+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/70

Tema: Borba za Aluminij

Ljevaonica nastavlja proizvodnju! Nestali papiri iz vremena 'Platformaške vlade'... Aluminij nastavlja s radom ! Vlada FBiH donijela odluku o nastavku poslovanja Aluminija u okviru financijske konsolidacije, tako da Aluminij još ne ide u stečaj narednih 6 mjeseci.

šire možete pročitati na poveznici:

https://www.grude.com/clanak/?i=1311...formaske-vlade
    Posljednje uređivanje od imperator : 16-07-2019 at 13:30
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ne brani on Bakira, nego kao i svi Lijanovici, Budimiri i slicni, u propasti Aluminija vidi 900 glasaca za svoju a protiv HDZ mafije.

To je hrvatska politicka zbilja. A Bakir uvijek ima mjesta u svom supku za nekog Sejdu, ako ne Bakir a ono SDP sigurno.
    kako si ti meni tsko cool pametan i nacitan.. sve znas
    mozes za glasnogovornika.kod doktora.odmah sa takvom logikom razmisljanja...
    jeste ... mi prizeljkujemo da se sve srusi i da svi iselimo pa.da slavodobitno kazemo bilo smo upravu.
    samo stvar je.u tome.da.mi govorimo i upozoravamo godinama.na ove stvari ali.. nikoga nije bilo briga...pa tako ni tebe.... bila.su ti puna usta hrvatskog jedinstva .. pa.se pod tepih guralo sve ono sto.su " nasi" godinama.sjebavali...
    nek se.krade samo nek.su nasi to je tvoja parola jel?
    HB

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    kako si ti meni tsko cool pametan i nacitan.. sve znas
    mozes za glasnogovornika.kod doktora.odmah sa takvom logikom razmisljanja...
    jeste ... mi prizeljkujemo da se sve srusi i da svi iselimo pa.da slavodobitno kazemo bilo smo upravu.
    samo stvar je.u tome.da.mi govorimo i upozoravamo godinama.na ove stvari ali.. nikoga nije bilo briga...pa tako ni tebe.... bila.su ti puna usta hrvatskog jedinstva .. pa.se pod tepih guralo sve ono sto.su " nasi" godinama.sjebavali...
    nek se.krade samo nek.su nasi to je tvoja parola jel?
    Stvarno nepotrebno zaoštravanje diksusije koja nas se sviju tiće uz uvjet da smo kao politički Hrvati svjesni užasnog stanja i u Aluminiju, ali i prema Hrvatima iz BiH za kojeg ima mnogo krivaca istina većih i manjih, ali krivaca u biti i to ni tebi ni Crnom Bomberu nije potrebno crtati.
    Znate vi to oba odlično.
    Crni je veoma realan u svojim procjenama i vidi se da čovjek zna stanje "na terenu" mnogo bolje ovdje od mnogih "teoretičara".
    Nije potrebno rekoh zaoštravati nego budimo konstruktivni i dajimo sve elemente i argumente koje znamo da bolje sagledamo iz svih kutova stanje iz čega onda može izići i kvalitetno predviđanje i opcioniziranje tog stanja.
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

je li vama stvarno potrebno crtati ko maloj djeci... aluminij smo izgubili.. i nema vise nikakve borbe za aluminij... ovo prdoklacenje nakon gubitka najjace firme u hravtskim rukama.. je samo to.. prdoklacenje...
    vecina sposbnog kadra vjerujem je vec sprema kofere i ispaljuje se na zapad.. gdje ce biti cijenjeni i placeni..a stranacki poltroni ce gledat kako da se opet uvale na neke stranacke jasle.

najkonstruktivnija stvar koja se sad moze napraviti je preuzimanje odgovornosti i istrazne radnje.. da se bar jednom kaze da se lopovluk ne smije tolerirati
    400 milijuna maraka u dugu.. i da nema.nikakve moralne o kaznene odgovornosti...pa tovima samo kod nas... i jos ti maze oci pricom o brigi za radnike
    HB

Ja sam malo znao o Aluminiju ali evo sad čitam da imaju tri pogona. Elektroliza, ljevaonica i proizvodnja anoda.

Elektroliza je gutala struju i bila generator duga. Ako sam dobro shvatio. Ove dvije rade na plin. Znači dva pogona mogu i dalje radit ako su ekonomski isplativi. Ako nisu onda ni ne trebaju radit i točka.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

je li vama stvarno potrebno crtati ko maloj djeci... aluminij smo izgubili.. i nema vise nikakve borbe za aluminij... ovo prdoklacenje nakon gubitka najjace firme u hravtskim rukama.. je samo to.. prdoklacenje...
    vecina sposbnog kadra vjerujem je vec sprema kofere i ispaljuje se na zapad.. gdje ce biti cijenjeni i placeni..a stranacki poltroni ce gledat kako da se opet uvale na neke stranacke jasle.

najkonstruktivnija stvar koja se sad moze napraviti je preuzimanje odgovornosti i istrazne radnje.. da se bar jednom kaze da se lopovluk ne smije tolerirati
    400 milijuna maraka u dugu.. i da nema.nikakve moralne o kaznene odgovornosti...pa tovima samo kod nas... i jos ti maze oci pricom o brigi za radnike
    Ako se obraćaš novinarima čije sam tekstove dao u poveznicama onda svoje kritike prema tome uputi njima !

Govoriš uzgred kao Ćović i on isto kao i ti inzistira na istjerivanju istine o tome tko je izvlačio novac iz Aluminija i kako se tamo uopće financijski poslovalo.

Možda bi ipak trebao ponešto pročitati da ti bude jasnije i da neinformiran ovdje uzalud vulgarno iznosiš svoje stavove bez ikakvog utemeljenja i poznavanja merituma stvari.

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku

Govoriš uzgred kao Ćović i on isto kao i ti inzistira na istjerivanju istine o tome tko je izvlačio novac iz Aluminija i kako se tamo uopće financijski poslovalo.
    koji si ti vicemaher
    Covic i istjerivanje istine

onda super.. drug Covic ce to istjerat.. nema sta da se brinemo.
    on i jeste svakako financijski tata-mata za novce..
    ali treba doktora razumit.. nije imo kada .. pravio malo vikendice u Barama....zadnjih 15 godina..
    sad ce on to caskom da vidi ko ce biti Pedro
    najvaznije je da on nije i da je.njemu savjest cista...
    HB

https://www.politika24.net/2019/07/1...me-i-alijanse/

ah ta divna slobodno misleca mladez

kakve analiticke sposobnosti ..
    HB

https://www.politika24.net/2019/07/1...me-i-alijanse/

ah ta divna slobodno misleca mladez

kakve analiticke sposobnosti ..
    Ne razumijem, kad su već bili članice HNS-a, zbog čega predstavnici stranaka koje izlaze iz Sabora iz nekih njima znanih moralnih razloga, u proteklih pa skoro godinu dana članstva u ovom tijelu, nikad nisu inicirali razrješavanje stanja u Aluminiju i iznalaženje rješenja uključujući i istragu ukoliko je bila potrebna, prije nego li je došlo do konačnog kraha ovog hercegovačkog giganta?
    Nisu se sjetili ili im je na pameti bilo nešto posve drugo, pa nisu imali vremena.

U svakom slučaju dobro je da je Aluminij zapokrenuo kristaliziranje odnosa među strankama sa hrvatskim predznakom.
    Možda će to biti prilika za HRS da izraste u novu vodeću stranku hrvatskog naroda u BiH, što nije mogao biti pod dominacijom HNS i HDZ BiH, mada podjednake šanse ima i Čapljinska neovisna stranka.

Inače tekst za kojeg si ponudio poveznicu je veoma, veoma znakovit.

znao sam ja da ce se tebi sviditi ova analiza... ta sad pocinje orkestrirani lov na vjestice....
    kad dirigent dragan to sad zaspina...bolje da odmah priznamo da je hrs kriv nego da to analiticki zakljuce ovi eminentni " neovisni" portali
    HB

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove