+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/152

Tema: Zabrane mise na Bleiburgu - premještanje komemoracije u Hrvatsku

Zabrane mise na Bleiburgu - premještanje komemoracije u Hrvatsku

Vijest da je KC Koruške zabranila misu na Bleiburgu samo potvrdjuje ono što sam davno govorio, komemoracuju treba prebaciti u Hrvatsku.

Jadan je narod koji ovisi o tudjoj milosti i nemilosti.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-03-2019 at 23:14
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Dogovorili se svi da zabrane misu na Bleiburgu. Od masonoidnog Bozanića do Plenkovića do crkve u Koruški. Ovo je logičan slijed događanja kojim upravljaju podrivači.

Jednog jutra ćemo se probuditi i niti Hrvatske formalno neće biti. A ni ne mora postojati što se mene osobno tiče. Svakako ne u ovakvome stanju.
    A troll & a gentleman

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Možda ne spada pod ovu temu ali vijest da je KC Koruške zabranila misu na Bleiburgu samo potvrdjuje ono što sam davno govorio, komemoracuju treba prebaciti u Hrvatsku.

Jadan je narod koji ovisi o tudjoj milosti i nemilosti.
    Ne znam što bi to promijenilo,ipak je ova država epicentar svega protuhrvatskog. Čak i ovo je došlo iz ove države,pa nisu se austrijanci sjetili toga tek tako .

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Dobri Pastir Vidi poruku
    Dogovorili se svi da zabrane misu na Bleiburgu. Od masonoidnog Bozanića do Plenkovića do crkve u Koruški. Ovo je logičan slijed događanja kojim upravljaju podrivači.

Jednog jutra ćemo se probuditi i niti Hrvatske formalno neće biti. A ni ne mora postojati što se mene osobno tiče. Svakako ne u ovakvome stanju.
    Neće se to dogoditi,shvatili su oni kako imaju odličan zatvor za Hrvate, malu jugu su nazvali Republika Hrvatska i sad imaju mirne zatvorenike koji će čak i braniti zatvor jer je kao "njihov".
    Posljednje uređivanje od Humphrey : 08-03-2019 at 23:42

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Ne znam što bi to promijenilo,ipak je ova država epicentar svega protuhrvatskog. Čak i ovo je došlo iz ove države,pa nisu se austrijanci sjetili toga tek tako .
    To je točno ali ovdje postoji makar teoretska šansa za borbu, tamo nemaš ni to.

Ne znam zašto uopće moraju pitati nekakve koruške crkvenjake za održavanje mise. Skup uredno prijave i u sklopu njega odrade misu naši svećenici, a koruški svećenici će time sačuvati svoj besprijekoran ugled.

Vjetar puše iz jugokomunjarskog smjera koji je ovo odradio, dokaz za to je izjava Burićke da ne komentiraju poteze drugih država.

Velika pljuska hrvatskom narodu, od strane jugokomunjara, a i crkvenjaka i Crkve. Koruškoj Crkvi je bitnije sačuvati ugled kod stotinjak jugokomunjara iz Hrvatske nego kod 5 milijuna hrvatskih vjernika.

Pobiju nas i zabrane nam održavati sjećanje na i zadušnicu za žrtve. To je zaista gnjusno.

Sad treba odhebat Austrijance na svim razinama i održati komemoraciju na Hipodromu svake godine.

Kad sam ja govorio da komemoraciju treba prebacit u Hrvatsku svi ste bili protiv. A tada se već vidjelo da sve ide prema zabrani.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Znali itko točno što znači Koruška katolička crkva?
    Nisam znao da je i naša crkva autokefalna,kao pravoslavne...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Je li Austrija sada konkretno zabranila komemoraciju na Blajburgu? ako je, u cemu je problem da se ista odrzi u Hrvatskoj, uostalom bilo bi i primjerenije, ionako je vecina tih ljudi ubijena na kriznim putevima kroz Hrvatsku, Sloveniju, BiH.

Ja bi to obiljezio u Jasenovcu, ko ti to moze zabraniti, a bilo bi politicki zgodno, da rashrvati svisnu od histerije. Naravno, to se nece dogoditi, jer je Hrvatska mazohisticka drzava. Ali bilo bi zgodno.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Nije lepo likovati, ali s obzirom kako sam ovde bio izvređan, zbog toga što sam izrekao neke stvari koje se ispostavljaju kao tačne, bio bi red da dobijem i neko priznanje. Ne izvinjenje, to ne očekujem.
    A rekao sam sledeće:
    1. Pravljenje paralela između ustaša i četnika kojem neki rado pribegavaju, apsolutno nema smilsa, i dešavanja to potvrđuju. Podsećam, na komemoraciju ravnogorcima prošle godine u Pranjane došli su ambasadori USA, Kanade, Češke Republike i još neki. A sa Blajburgom vidimo šta se dešava.
    2. Tvrdio sam da u današnje vreme glavna opasnost po vaš nacionalni svetonazor dolazi sa zapada kojem ste tako hrlili u zagrljaj, samo koju deceniju pre.
    3. Tradicija koju neguje vaš kler doćiće u sukob sa samim Vatikanom, a vaš kler će morati da se menja.

Gospodo, ponos nije cenjena osobina u hrišćanstu, pa ako progutate sopstveni, i kažete da sam bio u pravu, to nije tako strašno.
    Procvetala lipa i topola...

Aleksa, glup si ko kurac. Nadam se da si zadovoljan dobijenim odgovorom.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 09-03-2019 at 21:56

Zabrane mise na Bleiburgu - premjetanje komemoracije u Hrvatsku

Predlažem da se iskoristi ovo i prebaci komemoracija na Hipodrom tak da svake godine moremo skupiti 100.000 ljudi, ali ovaj put se ne zadovoljavamo samo misom i dostojanstvom nego bumo pjevali Juru i Bobana i slične stvari.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 09-03-2019 at 21:57

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Gledam na HRTu izjavu hvarskog Biskupa, hrvatsko veleposlanistvo u Austriji nije prstom mrdnulo.

Naravno, kad ti je ministrica vanjskih poslova Srpkinja od oca ucitelja poslanog u Hercegovinu za vrijeme Jugoslavije, premijer potomak crvene burzoazije, a predsjednik promasen miks Lepe Brene i Hillary Clinton....
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Gledam na HRTu izjavu hvarskog Biskupa, hrvatsko veleposlanistvo u Austriji nije prstom mrdnulo.

Naravno, kad ti je ministrica vanjskih poslova Srpkinja od oca ucitelja poslanog u Hercegovinu za vrijeme Jugoslavije, premijer potomak crvene burzoazije, a predsjednik promasen miks Lepe Brene i Hillary Clinton....
    ambasadorka u Beču je Pusićkin kadar. naravno da neće prstom mrdnuti
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku

Biskupi bolje neka kažu što su točno oni učinili da do ovog ne dođe. Njima neprijatelji ovog naroda sjede u prvim redovima u crkvama, oni su ti koji su sa svetosavskim teroristima sjeli za isti stol i "razgovarali" o blaženom Alojziju Stepincu.

Očito je kako je izostanak lustracije bio od pomoći i mnogima u katoličkoj crkvi.

A uostalom sve je ovo samo prelijevanje iz šupljeg u prazno, dok ne stvorimo novu Hrvatsku iz temelja, nema smisla zamarati se ovim poniženjima. Slabi smo, dopustili smo da nam otmu državu od prvog dana i sad moramo trpiti sve što nas ide. Sami smo si krivi.

Neke buduće generacije će nadam se biti pametnije,brutalnije i nemilosrdnije.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Biskupi imaju nadredjenog, i nadam se da ce isti brzo gledati travu ozdol. Slucajno je na mig istog maknut Biskup Schwarz, koji nije kleknuo.
    Ovaj dripac Guggenberger je ocito kleknuo.
    Za ovo zadnje se slazem.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Pa evo baš čitam da će mise biti,samo što je neće služiti biskup nego niže rangirani svećenik. Iako ne razumijem baš to, ovi mogu zabraniti biskupu,ali običnom svećeniku ne mogu.

Sve u svemu možda je tako i bolje, rješiit se političara i biskupa i neka se hrvatski narod u miru sjeti svojih žrtava, ovi neka se drže svog mulja iz kojeg izgmižu samo kad treba nanijeti štetu Hrvatima.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Biskupi bolje neka kažu što su točno oni učinili da do ovog ne dođe. Njima neprijatelji ovog naroda sjede u prvim redovima u crkvama, oni su ti koji su sa svetosavskim teroristima sjeli za isti stol i "razgovarali" o blaženom Alojziju Stepincu.

Očito je kako je izostanak lustracije bio od pomoći i mnogima u katoličkoj crkvi.

A uostalom sve je ovo samo prelijevanje iz šupljeg u prazno, dok ne stvorimo novu Hrvatsku iz temelja, nema smisla zamarati se ovim poniženjima. Slabi smo, dopustili smo da nam otmu državu od prvog dana i sad moramo trpiti sve što nas ide. Sami smo si krivi.

Neke buduće generacije će nadam se biti pametnije,brutalnije i nemilosrdnije.
    Samo pametniji. Ovo drugo, nadam se, nece biti potrebe. Cini se da se vec krenulo. Nisam bas upucen ali izgleda pocele pljustati tuzbe protiv jugoslavenskih drustveno-politickih radnika, pa su isti prosvjedovali prosli tjedan. Tako treba, a oni neka samo nastave.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Znali itko točno što znači Koruška katolička crkva?
    Nisam znao da je i naša crkva autokefalna,kao pravoslavne...
    Evo sad ti Puljak kod Ace objašnjava da je Austrijska katolička crkva donijela tu odluku i da se treba ugledati na Austrijsku i Njemačku katoličku crkvu.

Ja mislim da je prilicno jasno da iza svega stoji Plenkovic.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove