+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/37

Tema: Mediji i iseljavanje Hrvata-poveznice?

Nisam ja agresivan,već odrješit.
    Umjesto dobrodošlice ili upuštanja u diskusiju ti počeo sa brojanjem krvnih zrnaca a da imalo poznaješ BiH i Hrvatsku,znao bi i različitost u govoru.Hercegovina se razlikuje od centralne BiH,pa od Posavine itd
    U Hrvatskoj imaš Slavoniju i Baranju koja se pogotovu razlikuje od svih al kome ja to pojašnjavam.

Sve i da si ligvinist,ja ti nisam dozvolio da to budeš meni jer u današnjem društvu postoji sloboda izražavanja a tebi to smeta ili su ti na trenutak došle neke čudne crne misli?

I sad sam ja agresivan?!

To u vezi navodnih znakova i tvog naglašavanja (tobože) to ti striktno sačuvaj za sebe.
    Sinko,ja sam blizu šeste decenije i još ne znaš šta sve čovjek do te dobe prođe u životu.

Nego ti fino smiri svoje hormone i uključi se u normalnu raspravu u suprotnom se javi gazdi ovog foruma pa se žali jer po mom ubjeđenju imaš i kome,čim ti dozvoli takav avatar.

Lp.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-11-2018 at 22:36

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pisi nesto na temu, nisi toliko zanimljiv da moramo citati tvoj zivotopis.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Zadnja moja rečenica upućuje upravo na to al čovjek dosadan pa uzurpirano nastavlja sa omalovažavanjem.
    Dakle,ja jesam za dijalog al bez da tebe ili bilo koga diram,osim ako nisam prozvan, što u ovom slučaju jesam bio.

Nazivanje generala Praljka ratnim zločincim na ovom forumu je zabranjeno. Budući da to možda nisi znao, samo ćemo obrisat taj dio posta a ako to ponoviš, bit ćeš baniran s ovog foruma.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Sloboda govora? Oprosti ali ako smatraš da ovdje svi trebaju da su istomišljenici evo jednostavno izbriši i moj nalog. Osuđen je, svidjelo se to nekome ili ne, tako je.

Boli me briga što je osuđen od nakarade prava a kamoli pravde.

Kome se ne sviđa, širok je internetski put. Rasprava može ali vrijeđanje mrtvog generala ne, i o tome nema rasprave.

Ne prodajemo svoje ideale za masovnost i ne podilazimo nikome.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Valter brani Sarajevo Vidi poruku
    Sloboda govora? Oprosti ali ako smatraš da ovdje svi trebaju da su istomišljenici evo jednostavno izbriši i moj nalog. Osuđen je, svidjelo se to nekome ili ne, tako je.
    Nasa kuca, nasa pravila.

Danas opet pismo iz Irske lika koji kao žali za prijateljima ali ne žali zbog između ostalog konzervatizma u Hrvatskoj.

Valjalo bi znat jel oni u redakciji imaju zaduženu jednu ili više osoba za štancanje tih pisama

Citiraj Prvotno napisano od Valter brani Sarajevo Vidi poruku
    https://www.youtube.com/watch?v=qqs6ccPQMjw

A osudio ga je bizaran lik (1:41), kojeg ovdje nagrađuju njegovi prijatelji. Nadam se da su ga dobro nažderali, zaslužio je. Toliko o nepristranosti i pravdi.

Nisu uspjeli i žive od tuđe pomoći. Iz Njemačke se ne vraćaju jer se srame neuspjeha

Evo jedna priča o našem Puntaru i Kruški. Šala

Kaj je reći da su mediji okrenuli ploču? Okrenuo se trend iseljavanja ili imaju neki novi naputak od vlade?

Sudeći po broju onih koji u posljednja dva-tri mjeseca dolaze u hrvatska diplomatska predstavništva i hrvatske katoličke misije u Njemačkoj tražiti pomoć oko pronalaska posla ili stana, ili pak traže novčanu pomoć za povratak u Hrvatsku jer se nisu najbolje snašli u Njemačkoj, izgleda da je val iseljavanja u Njemačku zaustavljen ili je bitno smanjen u odnosu na prije. Prošle godine mediji su bili puni pozitivnih priča onih koji su uspjeli u novom životu u Njemačkoj. Tek bi tu i tamo pročitali nešto o onima koji se nisu snašli i koji su bili primorani posuđivati novac za povratak u Hrvatsku ili BiH. Da takvih ni danas nije malo, potvrdit će i u većini konzulata i katoličkih misija u Njemačkoj, koji su uglavnom bili “odredište za pomoć” onima koji se nisu snašli ili su zapali u svojevrsno dužničko ropstvo.

Neisplaćene plaće, visoki troškovi... Premda ni u konzulatima ni u katoličkim misijama ne žele iznositi njihove priče ni imena, “od usta do usta” dolaze informacije o prevarenim radnicima i njihovim obiteljima koje, zbog neisplate plaća, žive na rubu siromaštva. Takvi su uglavnom oni koji su stihijski došli u Njemačku jer su odlazak iz Hrvatske shvatili kao “modu”. U dotad nepoznatu zemlju stigli su kao grlom u jagode. Najprije su pristali raditi prve poslove koji su im bili ponuđeni, potom su unajmili stan čiju su najamninu morali platiti (uglavnom od svoje ušteđevine) tri mjeseca unaprijed. Nakon prve plaće, koja im je isplaćena redovno, uslijedilo je neplaćanje dviju plaća i gašenje tvrtke za koju su radili. Nakon pronalaženja novog posla i ponavljanja sličnog scenarija, našli su se u velikim problemima. Obijali su tada vrata mnogih institucija, među kojima i ured za Fair Mobilität iz Berlina, koji pomaže ljudima iz zemalja srednje i istočne Europe. Oni su mnoge zbrinuli tako da su im našli novi, siguran posao, no nisu svima pomogli jer mnogi u nevolji ne znaju ni kome se obratiti pa tako najviše “obijaju pragove” naših konzulata i misija. Među njima ima i onih koji su, ne želeći se sramotiti i moliti pomoć od drugih Hrvata, jedno vrijeme preživljavali hraneći se psećom hranom iz konzervi. Bez obzira na to što to nekima izgleda nestvarno, u slične probleme zapadali su i oni nepromišljeni koji su, nakon prve tri plaće, svoje platne liste odnijeli prodavaču automobila i kupili skuplji auto ili druge skupocjene stvari za osobne potrebe (telefoni, laptopi...). Takvi se i danas muče i jedva spajaju kraj s krajem.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/nisu-u...spjeha-1294774 - m.vecernji.hr
    U većini slučajeva oni koji nisu uspjeli u Njemačkoj to neće priznati. Zbog osjećaja srama ne vraćaju se u domovinu misleći da će isplivati iz problema i onda se s nešto ušteđevine vratiti doma. U najvećim su problemima oni koji su prodali obiteljske kuće i djedovinu da bi otišli u Njemačku, odakle se sada nemaju kamo vratiti. Po uzoru na Poljsku, Češku i Slovačku, i Hrvatska bi morala što prije osmisliti plan povratka svojih useljenika koji su nedavno ili već prije otišli u Njemačku. Sa stečenim iskustvom, drukčijim pristupom poslu i znanjem jezika, oni bi svakako mogli biti važan čimbenik u bržem razvitku Hrvatske.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/nisu-u...spjeha-1294774 - m.vecernji.hr

Datum registracije
    Sep 2016
    Bas sam procitao to na vecernjem, i zapitao se sto se desilo. (mozda kasni placa iz Brüssela za novinarcice vecernjeg)
    Posljednje uređivanje od Puntar2.0 : 17-01-2019 at 12:07

ja ne znam koje vi medije pratite..ali ako uzmete recimo..najneovisnijib bh vecernji list... onda svako malo izadje clanak kako se neka obitelj vratila iz irske ili njema ke jer tamo nista nije bolje nego u mocnoj BIH...tako da je primjetan takav marketing gdje se ljude pokusava odvrattiti od odlaska plasenjem da gore je gore nego u BiH...kakvi Gebelsi...
    HB

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    ja ne znam koje vi medije pratite..ali ako uzmete recimo..najneovisnijib bh vecernji list... onda svako malo izadje clanak kako se neka obitelj vratila iz irske ili njema ke jer tamo nista nije bolje nego u mocnoj BIH...tako da je primjetan takav marketing gdje se ljude pokusava odvrattiti od odlaska plasenjem da gore je gore nego u BiH...kakvi Gebelsi...
    Pa svi hrvatski mediji imaju propagandu gdje ljude sile na odlazak tak da je ovo dobrodošla promjena.

Neki ljudi iz moje okolice nikad ne bi otišli da na njih nije vršena sustavna medijska propaganda kroz medije. Recimo moje dvije kolegice. A kolko je takvih još.

procitaj clanak....
    HB

Tih povratničkih protuiseljeničkih članaka je par kapi u odnosu na pljusak proiseljeničkih.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Evo jedna priča o našem Puntaru i Kruški. Šala

Kaj je reći da su mediji okrenuli ploču? Okrenuo se trend iseljavanja ili imaju neki novi naputak od vlade?
    Trebalo bi se raditi na povratku kvalitetnih kadrova,a ove koji su otišli jer "svi idu" ostaviti njemačkoj i konzervama pseće hrane.
    There's no such thing as good money or bad money.There's just money.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove