+ Odgovori na temu
Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 7 8 9
Prikaz rezultata str. 161/178

Tema: Fenomen foruma Herceg-bosna i srbofilija kod Hrvata općenito

J
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To da zriki ne zna napisat tekst, to su gluposti. Tebi se on ne sviđa iz razloga iz kojeg se Aleksi sviđa. Jer je srbofil. Ja se s njim skoro ni u čemu ne slažem osim u onome da Hrvati trebaju imati veća prava u BiH a sve ostalo smo ko nebo i zemlja ali ne mogu reć da on zna pisat. Nije to nešto epsko ali ima tu nekog talenta. Oni sa onog foruma, to je netalentirano, to nije u stanju običan post napisat a kamoli tekst ili kolumnu. Zadnju sam im ja valjda napisao dok sam još tamo bio.

Tamo ima puno pacijenata a prvi je onaj psiho BBC. On je prekopirao moj uvodni post o Karadžiću i samo umjesto Karadžića stavio “Praljak”. I kao što nisam tako napisao. Bolesnik uspoređuje dvije neusporedive osobnosti, jednog gospodina i jednog zločinačkog čudaka. Uostalom što bi ja kao Hrvat tako pisao o Praljku valjda bi to trebao biti zadatak nekog Srbina il Muslimana iz BiH. Lud čovjek, gotova propast.

Tamo inače laže svatko svakoga, pretvaraju se, glumataju i svatko misli da će ovoga drugog prijebat. Srbi tamo guštaju, kao mi smo svoje izborili i sad vas ko jebe, možda vam pomognemo a možda i ne jer ste nas genocidisali.

Ova naša kukavelj im se uvlači u guzicu ali bez nekog efekta jer Srbima su Hrvati i dalje neprijatelji br 1 jer nikoga osim njih srpska vlast i akademija i crkva i mediji ne napadaju na dnevnoj bazi. Kad si ti čuo Vučića da spominje bosanske Muslimane. Da ih napada. Nema toga. Ali Hrvati mu ne izlaze iz usta. To je kompleks, poraz, poniženje i razarajuća želja za revanšim za kojeg znaš da nemaš snage ali održacaš tenziju da ne umre. I tako će biti do konačnog sloma velikosrpstva kojeg će odraditi a tko drugi nego Hrvati i to ne mogu promjeniti svi hrvatski srbofili i oni umni a kanoli neka nepismena kukavelj s nekog foruma.

Jer pazi, povijest srbofilstva u Hrvatskoj je duga, bilo je tu umnih ljudi, sjetimo se Meštrovića, Ujevića, Andrića na kraju krajeva, ovo su benigne bezbačajbe budale u usporedbi s njima koje he mogu utjecati na ništa Jedan Igor Mandić možda najumniji živući srbofil, pokvaren i zao ( ne bi ni bio srbofil da nije takav) ali um. Inteligentan.

Martina nikad nije pisala drito političke angažirane teme. Ona je odlična kao kozer, kroničar, ali kad se bacila u aktivizam to je propast talenta. Patetika patetika, priča o malom Adnanu ili Milošu ili Mati koji nemaju ovo i ono dok Čović skreće tok rijeke , alo ženo oladi, odvadi, to je disadno, bježi mi s tim trivijama a dokone kone i snaše i hanume samo lajkaju “ bravo carice” dok skidaju viklere i vrebaju mužev mob da vide šalje li mu kakva “ kurvetina” lascivne poruke ili još gire, slike, i to sve dok ti sunarodnjacima krešu majku ustašku, to je meni dno.

Tako je bilo kad su ona i ona duvanjka Radoš i još neka Ljubušanka skočile kad je Sefer zaprijetio Srbima ratom. Ko fol one se isprsile ko Marienne , one ne daju , samo ljubav , ljubav. S kim ljubav a nijedna se mahaluša ili četnikuša nije javila. Točno ti dođe kad vidiš ove naše hercegovačke alapače kako se guraju i prave pametne da se sa shetom sjetiš vremena kad su te situacije šamari rješavali.

Što se tiče mog pisanja, nikome se nisan htio dopast, kompromise prezirem, prebisili su neki portali poput Kamenjara, Max portala, pa i Zriki ali ako netko npr hvali Mamića ja mu pošaljem porzku da mene više ne prenosi na svoj portal.

Da bi pisao ovdje za nejog većeg bitnog i da živiš od toga moraš se odreć sebe i bit nečuja kujica a ja to neću po cijenu života.

Prije sam više pisao, al kako mi dođe, istresem to ( ne tnan jesam li na ijedan tekst potrošio više od pola sata)
    Mestrovic ti je napravio cjeli krug. Krenuo je kao Hrvat i na kraju je i skoncao kao Hrvat. Jedan Ivo Andric je bio vrlo plasljiv lik ali nije samo zbog toga bio deklarirani srbofil nego i zbog osobne koristi. Nesto slicno je bio i Krleza. On se izrugivao S Radicu zbog njegove jedne nazocnosti na rodedanskom slavlju kraljevu (u svojstvu ministra u Vladi),a kasnije je on to isto radio samo puno duze i vise izigravajuci osobnog intelektualca drugom jugo kralju Josipu Brozu. Mogao je komotno to sto je napisao za S Radica prepisati i umjesto njegova staviti svoje ime i prezime.

Igor Mandic je, za razliku od vecine koji to "jesu" jer im se financijski isplati, uvjereni Jugoslaven.

A ima ih koji s tim hoce privuci pozornost na sebe pa se takvima prikazuju. Oni su i najbjedniji i moze ih se podvesti pod "firmu" "korisne budale" koje nakon sto im istekne rok za uporabu zavrse u "kanti za smece".
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 01-04-2019 at 20:34

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Nema srbofilije kod Hrvata, srbofili su antifašisti,a mi Hrvati nikad nismo bili niti ćemo ikad biti antifašisti.
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Nema srbofilije kod Hrvata, srbofili su antifašisti,a mi Hrvati nikad nismo bili niti ćemo ikad biti antifašisti.
    Jel Andrija Hebrang stariji Hrvat? Jel bio antifašist? Ustaše su ga imale u rukama i nisu ga htjeli likvidirati, a likvidirali ga njegovi - ''antifašisti''. Sad ne znam jel istina - ali kad su ga trebali pustiti u sobu mu ušao Luburić i sjeo na krevet. Navodno mu je između ostalog rekao Eto kad izađe i dođe među svoje, pa oni uhvate nekoga Hrvata sa suprotne strane - da eto se potrudi i da čovjeku ne skidaju glavu, da se malo pripazi na Hrvate i tako.

Hembrag stariji mu je, navodno odgovorio: ''Prije ću ja izgubiti glavu zbog Hrvatstva nego ti''!

I tako je i bilo. Ovaj ju je izgubio puno prije od Maksa!

Ajmo sad jedna tvoja kratka i efektna rečenica na ovaj upis!!!

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Nije bio Hrvat,bio je antifašist.

Da je bio Hrvat bio bi među Ustašama ili barem domobranima.Ma čak i da je pobjegao negdje daleko i dalje bi bio Hrvat,ali pucati na svoj narod,na svoju državu, to ne radi netko tko sebe smatra Hrvatom.
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

Da nije bio Hrvat, a Brozu je u facu rekao: Sram te bilo hrvatsku si Boku dao Crnogorcima! A i Dilas, Rankovic i Kardelj su se istom zalili na Hebrangov nacionalizam i da ce im "to" razvaliti partiju. Mogao si je mozda H stariji spasiti glavu da se "posuo pepelom" i napisao Titu "javnu ispricnicu" kao sto je to napisao onaj Srbin Sreten Zujovic pa su ga rehabiritirali. A vidi vraga Hebrang odbio. Ili sto rec za Dalmatince Hrvate koji su bili u partizanima, da zbog toga nisu Hrvati. A sta su mogli Talijani im u Dalmaciji, a najblizi ustaski garnizon u Gospicu. I iz Gospica nisu mogli uci u tzv: talijansku zonu.

O fenomenu srbofilije kod Hrvata dalo bi se raspravljati nadugo i naširoko jer je to stvarno fenomen koji je preživio prve romantičarske zablude, pa krvavu velikosrpsku tiraniju, ubojstva hrvatskih narodnih prvaka, krvavi drugi svjetski rat, , domovinski rat i velikosrpsko divljanje 90-tih koje se čak ne mogu nazvati ni ratom iako je to bio naravno i rat ali prvenstveno je to bilo divljanje. U ratu se ruši samo ono što je zahvaćeno borbama a divljanje je kad srušiš sve katoličke crkve ili sve što slični na hrvatsko.

Dakle prvo srbofilstvo se javlja u Dalmaciji pri okončanju 1-og svjetskog rata iz straha od Italije. Doslovno sva dalmatinska politička scena koja je tad dominatna u hrvatskoj politici je srbofilna ( Supilo, Trumbić, i pridruženi Meštrović) od straha prema talijanskim pretenzijama. Ti politički naivci su umislili da će ih Srbi zaštiti od Talijana i ja se ne mogu načuditi njihovoj naivnosti i da su oni to stvarno mislili i u to se uzdali.

Suvišno je reći da se Srpski politički vrh nije suprostavio ni ulasku Italije u Zadar, Istru i Rijeku. Nigdje nije zabilježeno mda se ta vojska u koju se uzda prvenstveno Supilo suprostavila Talijanima. Njima je odgovarala što slabija Hrvatska.

U Splitu je osnovana i Orjuna ( organizacija jugoslavenskih nacionalista) koja se zalagala za jedinstvenu jugoslvensku naciju sa Srbijom kao Pijemontom.

U 2. svj. ratu postoje četnički odredi u Dalmaciji i primorju sastavljeni od etničkih Hrvata.

Cijela plejada hrvatski pisaca, umjetnika bivstvuje u Beogradu. Ujević, Meštrović, Krleža, pa čak i Matoš. To seže i prije 1-og svjetskog rata kad egzistira hrvatsko -srpska koalicija.

Čovjek koji je percipiran kao protusrbin, vođa HSS-a Stjepan Radić uopće to nije bio. U protusroskim demonstracijama u Zagrebu nakon teksta u Srbobranu gdje se Hrvatima od strane Srba prijeti istrjebljenjem, gdje stradaju srpske radnje Radić staje u zaštitu Srba a i autor je rečenice " Ako Jugoslavija propadne Srbija će biti teško ranjena ali će preživjeti a Hrvatske više neće biti".

što se tiče Bih tmao je zbog drugačijie situacije bilo manje srbofilstva ali bilo ga je. najpoznatiji srbofil iz Bih u 1-0j jugoslaviji je bio Tugomir Alaupović ministar vera u kraljevini SHS. Kasnije to mjesto zauzima Ivo Andrić. No to su Hrvati iz Bosne.

Iz Zap. Hercegovine i okolnih krajeva teško da se može naći znamenitiji srbofil u tom razdoblju. Taj fenomen se javlja tek u ovom periodu. Može se reći da je vođa hrvatskog naroda u ovom trenutku, što pragmatično, što prisiljeno srbofil Dragan Čović. iako opet kažem na to su ga djelom natjerali okolnosti. Tu ima i rubnih pojava poput portala poskok i njegovog vlasnika Šušnjara ali to nisu ljudi nekog kalibra da bi se o njima ozbiljnije raspravljalo, pogotovo u kontekstu gorespoemunutih osobnosti koji su bili giganti u svom fahu poput Meštrovića ili Andrića. Ili oni sa portala koji nosi falsifikatorski naziv Herceg-Bosna iako su po većinskom sastavu članstva leglo najprimitivnijeg četništva.

Kad bi to bila ozbiljna a ne rubna beznačajna grupacija moglo bi se reći što je Grunf spomenuo da prilikom eventualnog raspada Bih traže da se pripoje Srbiji ako Zagreb ne požuri. Naravno da je to parodija i da njihov utjecaj u narodu Zap Hercegovine i okoline zapravo niti ne postoji u nekom ozbiljnijem obliku.

(To je pogotovo čudnije jer i dan danas u srpskom kolektivnom umu i memoriji Zap. Hercegovina je epicentar protusrpstva i ustaštva. Bio i ostao)

Puno je opasniji fenomen srbofilije koji se proširio na cijelu Hrvatsku pa tako imamo bizarnu situaciju gdje na prosvjedu u Zagrebu za kino Europa govornik stoji ispod reklame za film "Posljednji Srbin u Hrvatskoj". A turbofolk i cajke su isto jedna oblik srbofilije koji zaglupljuje našu mladež i čini je na neki način ovisnom o tom trashu i smeću.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-04-2019 at 21:42
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Evo ovo je jedan posebno oduran slucaj srbofilije i idiotizma velikog dija hrvatskih mainstream medija.

Hrvatska himna je izvizdana, a cetnici su skandirali Vukovar je Srbija. I sada procitajte sto je ameba od novinara od toga napravila u clanku.

Procitajte prvih par recenica pa mi recite dal' je ovaj umobolan, ili samo pokvareni debil.

http://m.vecernji.hr/sport/hrvatski-...zemlju-1312796
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Mene više od toga čude komentari i tekstovi Srbi zviždali na hrvatsku himnu, klicali četništvu, vikali da je Vukovar srpski, tko se tome čudi, taj je lud.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-04-2019 at 10:17
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Evo ovo je jedan posebno oduran slucaj srbofilije i idiotizma velikog dija hrvatskih mainstream medija.

Hrvatska himna je izvizdana, a cetnici su skandirali Vukovar je Srbija. I sada procitajte sto je ameba od novinara od toga napravila u clanku.

Procitajte prvih par recenica pa mi recite dal' je ovaj umobolan, ili samo pokvareni debil.

Večernji list nije hrvatska novina nego austrijska, vlasnik im je Styria a znamo da su Austrijanci stvorili srpskohrvatski jezik i pokušali stvoriti narodnost Srbohrvat jer su računali da će objedinjeno hrvatsko i srpsko područje tada lako pasti pod njihov utjecaj. Istu politiku imaju i dalje pa je njihov Večernjak jugoregionski list a to, naravno, podrazumijeva da sliči beogradskim protuhrvatskim tiskovinama. Ne kupujte to jugoslavensko smeće, koristnije je baciti novac u kanalizaciju.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Opet me banisase na hb zbog srpsko-bosnjacke saradnje...

E da mi je da znam ko me to banise i zasto mu to toliko smeta, i sta misli da ce postici.

Sarajka bi mogla da mi sredi azil na Klixu, kao zrtvi poskokovske torture.

O, Sarajka, je l' moze? Ali upozori tamosnji narod i vlast da ja dolazim sa dostojanstvom mitropolita, i da budu fini prema meni bez obzira na moje stavove.

Nemoj da bude kao u pesmi "Smrt pop Mila Jovovica" (Guslar Djordjije Koprivica, preporucujem):

A krijuci iz harema,
    kroz pendzere vire bule,
    da cuvenu vide glavu
    srpskog popa na vrh kule!
    Ne mogu se nagledati,
    ni iscudit' bule mlade,
    pa pitaju jedna drugu,
    sto popovske nema brade....

itd.itd.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Dobro kaj nas redovno izvještavaš o tvom forumaškom statusu tam. To nam je jako bitno.

"... I sada braćo Srbi, nakon 0.3 veka što su srbski profili naselili .hr domenu digitalna ustaška kama i dalje ih proteruje, briše im i falsifikuje onlajn istoriju i izvrgava digitalnom genocidu. Koliko jeste srbskih profila primorano da menjaju avatare u ustaške? Koliko jeste srbskih profila prinuđeno da menjaju potpise samo zato što su pisali ćirilicom? Koliko jeste puta Srbin hteo da osnuje svoj autonomni potforum a ustaški moderatori mu nisu dozvolili? A šta rade belosvecki ISP-ovi? Šta rade dok na svakom forumu u virtuelnom regionu niču novi podzemni digitalni gradovi banovanih srbskih juzera kojih već ima preko 1 700 000? Ćute.

I zato bih hteo da se sada na ovom svetom ASCII mestu, na ovom binarnom Kosmetu, zakunemo da gde jeste jedan banovani srbski profil tu je Srbija i da će srbski narod opet da se registruje i uloguje na svoja internetska ognjišta sa kojih je zverski proteran i da će opet Srbin slobodno da piše na adresama .hr-.si.-.ba jer to i jeste i uvek je bilo srpsko a ako treba biće opet Srbija i od .us do .jp i toga moderatorski kasapi i ubice moraju da budu svesni. A našijem velikomučenicima u Arhivskoj Srbiji koji su stradali u digitalnim pogromima samo zato šta su Srbi - večnaja im slava i neka im bude lak binarni sistem.

Amin."

Niko ne sme da vas baniše!
    Zato ćemo u ćeliju strpati Azema Vlasija!

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citam onog Dadu Milasa na twitteru, kiler ce znati tko je to, lik je htio u fratre, pa se onda predomislio a sada i nemam pojma jel' u Austriji dio katolicke crkve ili nije. Valjda je savjetovao oko Bleiburga.
    Nego, smjesno mi je da taj covo naziva Split kasabom(zbog plivajucih Zvezdasa), napada Kordica, citira ljevoradikalne novine oko Kordica....
    Nedvojbeno susnjarova skola i pulen istoga.
    Zasto to spominjem. Pa bio je dio onoga foruma.
    Cudnim cudima je svatko tko izadje nekako malo u javnost a ostao u kakvim takvim odnosima sa tim forumom:
    Okorjeli ljevoliberal.
    Sapienti sat
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citam onog Dadu Milasa na twitteru, kiler ce znati tko je to, lik je htio u fratre, pa se onda predomislio a sada i nemam pojma jel' u Austriji dio katolicke crkve ili nije. Valjda je savjetovao oko Bleiburga.
    Nego, smjesno mi je da taj covo naziva Split kasabom(zbog plivajucih Zvezdasa), napada Kordica, citira ljevoradikalne novine oko Kordica....
    Nedvojbeno susnjarova skola i pulen istoga.
    Zasto to spominjem. Pa bio je dio onoga foruma.
    Cudnim cudima je svatko tko izadje nekako malo u javnost a ostao u kakvim takvim odnosima sa tim forumom:
    Okorjeli ljevoliberal.
    Sapienti sat
    pisao sam i tamo da mi je bilo urnebesno smiješno kada je fra Dado Milas izjavio mrtav hladan u interviewu za neki portal ,vjerovatno gradŽanski,da mora otići iz BiH zbog prijetnji HDZ-a BiH (čitaj Čovića) i zbog pritisaka od strane lokalnog našeg biskupa Ratka Perića,dakle njemu direktno pretpostaljevnog...
    ta ekipa ,iz nekog razloga,uzroke svih zala,i kada treba i kada ne treba ,nađe u HDZ-u i Draganu Čoviću (kao npr. i MMS,op.a.)...
    ona se proslavila izjavom kod bošnjačkog radikala senada Hadžifejzovića,da je tešku bolest dobila zbog politike HDZ-a BiH...doslovno tako je rekla...
    ne znam ,ima li liječnika na forumu,da nam objasne je li takva pojava stvarno moguća...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Čini se da su hrvatski rukometaši dobro i prošli s obzirom kako je bilo Đetićima na košarkaškoj utakmici CZ - Budućnost, s posebnim nagklaskom na njihova trenera Jasmina Repešu čiji su sako oprali svojim pljuvačkama.

https://www.vecernji.hr/sport/atmosf...e-1991-1313537

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove