+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 61/96

Tema: Borba za Aluminij

Ljevaonica nastavlja proizvodnju! Nestali papiri iz vremena 'Platformaške vlade'... Aluminij nastavlja s radom ! Vlada FBiH donijela odluku o nastavku poslovanja Aluminija u okviru financijske konsolidacije, tako da Aluminij još ne ide u stečaj narednih 6 mjeseci.

šire možete pročitati na poveznici:

https://www.grude.com/clanak/?i=1311...formaske-vlade
    Posljednje uređivanje od imperator : 16-07-2019 at 13:30
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ne brani on Bakira, nego kao i svi Lijanovici, Budimiri i slicni, u propasti Aluminija vidi 900 glasaca za svoju a protiv HDZ mafije.

To je hrvatska politicka zbilja. A Bakir uvijek ima mjesta u svom supku za nekog Sejdu, ako ne Bakir a ono SDP sigurno.
    kako si ti meni tsko cool pametan i nacitan.. sve znas
    mozes za glasnogovornika.kod doktora.odmah sa takvom logikom razmisljanja...
    jeste ... mi prizeljkujemo da se sve srusi i da svi iselimo pa.da slavodobitno kazemo bilo smo upravu.
    samo stvar je.u tome.da.mi govorimo i upozoravamo godinama.na ove stvari ali.. nikoga nije bilo briga...pa tako ni tebe.... bila.su ti puna usta hrvatskog jedinstva .. pa.se pod tepih guralo sve ono sto.su " nasi" godinama.sjebavali...
    nek se.krade samo nek.su nasi to je tvoja parola jel?
    HB

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    kako si ti meni tsko cool pametan i nacitan.. sve znas
    mozes za glasnogovornika.kod doktora.odmah sa takvom logikom razmisljanja...
    jeste ... mi prizeljkujemo da se sve srusi i da svi iselimo pa.da slavodobitno kazemo bilo smo upravu.
    samo stvar je.u tome.da.mi govorimo i upozoravamo godinama.na ove stvari ali.. nikoga nije bilo briga...pa tako ni tebe.... bila.su ti puna usta hrvatskog jedinstva .. pa.se pod tepih guralo sve ono sto.su " nasi" godinama.sjebavali...
    nek se.krade samo nek.su nasi to je tvoja parola jel?
    Stvarno nepotrebno zaoštravanje diksusije koja nas se sviju tiće uz uvjet da smo kao politički Hrvati svjesni užasnog stanja i u Aluminiju, ali i prema Hrvatima iz BiH za kojeg ima mnogo krivaca istina većih i manjih, ali krivaca u biti i to ni tebi ni Crnom Bomberu nije potrebno crtati.
    Znate vi to oba odlično.
    Crni je veoma realan u svojim procjenama i vidi se da čovjek zna stanje "na terenu" mnogo bolje ovdje od mnogih "teoretičara".
    Nije potrebno rekoh zaoštravati nego budimo konstruktivni i dajimo sve elemente i argumente koje znamo da bolje sagledamo iz svih kutova stanje iz čega onda može izići i kvalitetno predviđanje i opcioniziranje tog stanja.
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

je li vama stvarno potrebno crtati ko maloj djeci... aluminij smo izgubili.. i nema vise nikakve borbe za aluminij... ovo prdoklacenje nakon gubitka najjace firme u hravtskim rukama.. je samo to.. prdoklacenje...
    vecina sposbnog kadra vjerujem je vec sprema kofere i ispaljuje se na zapad.. gdje ce biti cijenjeni i placeni..a stranacki poltroni ce gledat kako da se opet uvale na neke stranacke jasle.

najkonstruktivnija stvar koja se sad moze napraviti je preuzimanje odgovornosti i istrazne radnje.. da se bar jednom kaze da se lopovluk ne smije tolerirati
    400 milijuna maraka u dugu.. i da nema.nikakve moralne o kaznene odgovornosti...pa tovima samo kod nas... i jos ti maze oci pricom o brigi za radnike
    HB

Ja sam malo znao o Aluminiju ali evo sad čitam da imaju tri pogona. Elektroliza, ljevaonica i proizvodnja anoda.

Elektroliza je gutala struju i bila generator duga. Ako sam dobro shvatio. Ove dvije rade na plin. Znači dva pogona mogu i dalje radit ako su ekonomski isplativi. Ako nisu onda ni ne trebaju radit i točka.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

je li vama stvarno potrebno crtati ko maloj djeci... aluminij smo izgubili.. i nema vise nikakve borbe za aluminij... ovo prdoklacenje nakon gubitka najjace firme u hravtskim rukama.. je samo to.. prdoklacenje...
    vecina sposbnog kadra vjerujem je vec sprema kofere i ispaljuje se na zapad.. gdje ce biti cijenjeni i placeni..a stranacki poltroni ce gledat kako da se opet uvale na neke stranacke jasle.

najkonstruktivnija stvar koja se sad moze napraviti je preuzimanje odgovornosti i istrazne radnje.. da se bar jednom kaze da se lopovluk ne smije tolerirati
    400 milijuna maraka u dugu.. i da nema.nikakve moralne o kaznene odgovornosti...pa tovima samo kod nas... i jos ti maze oci pricom o brigi za radnike
    Ako se obraćaš novinarima čije sam tekstove dao u poveznicama onda svoje kritike prema tome uputi njima !

Govoriš uzgred kao Ćović i on isto kao i ti inzistira na istjerivanju istine o tome tko je izvlačio novac iz Aluminija i kako se tamo uopće financijski poslovalo.

Možda bi ipak trebao ponešto pročitati da ti bude jasnije i da neinformiran ovdje uzalud vulgarno iznosiš svoje stavove bez ikakvog utemeljenja i poznavanja merituma stvari.

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku

Govoriš uzgred kao Ćović i on isto kao i ti inzistira na istjerivanju istine o tome tko je izvlačio novac iz Aluminija i kako se tamo uopće financijski poslovalo.
    koji si ti vicemaher
    Covic i istjerivanje istine

onda super.. drug Covic ce to istjerat.. nema sta da se brinemo.
    on i jeste svakako financijski tata-mata za novce..
    ali treba doktora razumit.. nije imo kada .. pravio malo vikendice u Barama....zadnjih 15 godina..
    sad ce on to caskom da vidi ko ce biti Pedro
    najvaznije je da on nije i da je.njemu savjest cista...
    HB

https://www.politika24.net/2019/07/1...me-i-alijanse/

ah ta divna slobodno misleca mladez

kakve analiticke sposobnosti ..
    HB

https://www.politika24.net/2019/07/1...me-i-alijanse/

ah ta divna slobodno misleca mladez

kakve analiticke sposobnosti ..
    Ne razumijem, kad su već bili članice HNS-a, zbog čega predstavnici stranaka koje izlaze iz Sabora iz nekih njima znanih moralnih razloga, u proteklih pa skoro godinu dana članstva u ovom tijelu, nikad nisu inicirali razrješavanje stanja u Aluminiju i iznalaženje rješenja uključujući i istragu ukoliko je bila potrebna, prije nego li je došlo do konačnog kraha ovog hercegovačkog giganta?
    Nisu se sjetili ili im je na pameti bilo nešto posve drugo, pa nisu imali vremena.

U svakom slučaju dobro je da je Aluminij zapokrenuo kristaliziranje odnosa među strankama sa hrvatskim predznakom.
    Možda će to biti prilika za HRS da izraste u novu vodeću stranku hrvatskog naroda u BiH, što nije mogao biti pod dominacijom HNS i HDZ BiH, mada podjednake šanse ima i Čapljinska neovisna stranka.

Inače tekst za kojeg si ponudio poveznicu je veoma, veoma znakovit.

znao sam ja da ce se tebi sviditi ova analiza... ta sad pocinje orkestrirani lov na vjestice....
    kad dirigent dragan to sad zaspina...bolje da odmah priznamo da je hrs kriv nego da to analiticki zakljuce ovi eminentni " neovisni" portali
    HB

Nipošto ne insinuiraj da će netko optužiti HRS za stanje u Aluminiju,ali ipak možda i samo radi toga što ništa nisu učinili, kao članica HNS-a da zapokrenu neku inicijativu dok se to i teoretski možda i moglo.
    No nije vrijeme da se međusobno optužujemo nego da pokušamo razumjeti ono što je dovelo do pada ovog giganta.

Radije bih ti u tom smislu predložio da pročitaš recimo ovo izviješće koje dobijamo od HMS-a (Hrvatski medijski servis) i ne naravno samo da tebi to toplo preporučam, nego i svim zainteresiranim koji uistinu tragaju za istinom o stanju u Aluminiju, pa evo poveznice:.

https://hms.ba/aluminij-iz-ere-platf...aha-aluminija/
    Posljednje uređivanje od imperator : 20-07-2019 at 14:10

Otvorena Pandorina kutija u vidu poslovanja mostarskog i hercegovačkog giganta Aluminija zapravo je zorni prikaz svega onoga što čini bosanskohercegovačku tranziciju u posljednjih 15-20 godina. Svojevrsni miks socijalizma i kapitalizma na balkanski način koji je tržišno i ekonomski unakazio Aluminij i doveo do njegovog (privremenog) gašenja otvorio je čitavu plejadu nagađanja što se zapravo krije u pozadini, u čemu osobito prednjače sarajevski spin maheri koji uz pad Aluminija željno priželjkuju pad hrvatskog političkog vodstva.

Prvi dani eskalacije krize u Aluminiju promptno su (uz ovacije i pljesak) popraćeni u bošnjačkim dežurnim moralnim opinion makerima i ostala medijska mašinerija koja je na dan gašenja Aluminija s visokonaponske mreže u svojim redakcijama otvarala šampanjac. Je li bio alkoholni ili halal, poznato je samo njima.

Dovoljno je bilo pogledati masu komentara na istim medijima. Tolika doza mržnje rijetko je gdje vidljiva čak i u domorodačkim i plemenskim zajednicama. Pošto je riječ o „antifašistima“ njima je ipak oprošteno.

Dokazali su takvo što i na proslavi treće godišnjice neuspjelog vojnog puča u Turskoj gdje „građanski“ dio Bosne i Hercegovine uz ponos i na radost svih obilježava „neuspjeli teroristički pokušaj na demokratski poredak i suverenitet“ iste one Turske koja je u posljednje tri godine pozatvarala na desetke tisuća prosvjetnih, medijskih i drugih djelatnika jer ne misle kao režim.

Sav jad i dvostruka mjerila najbolje interpretira Oručević koji ne preže da u takve svrhe iskorištava i povijesnu baštinu. Voli Safa povijesnu baštinu. Osobito iz vremena dok je kao pripadnik HVO bio sklonjen u Dubrovniku. Valjda mu iz tih dana naviru uspomene.

Sarajevska medijska vojska s osmijehom na licu vršila je medijsku harangu na cjelokupni hrvatski politički vrh, pozivala na revoluciju, rušenje, paljenje da bi takvo što ipak bilo umanjeno posljednjih dana kada je političko vodstvo hrvatskog naroda u BiH javno rekla sljedeće: „Svaki krivac koji je u vlastite svrhe iskorištavao hercegovačku gospodarsku žilu kucavicu bit će procesuiran i krivično gonjen, a Aluminij će biti pokrenut ponovo po novom ekonomski održivom modelu“.

Nakon takve najave uslijedila je svojevrsna šutnja istih medijskih naslađivača propasti Aluminija. Logično pitanje koje se postavlja zašto su pozivi na rušenje politike i cijelog sustava odjednom nestali?

Lijanovićev kadar na čelu Aluminija Nikica Ljubić i vlasnik Primorke Marijan Primorac oštetili Aluminij za višemilijunske iznose.

Nakon što se u javnosti iznijelo koliko je ukupne štete pridonijelo razdoblje platformaške vlasti (2010. – 2014.) dolazi do nagle šutnje istih onih revolucionara i inkvizitora. Naime financijski podaci prikazuju da je preko 70% ukupnog duga Aluminija i čitave financijske dubioze napravljeno za vrijeme dvojice platformaških kadrova koji su upravo preko Nikšića i Lijanovića izvukli iz Aluminija desetine milijuna maraka.

Generalni direktori iz te ere, prvo Bradvica, a potom i Ljubić, sklopili su ugovore koji su izravno Aluminij oštetili preko 262 milijuna KM!

Nakon Općih izbora 2014., isti akteri preko tajkunskih posrednika nastoje sačuvati svoja mjesta u Nadzornom odboru kao i na poziciji Generalnog direktora. Preko kadrova DF-a koji su ušli u federalnu vlast pokušali su zablokirati imenovanje nove Uprave.

Ključni čovjek za tu rabotu bio je tadašnji federalni ministar Reuf Bajrović, koji je napravio svojevrsnu krizu odmah na startu oko imenovanja. Bajrović je pod svaku cijenu nastojao završiti odredbu gdje bi za imenovanja ključnu riječ imao ministar toga resora.

Isti taj hrvatofobični Bajrović koji i dan danas djeluje kao siva eminencija u političkom djelovanju Željka Komšića, koji je prelaskom iz SDP i osnivanjem DF-a, a nešto kasnije i ekstremističkog Građanskog saveza skupa s Emirom Suljagićem nastavio propagirati svoje sulude ideje.

Tužiteljstvo Hercegovačko – neretvanske županije otvorilo je šest predmeta u vezi Aluminija i njegovog poslovanja. Očigledno postoje naznake da bi prvi na udaru i privođenje pred lice pravde mogli biti Platformaši i činovnici čiji je glavni zadatak bio rušenje većinski hrvatskih prostora./HMS/

hms je vrlo respektabilan portal.... i objektivan... za prosječnog hdzovca
    HB

hms je vrlo respektabilan portal.... i objektivan... za prosječnog hdzovca
    Jel de, ti si i protiv RTV HB, jer i to je kanal za "prosječnog" HDZ-ovca ???
    Imam utisak da tebi smeta sve što je hrvatsko u BiH.
    Opozicionar nije anarhista i rušitelj.
    On je konstruktivni elemenat unutar jednog naroda.
    Na tvom mjestu bih se zamislio.
    Hajd eto zašto si kod nas Hrvata uopće rekao da je dobro, da je kvalitetno.
    Otkako te pratim niti za jednu stvar nisi dao iskren kompliment, istakao dobrotu, kvalitet, nešto pozitivno.
    To je već bolest.

Njihovo je pravo kao oporbi da kritiziraju Covica i HDZ, ali kriviti za sve lose Covica i HDZ i negirati bilo sto pozitivno, vec je kontraproduktivno.

Ali to je njihov problem.

Mislim da je jasno, sad kad se malo prica "zarovila" u dubinu, da je za propast Aluminija prije svega kriva Platforma i hrvatske izdajice koje za mrvice sa bosnjackog stola prodaju hrvatske interese... HDZ-ova krivica tu je uglavnom, a vec smo rekli, to sto su sutili i pustili da vrijeme odnese sve. Ali nista novo od njih, to je cista nesposobnost, i skrivanje problema ispod tepiha zarad mira u kuci, u konkretnom slucaju vjerojatno zbog glasaca/radnika Aluminija. dok problem ne naraste i pukne im u lice.

Svi koji pratimo, znamo da Aluminij vec dugo posluje sa gubicima, ali sutilo se o tome odnosno nista se nije rjesavalo dok nije doslo do ovoga. Sad se kao radi kontrola stete.

A hoce li odgovorni odgovarati, sumnjam.

jel se vas dvojica drogirate?
    sta uzimate vi?
    kakva bola platforma.. sta vise pricate gluposti...
    400 milijuna maraka duga = jeste jednako svaka uprava je bila krpelj i sisala kes iz aluminija. to je modus operandi politke bilo hdza.. bilo sarajeva...
    platforma.bila prije 5 godina i nitko nije istrazio kriminal tada nego se sad vade ti podaci... jer je potrebno naci zrtvenog jarca...
    pa je to platforma... sa 70 % duga ..pa se sad sapunja dadka Daliboru Milosu koji je u hdzu... svi ce biti krivi samo da dragi vodja ne bude.kriv....
    masinerija vec radi..i stranacki bilten Hdz zvani rtvHb bas objektivno informira o aluminiju...
    kad se osvjestite bice kasno... samo vi podrzsvajte.lopove... zato jer su " nasi" Hrvati...

racun dolazi na.naplatu...ali nazalost opet taj racun najprije ide.po ledjima.sirotinje...
    dok dodje do vile.u Barama... nece vise Hrvata ostati u BiH ni za KUD
    HB

trebao bi netko napraviti reviziju poslovanja. Jel to isplativo uopće. krađa je sigurno bilo i zapošljavanja po stranačkoj liniji ali nitko ne bi uništio tvrtku koju bi i dalje mogao must. Očito da je sama proizvodnja problematična.

Elektroliza je gutala ogromne količine el. energije i zamalo nije udavila EPHB. Ako je to cijena bolje da se stalo.

Ako se to može održavati samo ogromnim državnim subvencijama, onda to mi ne možemo. pogotovo ne kad znamo koliko je Sarajevu stalo do Aluminija.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-07-2019 at 12:53

daj malo bascarsijske price kako je Covic promijenio tok rijeke... jos to nedostaje

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    trebao bi netko napraviti reviziju poslovanja. Jel to isplativo uopće. krađa je sigurno bilo i zapošljavanja po stranačkoj liniji ali nitko ne bi uništio tvrtku koju bi i dalje mogao must. Očito da je sama proizvodnja problematična.

Elektroliza je gutala ogromne količine el. energije i zamalo nije udavila EPHB. Ako je to cijena bolje da se stalo.

Ako se to može održavati samo ogromnim državnim subvencijama, onda to mi ne možemo. pogotovo ne kad znamo koliko je Sarajevu stalo do Aluminija.
    Kradja u javnom poduzecu, nacionalni sport na balkanu.

Ovoliki dug, ipak posljedica politicke price, Aluminij je od kraja rata na meti bosnjacke politike. Jos od onih prica o "neopravdano otpustenim radnicima Bosnjacima".

Nije isplatna, kao ni mnoge druge, ali Hrvati nemaju prostor da financiraju gubtase kao sto Bosnjaci financiraju svoje gubitase.
    Oni drze Vladu FBiH pod kontrolom, hrvatski ministri tu ne mogu puno, osim opstruirati i blokirati sve. Ali onda nema novca za glasacku masineriju, budzetlije takozvane, od policajaca do ljekara preko profesora itd. itd.

Zacarani krug.

ne daju li Hrvati uvijek ministra financija. Ako on ne može ništa, što je on tada tamo, ikebana.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove