HSS, Glas, IDS, HSU...)

1 5.00%
  • HNS kurikularci

0 0%
  • Ostalo

3 15.00%
+ Odgovori na temu
Stranica 48 od 49 PrviPrvi ... 38 46 47 48 49 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 941/971

Tema: Izbori za Europski parlament - nedjelja, 26.5.2019.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Mogu li se ulje i voda ujediniti? Zašto bi se netko ujedinjavao s razjediniteljima? Nije li Ruža poznati miner desnice, nisu li se Hrastovci posvadili s Markićkom i razjedinili 2 referenduma? Zašto ne prihvatiti da postoje 2 različita, ali slična puta, 2 različite prodomoljubne stranke i opcije? Nek svatko bira njih prema ukusu.

Nisam protiv ujedinjenja, ali ovo forsiranje "ujedinjenja" mi se popelo navrh glave. Nikakva sila nije dobra, ako se dogovore super, ako ne opet super.
    Opet crno "ujedinjavanje"?! Ne znam moram li Vam pisati "plahte", kako bi shvatili razliku između zajedničkog izlaska, koalicije i ujedinjavanja. Ujedinjavanje - je izmišljeni problem, sa kojim ste Vi i NzH krenuli u oštar obračun.

Da li su Suverenisti postavili uvjet da se stranke ujedine? Da se one stranke, koje idu u ujedinjavanje ugase, kako bi preostala samo jedna stranka, sa samo jednim vođom (valjda Ružom)? Da li je od NzH traženo podčinjavanje? Da li im je neko nametao osobe koje smiju staviti na izbornu listu? Tražio da se proslijedi sakupljena članarina? ......???

Zbog izmišljenog problema i tobožnje pameti, koja nije dala da se ujedine voda i ulje (u nešto što se inače zove emulzija), imamo rezultat da domoljubna opcija umjesto 2-3 madanta ima 1 mandat, a NzH niti jedan. Može se reći, da su u EU parlament poslali - Flegu.
    Znači zajednička lista. Upadamo u EU parlament (umjesto Flege) i tamo dalje prezentiramo svoje stavove. A na krilima toga, idemo u hrvatske parlamentarne izbore....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ruža je navodno tražila pristupanje toj grupaciji.

No ona je problematična i bez toga.

...................
    Ovo (boldano) smatram velikim problemom i to bi bio veliki argument protiv takvog "jedinstva", ali sa tim se je trebalo momentalno izaći u javnost, reći o kakvom se neprincipijelnom nametanju radi i onda bi "loptica" nejedinstva bila prebačena na teren Suverenista. Vjerujem da bi se onda Suverenisti povukli sa tim zahtjevom i da bi se to moglo izregulirati.

A ovako, ispada da su NzH upropastili jedinstvo desnice - zapravo bezveze.

NZH su se precijenili, ja sa ih precijenio i bio sam za to da iziđu sami i opet bi bio.

Jebeš taj nedan mandat u EU to meni osobno ništa ne znači. Ja bi i s jednim mandatom smatrao da su podbacili. Ovo smatram fijaskom.

Ja sam uistinu bio uvjeren da oni imaju snagu. Pisao sam i prije o njihovom snobizmu, odsustvu smisla i želje za komunikacijom ali mislio sam, ako su u jednom Zagrebu dobili skoro 9% ( naravno znao sam da to nije isti tip izbora)na razini cijele Hrvatske ili u Splitu barem, dobit će duplo. Još sam mislio, pa eto svi pričaju o lopovluku, pa eto im napokon političara kojima materijalno nije bitno, ni Hasanu ni Jonjiću, ni Glasnoviću.

Ali šipak, ljude to očito toliko i ne zanima nego glasaju prvenstveno ideološki, što je valjda i tulavi MOST shvatio.

Ne mislim da su pokradeni, loša izlika, da im je Petirka uzela glasove, priča se da je crkva agitirala za nju. Nema toga tko bi mene natjerao da glasam za nekoga ako ne vidim u njemu nešto što me privlači. Tj je jednom kod KGK i reko sam " never more". Nikad više.

Da se vratim na osnovnu misao. Pokazalo se da oni tu snagu nemaju i to je sad jasno.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Velebit nitko ne moze pritiskati, to je YT kanal i kao takav nedodirljiv dok "ne siri mrznju i netoleranciju".

Jedino ako cemo ici sa tezom da HDZ kontrolira Google pa prijete Velebitu gasenjem preko svojih veza u Kaliforniji.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Velebit nitko ne moze pritiskati, to je YT kanal i kao takav nedodirljiv dok "ne siri mrznju i netoleranciju".

Jedino ako cemo ici sa tezom da HDZ kontrolira Google pa prijete Velebitu gasenjem preko svojih veza u Kaliforniji.
    Da bi kontroliral Velebit trebaš kontrolirati Juriča, a kolko znam, država ima jako dobar alat kojim može utjecati na Juriča, a to je ona kaznena prijava koja je trenutno u postupku.

Ma mogu ga povuci za onu stvar.

On da se plasi, ne bi radio sto radi.

U svemu vidite zavjeru... nema zavjere.

Niko ne spominje Kolakušića ...ni prije ni nakon što je na N1 "pljunuo" na Daliju, Živi Zid i novinare a za Merkel rekao da lupeta gluposti, da je nacionalizam dobra stvar. Jel' to priprema teren za suradnju sa desnicom?

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Opet crno "ujedinjavanje"?! Ne znam moram li Vam pisati "plahte", kako bi shvatili razliku između zajedničkog izlaska, koalicije i ujedinjavanja. Ujedinjavanje - je izmišljeni problem, sa kojim ste Vi i NzH krenuli u oštar obračun.

Da li su Suverenisti postavili uvjet da se stranke ujedine? Da se one stranke, koje idu u ujedinjavanje ugase, kako bi preostala samo jedna stranka, sa samo jednim vođom (valjda Ružom)? Da li je od NzH traženo podčinjavanje? Da li im je neko nametao osobe koje smiju staviti na izbornu listu? Tražio da se proslijedi sakupljena članarina? ......???

Zbog izmišljenog problema i tobožnje pameti, koja nije dala da se ujedine voda i ulje (u nešto što se inače zove emulzija), imamo rezultat da domoljubna opcija umjesto 2-3 madanta ima 1 mandat, a NzH niti jedan. Može se reći, da su u EU parlament poslali - Flegu.
    Znači zajednička lista. Upadamo u EU parlament (umjesto Flege) i tamo dalje prezentiramo svoje stavove. A na krilima toga, idemo u hrvatske parlamentarne izbore....
    Možda bi ekipa sa desnice trebala vidjeti kako to rade Ameri. Oni najprije unutar svog desnog ili lijevog saveza održe predizbore, a one kandidate koji dobiju najviše glasova u predizborima svi na kraju podrže i zatome svoje sitne egoizme. Znaju naime kad bi izašli ovako rascjepkani na izbore, kao što je na euro izbore u RH izašla domoljubna desnica, bili pomnoženi sa nulom. Izbore i predizbornu utrku treba prilagoditi trenutnom izbornom zakonu i poziciji u kojoj se trenutno nalaziš, a ne vlastitom egoizmu i patetičnim sanjarenjima o nekakvoj vlastitoj veličini. Kada bi na parlamentarne izbore izašla ovako razjedinjeni hrvatska desnica možda bi prešli prag u 4 izborne jedinice, teško u 4 zagrebačke (čak i suverenisti), a da ne govorimo o prelasku pragu u 3. i 8. izbornoj jedinici (sve desno od HDZ-a).
    Posljednje uređivanje od Cid-xp : 30-05-2019 at 20:04

Citiraj Prvotno napisano od Cid-xp Vidi poruku
    Možda bi ekipa sa desnice trebala vidjeti kako to rade Ameri. Oni najprije unutar svog desnog ili lijevog saveza održe predizborne, a one kandidate koji dobiju najviše glasova u predizborna svi na kraju podrže i zatome svoje sitne egoizme. Znaju naime kad bi izašli ovako rascjepkani na izbore, kao što je na euro izbore u RH izašla domoljubna desnica, bili pomnoženi sa nulom. Izbore i predizbornu utrku treba prilagoditi trenutnom izbornom zakonu i poziciji u kojoj se trenutno nalaziš, a ne vlastitom egoizmu i patetičnim sanjarenjima o nekakvoj vlastitoj veličini. Kada bi na parlamentarne izbore izašla ovako razjedinjeni hrvatska desnica možda bi prešli prag u 4 izborne jedinice, teško u 4 zagrebačke (čak i suverenisti), a da ne govorimo o prelasku pragu u 3. i 8. izbornoj jedinici (sve desno od HDZ-a).
    To a Amerima nije dobar primjer u ovom slučaju jer se predizbori događaju unutar njihove dvije stranke a ne na osnovu ideologije. No, preočito e da je neki konstruktivni dogovor neophodan ..i to dobro prije izbora. Neovisni su sve ostavili do zadnjeg trenutka pa većinu stvari koje su tribali napravit nisu ni počeli radit. Odavno imam osjećaj da se zadovoljavaju sa marginalnim statusom na političkoj sceni.

Nema toga tko bi mene natjerao da glasam za nekoga ako ne vidim u njemu nešto što me privlači. Tj je jednom kod KGK i reko sam " never more". Nikad više.
    Pa nisi ti tu ništa pogriješio. Dapače da tad nisi glasao za KGK - tek bi onda pogriješio jer joj je kandidat bio boljševik, drug i komunista, kojem su fratri legitimni vojni cilj. Da tad nisi glasao za KGK glasao bi za ''toga'' - koji se sa ovim svojim zadnjim istupom vezano za franjevce - teško osramotio kao čovjek, a da ne govorimo da je neki kao profesor na pravnom fakultetu u Zagrebu.

Evo ja se nadam - da ćeš sad moći birati po svom ukusu.

[QUOTE=Picaferaj;485140]Niko ne spominje Kolakušića ...ni prije ni nakon što je na N1 "pljunuo" na Daliju, Živi Zid i novinare a za Merkel rekao da lupeta gluposti, da je nacionalizam dobra stvar. Jel' to priprema teren za suradnju sa desnicom?[/QUOTE]

Malo mi je čudan taj Kolakušić. Čovjek izronio niotkud. Možda i je priprema za suradnju sa desnicom - čovjek čini se prepoznao da bi tu nešto moglo biti. Sa tom desnicom - samo je pitanje - da li je i on na istoj valnoj dužini sa ovima na desnom krilu ili jednostavno hoće da iskoristi novonastalu situaciju, a poslije, kad sve završi, kud koji mili moji. Čovjek puca na više funkcija - odjednom.

Hm, Kolakušić...Mislim da je uzeo dosta glasova Živom Zidu ali i da će se ispuhati on i njegova priča. Sjeća li se još netko senzacije zvane Boris Mikšić iz 2005...?!
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 31-05-2019 at 09:05
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Jel može netko staviti Raspudićevu kolumnu, jedna je od najboljih, " Dogodilo se mudo labudovo"
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Je da razjedinjava desnicu, ali zato ima ispravne stavove. Šteta kaj to prije nismo znali, dobila bi još 100.000 glasova.

Jel može netko staviti Raspudićevu kolumnu, jedna je od najboljih, " Dogodilo se mudo labudovo"
    Odlična kolumna.

I Mesić je bio ustaša za novac.
    Jozo Radoš po svadbama pjevao ustaške pjesme, pa opet ne vjerujem da bi glasao za njih.
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    NZH su se precijenili, ja sa ih precijenio i bio sam za to da iziđu sami i opet bi bio.

Jebeš taj nedan mandat u EU to meni osobno ništa ne znači. Ja bi i s jednim mandatom smatrao da su podbacili. Ovo smatram fijaskom.

Ja sam uistinu bio uvjeren da oni imaju snagu. Pisao sam i prije o njihovom snobizmu, odsustvu smisla i želje za komunikacijom ali mislio sam, ako su u jednom Zagrebu dobili skoro 9% ( naravno znao sam da to nije isti tip izbora)na razini cijele Hrvatske ili u Splitu barem, dobit će duplo. Još sam mislio, pa eto svi pričaju o lopovluku, pa eto im napokon političara kojima materijalno nije bitno, ni Hasanu ni Jonjiću, ni Glasnoviću.

Ali šipak, ljude to očito toliko i ne zanima nego glasaju prvenstveno ideološki, što je valjda i tulavi MOST shvatio.

Ne mislim da su pokradeni, loša izlika, da im je Petirka uzela glasove, priča se da je crkva agitirala za nju. Nema toga tko bi mene natjerao da glasam za nekoga ako ne vidim u njemu nešto što me privlači. Tj je jednom kod KGK i reko sam " never more". Nikad više.

Da se vratim na osnovnu misao. Pokazalo se da oni tu snagu nemaju i to je sad jasno.
    Nije to uopce jasno i valja sacekati, Tomasicki su iskopali neku uniformu i pjesmicu posvecenu Poglavniku, ona i njezini zagovaratelji idu odma u defenzivu, ne shvacajuci da je to to sto zele indexovci i Feralovci. Zekanovicevo protivljenje onom Romu ce mu prisiti kao rasizam.

Valja pricekati tko ce izdrzati napade, i tko ce ostati na liniji, Tomasicka je jako mudra sto se toga tice, ona se vec osigurala i navukla si kapu konzervativke, sto niti mirisi niti smrdi, i moze znaciti sve i nista.

Zekanovic je prihvatio ulogu ultra desnice po principu ostatka Europe, biti ce zanimljivo hoce li izdrzati to, ili ce se povuci.

Ocito ne konta da je za "desno krilo" oko HDZa jedino vazna Ruzika, a on bas i ne.

Sto se tice aktivnosti u socijalnin medijima, od troje aktera, NzH, Zeko i Ruzika na twitteru su bili najaktivniji NzH, ukljucujuci Capa, preko Esihice, do podruznica.

Daleko aktivniji od Ruzike.

Kako je na Facebooku neznam, ali bio bi oprezan sa optuzbama za snobizam.

Ja i dalje mislim da je za Neovisne bolje, zasad, ostati po strani, jer bi mogli postati kolateralna steta zavrzlama na sve strane, i ako bi idiotska, hrvatska politicka scena iznjedrila koaliciju Ruza plus HDZ, sto uopce nije nemoguce, ja bi osobno bio sretniji sa opcijom koja tinja na 3-4%, nego sa strankom koja ce biti potopljena u ratovima oko toga.

Nekada ce Hrvatima zagorjeti ispod guzice, Hrvati su jako mazohistican narod, ali kada ono bas zagori, dal' oko migranat a ili neceg drugoga, trebati ce jedna cista opcija.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Je da razjedinjava desnicu, ali zato ima ispravne stavove. Šteta kaj to prije nismo znali, dobila bi još 100.000 glasova.

Citaj detaljnije Grunfko, ona se danas ogradjuje od toga, najostrije, po toj formuli i Djikic pripada u pravase.

Ne mogu vjerovat koliko ima nepametnih ljudi na desnici. Koliko ganglija u mozgu treba imat da se shvati da je svako koketiranje s Pavelićem i ustašama radioaktivno? Eto čak je i Hasan koji nije glup to radio.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Basta Vidi poruku
    Ne mogu vjerovat koliko ima nepametnih ljudi na desnici. Koliko ganglija u mozgu treba imat da se shvati da je svako koketiranje s Pavelićem i ustašama radioaktivno? Eto čak je i Hasan koji nije glup to radio.
    U Hrvatskoj je ocito dosta da spomenes bodljikavu zicu i mitraljesko gnjezdo, da postanes nebirljiv. Lako je izmanipulirati prosjecnog Hrvata, zednog i gladnog tapsenja po ramenu, sa strane svake globalisticke fukare na kugli zemaljskoj.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove