+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/96

Tema: Borba za Aluminij

Sve je to u redu ali kompanija je neprofitabilna. Ne može postojati bez ogromnih državnih subvencija a mi države nemamo.

Kakve su bile priče o Aluminiju nekada ja sam mislio da nose zlatna jaja a oni gomilaju gubitke.

Nadam se da se to neće na Feal odrazit.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-07-2019 at 13:34
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neprofitabilna tvrtka, cijene elektricne energije je jednostavno prevelika.

Posebno u svjetlu cinjenice da je Aluminij nekada davno bio samo dio uhodanog lanca SFRJ industrije odnosno linije Rudnik Boksita Milici - Glinica Karakaj - Aluminij Mostar - Soko Mostar kao finalni.

Od toga nema vise nista. Tvornica odrzavana na zivotu kao stranacka ili drzavna, kao i tolike druge.
    Uz taj problem da Hrvati nemaju ni entitet, kamoli drzavu, da je mogu odrzavati na zivotu.

A što je s rudnicima boksita Posušje. Pa u mom selu su ogromni kamioni i damperi tutnjali 80- ih vozeć boksit.

Uglavnom Alumunij umalo nije EPHB uništio. Od takve tvrtke više štete nego koristi.

Oni rade, posuski i sirokobrijeski boksit ide u Karakaj kod Zvornika, u tvornicu Aluminu, gdje ga preradjuju u glinicu.

Potpisali su ugovor za prodaju 100.000 tona boksita samo ove godine.

A onda Aluminiji kupuje tu istu skupu glinicu.

ne znam kupuju li, ali negdje glinicu moraju kupiti, boksit se mora preraditi u glinicu to je dio procesa

aluminij je glinicu dovozio brodovima iz afrike u luku ploče pa na vagone do mostara..
    kao hercegovacki boksit nije dovoljne kakvoce za kvalitet aluminija ...
    aluminij je bio dugovremena profitabilan.. ali kako jenkojanuprava bila instalirana..apetiti rastu i i samo se sise lova.. preko namjestenih ugovora sa kooperantskim firmama....
    jesnostavno krava muzara nam je krepala... zato sto nismo bili zadovoljni sa 20 litara mlijeka dnevno... nego smo samo muzli dok nije crkla... a komsijama drago....
    400 milijuna maraka duga....jel netko uopce svjestan te cifre..... 400 000 00, 00 KM.... Angeli Merkel ne bi bilo svejedno..a u nas..samo ujeo vuk kenjca...
    ovo je katastrofa i rezultat nase nesposobnosti i pokvarenosti....upravljali su dionickim drustvom kao da.je OOUR i bez ikakve odgovornosti....
    samo se retardirano pokusava loptica prebaciti na sarajevo koje je u ovom slucaju najmanje.krivo...
    to je isto da vrh sda optuzi mostar za stecaj drvne industrije Krivaja iz Zavidovica..
    sami od sebe pravimo manjinu , zrtvu tamo nekih masona lobija.. a uredno svih tih godina sudjelujemo u izvrsnoj vlasti u tom istom politickom sarajevu koje je " krivo"
    ovo je rezultata licemjerne coviceve politike i svih njegovih poltrona bez vlastitog stava
    sustav koji je hdz stvarao godinama .... se urusava i pocinje jesti sam.sebe....naravno da ce to prvo osjetiti mali ljudi..obični radnici...
    ali ovo nazalost.nece stati na aluminijskom... a i pocela je.davno prije.... propao je hotel ero, zitopromet, soko, .... doktor dobrocinitelj vodi narod u propast.. i sad moze samo liti krokodilske suze..jer svi sastanci nakon gasenja.celija su okasnili...
    HB

kao prvo, nauci da postoji razlika izmedju glinice i boksita, i da se aluminij ne moze proizvoditi od sirove rude boksita

kao drugo, namjerno ili "slucajno" zanemarujes ulogu Sarajeva a posebno janjicara iz takozvanih hrvatskih stranaka koje su suradjivajuci sa bosnjackim SDP-om odnosno glumeci ikebane, servirali Aluminij muslimanima na tacni.

jedva cekam da ovi tvoji dodju na vlast, ako ce ikada, da vidim i taj obraz, postenje, stav i principe

tako je majstore.... sarajevo je krivo

i ubaceni hrvatski elementi...

nemoj slucajno da ti se omakne da je vođa nesto kriv.... ta on je samo instalirao sve te uprave u aluminij zadnjih 20 godina....sitnica..
    i provalio si me.. ja namjerno presucujem krivicu sarajeva... kako to?
    mora da.sam ja taj ubaceni hrvatski element o kojem govori ljubic koji podriva jedinstvo hrvatskog naroda..

tako je... svatko tko razmislja svojom glavom a nije u komunističkoj matrici razmisljanaj dragog vodje
    . to je.ubaceni element.....

ne daj.Boze reci da su nasi lopovi sjebali nesto ili da.su krivi... pa to ne moze biti.. to su Hrvati.. katolici.. pricescuju se.svake nedelje na.misi....

a ti jos.jednom procitaj ovo: cetiri stotine.milijuna maraka duzni... iliti dvije.stotine milijuna eura....puno je tu nula
    hdz strucnjaci
    HB

Struktura vlasništva u Aluminijumu da ponovimo: 44% Sarajevo, 12% Republika Hrvatska i 44% Herceg Bosna.
    Najpravednije je krivicu tražiti u indentičnim procentima od pojedinih vlasnika poduzeća.
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Koliko sam ja razumio, ovih 44% Sarajevo je dobilo na poklon od Platformasa.

to "Sarajevo" je vlasnik 44% od prije par godina... do tada su imali 20tak %.... a to Sarajvo je u federalna vlada u kojoj uredno godinama.sudjeluju hdzovci i nista nije moglo proci bez blagoslova dobrocinitelja...
    HB

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    to "Sarajevo" je vlasnik 44% od prije par godina... do tada su imali 20tak %.... a to Sarajvo je u federalna vlada u kojoj uredno godinama.sudjeluju hdzovci i nista nije moglo proci bez blagoslova dobrocinitelja...
    Nisam znao da su "dobročinitelji" toliko jaki u Sarajevu... Interesantno hehehe...
    Djelovalo je da u 44% Sarajeva nema upliva nitko od "dobročinitelja"...
    Svašta. A gdje si ti to "čito" ???
    Posljednje uređivanje od imperator : 15-07-2019 at 14:31
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Znaci, Platformasi im dali kontrolni paket.

Zato je Budimir neki dan oslobodjen.

Kad se sjetim gospon Budimira, Lijanovica i inih, kako su obecavali da ce srusiti HDZ mafiju.

evo doktor akademik dobrocinitelj je rekao da on nikad nikoga nije zaposlio u aluminij ..i da je zadnji 4-5 godina samo pomagao da se premoste dubioze..
    sta reci...znaci nije do njega
    hvala mu igotovo.
    kakav dobrotvor... blazenik...
    nista on nije znao..
    sarajevo i ubaceni elementi oce da nas zavade dobrocinitelju...
    ali mi cemo to prezivit.. nek 900 obitelji se snalazi sad kako zna... nije do tebe.... do sarajeva je..do trzista je... do svakoga je samo nije do doktora..
    koja ubleha...
    HB

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Taj Covic je Plenkovic broj dva, nista ne grijesi, nikoga ne pita, pogotovo ne narod, i, na kraju krajeva, ako je njemu dobro, onda je i Hrvatima. Po dekretu.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    evo doktor akademik dobrocinitelj je rekao da on nikad nikoga nije zaposlio u aluminij ..i da je zadnji 4-5 godina samo pomagao da se premoste dubioze..
    sta reci...znaci nije do njega
    hvala mu igotovo.
    kakav dobrotvor... blazenik...
    nista on nije znao..
    sarajevo i ubaceni elementi oce da nas zavade dobrocinitelju...
    ali mi cemo to prezivit.. nek 900 obitelji se snalazi sad kako zna... nije do tebe.... do sarajeva je..do trzista je... do svakoga je samo nije do doktora..
    koja ubleha...
    Suptilno braniš Bakira. Tako i treba, ta on je naš federalni partner.

Ne brani on Bakira, nego kao i svi Lijanovici, Budimiri i slicni, u propasti Aluminija vidi 900 glasaca za svoju a protiv HDZ mafije.

To je hrvatska politicka zbilja. A Bakir uvijek ima mjesta u svom supku za nekog Sejdu, ako ne Bakir a ono SDP sigurno.

Kucanjem fiskalnih računa pomažete rudnike u Bosni, grad Sarajevo…

Inspektori posljednjih tjedana harače po Hercegovini da uzmu i ovo malo novca što je ostalo od napaćenog naroda.
    Novcem kojeg Hrvati uplaćuju u Federalni proračun ne spašavaju se više Aluminij ni neke druge hrvatske tvrtke, spašavaju se rudnici u Bosni u koje su ulupane milijarde maraka ponajviše hrvatskog novca jer su upravo hrvatske općine i županije Zakonom o pripadnosti javnih prihoda najviše upropaštavane.
    Novcem kojeg uplaćujemo jača se Sarajevo koje ima nepravedan koeficijent i koje zbog tog koeficijenta dobiva najviše novce.
    Spašava se zavidovićka Krivaja i slični.
    Stoga, nije nam jasno zbog čega inspektori toliko hodaju i traže novce od hrvatskih poduzetnika i obrtnika, osobito u posljednje vrijeme po zapadnoj Hercegovini, ako tim novcem ne pomažu ništa hrvatsko, prenosi Grude.com

I svakako toplo preporučam da se pročita tekst na sljedećoj poveznici:

https://www.grude.com/clanak/?i=1310...os-itekako-ziv

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove