+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/99

Tema: Kralj i ja - Aleksin kutak

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2

Kralj i ja - Aleksin kutak

Ajde, man'te se koještarija. Evo svežih informacija o aktivnosti Krune!

22/09/2018
    Njegovo Kraljevsko Visočanstvo Prestolonaslednik Aleksandar, u pratnji g-dina Branka Terzića, član Krunskog veća, danas je položio venac na Galovića polju kod Pranjana. Na tom mestu odigrala se Operacija Halijard, najveća operacija vazdušnog spasasvanja iza savezničkih linija u Drugom svetskom ratu.

Svečanosti su prisustvovali i Nj.E. g-đa Maja Gojković, predsednica Narodne skupštine Srbije, Nj.E. g-din Kajl Skot, ambasador Sjedinjenih Država u Srbiji, NJ.E. g-din Tomaš Kučta, ambasador Češke Republike i NJ.E. g-đa Ketlin Čaba, ambasador Kanade, predstavnici Vojske Srbije i brojni građani.

Tokom Operacije Halijard 1944. godine, nekoliko stotina pilota Sjedinjenih Država i nekoliko desetina britanskih pilota, zajedno sa vazduhoplovnim posadama iz Rusije, Francuske i drugih savezničkih zemalja, transportovane su na slobodnu teritoriju sa improvizovane piste u selu Pranjani kod Gornjeg Milanovca, u zajedničkoj operaciji srpskih seljaka, Jugoslovenske vojske u otadžbini i Američke kancelarije za strateške usluge (OSS).

„Zahvaljujući ministru vojnom vlade Kraljevine Jugoslavije, generalu Dragoljubu Mihailoviću, kao i mom ocu, Kralju Petru II, saveznički avijatičari spasli su se sigurne smrti. Srpski narod ceni slobodu kao najveću vrednost i pokazao je da i u najtežim trenucima svoje istorije od tog ideala ne osustaje. Zato je čuvanje sećanja na Misiju Halijard veoma važno za sve nas, kako bi nas podsetilo na blistave trenutke naše prošlosti, ukazujući nam pravac kojim treba da idemo i u budućnosti“ – rekao je Prestolonaslednik u svom obraćanju.

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Hari Truman posthumno je odlikovao generala Dragoljuba Mihailovića Legijom zasluga za podršku savezničkim snagama i doprinos pobedi u Drugom svetskom ratu.
    http://www.royalfamily.org/prestolon...nima/?lang=lat
    (galerija sa slikama na linku)

Oće li opet da bude, kada vam neko kaže da se ne valjate po blatu, vi da odgovorite - a zašto se ti tuširaš?
    Ili, kad vam neko kaže: ne uzimajte alkohol i cigarete, da vi odgovorite: a zašto ti uzimaš vitamine, pogledaj prvo sebe!
    Tako otprilike izgleda kad vam neko zabranjuje ustašovanje, pa vi govorite - a što Srbi daju počasti četnicima?!

Znači, oće li biti nastavljena ta polemička strategija ili ćete nešto da promenite?
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    NJ.V. Kralj i danas aktivan:

24/09/2018
    Njihovo Kraljevsko Visočanstvo Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina odali su je počast medicinskim misijama i pojedincima koji su pritekli u pomoć srpskom sanitetu tokom Balkanskih ratova 1912-1913. i tokom Prvog svetskog rata 1914-1918, položivši vence na spomen obeležja ispred zgrade Srpskog lekarskog društva.
    http://www.royalfamily.org/prestolon...ta-2/?lang=lat

Kralj i ja - Aleksin kutak

Tema u kojoj forumaš Aleksa prati aktivnosti "krune" i gdje može slobodno izražavati svoju zaljubljenost prema "kralju". Ostali forumaši mogu glumiti zadivljenost prema "kralju" i Aleksinim spikama koje nam želi prodati.

Evo, ja ću prvi krenut. Vauuu, kakve divne retro uniforme iz vremena JNA nosi sadašnja srpska vojska.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 25-09-2018 at 12:52

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

ne bi bilo u redu da topic krene bez kraljevog prigodnog govora iz Čačka godine 1993-će

"Dragi moji Čečeni.."
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Prvo potpišu pristupanje Jugoslavije Trojnom paktu a onda kao spašavaju Amerikance, pravi predstavnici opančara, sarmoždera i cincarskih varalica. Da su i Turci uletili u tu priču vjerojatno bi se nabrzinu osunetili u kuhinji nožem za maslac.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Tema u kojoj forumaš Aleksa prati aktivnosti "krune" i gdje može slobodno izražavati svoju zaljubljenost prema "kralju". Ostali forumaši mogu glumiti zadivljenost prema "kralju" i Aleksinim spikama koje nam želi prodati.

Evo, ja ću prvi krenut. Vauuu, kakve divne retro uniforme iz vremena JNA nosi sadašnja srpska vojska.
    Blagodarim, Grunfuljo!
    Ali zaobišao si suštinu. Pre dva dana u Paranjima je iskazana pošta JVO i đeneralu Mihailoviću, a to su učinili NJKV Aleksandar II, američki, češki i kanadski ambasador, vojska i predsednica Skupštine.
    Pa sam u skladu s tim ja vama postavio pitanja, na koja nisam dobio odgovor.
    Da se podsetimo: ove godine austrijska država preduzela je odgovarajuće restriktivne mere prema posetiocima Blajburga, a austrijski list je pisao da se radi o najvećem fašističkom skupu u Evropi. Time moja bitanja dodatno dobijaju na smislu.

A uniforme nisu radne, nego paradne-svečane. I moraju da budu malo retro.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Za druga Eskela: ako neki govore ružno o NJKV, ne odražavaju stav celog naroda, koji se prema svom Kralju odnosi sa poštovanjem. A u svakom narodu, pa i u srpskom, možeš uvek naći par konjina.
    Prekjuče u Paranjanima: NJKV, predsednica Skupštine, američki ambasador, ali i učitelji i učenici sa njima:

Evo jedne lepe od ranije:

Stipendisti iz Srpske i Srbije na Dvoru:

(a još je ovakvih nastalo ove godine, da ne tražim, valjda mi verujete )

Čak su i pripadnici Omladinske mreže iz Hrvatske bili kod NJKV pre tri godine:

http://ozonpress.net/drustvo/prestol...a-u-hrvatskoj/

A onda sportisti:

Eto, to je pravi odnos prema Kralju, a ne oni tvoji linkovi.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    gledaj glave u Divca...ima više osmanskih gena nego Suleyman Demirel i Erdogan zajedno...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    I pošto je ovo moj kutak, moram da naglasim da je u Srbiji vraćanje demokratskim i monarhističkim vrednostima na neki način započelo sa nama, demokratama!

Predsednik Demokratske stranke i prvi demokratski gradonačelnik Beograda posle 1945. dr. Zoran Đinđić skinuo je petokraku sa Skupštine grada 1997. godine:

O NJKV, dr. Đinđić je rekao:

Dr. Đinđić sa Njihovim Kraljevskim Visočanstvima:

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Blagodarim, Grunfuljo!
    Ali zaobišao si suštinu. Pre dva dana u Paranjima je iskazana pošta JVO i đeneralu Mihailoviću, a to su učinili NJKV Aleksandar II, američki, češki i kanadski ambasador, vojska i predsednica Skupštine.
    Da se podsetimo: ove godine austrijska država preduzela je odgovarajuće restriktivne mere prema posetiocima Blajburga, a austrijski list je pisao da se radi o najvećem fašističkom skupu u Evropi. Time moja bitanja dodatno dobijaju na smislu.

Valjda u Pranjanima. Kakav si ti četnik/čečen kad to ne znaš.

To ti je inače jedna velika belosvecka zavera sproću srpskog naroda. Znaju da su četnici gubitnici pa žele napakostit Srbima.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Valjda u Pranjanima. Kakav si ti četnik/čečen kad to ne znaš.

To ti je inače jedna velika belosvecka zavera sproću srpskog naroda. Znaju da su četnici gubitnici pa žele napakostit Srbima.
    Pranjani, naravno da znam. Valjda ti je jasno da sam napravio štamparsku grešku.

Nego:
    Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Hari Truman posthumno je odlikovao generala Dragoljuba Mihailovića Legijom zasluga za podršku savezničkim snagama i doprinos pobedi u Drugom svetskom ratu.
    Ako je neko nagrađen za doprinos pobedi, tj. ako je doprinosio pobedi, i ako je pobeda ostvarena - kako on može da bude gubitnik?

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Blagodarim, Grunfuljo!

s obzirom da sam nazocila komemoraciji, moram te razocarati. mjere su poduzete zbog nekih antifa koje su organizirale kontra skup u samom mjestu Bleiburg. jadni policajci, ubili se od dosade. ima puno boljih nacina za provest subotu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Vidju Divca, koju ona konjina Radja nahvali. Jadna ti majka, Radja.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Vlado Cernozemski
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    s obzirom da sam nazocila komemoraciji, moram te razocarati. mjere su poduzete zbog nekih antifa koje su organizirale kontra skup u samom mjestu Bleiburg. jadni policajci, ubili se od dosade. ima puno boljih nacina za provest subotu.
    Gabi, dušo, restriktivna mera je npr. i to što su vam zabranili isticanje rekvizita. Tako su vaši mediji javljali, mislim da nisam ništa pobrkao.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Vidju Divca, koju ona konjina Radja nahvali. Jadna ti majka, Radja.
    Punti, i Kolinda je hvalila Đokovića, što je onda problem da Rađa hvali Divca?

Blagodarim, Grunfuljo!

Očarani smo. Jel poslije te manifestacije ide tradicionalna rakijada u Pranjanima ili prije?

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Gabi, dušo, restriktivna mera je npr. i to što su vam zabranili isticanje rekvizita. Tako su vaši mediji javljali, mislim da nisam ništa pobrkao.
    kojih rekvizita? sta se nosi na misu?

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    kojih rekvizita? sta se nosi na misu?
    https://www.dnevno.hr/vijesti/regija...iburg-1164432/

Austrijske vlasti od ove godine unijeli su novu zabranu povodom obilježavanja bleiburške tragedije. Tako će biti zabranjen pristup svima koji budu nosili obilježja HOS-a, kao i slogan “Za dom spremni”. Vijest je za Jutarnji list potvrdio čelnik Počasnog bleiburškog voda Bože Vukušić.

“Nitko tko bude imao HOS-ova obilježja neće moći prisustvovati središnjoj komemoraciji, odnosno svetoj misi. To je bio zahtjev austrijskog redarstva i mjesnog biskupa u Klagenfurtu Aloisa Schwarza, koji izdaje dozvolu za održavanje same komemoracije. To je bio njihov uvjet za održavanje komemoracije i mi smo odlučili na takav zahtjev pristati”, kazao je Vukušić koji je dodao i kako je s austrijskim biskupom sve dogovorio prije dva mjeseca.

Biskupu su smetali ispadi i mali incidenti, zbog čega je Vukušić ove godine uklonio šatore i zabranio točenje alkohola. Drugi biskupov oštar prigovor bio je vezan za obilježja vezanih za vojske Sila osovine i onih NDH, kao i nošenje neprihvatljivih transparenata i zastava.

“Zato je dogovoreno da će biti dopušteno nositi samo crkvene, odnosno hrvatske i austrijske nacionalne zastave, a sve ostale bit će strogo zabranjene. Te uvjete mi smo prihvatili ne samo zato što je to u skladu s austrijskim zakonima i crkvenim propisima, već i zato što je to u interesu digniteta održavanja središnje komemoracije žrtvama bleiburške tragedije i Križnog puta hrvatskog naroda”, dodao je Vukušić.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove