+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/20

Tema: Bastina vizionarska platforma

Bastina vizionarska platforma

Eto, skupih zercu godinica, a štogod i životnog iskustva, naslušah se i načitah koječega i sav taj čušpajz smixao u svojoj glavurdi što je rezultiralo vizionarskom vizijom za naš napatjeni hrvatski narod ter Hrvatsku.

Iako ovaj uvodni post zvuči humoristično, moje namjere su sasvim ozbiljne. Posao koje se uhvatih nije nimalo lak, no s vremena na vrijeme ću se pojavit s novim dodacima mojoj viziji.

A di se može pročitati o toj viziji?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Jel' to nesto poput ''Moja borba''.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Nestrpljivo iščekujemo te potoke mudrosti i prosvijetljene misli.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A di se može pročitati o toj viziji?
    Ovdje.
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Jel' to nesto poput ''Moja borba''.
    Je.

Nažalost, moram ovako u etapama, jer lijen sam za pisat lancune teksta, a tematika nije nimalo lagana.

Citiraj Prvotno napisano od Basta Vidi poruku
    Nažalost, moram ovako u etapama, jer lijen sam za pisat lancune teksta, a tematika nije nimalo lagana.
    Da Vas odmah testiram

EU (eurofilija)? NATO? Pobačaj? Udruge? HDZ domoljublje? Porez na nekretnine?

Sad kad nas čita iljade Kineza dnevno, sad bi se svi kod nas predstavljali!!!!
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ovo ispade slučajno da sam zaključo temu. Izvini Basta ovo je stvarno bila slučajnost, slobodno ti nastavi.

Da da, sve je slučajno. Basta ima viziju, a ti mu podmećeš klipove.

A jbga sad.

Trebali bi promijeniti boju naslova i napisati sponzorirana tema. Kao na forum.hr.

O nama samima

Ovo je točka početka i kraja, to smo mi, Hrvati. Štošta se događa oko nas, a nismo ni mi pasivni promatrači, imamo upliva na zbivanja, imamo vlastita viđenja na sve što nas okružuje. No, tko smo mi? Zašto smo ovakvi kakvi jesmo? Hoće li to biti laskava ili manje laskava slika?

Prije nekog vremena naiđoh na članak njemačkih sociologa koji su bili zabrinuti za budućnost njemačkog društva. Naime, vrlo velik broj kvalitetnih Nijemaca se seli iz zemlje, a u Njemačku dolaze ljudi koji, ajmo reć, nisu na toj razini. Ovo se manifestira na prosječnom njemačkom IQ. Prije nekoliko godina su se Nijemci mogli pohvaliti da su među državama s najvećim prosječnim IQ, negdje od 100 do 110. Stvarno velik i hvalevrijedan podatak. No, demografske promjene su dovele do pada i sad se njihov IQ procjenjuje na negdje 96-97.

Ono što je kod njemačkih sociologa zanimljivo je njihova teza ako se proces nastavi, ako IQ padne ispod 95, da će se priroda njemačkog društva nepovratno promijeniti, preciznije da će dospjeti u zonu gdje njemačka država i društvo više neće moći funkcionirati na uređen i uredan način nego da će postati neuređena država u kojoj će carevati mito i korupcija.

Kakve veze to ima s nama, možda pitate. Za Hrvate kažu da je prosječan IQ negdje oko 92.

Nastavit će se...

Sumnjam da Švabe imaju toliki IQ. Mislim da su povećavali namjerno kako bi izgledali pametniji.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Bastin manifest - HRHB ne snosi odgovornost
    מנא מנא תקל ופרסין‬

Nastavljajuć istom linijom, mi Hrvati u ovom trenutku nismo sposobni imati uređenu državu. Ajde, priznajte sami sebi, koliko vas je ponosno što imate čovika koji će vam brez problema sredit ovo ili ono, dok se drugi muče mjesecima i godinama, a u isto vrijeme se ljutite na političare jer su lopovska i pokvarena gamad? Nisu političari pali s neba, oni su rasli među nama, imaju naše navike, a stjecajem okolnosti su došli na položaj. Jednostavno, mali čovik, mala korupcija, značajan čovik, velika korupcija.

Eto, nekako po toj svijesti više spadamo među latinoameričke države gdje elita spokojno spava u vilama okruženima favelama. Aj dobro, u nas ipak nije baš toliko loše, no svijest je slična, manjak otkrivenja da bi nam svima bilo puno bolje, i bogatima i onima manje bogatima da imamo sređeniju državu.

Da ne izgleda sve crno, ima nade. Znanost kaže da se IQ vremenom diže, ako se ljudi dobro hrane i žive u relativno dobrim uvjetima. Kao dokaz mogu poslužiti uspjesi jugoslavenskog i hrvatskog sporta koji su zaredali negdje od 80-tih godina. Nije to slučajno, jer 20-tak godina prije se jugoslavenski standard počeo dizat, bolja prehrana, a to je palo na našu dinarsku DNA ko na budalu šamar.

Trebamo se nadati relativnom miru i sređenoj situaciji, pa će nam kroz jedno dvije generacije, ajmo reć za 40-50 godina IQ dovoljno narast da postanemo sposobni izgradit uredniju državu. Usput će pomrijet oni koji još uvijek fetišiziraju Jugoslaviju.

Citiraj Prvotno napisano od Basta Vidi poruku
    Znanost kaže da se IQ vremenom diže, ako se ljudi dobro hrane i žive u relativno dobrim uvjetima. Kao dokaz mogu poslužiti uspjesi jugoslavenskog i hrvatskog sporta koji su zaredali negdje od 80-tih godina. Nije to slučajno, jer 20-tak godina prije se jugoslavenski standard počeo dizat, bolja prehrana, a to je palo na našu dinarsku DNA ko na budalu šamar.
    Bojim se da se tome može reći prohujalo sa vihorom jer nam u trgovine dolazi hrana sumljivog izvora i sumljive kvalitete što znači da je hrana gensko promijenjena i onda se i naša genetika da prostiš syebe.
    Tako da gore citirano treba sačuvati negdje u arhivu da se priča kako je nekada bilo iliti bilo jednom na brdovitom balkanu.

O Horvatom

Što kazati o Hrvatima? Kako kazati o Hrvatima? Kaže se da je uvijek bolje kad se promatra izvana nego iznutra, ta jebena subjektivnost.

Što povijest govori o nama? Uvijek bijasmo vjerni našim vladarima, makakvi bili. Možemo se usporediti s nekim drugim narodima koji su dizali revolucije i skidali kraljeve kad bi im dopizdilo. Mi ne. Ima jedna rečenica u filmskom "Doktoru Zhivagu" koja govori o kletoj ruskoj sposobnosti da trpe. I mi se možemo tu pronać. Je li to neka općeslavenska osobina?

Vezano uz prijašnje postove, mi stvarno našim vladama dopuštamo širok prostor djelovanja. Primjer, ovo zadnje oko Agrokora, ima dovoljno dokaza da cijela vlada, a i oni koji su šurovali, završe u prdekanu. Kad se to nije dogodilo, ima pregršt razloga da četiri milijuna Hrvata izađe na ulicu i natjera ih da se skriju ko miševi. Ne, kod nas je savršen mir, kao da je sve savršeno u redu. Već naviknuti na našu vječnu inertnost i pokornost, jebu nas u mozak i smiju se, okupe se svi vinovnici da proslave knjigu naziva "Kraj ortačkog kapitalizma". Sigurno Dalićka nije mislila na samu sebe dok se uortačivala s drugima dok su sklepali zakon.

Dakle, zbog niskog IQ ne možemo organizirati urednu državnu, no i s tako niskom pameti bi mogli koji put zagrmit da se vladajućima gaće tresu. Ništa od toga, mi stojimo kano klisurine i trpimo sve. Ovo vladajući i pretendenti na vlast vrlo dobro znaju i vide kako je sedlo udobno i dobro izglancano. Znaju da mogu napraviti svakakve opačine i da ih ruka pravde neće dohvatiti, osim ako se teško ne ogriješe o svevlast trenutnog Glavonje ili Glavonjice. No, to je tema za jedan od sljedećih nastavaka.

Svaka vlast je od Boga, to je napisao sveti Pavao, a on vjerojatno zna ponešto o tome. Dakle, ova naša vlast je Božja kazna za naš karakter i naše postupke. Promijenimo sami sebe pa ćemo mijenjati i vlast i državu u kojoj živimo.

Bastina stajališta ne znače nužno stajalište ovog foruma

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove