+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/93

Tema: Uljanik i 3. Maj - nova velika praona drzavne love?

Uljanik i 3. Maj - nova velika praona drzavne love?

Koncar i ekipa preuzeli Uljanik i sad traze od drzave pola milijarde eura love za navodni spas Uljanika...Mores misliti. Zele pokrasti drzavnu lovu. Je li bolje raspustiti brodogradiliste i svakom radniku dati 200.000 eura ili ici opet s ovakvim "spasavanjima", a zapravo pranjem love?

Pretakanje love u udbaške džepove. Končar je možda i najbitniji izdanak duboke države.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ne znam pojedinosti ali znam da se ne radi o pranju nego o pljački

Vidim da i Kajin ostro kritizira pokusaje davanja kredita i jamaca Koncaru i ekipi. Ovim bi si udba rijesila financiranje stranaka i medija slijedecih 20 godina.

Donešen je zakon o nezastarijevanju pretvorbenog kriminala. Trebalo bi inzistirati da se bivša "UDBA" proglasi terorističkom organizacijom SKJ/KPJ (dakle i SKH) i da je kriminal ako se je netko obogatio odnosno otvarao firme za i u ime UDBe te da taj kriminal ne zastarijeva. Tada bi UDBini kapitalisti poput Končara ili Špiljka morali ako ništa drugo barem da se zamisle.

Citiraj Prvotno napisano od GrayHat Vidi poruku
    Donešen je zakon o nezastarijevanju pretvorbenog kriminala. Trebalo bi inzistirati da se bivša "UDBA" proglasi terorističkom organizacijom SKJ/KPJ (dakle i SKH) i da je kriminal ako se je netko obogatio odnosno otvarao firme za i u ime UDBe te da taj kriminal ne zastarijeva. Tada bi UDBini kapitalisti poput Končara ili Špiljka morali ako ništa drugo barem da se zamisle.
    čudi me da to nije puklo na Strasbourgu, načelo je da kad se jednom donese najblaži zakon za počinitelja od trenutka počinjenja do pravomoćne presude da važi najpovoljniji zakon za počinitelja

Uljanik i 3. Maj nemaju za isplatu plaća. IDS-ovo i SDP-ovo lokalno kadroviranje je upropastilo obje firme i napravilo velike rupe. Hoće li birači kazniti Obersnela i SDP te Miletića i IDS zbog upropaštavanja i krađe u ovim firmama?

Radnici Uljanika blokirali promet tražeći odlazak Uprave brodogradilišta

Hoće li štrajk radnika brodogradilišta srušiti ostatke komunizma koji vladaju u Istri, Rijeci, Trogiru i hrvatskoj vlasti kao što je to učinio štrajk Lecha Walese u Poljskoj?

Radnici brodogradilišta Uljanik, koji su u srijedu ujutro u 7 sati počeli štrajkati zbog neisplate plaća za srpanj, blokirali su promet oko sat vremena tražeći odlazak Uprave brodogradilišta, koju smatraju najodgovornijom za nastalu situaciju.

Radnici su nakon okupljanja u krugu brodogradilišta oko 9.30 sati izašli na ulici i i blokirali promet izvikujući “Uprava odlazi!”, iako ih je predsjednik Štrajkačkog odbora Đino Šverko pozivao da to ne čine. Promet je bio blokiran sat vremena.

U međuvremenu je održan sastanak Uprave Uljanika i Štrajkačkog odbora, nakon kojeg je predsjednik Jadranskog sindikata u Uljaniku Boris Cerovac izjavio kako Uprava nije prihvatila zahtjeve radnika, koji osim isplate plaće traže i da odlazak Uprave.
    https://narod.hr/hrvatska/pula-radni...rodogradilista

Srbin i ljevičari upropastili neku tvrtku, stvarno veliko iznenađenje. Ovo treba lijepo pustiti da propadne a dobri radnici će lako naći novi posao u ostalim našim brodogradilištima ili negdje drugdje izvan Istre. Nijedna lipa hrvatskog poreznog obveznika ne treba ići jugokomunističkim iredentistima koji su ionako kako čujem jako pošteni i sposobni a ne kao neki drugi pa neka im umjesto toga Bajaga organizira humanitarni koncert u areni i možda namaknu koje dinarče za svoje kriminalne potrebe.

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

Hoće li štrajk radnika brodogradilišta srušiti ostatke komunizma koji vladaju u Istri, Rijeci, Trogiru i hrvatskoj vlasti kao što je to učinio štrajk Lecha Walese u Poljskoj?

https://narod.hr/hrvatska/pula-radni...rodogradilista
    Tesko do nikako.
    Nacice oni krivca na desnoj strani.
    27/40+
    rijeka SPEZIAL

Stalno je bila priča kako je Uljanik ultrasposoban za razliku od drugih Brodogradilišta koji su vreća bez dna.

Guralo se pod nos Uljanik kao primjer.

Pa što je ovo sad.

To treba pustiti da propadne, ionako je praonica novca za udbaške strukture a tu bi državna sigurnost imala posla kad bi bila Hrvatska i provjerila čiji se to kapital vrti u Istri i za koga se to zadužuje hrvatska država.

za prljavi srpski kriminalni novac??'

i tko to po Istri ( i ne samo njoj npr Trogir) dobija najatraktivniju zemlju?

Tu deset državnih odvjetništava ima posla, ali ništa od toga, jer srpski kriminalni lobi i njihove sluge IDS izgleda imaju i međunarodnu zaštitu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Ma triba zatvorit ova glupa brodogradilišta.
    Kojeg vraga će nam ona samo nabijaju dugove.
    Lipo se ugledat na avangardu ala Naš Hajduk i otvorit kakav Pub ili fast food, i bit u plusu na kraju sezone...
    Posljednje uređivanje od teenager : 23-08-2018 at 02:25
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

Pa teen Uljanik uopće nije profitabilan. Zašto bi se održavalo nešto što moraš stalno subvencionirati? Isto kao i ostala brodogradilišta, utuklo se love i love da bi na kraju opet propala. Ne kužim to podržavanje kriminala.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tu deset državnih odvjetništava ima posla, ali ništa od toga, jer srpski kriminalni lobi i njihove sluge IDS izgleda imaju i međunarodnu zaštitu.
    Nitko nije kriv i odgovoran osim samih Hrvata koji biraju kriminalce na vlast i podržavaju ih. Island koji nema ni vojsku je više suveren od Hrvatske i obračunao se s bankarskim ološem, nikakve međunarodne zaštite i pritisci nisu urodili plodom, napravili su reda u svojoj državi a u Hrvatskoj dokazanim kriminalcima nitko ne može ništa zbog nepotizma i korupcije.
    ZA DOM SPREMNI !

Jedino šta je u svemu žalosno šta su recimo Korejanci do prije 30 ak godina dolazili u naše škverove izučavati posal. Ne moremo se jasno nositi s njima ali sve šta se napravilo u proteklon periodu je totalno razjebavanje svega da naposlijetku će doći do toga da brodogradnje neće ni biti. Neka naprave marinu , i obučavaju ljude kako napraviti muring, služiti goste i prati pijate. Ovu državu definitivno triba ukiniti dok se ne ukine sama...

Meni je nejasno kako u Končaru vide spas a njegov Brodotrogir još nije isplatio plaće za sedmi mjesec.

Koreanci su prije 30-ak godina imali kapitalizam, a mi ne. Uljanik je privatiziran prije 6 godina i propal je. Imali su čak i državne potpore, sve su imali pa nisu uspjeli opstati. Korejanci su bili zainteresirani za kupnju naših brodogradilišta pa smo ih u startu posjekli.

Bolje je da država da svakom radniku 100.000 eura pa nek sami pokrenu privatni biznis u Puli na temelju svojih vještina i iskustava nego da tu lovu daju firmi koja će opet propasti za 5 godina. I tako nek naprave u Brodotrogiru i 3. maju.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    10:05 sati Eskalacija pred Županijom. Situacija je napeta. Župan Valter Flego izašao je pred radnike koji su ga gađali kikirijem i pivom. Rekao im je "Svi smo mi na istoj strani, država treba dati novce", na što je razularena masa, od kojih je stotinjak njih pokušavalo probiti vrata u Županiju, negodavala povicima "IDS lopovi". Zgrada Županije prolivena je vodom i pivom. Atmosfera je uzavrela.

11:07 sati Thompson se ori Bulevarom. Radnici idu prema upravi i pjevaju stihove Thompsona "Lijepa li si"

http://www.glasistre.hr/pula/najmaso...upaniji-568643
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Inace, kumovi, bilo bi fino da i inace zaorite Thompu, jer ocito sad triba popularizirati slucaj u komplet Hrvatskoj, dobro ste poceli, najurite IDS ove autonomase, HDZovu bracu po korupciji, pa mozda i bude nesto o solidarnosti.

Datum registracije
    Sep 2016
    Nikidan gledan Miletica u Zagrebu....taj samo da nije poceja plakati. Zagustilo se.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove