+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4 5 6 7 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 101/122

Tema: Kralj i ja - Aleksin kutak

Čak je i on složil facu gađenja nad tim kaj pišeš. Ali sretan rođendan čovi, naravno.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Kraljevski par i ove godine sa Predsednikom i Prvom damom:
    18/02/2019

Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina tradicionalno su bili gosti kod predsednika Sjedinjenih Američkih Država g-dina Donalda Trampa i prve dame SAD gospođe Melanije Tramp u Mar-a-Lago klubu u Palm Biču na Floridi. Njihovim Kraljevskim Visočanstvima bilo je veoma drago što su ponovo videli predsednika Donalda Trampa i gospođu Melaniju Tramp. Ovom prilikom Njihova Kraljevska Visočantstva srela su se i razgovarala sa g-dinom Vilburom Rosom, američkim državnim sekretarom za trgovinu, i njegovom suprugom g-đom Hilari Giri.

http://www.royalfamily.org/kraljevsk...ridi/?lang=lat

NJKV princ Stefan Karađorđević, prvi rođendan:
    25/02/2019

Njegovo Kraljevsko Visočanstvo Princ Stefan slavi svoj prvi rođendan sa svojom porodicom.

Njegovo Kraljevsko Visočanstvo Princ Stefan, sin Njihovih Kraljevskih Visočanstava Princa Filipa i Princeze Danice, rođen je 25. februara 2018. godine u Beogradu. Sa blagoslovom Njegove Svetosti Patrijarha srpskog Irineja, zvona beogradskog hrama Svetog Save oglasila su rođenje novog princa srpske kraljevske porodice. To je bilo prvi put da je 49 zvona najvećeg pravoslavnog hrama na Balkanu objavila takvo rođenje. Zvona crkve Svetog Đorđa u Oplencu i manastira Žiča takođe su oglasila prvo rođenje muškog deteta u Kraljevskoj porodici u Srbiji, posle 90 godina, kada je u Beogradu rođen Nj.K.V. Princ Tomislav, brat Nj.V. Kralja Petra II, dede Nj.K.V. Princa Filipa.

Njegova Svetost Patrijarh srpski Irinej krstio je princa Stefana u Kraljevskoj kapeli Sv. Andreja Prvozvanog u Dvorskom kompleksu na Dedinju, 15. decembra 2018. godine. Kršteni kumovi su Nj.K.V. Princ Aleksandar (brat blizanac Princa Filipa), g-đa Petra Lazarević i g-din Dušan Antunović, dugogodišnji porodični prijatelji Princa Filipa i Princeze Danice. U uvođenju u svetu trajnu krštenja Patrijarhu se pridružio Njegovo Preosveštenstvo Episkop šabački Lavrentije, koji je 1985. godine venčao Nj.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra i Princezu Katarinu, a takođe krstio Prinčeve Filipa i Aleksandra. Princ Stefan je nosio odoru za krštenje koju je Njegovo Veličanstvo Kralj Petar II nosio na dan svoga krštenja, koje je 1923. godine u Beogradu činodejstvovao Njegova Svetost Patrijarh srpski Dimitrije, a kršteni kum je bio britanski Kralj Džordž V.

Njihova Kraljevska Visočanstva Princ Filip i Princeza Danica zahvaljuju svima na rođendanskim čestitkama Princu Stefanu.

http://www.royalfamily.org/princ-ste...dana/?lang=lat

Evo samo za Aleksića kad navrati, dao kralj izjavu

Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-03-2019 at 21:51
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Evo samo za Aleksića kad navrati, dao kralj izjavu

Mislio sam da ovo glumi Igor Mešin.
    ZA DOM SPREMNI !

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2

Today, August 17th, HRH Princess Danica celebrates her birthday!
    Happy birthday Your Royal Highness!
    Long live our Princess!

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Na engleskom?
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Princeza od tople vode.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Na engleskom?
    Ima i na srpskom, ali mi srpski monarhisti, kao svetski ljudi, ne ustežemo se da koristimo i svetske jezike.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Princeza od tople vode.
    Ne budi ljubomoran, Grunfe!

Imamo mi takvih samoproglašenih princeza s boljim pedigreom na bacanje. Ali ne štujemo njihov kult.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 18-08-2019 at 21:41

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Teško je ne biti ljubomoran na samoproglašenu princezu. Imamo i mi takvih na bacanje.
    Samoproglašenu? Pa njoj je na venčanju kuma bila švedska prestolonaslednica, a ličnost tog ranga neće baš samoproglašenima biti kum, čak ni ići kao svat na venčanje.

Ti si ljubomoran, što to kod vas nema.
    Ili si ljubomoroan zato što ti nisi princeza. Ali jesi na neki način forumska princeza, a Inkvi je kralj.

��������������

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Samoproglašenu? Pa njoj je na venčanju kuma bila švedska prestolonaslednica, a ličnost tog ranga neće baš samoproglašenima biti kum, čak ni ići kao svat na venčanje.

Ti si ljubomoran, što to kod vas nema.
    Ili si ljubomoroan zato što ti nisi princeza. Ali jesi na neki način forumska princeza, a Inkvi je kralj.
    Bez obzira tko joj je kuma, žena je samoproglašena princeza. Mi smo imali princeze dok ste vi još bili podno Urala kao narod. Ali prave, ne ove samoproglašene tak da ne znam na kaj bi bil ljubomoran.

Tko je princeza vidi se po tome da ti se dopuštaju svakakvih potpisi preko mjere i granice.

Meni ovaj cijeli topic nije jasan. Izvatci iz "Glorie" tj. neke srpske verzije iste ili što?

Srpstvo se brani na hrvatskom internetu.
    Violence is not necessary to destroy a civilization. Each civilization dies from indifference toward the unique values which created it.
    Nicolás Gómez Dávila

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Ima i na srpskom, ali mi srpski monarhisti, kao svetski ljudi, ne ustežemo se da koristimo i svetske jezike.

Ne budi ljubomoran, Grunfe!
    Baca na Njemicu. 1:1

Datum registracije
    Sep 2016
    Bez obzira tko joj je kuma, žena je samoproglašena princeza. Mi smo imali princeze dok ste vi još bili podno Urala kao narod. Ali prave, ne ove samoproglašene tak da ne znam na kaj bi bil ljubomoran.

Tko je princeza vidi se po tome da ti se dopuštaju svakakvih potpisi preko mjere i granice.
    Nama je plemstvo izginulo po raznoraznim bitkama, dok susjedi eto plemstvo regrutiraju i iz svinjogojaca.

Srbiji bi ustvari prilično koristilo da opet postane kraljevina. S obzirom da su Karađorđevići potekli od Albanca katolika imenom Đin Maraš Klimenta koji se naselio u opustjelu Šumadiju nakon Velike seobe Srbalja Srbija bi, pozivajući se na njegove korijene, lako mogla napraviti Ujedinjenu kraljevinu Srbistana, Kosova i Albanije, tim više što je Ibrahim Rugova bio iz istog albanskog plemena pa nekakva tradicija već postoji.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2

Deca iz Hrvatske kod Kralja i Kraljice!

Učenici regionalne škole Sveti Sava na Kraljevskom Dvoru.

Reči Njegovog Veličanstva:
    Danas smo ugostili tridesetoro dece iz Hrvatske, koja u Beogradu pohađaju Regionalnu letnju školu “Sveti Sava”. Letnja škola se organizuje od 2017. godine i u okviru programa deca imaju časove iz srpskog jezika, kulture i istorije. Deca su iz različitih krajeva Republike Hrvatske, a realizaciju ovog projekta pomoglo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije i Grad Beograd.

Kako to da uče srpski jezik? Zar nije to sve jedan te isti, razumljiv jezik? Zašto onda trebaju učiti srpski jezik, ako već znaju hrvatski? Super da ste priznali Republiku Hrvatsku i da pričate da djeca dolaze od tamo, a ne iz srpskih zemalja. Čak i za Srbe pričate deca iz Hrvatske. Lijepo smo vas naučili.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Kako to da uče srpski jezik? Zar nije to sve jedan te isti, razumljiv jezik? Zašto onda trebaju učiti srpski jezik, ako već znaju hrvatski? Super da ste priznali Republiku Hrvatsku i da pričate da djeca dolaze od tamo, a ne iz srpskih zemalja. Čak i za Srbe pričate deca iz Hrvatske. Lijepo smo vas naučili.
    Deca su iz različitih krajeva, pa da se ne bismo zamarali, jednostavno kažemo RH.
    A inače nisam sreo Srbina da kaže da je iz Hrvatske. Znam jednu devojku iz Zadra. Ona kaže da je iz Dalmacije.
    A jednom prilikom u Čikagu, drug i ja, svratimo na pumpu da on sipa gorivo, i vidimo auto u kojem vise zastavice Crvene Zvezde i trobojka, kao i pravoslavni krst. Mi mu manemo sa tri prsta, i čovek izađe iz auta. Pitamo ga odakle je. Kaže iz Like, okolina Ogulina.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove