+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/19

Tema: Radne dozvole za strance - prvi korak ka masovnoj imigraciji?

Radne dozvole za strance - prvi korak ka masovnoj imigraciji?

Vlada je izdala 65.000 radnih dozvola za strance za slijedecu godinu u Hrvatskoj. Trebamo li biti uplaseni ovim potezom briselskih sluga u Hrvatskoj s obzirom da je gastarbajt u Njemackoj, Velikoj Britaniji i ostalim drzavama EU-a bio prvi korak koji je doveo do masovne imigracije i zamjene domicilnog stanovnistva? Treba li suverena vlada ukinuti dozvole za strane radnike i okrenuti se domacima kojih ima 150.000 na burzi i jos toliko neaktivnih?

Hoce li se gastarbajt oteti kontroli u Hrvatskoj kao i svuda i treba li ga ukinuti?

Sorosevci preko medija rade reklamu izseljavanju iz hrvatske, a preko politike forsiraju ovakve stvari.. sve je tu jasno.
    Hajduk, 45 200+-

U VESELJU I U PLACU ZA HAJDUKA ZIVOT DACU

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Meanwhile, Svabo je poceo vrebati.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/bundes...000-eura-bruto
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od clash Vidi poruku
    Sorosevci preko medija rade reklamu izseljavanju iz hrvatske, a preko politike forsiraju ovakve stvari.. sve je tu jasno.
    Potkopavaju nam drzavu, subverzivna djelatnost. Njemacka, Francuska i Engleska su si pucale u nogu s gastarbajtom, zasto mi idemo istim smjerom? Prvo ce doci radnici pa njihove obitelji pa svi moguci njihovi poznanici. Proces je isti bio u svim drzavama zapadne Europe.

Englesku su imigranti kostali 114 milijardi funti od 1995. do 2011. godine. Dakle, toliko su love vise uzeli nego dali drzavi.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 27-12-2018 at 14:42

Nije to baš sve tako. Ima i toga ali za određeni dio poslova koje Hrvati ne žele raditi fali radnika. Hrvati ne žele npr na građevinu. To je ispod časti. bar ne u hrvatskoj. I naravno oni koji su htjeli otišli su vani. Moj brat ne može naći radnika na građevini. Ni u BiH, koja je bila bazen za građevince po Hrvatskoj više ne možeš naći radnika. Sve je otišlo. Ali tko će doći. Za ove novce koje se nude malo tko.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Napravit ce od vojske BiH vojsku, u slucaju bilo kakvog rata vojska se raspada.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nije to baš sve tako. Ima i toga ali za određeni dio poslova koje Hrvati ne žele raditi fali radnika. Hrvati ne žele npr na građevinu. To je ispod časti. bar ne u hrvatskoj. I naravno oni koji su htjeli otišli su vani. Moj brat ne može naći radnika na građevini. Ni u BiH, koja je bila bazen za građevince po Hrvatskoj više ne možeš naći radnika. Sve je otišlo. Ali tko će doći. Za ove novce koje se nude malo tko.
    Treba uvesti 65.000 stranaca, a nasih je 150.000 nezaposlenih na burzi i jos toliko neaktivnih. Znaci ima tko raditi, ali im se ne da. Kako ce im se dati kad im svi mi placamo zdravstveno. Lijepo svakome nezaposlenome koji ne zeli raditi ukines zdravstveno pa da vidis kak ce odjednom biti dovoljno radnika. Ukines socijalu svakome tko odbije posao i ne treba stranaca nista.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Treba uvesti 65.000 stranaca, a nasih je 150.000 nezaposlenih na burzi i jos toliko neaktivnih. Znaci ima tko raditi, ali im se ne da. Kako ce im se dati kad im svi mi placamo zdravstveno. Lijepo svakome nezaposlenome koji ne zeli raditi ukines zdravstveno pa da vidis kak ce odjednom biti dovoljno radnika. Ukines socijalu svakome tko odbije posao i ne treba stranaca nista.
    Da al ako neće netko radit, džaba ti sve. Što vrijedi zaposliti nekoga npr na građevini a on neće radit a i ne zna. A tih radnika najviše fali. Poslodavac će ga otpustit i opet si na istom.

Da al ako neće netko radit, džaba ti sve. Što vrijedi zaposliti nekoga npr na građevini a on neće radit a i ne zna. A tih radnika najviše fali. Poslodavac će ga otpustit i opet si na istom.
    Treba pogledati zasto netko nece raditi i uciniti rad primamljivim. Jedan od cimbenika je sigurno osigurano zdravstveno svima bez obzira rade li ili ne. Zato svi ostali placaju 16,5% place ili kolko je sad od 1.1. i zato imamo male neto place. Sve je to povezano. Da vise ljudi radi bili bi manji nameti i vece place. A i zdravstvo treba privatizirati, to isto utjece na visinu placa i kvalitetu usluga i zelju za radom. Jel tebi ok da ti nekom liku kojemu je ispod casti dobijati 4.000 kuna placas zdravstveno? Meni nije i ne bih htio da ga meni netko placa sve dok sam zdrav i cio. Druga je stvar s bolesnima i nemocnima, njima treba pomoci.

Naravno, krivica je i na drzavi. Treba smanjiti pdv, maknuti prisilno uplacivanje za mirovinu itd. Postoje metode kojima se moze motivirati 300.000 Hrvata bez posla na rad, ili barem njih 100.000 da se pokrpaju rupe. Potaknuti demografiju i slicno. Najgora stvar je okrenuti se gastarbajtu jer kad se pokrene taj kotacic mi cemo puno prije postati manjina u nasoj drzavi nego sto ce to poststi Englezi, Francuzi i Nijemci jer ih je daleko vise.

Imamo toliku dijasporu, treba njih vracati, a ne okretati se strancima.

Treba pogledati zasto netko nece raditi i uciniti rad primamljivim. Jedan od cimbenika je sigurno osigurano zdravstveno svima bez obzira rade li ili ne. Zato svi ostali placaju 16,5% place ili kolko je sad od 1.1. i zato imamo male neto place. Sve je to povezano. Da vise ljudi radi bili bi manji nameti i vece place. A i zdravstvo treba privatizirati, to isto utjece na visinu placa i kvalitetu usluga i zelju za radom. Jel tebi ok da ti nekom liku kojemu je ispod casti dobijati 4.000 kuna placas zdravstveno? Meni nije i ne bih htio da ga meni netko placa sve dok sam zdrav i cio. Druga je stvar s bolesnima i nemocnima, njima treba pomoci.
    Ne razumim se kako bi to išlo zakonski. U svakoj državi postoje socijalne naknade i na zapadu su visoke zato migranti i žele kod njih a ne kod nas gdje su male, tj mizerne.

Opet se vraćam na primjer mog brata. On više ne može naći radnike. čak ni u Bih. Prisiljen je tražiti na sve strane i opet ne uspjeva. Doveo je bio 13 Makedonaca, radili su jedno vrijeme, sad kad su dobili plaću, otišli i nisu se vratili.

a vidjelo se odmah, vidio sam neke na djelu, nisu od tog posla.

u Splitu ( a bome i u okolici) nećeš naći građevinca da mu plaćaš ne znam 1 500 eura mjesečno. A toliko mu ne možeš dat.

Možeš majstoru ali ne svima. Daje se cca 1000 eura i opet ne možeš naći radnika u Hrvatskoj, pa čak ni u Bih.

ima 5 Muslimana iz Bih i plaši se da će i oni otići a znaju posao. Nema građevinca do Bosanca ( sve tri nacije i vjere)
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-12-2018 at 15:56

Potkopavaju nam drzavu, subverzivna djelatnost. Njemacka, Francuska i Engleska su si pucale u nogu s gastarbajtom, zasto mi idemo istim smjerom? Prvo ce doci radnici pa njihove obitelji pa svi moguci njihovi poznanici. Proces je isti bio u svim drzavama zapadne Europe.

Englesku su imigranti kostali 114 milijardi funti od 1995. do 2011. godine. Dakle, toliko su love vise uzeli nego dali drzavi.
    Pa ne ide narod istim smjerom, nego politika i politicari, a kojima je u principu doci na vlast najbitnije.. sad se sprema teren za 30 godina unaprijed(isto su radili komunisti u Slo, kad su dovlacili raju iz bosne i srbije, a danas je glasovima tih istih ljudi i njihovih potomaka jedan zoran jankovic gradonacnik ljubljane, radi se đamija i slicne pizdarije..), pa kad izdaju radne dozvole raznoraznim, ovi ce se udomacit, dovest familije, polako dobit drzavljanstva i eto ti biraca i vlasti.
    Nazalost 80% politike na prostorima exyu jos uvik vode udbaske strukture, a znamo da one nikad nisu radile za interese naroda.
    Boli njih kurac za troskove sociale ipd, jer oni ionak to nece osjetit- njima je vazan glas na izborima, a taj je jednak od tebe ili od jednog dotepeneca iz pizdematerine, kojeg su kupili drzavljanstvom i socialnim transferom...
    Hajduk, 45 200+-

Citiraj Prvotno napisano od clash Vidi poruku
    Pa ne ide narod istim smjerom, nego politika i politicari, a kojima je u principu doci na vlast najbitnije.. sad se sprema teren za 30 godina unaprijed(isto su radili komunisti u Slo, kad su dovlacili raju iz bosne i srbije, a danas je glasovima tih istih ljudi i njihovih potomaka jedan zoran jankovic gradonacnik ljubljane, radi se đamija i slicne pizdarije..), pa kad izdaju radne dozvole raznoraznim, ovi ce se udomacit, dovest familije, polako dobit drzavljanstva i eto ti biraca i vlasti.
    Nazalost 80% politike na prostorima exyu jos uvik vode udbaske strukture, a znamo da one nikad nisu radile za interese naroda.
    Boli njih kurac za troskove sociale ipd, jer oni ionak to nece osjetit- njima je vazan glas na izborima, a taj je jednak od tebe ili od jednog dotepeneca iz pizdematerine, kojeg su kupili drzavljanstvom i socialnim transferom...
    da al slovenska UDBA radu interesu slovenskog naroda.

i sam sam dva mjeseca radio vani. Kad sam se vraćao gledao sam predjele kroz koje sam prolazio. Njemačka jaka ko beton, uz svge ove što smo spominjali u vezi politike lai ekonomski, koja zemljetina, vidi se koja je to ekonomska sila. Više imaju tvornica nego mi kuća. Hale na sve strane, kranovi, Austrija..Graz izgleda nevjerojatno moćno i onaj mali dio Slovenije izgleda jako, lijepo, uređeno, sve blješti.

kad sam ušao u Hrvatsku ko da sam ušao u tamni vilajet, mrak, nigdje ničega, do Zagreba skoro ništa, malo se vidi Zabok i par objekata. Baš me rastužilo.

Slovenija je ipak napravila ogroman iskorak a i rnaije je bila država u državi. Slovenija iako mala izgleda kao da se voziš kroz razglednicu.

Heh... udba nikad nije radila za narod...
    Slovenija jest napravila iskorak, al samo gledajuci od ratova ,režima i sjebanih politika sjebanu bivsu jugu. Istocne drzave koje su uvele lustraciju, vise su prosperirale i sta je jos vaznije, imaju puno bolju perspektivu od slo....
    Hajduk, 45 200+-

Naravno, krivica je i na drzavi. Treba smanjiti pdv, maknuti prisilno uplacivanje za mirovinu itd. Postoje metode kojima se moze motivirati 300.000 Hrvata bez posla na rad, ili barem njih 100.000 da se pokrpaju rupe. Potaknuti demografiju i slicno. Najgora stvar je okrenuti se gastarbajtu jer kad se pokrene taj kotacic mi cemo puno prije postati manjina u nasoj drzavi nego sto ce to poststi Englezi, Francuzi i Nijemci jer ih je daleko vise.

Imamo toliku dijasporu, treba njih vracati, a ne okretati se strancima.
    Ništa od toga. Država, vlast i pravosuđe su onakvi kakvi su ljudi. Hrvatska ide jedan korak naprijed, dva natrag.

Hrvatska unatoč potencijalu, s obzirom na viđeno nema budućnosti a budućnost hrvatskog naroda nikada nije bila ugroženija i to bez ispaljenog metka, nego perfidnim judeo-globalističkim igrama i domaćim veleizdajicama koje kroje sudbinu hrvatskom narodu.
    ZA DOM SPREMNI !

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa vidis, tako i Njemcima fali u tom sektoru radnika, gradjevina, trgovina, lageri itd. Pa mislili napuniti te sektore sa migrantima, a duboko su se zajebali, jer debeli dija tih ljudi takve poslove nece raditi.

Problem je oklen ce imati Hrvatska sredstava vracati takve, koji se ne uklapaju. I kome ce vracati, kako ce to sve funkcionirati.

Te plus kad budu te drzavusine slale nepotrebne Hrvatima, na zbrinjavanje.

Hrvatska nema kapacitet pokusavati te igrice, jer se nece rijesiti tih ljudi. Imati ce ih na grbaci, a nije u stanju napredovati za domorodce.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

U Srbiji je slična situacija, dosta je radnika otišlo preko pa su poslodavci povećali nadnice i uprkos tome nema ko da im radi.
    grobari,28,100+

Ne razumim se kako bi to išlo zakonski. U svakoj državi postoje socijalne naknade i na zapadu su visoke zato migranti i žele kod njih a ne kod nas gdje su male, tj mizerne.

Opet se vraćam na primjer mog brata. On više ne može naći radnike. čak ni u Bih. Prisiljen je tražiti na sve strane i opet ne uspjeva. Doveo je bio 13 Makedonaca, radili su jedno vrijeme, sad kad su dobili plaću, otišli i nisu se vratili.

a vidjelo se odmah, vidio sam neke na djelu, nisu od tog posla.

u Splitu ( a bome i u okolici) nećeš naći građevinca da mu plaćaš ne znam 1 500 eura mjesečno. A toliko mu ne možeš dat.

Možeš majstoru ali ne svima. Daje se cca 1000 eura i opet ne možeš naći radnika u Hrvatskoj, pa čak ni u Bih.

ima 5 Muslimana iz Bih i plaši se da će i oni otići a znaju posao. Nema građevinca do Bosanca ( sve tri nacije i vjere)
    Pa eto, postalo sramota raditi. U BiH koja ima pola milijuna nezaposlenih ne mozes naci radnika. Zvuci kao vic...To dokazuje da drustvo odlazi u kikiriki. Sramota je raditi, a casno je sjediti doma. Rad treba slaviti kao u Jugi () i ukidati socijalne mjere koje cine rad neprimamljivim. Ti odvajas 1.000 kuna mjesecno da bi osigurao zdravstveno ljudima kojima se ne da raditi, groteskno.

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Ništa od toga. Država, vlast i pravosuđe su onakvi kakvi su ljudi. Hrvatska ide jedan korak naprijed, dva natrag.

Hrvatska unatoč potencijalu, s obzirom na viđeno nema budućnosti a budućnost hrvatskog naroda nikada nije bila ugroženija i to bez ispaljenog metka, nego perfidnim judeo-globalističkim igrama i domaćim veleizdajicama koje kroje sudbinu hrvatskom narodu.
    Pa dobro, zato se svi trebamo osvijestiti i pogledati na primjeru zapadne Europe do kuda je dovela politika gastarbajta. Prvo ide gastarbajt pa spajanje obitelji pa totslno otvaranje granica svakome tko zeli iz treceg svijeta doci. Nas zasad jedino spasava nerazvijenost u odnosu na zapadnu Europu.

Druga stvar, kojim drzavama i ljudima idu te dozvole? Hoce li krscani, bijelci imati prednost? Ili nije bitno?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove