+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/99

Tema: Kralj i ja - Aleksin kutak

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    O, Punti!
    Narodna svijest! Dubrovačka hrvatska tiskara. Listopad 1934.
    http://www.digitalna.nb.rs/wb/NBS/no...ageIndex=00001
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Još malo NJKV sa sportistima:

(Vanja Udovičić, Šoštar, Peruničić)

(Kup Kralja, Velika Plana)

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    O, Punti!
    Narodna svijest! Dubrovačka hrvatska tiskara. Listopad 1934.
    http://www.digitalna.nb.rs/wb/NBS/no...ageIndex=00001
    Whaaattt. Dubrovacka hrvatska tiskara....i to 1934....dje su prnuli Srbi katolici kad su se napokon mogli slobodno izjasniti u kraljevini snova.

Karađorđevići su podrijetlom katolički Albanci i rodonačelnik im je Albanac Đin Maraš Klimenta koji se 1839. godine naselio u Šumadiju. Doduše, Srbi izmišljaju da su Karađorđevići iz crnogorskog plemena Vasojevića poput Vuka i Radovana Karadžića ali ne samo da je to uobičajena srpska laž nego bi Karađorđevići opet bili Šiptari da je i istina jer Vasojevići nose haplogrupu E-V13 koja je zastupljena s oko 50% u kosovskim Albancima.

https://portalanalitika.me/clanak/27...-iz-vasojevica

To ima smisla ionako će Albanci zavladati Srbijom pa je logično i da je kralj Albanac.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Whaaattt. Dubrovacka hrvatska tiskara....i to 1934....dje su prnuli Srbi katolici kad su se napokon mogli slobodno izjasniti u kraljevini snova.
    Pa može valjda neka firma iz Hrvatske da dođe i u Dubrovnik.

Citiraj Prvotno napisano od mirv Vidi poruku
    Karađorđevići su podrijetlom katolički Albanci i rodonačelnik im je Albanac Đin Maraš Klimenta koji se 1839. godine naselio u Šumadiju. Doduše, Srbi izmišljaju da su Karađorđevići iz crnogorskog plemena Vasojevića poput Vuka i Radovana Karadžića ali ne samo da je to uobičajena srpska laž nego bi Karađorđevići opet bili Šiptari da je i istina jer Vasojevići nose haplogrupu E-V13 koja je zastupljena s oko 50% u kosovskim Albancima.

https://portalanalitika.me/clanak/27...-iz-vasojevica
    Genije, Karadžići su Drobnjaci. Šavnik, Piva, Plužine.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Kaže Grunf:
    Pisao sam o genijalcima iz Like, nevezano za narodnu pripadnost, a Tesla je nedvojbeno bio Hrvat. Piše na našoj temi sve o tome.
    A kaže Mađar:
    Nikola Tesla (szerbül: Никола Тесла) (Smiljan, 1856. július 10. (Julián-naptár: június 28.)[1] – New York, 1943. január 7.) szerb-amerikai fizikus, feltaláló, villamosmérnök, gépészmérnök, filozófus. Életében 146 szabadalmat (ebből 112-t az USA-ban) jegyeztek be a neve alatt. Róla nevezték el a mágneses indukció SI-mértékegységét (lásd: tesla).
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Nikola...l%C3%A1l%C3%B3)

Pa kaže Slovenac:
    Nikola Tesla [níkola tęsla] (srbsko Никола Тесла), srbsko-ameriški[6][7][8][9] elektroinženir, izumitelj, fizik, kemik in matematik, * 10. julij 1856, Smiljan pri Gospiću, Lika, Avstrijsko cesarstvo (današnja Hrvaška), † 7. januar 1943, New York, New York, ZDA.
    https://sl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Pa kaže musliman Bošnjak:
    Nikola Tesla (Никола Тесла; 10. juli 1856 – 7. januar 1943) bio je američki[3][4][5][6] izumitelj, inženjer elektrotehnike i mašinstva, fizičar i futurist srpskog porijekla, najpoznatiji po doprinosu u dizajnu savremenog sistema napajanja naizmjeničnom strujom (AC).[7]
    https://bs.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Zašto Mađar, Slovenac i Bošnjak? Pa na koju god stranu da kročiš iz Hrvatske, tamo je Tesla Srbin. Jedino je u Hrvatskoj Hrvat. Možda je u Hrvatskoj i Ajnštajn Hrvat. Kao i Dalaj Lama i Brus li.
    Što da ne, kad lepo zvuči!

(odgovor ovde, jer mi Inkvi ne da gore na temi).

Genije, Karadžići su Drobnjaci. Šavnik, Piva, Plužine.
    Vidi se da ti je povijest jača strana, kao i svakom Srbijancu. Koliko vas ima toliko inačica povijesti imate.

Starinom iz Vasojevića, Vukovi preci došli su u Drobnjak (područje na Durmitoru, nazvano tako po bratstvu Drobnjaka — napomena priređivača). Tu, u selu Petnjici, razgranalo se jako i veliko bratstvo Karadžića. Ono je bilo poznato i po dobrim guslama: po narodnom kazivanju stoga što su decu zadojavali mlekom iz gusala.

http://riznicasrpska.net/knjizevnost...opic=80.5;wap2

Dok se vi dogovorite među sobom koja srpska povijestna bajka je navodno istinita dotle laboratoriji neumorno rade i pokazuju da su Srbijanci nacija prilično srodna s Albancima a isto tako i istočni dijelovi Crne Gore čega su tamo ionako odavno svjesni. Kao što je i Karađorđe bio svjestan da mu je obitelj albanska.

Za druga Eskela: ako neki govore ružno o NJKV, ne odražavaju stav celog naroda, koji se prema svom Kralju odnosi sa poštovanjem. A u svakom narodu, pa i u srpskom, možeš uvek naći par konjina.
    Eto, to je pravi odnos prema Kralju
    Kakav pravi odnos. Vidjelo se što svjetina misli o njemu. Više puta je izviždan od strane mnogih Srba. Ti stavljaš slike njega i neke dječurlije koja bi se slikala s bilo kim za čokoladicu i sokić.
    Pojavit se i nesmije na nekom većem skupu gdje se okupljaju Srbi. Odrasli, ne djeca, podrazumijeva se.
    Tvoja fasciniranost tim trutom je postala opsesija nekakvim kraljevima, princezama i sl. Vjerojatno si se puno družio sa bajkama kao dječak ili ti je to četničko naslijeđe od djeda.

Ne izgleda ti taj kralj kao Srbin uopće.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    Kakav pravi odnos. Vidjelo se što svjetina misli o njemu. Više puta je izviždan od strane mnogih Srba. Ti stavljaš slike njega i neke dječurlije koja bi se slikala s bilo kim za čokoladicu i sokić.
    Pojavit se i nesmije na nekom većem skupu gdje se okupljaju Srbi. Odrasli, ne djeca, podrazumijeva se.
    Tvoja fasciniranost tim trutom je postala opsesija nekakvim kraljevima, princezama i sl. Vjerojatno si se puno družio sa bajkama kao dječak ili ti je to četničko naslijeđe od djeda.

Ne izgleda ti taj kralj kao Srbin uopće.
    Znači relevantno je dobacivanje nekoga iz gomile, a ne stav Crkve, kulturne, političke i druge elite?
    I relevantno je mirvovo i tvoje tumačenje porekla?

To što ste vi voljni da se upuštate u građenje raznoraznih konstrukcija, govori samo da ste opasno zavidni tj. ljubomorni na srpsku dinastičku tradiciju.

Datum registracije
    Sep 2016
    Hrvatski plemici su popadali braneci Europu, dok su cudnin cudima srpski nicali na sve strane.
    Hm.
    Toliko o "pokazite mi vase termopilanske klance" Ducicu stoko jedna bezsramna.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Hrvatski plemici su popadali braneci Europu, dok su cudnin cudima srpski nicali na sve strane.
    Hm.
    Toliko o "pokazite mi vase termopilanske klance" Ducicu stoko jedna bezsramna.
    Kakvi hrvatski plemeći i njihova odbrana Evrope, moj Punti?
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rulers_of_Croatia
    Od 1095, počinju Arpadovci, Anžujevci, Habzburzi itd. da se zovu vladarima prostor Hrvatske. I te godine se priča o hrvatskom plemstvu završava.

Srpsko plemstvo nije nicalo na sve strane. Srednjevekovno je iščezlo. A novovekovno ne nastaje na čudan način nego na jasno utvrđen način.
    Od trgovaca svinjama, koji postaju vođe i tvorci nove države. Uostalom i staro srednevekovno plemstvo svuda u svetu nastaje tako, od običnih ljudi koji su se istakli.
    To što Hrvati danas nemaju plemstvo je zato što od nestanka onog 1095, niko se i nije u nečemu istakao.

Karađorđe Petrović je prozvan Voždom jer je Srbiju neko vreme držao slobodnom od Turaka. Njegov sin Aleksa dobija zvanje naslednog kneza. Njegov sin Petar, isto tako do dolaska na na presto kada je krunisan za kralja.

Miloš Obrenović je uspostavio autonomno Knjažestvo, i on je postao nasledni Knjaz kao i njegovi potomci, sve do krunisanja Milana Obrenovića za kralja.

Petrovići-Njegoši su sveštenička loza. I nosili su titule vladika. Do Danila Petrovića-Njegoša koji postaje Knjaz Crne Gore. Njegov nalsednik Nikola, postaje kralj.

Eto, to je to. Naslednici sinovi kraljeva su kraljevići, a bočne linije su kneževi. Ili koriste zapadni naziv "princ". I to je današnje plemstvo.

Ovo su dvojica izdanaka kralja Nikole Petrovića Njegoša: prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević i princ Nikola Petrović-Njegoš.
    Petrovići su uprkos pokušajima raznih pokvarenjaka, verni Srpstvu i kruni Karađorđevića.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ma daj , vi niste imali ikoga u rangu Zrinjskog ili Nikole Jurisica, takve Leonide.Mozes ti sad kao Madjari "ali oni su bili Madjari bla bla", cinjenica je da je skoro komplet plemstvo hrvatske krvi popadalo u borbama.
    A bas mi dodje ta urnebesna recenica onog truta Ducica, pa to je beozbraznost bez premca.

Datum registracije
    Sep 2016
    Njegose brojin u Crnogorce, e to su bile mudonje. Vi Srbijanci-nistica.

Jedino sto valja u toj kraljevskoj obitelji je ona Katarina iz Dinastije, i to samo za pod jaja... dok je bila mladja.

Pokaži nam dvorce tog srpskog plemstva i istaknutih srpskih plemićkih obitelji Aleksa. Pa ćemo mi staviti slike dvoraca naših neistaknutih plemićkih obitelji, pa da vidimo tko je tu istaknut, a tko neistaknut.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 26-09-2018 at 23:28

Znači relevantno je dobacivanje nekoga iz gomile, a ne stav Crkve, kulturne, političke i druge elite?
    I relevantno je mirvovo i tvoje tumačenje porekla?

To što ste vi voljni da se upuštate u građenje raznoraznih konstrukcija, govori samo da ste opasno zavidni tj. ljubomorni na srpsku dinastičku tradiciju.
    Nije nikakvo dobacivanje iz svjetine nebitno, naprotiv, to je odraz volje naroda i otprilike mišljenje mnogih.
    To što mu se politička elita uvlači je interes ništa drugo.
    Zar ti stvarno vjeruješ da bi Vučić i Dačić voljeli vidjeti njega kao vladara Srbije.

To da smo mi ljubomorni je konstrukcija neprosvijetljenog uma. Ne umišljaj si koještarije.

Nema Alekse, još traži dvorove slavnih srpskih plemićkih obitelji.

Ma to je u Austriji, kaj nas briga za njih. Glavno da se u Hrvatskoj može cupkati po volji. Smije li tako u Srbiji premijer cupkati uz četnike?

Posljednje uređivanje od Grunf : 27-09-2018 at 14:01

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove