+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 15 PrviPrvi 1 2 3 4 12 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/284

Tema: Kakvu bi sudbini doživjeli Hrvati bez NDH

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Offtopic je, ali ne bi bilo nista sto nije i danas, cetnici bi bili na vlasti kao sto su "dozupani" i danas, Bora Drljaca bi ojkao cetnicke ojkalice po Petrovoj Gori kao sto i danas ojka, sprski patrijarh i popovi bi obilazili srpsku Dalmaciju, Liku i Krajinu kao sto je i danas obilaze, nosili bi kokarde kao sto ih i danas nose.
    Moraš uzest u obzir da ne bilo baš isto ka i danas da ih ima 250 iljada više ili da su u Kninu,Benkovcu ili Obrovcu u večini od 80-90%.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Možda bi Tuđman i Milošević uspili "podijelit" BIH pola - pola lol
    Imali bi nešto poput Banovine Hrvatske, današnja Hrvatska + Herceg-Bosna
    Ne, ja sam odgovorio 1981. na pitanje sta bi bilo da je RSK opstala odnosno prihvacen plan Z4 i formirana neka Republika Srpska u Hrvatskoj.

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Moraš uzest u obzir da ne bilo baš isto ka i danas da ih ima 250 iljada više ili da su u Kninu,Benkovcu ili Obrovcu u večini od 80-90%.
    Pa sustinske razlike ne bi bilo, imas i danas Srbe u Srbu koji pred kamerom glasno kazu "nema zivota sa Hrvatima" i slicno, Hrvati ustase, zlikovci.

Oni zive tamo, i imaju poluge vlasti u Zagrebu. Ja sustinske razlike ne vidim. Ima li njih tamo 10 ili 100 tisuca, nebitno je. I ovako imaju vece pravo glasa od Hrvata naprimjer. Na izborima. I komociju da kontroliraju vladu u Zagrebu.

Kako vise puta rekoh, Pupovac je vise uradio za Srbe nego sve krajinske vojvode zajedno. Kako je Tadic vise ucinio za srpsku stvar nego sve Seseljeve vojvode i Vucici zajedno, tako je i ovaj. Salonski cetnici su opasniji od zabrljavljenih likova sa subarama i bradama.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Pa sustinske razlike ne bi bilo, imas i danas Srbe u Srbu koji pred kamerom glasno kazu "nema zivota sa Hrvatima" i slicno, Hrvati ustase, zlikovci.

Oni zive tamo, i imaju poluge vlasti u Zagrebu. Ja sustinske razlike ne vidim. Ima li njih tamo 10 ili 100 tisuca, nebitno je. I ovako imaju vece pravo glasa od Hrvata naprimjer. Na izborima. I komociju da kontroliraju vladu u Zagrebu.

Kako vise puta rekoh, Pupovac je vise uradio za Srbe nego sve krajinske vojvode zajedno. Kako je Tadic vise ucinio za srpsku stvar nego sve Seseljeve vojvode i Vucici zajedno, tako je i ovaj. Salonski cetnici su opasniji od zabrljavljenih likova sa subarama i bradama.
    Nemogu se složit. Iz portuna di danas živin 1991 se iselilo 17 srpskih i crnogorskih obitelji. Ostale su samo dvi srpske obitelji a i njih niti vidiš niti čuješ. Veči su problem ova dva tri stara vojna lica hrvata koji i danas govore kako je "nekad" naš portun bija divan. Valjda je sve bilo po ps-u, imali su vlast i pozdravljali su se sa zdravo-zdravo.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Nemogu se složit. Iz portuna di danas živin 1991 se iselilo 17 srpskih i crnogorskih obitelji. Ostale su samo dvi srpske obitelji a i njih niti vidiš niti čuješ. Veči su problem ova dva tri stara vojna lica hrvata koji i danas govore kako je "nekad" naš portun bija divan. Valjda je sve bilo po ps-u, imali su vlast i pozdravljali su se sa zdravo-zdravo.
    Fascinantni su Zdravkani, nema veze sto su Srbi rokali po Dalmaciji, nema veze sto su dosli Hrvati iz svih krajeva pomagati u obrani. Opet Zdravkani guraju svoje.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Šta bi bilo da je bilo, je vječno pitanje i na njega teško da ima odgovora. Ko je bija na Pavelićevon ili Tuđmanovon mistu pa zna šta bi datoga momenta napravija a za vraton ti side svjetske sile a ti si državica sa 4 miljuna ljudi a Pavelić je ima nad glavon svu svitu ovoga svita koja ga nije šljivila 2%. Pa i u današnjoj hrvatskoj smo podiljeni 50-50 jer da nismo ne bi još jučer 10 srba sidilo u vladi od Jovanovića pa do Lalovca a danas o HNS-u u vladi ne triba trošit riči. To mi je prije par godina bila znansvena fantastika da če HNS uč u HDZ-eovu vladu.

zašto je Pavelić da Dalmaciju. jer je mora, ne zato jer mu se davalo. S tim da nije da cilu Dalmaciju kako se ima običaj pričat. Dio je od rapalskog ugovora ionako bio talijanski. Kad vidiš on je vrlo malo dao koliko su Talijani tražili. Talijani su htjeli sve.

On je kalkulira da će Italija kad tad ispast iz rata i da će Hrvatska to povratit nazad.

Meštroviću govori..zar ti misliš da i mene Dalmacija ne boli ali Hitler je sta na stranu Musolinija i što sam ja tu mogao. Ali mi se Dalmacije nećemo odreć.

Tako je na kraju i bilo, Italija ispala iz rata ali na kraju i Njemačka.

Što se tiče BiH, morao je ući u neki savez s Muslimanima jer Hrvata je bilo svega 25%.

I kod njih je bilo struja, prohrvatskih i onih koji su okrećali kapute. A kao da kod Hrvata nije. Ko da smo mi bolji. Nismo ništa.

Oni su bar ginuli za tu NDH, ne može se reć da nisu, uostalom ona ih je i spasila od četničkog noža. To šta je danas, druga je stvar.

Banovina nikad ne bi zaživila. Čim je osnovana izbacila se parola u onim krajevima koji su pripali banovini "Srbi na okup". Nešto kao preteča balvanijadi iz 91-ve. Morali bi ratovat za nju, kad-tad

Ono što mirv kaže da je nakon NDH kod Srba prvenstveno nestao mit kojeg su oni gajili o Hrvatima kao ovcama za klanje. Nije. Kod njih je šizofrena situacija, da su Hrvati istovremeno i koljači i pederi nevični ratu. Njih ni ova lekcija iz rata nije naučila ništa. Oni dan danas sebe lažu da je to bila izdaja, dogovor i da su Hrvati pičkice koje ne znaju ratovat a Hrvatice žude sa srpskom muškošću a istovremeno ne znaju što im žene rade. Njima ti taj mit ne možeš izbit iz glave da ih stoput nalupaš. uvijek će izvuć neku Unu kao primjer kako oni ratuju s Hrvatima. Iako im je i tu omjer nepovoljan u poginulima oni će zanemarit 50 "Una" to je sve dogovor a ovo je jedina bitka. Budalast narod koji stoljećima laže sam sebe..

Oluja je pobjeda nad starcima i djecom a neće reć gdje su im bili muškarci za to vrijeme.

Kralj Aca govori Meštroviću nakon svih priča kako su zagrebačke divizije klale i vješale po Mačvi u 1-om svj. ratu i uništavali im četničke pukove " pa Hrvati sebe drže pacifistima a i drugi ih takvima smatraju".

Šizofrenija.

Meštrović mu kaže" vi griješite jer u Hrvatima gledate mirne Panonce ali ne znate Hrvate Dinarce".

iako ni ti "mirni Panonci" nisu baš mirni kad je stani pani.

Srbi imaju svoje lažne mitove i percepcije što je dobro za nas, jer nema gore stvari nego podcjeniti neprijatelja. Pa svatko drugi bi nas u onom omjeru naoružanja zgazio pa možda i Česi i Talijani.

Mi smo zaustavili osmanlijsko carstvo, oni nisu, oni smatraju Zagorce najgorim hrvatskim pederima jer kajkaju a varaždinska konjička pukovnija je bila baza pukovnije koja je došla najdalje u Staljingradu do tvornice Crveni oktobar, jedina nenjemačka jedinica u Staljingradu kojoj su se jednako divili i poštivali i Nijemci i Sovjeti. Od preživjelih legionara napravili su jedinicu CA koja je stigla do Beograda.

Mi smo zgazili četničke pukove u 1-om svj. ratu i da nije bilo izdaje čeških i drugih trupa već tada bi Srbija bila skršena.

Dalmatinci su , nažalost u partizanima ali hrabrost ne treba negirat, krvlju natopili Sutjesku i onu divljinu na tromeđi Srbije BiH i Crne Gore gdje nije bilo Hrvata al su dva sreza s najviše poginulih boraca, šibenski i splitski.

Mi smo četničke pukove tukli kad bi se sjetili i zgromili najveću četničku grupaciju koja je vojnički nešto vrijedila onu Pavla Đurišića.

jer mi ratovati znamo.

Kad je Horstenau koji nije podnosio ni Pavelića ni ustaše, pitao Hitlera, zašto smo priznali Hrvatsku pa je sad čerupamo, nakon rimskih ugovora. Hitler mu je rekao..do Talijana ne držim ništa, rasno su inferiorniji Hrvatima ali Musoliniju sam morao ugoditi i priznati Balkan kao njegovu interesnu sferu. A Horstenau ga pita..zašto davati išta Talijanima, kad su uvijek izdali svoje saveznike. Hitler odbija više o tome govoriti.

Horstenau zaključuje da u odnosu Hitlera i Musolinija nisu čista posla. A nije podnosio ni Pavelića ni ustaše.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-08-2018 at 18:16
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Da nije bilo NDH Hrvati bi se vjerojatno organizirali pod HSS-om, okviri su već jednim dijelom bili tu sa žandarmerijom u Banovini Hrvatskoj.
    Dobar dio bi odmah u startu otišao i u partizane (znači nebi bilo da su samo Hrvati sa obale zbog talijanske ugroze otišli tamo, nego bi to bio svehrvatski pokret).

Ključna stvar je da bi u konačnici bili na strani pobjednika, gotovo sigurno nebi bilo Bleiburga (mada bi žrtava u periodu rata zasigurno bilo mnogo više), te bi u poraću izvojevali veće teritorijalne probitke za hrvatski narod, možda i samostalnu državu već od 1945.

U ovakvoj hipotezi vidim nas i muslimane u nekakvoj "partizanskoj" ulozi, dok bi Srbi većinom išli u tad profašističke četnike (jer bi nekakva "Nedićeva Srbija" preuzela cijelokupan teritorij Srbije i NDH).
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 30-08-2018 at 22:14

Talijani su imali genocidnu politiku prema Hrvatima. Di god su došli u Istri i Dalmaciji su vršili brutalnu talijanizaciju Hrvata, mijenjali su im nasilno imena, ukidali i izbacivali hrvatski jezik iz škola, držali logore, vršili etničko čišćenje i iskoristili tadašnju srpsku mržnju prema Hrvatima tako da su im Srbi služili kao oruđe u istrjebljenju Hrvata u području pod njihovom okupacijom.

Srbi i Talijani su se našli na istoj liniji, oba naroda su htjeli podijeliti hrvatski teritorij, a da su to mogli napraviti su morali potjerati Hrvate s tih područja.

Seselj je cesto pisao emotivne tekstove o "razgranicenju sa Talijanima negde iznad Reke"

Mokri snovi bolesnih velikosrba. Zapravo su planirali tromedzu "iznad Reke" ukljucujuci jos i Madjare.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Inače, u knjizi Sve moje bitke general Bobetko piše da se često znao susresti s pitanjima hrvatskih vojnika "zašto ste bili na partizanskoj strani", "zašto su Hrvati uopće bili u partizanima" i slično... Njegov odgovor u suštini je bia "da nije bilo Hrvata u partizanima, ne bi se dogodio Bleiburg već 10 Bleiburga".

Tako da, iako je partizanski pokret zaslužan za najveći genocid nad hrvatskim narodom, i borbu protiv hrvatskog identiteta u zločinačkoj tvorevini Jugoslaviji, zavedeni Hrvati na protivničkoj strani poput Tuđmana i Bobetka ipak su progledali i odigrali značajnu ulogu za Hrvatsku...
    U partizanima nije bilo Hrvata.

To da bi HSS nešto napravio, ne bi on ništa napravio. Neznalice spominju nekakvu banovinu kao neki vrhunac. Pa to je bio običan srpski trik. Ovamo dajemo banovinu i huškamo Srbe iz tih krajeva sa parolom "Srbi na okup".

Banovina je bila mrtvo slovo na papiru a HSS nažalost plebiscitom podržan ali pacifistička stranka koja je Srbima ležala kao kec na desetku. Oni su podgrijavali mit o Hrvatima pacifistima što kralj Aleksandar govori svom intimusu Meštroviću. Hrvati su pacifisti govori on. Pa ih možeš ubijati usred skupštine oni se neće branit. pobiješ im prvake išetaš se iz skupštine i za kaznu dobiješ vilu kao zatvor.

To Srbi vole, takve Hrvate. Onda se pojave ustaše i Hrvati nisu više ranjeni i nemoćni gnu kojeg srpski lav vreba i ako mu je lijeno gleda gnu-a kako se muči a ako je baš gladan digne se i zavrne mu vratom.

Te priče bili bi na dobitničkoj strani bez NDH su obični shit. Na Balkanu su svi bili na gubitničkoj strani. Svi su bili pod Hitlerovom šapom. Ona partizanska šaka jada vojnički ionako nije vrijedila ništa u odnosu na Nijemce. Poradi njih još bi se dvije tri divizije njemačkih trećepozivaca ladalo na Jadranu.Oni su samo našli na strani pobjednika. Oni nisu nikoga pobjedili. Kao ni Srbi u 1-om svjetskom ratu koji su nas kao oslobodili bez ijedne bitke pa nam kao dali državu i spasili nas ne znam od čega i koga.

A pogotovo je idotska teza da nije bilo partizana nas bi kao Srbi zatrli. Tko? Molim? Oni Srbi koji sa svom silom nisu uspjeli to uraditi 91-ve. Ti Srbi. haha grohotom se smijem. pa da mi netko daje izbor, sukob sa Srbima 45-te ili 91-ve uvijek bi 45-tu izabrao. Tad nisu imali svo oružje JNA a takve su traume nosili iz sukobva s ustaškom vojnicom..što reče meni pred rat jedna stari ustaša..šta se plašite četnika, od četnika bržeg konja nema.

Uostalom da je pobijedila kraljevska opcija, tj četnici, pa tamo sjede Krnjević i Subašić u toj vladi..HSS je ostao lojalan toj vladi..mislim oni su se uvijek tako prišipetljali..i Radić je to radio..al džaba opet je platio glavom.

HSS je velika hrvatska zabluda, oni su zagovaralli pacifizam i umrtljivali hrvatsku energiju i otpor za razliku od jednog VMRO, koji su u Makedoniji poubijali na stotine srpskih žandara.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-08-2018 at 17:46

Meni je dobra usporedba s ustašama 1941. kao da su 1991. na vlast nasilno došli HSP-ovci, Paradžik i Kraljević, pa to bi bio totalni raspašoj gdje bi samo najebali (i od prosrpske JNA, i od četnika, jer bi hrvatska borba bila percipirana kao nekakav neo-ustaški pokušaj).
    Ili recimo da sada u Hrvatskoj na vlast dođe Živi zid (sa svojim "briljantnim" izolacionističkim gospodarsko-ekonomskim planovima), znači taj nivo vojno-političke (ne)inteligencije.

Uglavnom, nije toliko bitno što bi i kako bilo tokom rata (kažem, bilo bi puuuno više hrvatskih žrtava), no nekakav gerilski/partizanski otpor Srbima i Talijanima bi se zasigurno organizirao, a ključno je da bi u konačnici završili na pobjedničkoj strani, gdje nebi bilo poslijeratnih pogroma i iseljavanja, te bi donekle mogli postavljati uvjete, čak možda (u nekom idealnom scenariju) ostvariti nezavisnu Hrvatsku već 1945.
    Pogotovo jer bi tada srpska vlast (a time i narod) bili percipirani kao nacistički suradnici (kao što smo u stvarnom toku događaja zapravo mi bili percipirani).

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    U partizanima nije bilo Hrvata.
    A šta su onda Splićani, Šibenčani, Zadrani koji su se borili kontra talijanskog okupatora, Srbi možda?

A i po područjima gdje je NDH zaista imao vlast je znao biti raspašoj, pa bi partizani upali u sela i pobrali ljude sa sobom (pod prijetnjom oružjem), nebitno koje nacionalnosti.
    Mada su naravno, tamo partizanska većina bili Srbi nezadovoljni prohrvatskom vlašću.
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 30-08-2018 at 23:51

u redu , tema je i otvorena da bi se reklo što mislite što bi bilo s Hrvatima da nije bilo NDH.

Ti misliš da bi se Hrvati masovno digli na ustanak protiv Talijana i četnika radi pokolja Hrvata. Samo, poslije koliko pokolja i koliko bi to platili.

Oni ne bi klali po gradovima, bar ne u početku. Pazi Talijani u Split dovode Dobroslava Jevđevića starog četničkog komandanta još iz balkanskih ratova, mislim da je i umro u Splitu. Imaš tu ne možda brojnu ali žilavu orjunašku bazu, imaš četnički odred u Kaštelima ( perjanica orjunaštva je tamo kažu bila mater od onog Zlatka Galla ( jabuka ne pada daleko od stabla jel). Tu istu malu žilavu orjunašku bazu imaš i danas u Splitu i u Dalmaciji. Četničke odrede sastavljene od Hrvata imaš u Šibeniku, na Krku npr.

Dakle oni bi klali po zaleđu a po gradovima i u otocima polako.

zato sam i napisao da bi najveću cijenu platili dinarski Hrvati koji su bili izmiješani sa Srbima ( tu nisam htio ograničiti samo na dinarske Hrvate kako je dobro primjetio forumaš pod nickom imperator). kao što su platili bosanski Muslimani, oni su npr imali najviše žrtava u odnosu na br populacije. preko 80 000 na tada jedva 800 000 ljudi. Ili svaki deseti Musliman je poginuo. A bez NDH bi to bilo tko zna koliko.

što bi se s njima dogodilo da Francetić nije ignorirao njemačke upute ( i Nijemci su kalkulirali) i krenuo na Dangića i Todorovića koji divljaju po istočnoj Bosni. Nijemci traže da se Francetić kazni zbog neposluha. Pavelić ignorira.

te slične i iste stvari bi se događale i Hrvatima. I događale su se. U Rami, u dalmatinskoj zagori ali što bi bilo bez ikakve hrvatske institucije zvane NDH. Četnici i Talijani bi imali odrješene ruke da rade što hoće. O tome ja pričam.

Ovako NDH vlast se borila, hrvala koliko je mogla u datim okolnostima. Neki ustaški dužnosnici su pizdili na Pavelića što popušta Talijnanima, npr ministar vanjskih poslova Stijepo Perić koji je usred Rima rekao da će ih pobacati u more ako se nastave tako ponašati. Pavelić ga smjenjuje.

Francetić prijeti napadom na Talijane ( to da je htio sklopiti savez s partizanima ne vjerujem, pa četnici i partizani su tada ko prst i nokat, nedefinirana masa navodna ali dobro definirana još prije uspostave NDH).

Dakle to što bi ti nakon rata dobio status žrtve koga briga kad se naprave nove okolnosti na terenu. što vrijedi sad bosanskim Muslimanima što imaju status žrtve i što Srbi leže u Hagu kad Muslimana faktički nema u istočnoj Bosni i Bos Krajini i Hrvata u Posavini osim u one dvije male općine.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-08-2018 at 00:42

Inače, u knjizi Sve moje bitke general Bobetko piše da se često znao susresti s pitanjima hrvatskih vojnika "zašto ste bili na partizanskoj strani", "zašto su Hrvati uopće bili u partizanima" i slično... Njegov odgovor u suštini je bia "da nije bilo Hrvata u partizanima, ne bi se dogodio Bleiburg već 10 Bleiburga".
    Kako jadan izgovor hrvatskih komunjara. Hrvatski partizani su dopustili pokolj Hrvata od strane četnokomunističkih partizana i u njemu sudjelovali zbog komunističke ideologije. Isto kao danas, pogledaj hrvatsku ljevicu, isti mentalni sklop i još gore jer je pomiješano sa kulturnim-marksizmom.

Kako to da drugi narodi koji su bili na "krivoj strani povijesti" nisu doživjeli Bleiburg?
    ZA DOM SPREMNI !

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Guglam malo u svezi ove teme, i nije mi jasno da su mista poput Livna, Duvna, Imotskog, Posušja već 1943 bili pod partizanskom okupacijom.
    I da je Kupres tako snažno napadan 1942e od strane partizana.

Jel zna neko koliko je muslimana bilo u Crnoj legiji i općenito u vojsci NDH?

Jedan od razloga slanja 369. lake hrvatske pješačke pukovnije na istočni front je bil kaj smo s Talijanima morali ustrojavati vojsku tj. oni su sve morali nadgledati tako da nismo bili samostalni ni u tome, a ovo je bila prilika da mimoiđemo Talijane. Imali smo velika ograničenja suvereniteta.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Mislin da 1941. i 1991. sto se tice vanjskopolitickog stanja nisu usporedive, i da bi striktan pokusaj 1991. ponoviti 1941 propa, i danas nebi imali Hrvatsku.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Guglam malo u svezi ove teme, i nije mi jasno da su mista poput Livna, Duvna, Imotskog, Posušja već 1943 bili pod partizanskom okupacijom.
    I da je Kupres tako snažno napadan 1942e od strane partizana.

Jel zna neko koliko je muslimana bilo u Crnoj legiji i općenito u vojsci NDH?

Ne 43-će već još 42-ge. To je bilo kad su se talijanske snage povukle iz okupacijske zone ne obavjestivši pri tome vlasti NDH. Nastala je utrka tko će prije doći u prazni prostor. Partizanske snage koje su razbijene istjerane iz Crne gore, suradnjom Talijana i jedine vojnički vrijedne četničke grupacije, one Pavla Đurišića.

To što su im Talijani ostavili prazan prostor zapadne bosne bio je za partizane spas u zadnji čas.

U tom području osim lokalnih milicija, tj seoskih straža i pojedinih posadnih oružničkih postaja nije bilo snaga NDH.

tek kasnije kad partizani zauzimaju Ramu-Prozor, Uskoplje, Konjic dolazi jedan dio Crne legije i u teškim borbama brane Bugojno i Kupres a partizani zauzimaju Duvno i Livno doduše na kratko.

Omjer u CL vojnika je kažu bio 50-50% Hrvati Muslimani mada ja mislim, da je pogotovo kasnije bilo više Hrvata i da je ta podjela malo i mit.

Tada se dogodio onaj veliki četnički pokolj u Rami kad je za dan dva poklano oko 1 000 ljudi pretežno Hrvata ali i Muslimana. S tim da je naredba bila da se produži u nebranjeno Duvno čime bi pokolj bio još veći. Navodno je ta četnička grupacija odbila ići na Duvno.

Kao i svuda dovezli ih i u Ramu Talijani u kamionima. Malo prije tog pokolja partizani su uništili malobrojnu ustašku posadu u Rami i tako je stanovništvo ostalo bez zaštite.

To je dokaz što bi se događalo Hrvatima u tim krajevima da nije bilo uopće nigdje hrvatskih oružanih snaga, pa makar tako slabih kao što su u tom periodu bile snage NDH.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-08-2018 at 18:22

Problem leži u činjenici da nam je sve što je NDH koliko-toliko (jalovo) zaštitila, debelo i sa kamatama naplaćeno u poraću, te narednih 45 godina Srboslavije.

Po meni, bez Pavelića i NDH bi u periodu 1941.-1945. bilo definitivno više hrvatskih žrtava, ali bi zato Hrvatska 1995. imala i više Hrvata, i rasprostirala se na većem teritoriju.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove