Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati na EU izborima

Glasači
20. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Hrvatski suverenisti (Hrast, Konzervativci, HSP AS, Istina o Istanbulskoj)

3 15.00%
  • Neovisni za Hrvatsku

13 65.00%
  • Most neovisnih lista

0 0%
  • HDZ izdajice

0 0%
  • SDP jugokomunjare

0 0%
  • Amsterdamska koalicija (HSS, Glas, IDS, HSU...)

1 5.00%
  • HNS kurikularci

0 0%
  • Ostalo

3 15.00%
+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 49 PrviPrvi 1 2 3 4 5 13 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/971

Tema: Izbori za Europski parlament - nedjelja, 26.5.2019.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Starcevic nece ici u koaliciju ni sa HDZom, ni sa Milinovicem. Lika ce opet birati, tako izgleda. Nije ni lose.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Pa i stariji su dosta ogorčeni na HDZ a sa druge strane jako vole Hasanbegovica,tako da..Strah me davati bilo kakve veće prognoze... Topla preporuka Neovisnima da odrze predizborni skup u kino dvorani koju je dosad punio samo HDZ.
    Ako osvoje Imotski,puno su napravili

Hrvatski suverenisti predstavili listu

Tomašević je istaknula da su temelji Hrvatskih suverenista bogoljublje, domoljublje i čovjekoljublje.

“Vjerujem da ćemo dobro proći i da ćemo dobiti dva mandata. Mislim da je ljudima ‘puna kapa’ obećanja, laži, krađa, lopovluka, nepotizma i vjerujem da će ovo biti lista promjene. S ovime počinje borba za bolju, pravedniju Hrvatsku”, poručila je Tomašić.

Uz Tomašić, na listi dvanaest kandidata nalaze se Ladislav Ilčić, Ante Žoni Maksan, Željko Sačić, Pero Kovačević, Bernardica Juretić Rožman, Jure Vujić, Kristina Gogić, Tomislav Sunić, Ivana Pavlić, Predrag Peđa Mišić i Hrvoje Zekanović.
    Borit ćemo se za Europu kao zajednicu suverenih država članica, a isto tako i protiv centralističke, federalne, birokratske i nadnacionalne Europske unije koju zagovaraju Plenkovićevi i Vučićevi pučani zajedno s koalicijskim partnerima socijalistima”, kazao je glasnogovornik Hrvatskih suverenista i član Hrvatske konzervativne stranke Marko Milanović Litre.

Dodao je da se zalažu za “blokiranje Srbije u EU dok Srbija ne isplati ratnu odštetu za srbočetničku agresiju na Hrvatsku i dok ne prizna tu istu agresiju”.

Srbija ne smije u EU dok se ne riješe pitanja otvorena pitanja s Hrvatskom
    Saborski zastupnik stranke Hrast Hrvoje Zekanović kritizirao je trenutnu vlast, ustvrdivši da postoje brojni primjeri koji dokazuju da aktualna vlada nije suverenistička vlast.

Dodao je da Hrvatska ne koristi priliku kao članica EU da blokira Srbiju pristupnim pregovorima.

“Hrvatski nacionalni interes mora biti na prvom mjestu. Srbija ne smije ući u EU dok se ne riješe pitanja otvorena pitanja Hrvatskom”, zaključio je.
    https://kamenjar.com/hrvatski-suvere...ski-parlament/

Meni je fascinatno kako te dvije desne frakcije nemogu shvatiti da su zajedno jači.
    Ovako će se i to malo desnih glasova samo disipirati, te bi se lako moglo dogoditi da niti jedna opcija ne prijeđe izborni prag i osvoji mandat.

Prošli put je bilo dovoljno 96 tisuća glasova za jedan mandat, mislim da će obje bez problema osvojiti barem jedan mandat. HDZ je s 382.000 osvojio 6 mandata, a 400.000 ljudi je potpisalo za referendum kojemu se HDZ protivio. Kad bi svi ti ljudi tražili osvetu, HDZ bi bio pometen, desničari bi trijumfirali. Ajmo izaći svi van i pomesti HDZ. Prošli put je izašlo samo 25% glasača na izbore, ljudi nisu imali za koga glasati, sad konačno imamo za koga.

Ne zanimaju me odgovori lijevih stranaka (u takve smatram i HDZ), na konkretna pitanja, jer nisam njihov birač, a i ionako im ne vjerujem, ali niti programi (izjave) naših desničara ne zaostaju u prigodnim izjavama, nedorečenosti i ispraznosti. Taman da poslije mogu muljati u smislu - "Gdje to piše? Ja to nisam rekao (obećao)?", te biti fleksibilni u stvaranju koalicija (npr. pohrliti u zagrljaj HDZ-u ili "birači su umorni od izbora" ili "trebamo žurno uspostaviti vlast jer "reforme" ne mogu čekati"). Dakle, raditi što ih volja.
    Izložio sam se naporu čitanja programa i uz puno riječi, tamo je nabrojano svašta ili bolje rečeno ništa. Ništa nije konkretno, nema rokova, nema redoslijeda, nije definirano kako će nam život s njima izgledati nakon 2 mjeseca, a kako na kraju mandata. Te u slučaju mogućeg koaliranja, koji su njihovi uvjeti, tj. ispod čega se ide.
    Zato ću ovdje postavljati pitanja. Odgovori će mi pomoći u odluci što da zaokružim, a kod biranja pomoći će mi i izostanak odgovora (jer ću i iz toga moći nešto zaključiti).

Ovo su EU izbori, pa za početak u tom tonu.
    1. Kako tumače činjenicu "slabog povlačenja" EU sredstava (gdje EU samostalno odlučuje što i koliko će nam dati), te mogu li nabrojati sva EU davanja Hrvatske?
    Da li smo (trenutno i kumulativno) u plusu sa EU ili smo "neto uplatiteljica"?
    Kako tumače činjenicu da EU odobrava masu projekata koji su za RH beskorisni ili čak štetni (udruge, manjine, "kultura", prekogranična suradnja (regijun)), a RH to još mora sufinacirati sa ~ 20%? No poslije se sve to (ironično) vodi kao "dobila Hrvatska". I za tih 20% Hrvatska se kreditno zadužuje, pa je priča tim gora.
    Trenutno jedno njemačko poduzeće odlučuje o pokretanju proizvodnje automobila u Srbiji ili Bugarskoj. Hrvatska nije uopće uzeta u obzir. Tobože zbog korupcije?! U Srbiji i Bugarskoj nema korupcije?! Kako naši kandidati tumače činjenicu da kod nas EU nije uložila u velike industrijske pogone, koji bi zaposlili tisuće ljudi, nego pod "blagotvornim" EU utjecajem propadaju industrija i poljoprivreda? Posljedica iseljavanje.
    Da li je RH dužna (visoko) školovati kadrove koji potom iseljavaju? Da li je dužna zdravstveno zbrinjavati one koji su iselili i više ne uplaćuju u naš zdravstveni fond?
    Smije li i Hrvatska konačno zabraniti uvoz zamrznutog mesa starijeg od 6 mjeseci, te samostalno vršiti kontrolu u svojim laboratorijima, o trošku uvoznika? Ili i dalje priznavati EU certifikate i ne provjeravati ih?
    Kako tumače skorašnje neograničeno otvaranje tržišta nekretnina za strance? Da li ih to brine i ako da, što misle da bi trebalo poduzeti?
    Misle li da je 12 hrvatskih zastupnika u EU parlamentu (od ~ 750), bez prava veta, ponižavanje? Znaju li reći na kojim se izborima bira EK i njezin predsjednik, a na kojim predsjednik europskog vijeća (https://www.youtube.com/watch?v=zBGKoB6TjBM, https://www.youtube.com/watch?v=Jcyjn196lf0)?
    Mislite li da je 6000 €, koje nam EU nudi za prihvat svakog ilegalnog imigranta tj. politički korektno rečeno "nesretnika" "azilanta" dovoljno? Prihvaćate li EU kvote ilegalnih imigranata?
    Treba li o "zaštiti" hrvatske granice brinuti EU ili Hrvati i što mislite o Šengenu (sporazumu)?
    Danas sa naknadnom pameću, mislite li da je odustajanje od suvereniteta, prihvaćanje svih EU sramoćenja, bizarnosti i naputaka, poklanjanje teritorija, rasprodaja "obiteljskog srebra" bila vrijedna ulaska u EU i "sjedenja za stolom za kojim se odlučuje"?
    Da li bi trebalo Hrvatima ponovno ponuditi EU referenduma, ali ovaj put bez sulude pro EU propagande, zastrašivanja i uz realno informiranje o prednostima i manama?

Nastavak slijedi...

Rekao bih da, ako hrastovci i nezavisni dožive fijasko na ovim EU izborima, da će dobar dio njih (takozvanih "profesionalnih političara") odjuriti HDZ-u pod skute za parlamentarne izbore 2020.

To je u biti jad, bijeda i objektivna nekvaliteta hrvatske desnice koju treba dobrano isfiltrirati, i gdje treba pronaći karizmatičnog i inteligentnog lidera koji bi tu desnicu ujedini, i vodio čvrstom rukom.
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 09-04-2019 at 10:55

Citiraj Prvotno napisano od Crni Božo Vidi poruku
    Rekao bih da, ako hrastovci i nezavisni dožive fijasko na ovim EU izborima, da će dobar dio njih (takozvanih "profesionalnih političara") odjuriti HDZ-u pod skute za parlamentarne izbore 2020.

To je u biti jad, bijeda i objektivna nekvaliteta hrvatske desnice koju treba dobrano isfiltrirati, i gdje treba pronaći karizmatičnog i inteligentnog lidera koji bi tu desnicu ujedini, i vodio čvrstom rukom.
    Ako dožive fijasko. Ali neće. HDZ će doživjeti fijasko, a veliki vođa je sa svojom listom već unaprijed pokazao da je spreman na fijasko, te je izabrao 12 ljudi krivaca, nepoznatih ljudi, koje će okriviti i škartirati za taj fijasko.

Ne slažem se da će čak i eventualan fijasko skršiti Hrast i NHR koji rastu diljem Hrvatske i otvaraju podružnice, ne zbog medijskog pumpanja nego zbog kvalitetnog programa i kvalitetnih ljudi na čelu.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Ne zanimaju me odgovori lijevih stranaka (u takve smatram i HDZ), na konkretna pitanja, jer nisam njihov birač, a i ionako im ne vjerujem, ali niti programi (izjave) naših desničara ne zaostaju u prigodnim izjavama, nedorečenosti i ispraznosti. Taman da poslije mogu muljati u smislu - "Gdje to piše? Ja to nisam rekao (obećao)?", te biti fleksibilni u stvaranju koalicija (npr. pohrliti u zagrljaj HDZ-u ili "birači su umorni od izbora" ili "trebamo žurno uspostaviti vlast jer "reforme" ne mogu čekati"). Dakle, raditi što ih volja.
    Izložio sam se naporu čitanja programa i uz puno riječi, tamo je nabrojano svašta ili bolje rečeno ništa. Ništa nije konkretno, nema rokova, nema redoslijeda, nije definirano kako će nam život s njima izgledati nakon 2 mjeseca, a kako na kraju mandata. Te u slučaju mogućeg koaliranja, koji su njihovi uvjeti, tj. ispod čega se ide.
    Zato ću ovdje postavljati pitanja. Odgovori će mi pomoći u odluci što da zaokružim, a kod biranja pomoći će mi i izostanak odgovora (jer ću i iz toga moći nešto zaključiti).

Ovo su EU izbori, pa za početak u tom tonu.
    1. Kako tumače činjenicu "slabog povlačenja" EU sredstava (gdje EU samostalno odlučuje što i koliko će nam dati), te mogu li nabrojati sva EU davanja Hrvatske?
    Da li smo (trenutno i kumulativno) u plusu sa EU ili smo "neto uplatiteljica"?
    Kako tumače činjenicu da EU odobrava masu projekata koji su za RH beskorisni ili čak štetni (udruge, manjine, "kultura", prekogranična suradnja (regijun)), a RH to još mora sufinacirati sa ~ 20%? No poslije se sve to (ironično) vodi kao "dobila Hrvatska". I za tih 20% Hrvatska se kreditno zadužuje, pa je priča tim gora.
    Trenutno jedno njemačko poduzeće odlučuje o pokretanju proizvodnje automobila u Srbiji ili Bugarskoj. Hrvatska nije uopće uzeta u obzir. Tobože zbog korupcije?! U Srbiji i Bugarskoj nema korupcije?! Kako naši kandidati tumače činjenicu da kod nas EU nije uložila u velike industrijske pogone, koji bi zaposlili tisuće ljudi, nego pod "blagotvornim" EU utjecajem propadaju industrija i poljoprivreda? Posljedica iseljavanje.
    Da li je RH dužna (visoko) školovati kadrove koji potom iseljavaju? Da li je dužna zdravstveno zbrinjavati one koji su iselili i više ne uplaćuju u naš zdravstveni fond?
    Smije li i Hrvatska konačno zabraniti uvoz zamrznutog mesa starijeg od 6 mjeseci, te samostalno vršiti kontrolu u svojim laboratorijima, o trošku uvoznika? Ili i dalje priznavati EU certifikate i ne provjeravati ih?
    Kako tumače skorašnje neograničeno otvaranje tržišta nekretnina za strance? Da li ih to brine i ako da, što misle da bi trebalo poduzeti?
    Misle li da je 12 hrvatskih zastupnika u EU parlamentu (od ~ 750), bez prava veta, ponižavanje? Znaju li reći na kojim se izborima bira EK i njezin predsjednik, a na kojim predsjednik europskog vijeća (https://www.youtube.com/watch?v=zBGKoB6TjBM, https://www.youtube.com/watch?v=Jcyjn196lf0)?
    Mislite li da je 6000 €, koje nam EU nudi za prihvat svakog ilegalnog imigranta tj. politički korektno rečeno "nesretnika" "azilanta" dovoljno? Prihvaćate li EU kvote ilegalnih imigranata?
    Treba li o "zaštiti" hrvatske granice brinuti EU ili Hrvati i što mislite o Šengenu (sporazumu)?
    Danas sa naknadnom pameću, mislite li da je odustajanje od suvereniteta, prihvaćanje svih EU sramoćenja, bizarnosti i naputaka, poklanjanje teritorija, rasprodaja "obiteljskog srebra" bila vrijedna ulaska u EU i "sjedenja za stolom za kojim se odlučuje"?
    Da li bi trebalo Hrvatima ponovno ponuditi EU referenduma, ali ovaj put bez sulude pro EU propagande, zastrašivanja i uz realno informiranje o prednostima i manama?

Nastavak slijedi...
    Pošalji ta pitanja Hrastu, Mostu i NHR-u pa nam tu prenesi kaj su ti odgovorili.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pošalji ta pitanja Hrastu, Mostu i NHR-u pa nam tu prenesi kaj su ti odgovorili.
    Ovo je bilo malo oko EU. Možda se još sjetim nečega, pa se sam nadopunim, a ako netko ima pitanja koja sam propustio, biti će mi drago da ih stavi ovdje. Samo da su jasna, nedvosmislena, te ne ostavljaju prostor za muljaže i nedorečenosti. Preferiram odgovore tipa DA ili NE, redoslijede, rokove i konkretne poteze. Jedino da se to ne zove "Jamstvena kartica", neka izmisle nešto drugo. Također dobrodošli bi bili i komentari u smislu, kakvi bi odgovori trebali biti (od strane domoljubno desne suverenističke opcije), što bi od njih trebali očekivati.
    Ako nađem vremena, postavio bi pitanja i za ostala područja (gospodarstvo, NATO, vanjska i unutrašnja politika, porezi, kazne u prometu, privatizacije, abortus, vojska, manjinska prava, nabava i držanje oružja građana, socijala, "borba" protiv klimatskih promjena.....).
    Možda bi im onda poslao sve tako u paketu objedinjeno, iako mislim da bi bilo korektno sa njihove strane, da se potrude i besplatno se reklamiraju, na ovakvim portalima, gdje se i okupljaju njihovi simpatizeri. Valjda ponekad i zavire ovdje?!

MOST ne smatram u desnu opciju. Njima neka pitanja šalju Orepić, Petrina i sl. Radije šaljem Kelemincu (i on je sastavio svoju listu).

Na jednom drugom portalu, kolega je napisao kako je poslao e-mail SDP-u sa konkretnim pitanjem: "Da li podržavaju uvođenje poreza na nekretnine?". I odgovorili mu nisu ništa. I dobro, to se onda jedino može tumačiti u smislu, da se oni srame to priznati (nepopularno, odnosi glasove), ali sa druge strane, rado bi to uveli i otimali narodu.
    Tako isto, izostanak odgovora ili muljaže tipa "Ne sada", "Možda, kada se ostvare uvjeti", "To pitanje nije prioritet", "Upitati ćemo EK", "Uzeti ćemo to pitanje u razmatranje", "Neka struka da odgovor", "Ne smijemo gledati unazad, nego samo ići naprijed", "Treba osnovati komisiju"... treba tumačiti u najgorem obliku. Ovo ne mislim samo na porez na nekretnine, nego na sva pitanja.

Kada kažem "besplatno reklamiraju" mislim na davanje konkretnih odgovora i jasnoću stavova, a što se tiče uobičajene predizborne promidžbe bilo bi lijepo i da plate reklamu (onako, sa fotošopiranim slikama i uobičajenim prigodnim parolama). Što se toga tiče, naplatite reklamu bilo kome, ako treba i ljevičarima. Ne bi zamjerio, posao je posao.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 09-04-2019 at 13:11

Nema se šta tu puno pričat. Neovisno koliko biraca izadje na izbore ovi izbori ce uglavnon pokazat pravo stanje desnice u hrvatskoj. Ukupni postotak ove dvi desne opcije nakraju ce bit stvarno stanje.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Baš sam te htio pitat, vidim na anketi da ćeš glasati za Suvereniste a mislio sam da si glasač Neovisnih 1/1
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Baš sam te htio pitat, vidim na anketi da ćeš glasati za Suvereniste a mislio sam da si glasač Neovisnih 1/1
    Kliknija san na suvereniste radi špurijusa da buden suprotno od tebe. Buden li glasa ka i ti nisan siguran da ce proc 5%.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Kliknija san na suvereniste radi špurijusa da buden suprotno od tebe. Buden li glasa ka i ti nisan siguran da ce proc 5%.
    Zna sam

''Desničara'' za ove eu izbore ko u priči. Zar se nisu mogli dogovoriti, pa svi za jedan štap. E nisu i neće jer svi hoće da su glavni. Kao da ih netko namjerno ''namješta''.

Daj Grunfe ubaci SDSS u anketu jer Božo laže da će glasat za Jocu Amsterdama a znamo da neće.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    ''Desničara'' za ove eu izbore ko u priči. Zar se nisu mogli dogovoriti, pa svi za jedan štap. E nisu i neće jer svi hoće da su glavni. Kao da ih netko namjerno ''namješta''.
    Namjesta se Ruza sa strane mainstream medija. Mislim da si Zeko ucinio medvjedju uslugu.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Daj Grunfe ubaci SDSS u anketu jer Božo laže da će glasat za Jocu Amsterdama a znamo da neće.
    To je da unesem malo pluralizma na forum

Btw. da nabacim neku salonsku prognozu...

Amsterdam 1
    SDP 3
    HDZ 4
    MOST 2
    NzH 1 (eto da bude mira na forumu)

Računam da će biti 11 mjesta, jer britanska politika radi sve što je u njihovoj moći da zajebe one koji su glasali za Brexit, i na kraju ipak ostanu u EU.
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 09-04-2019 at 21:36

Šta će nam pluralizam. Prosvjećeni apsolutizam je najbolje društveno uređenje. Demokracija je precjenjena.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    potpisali danas za Petir. skupila je preko 11.000 potpisa.
    Baš mi je drago da ne moram glasati za onu drugu plavušu. ova radi.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove