+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/97

Tema: Uljanik i 3. Maj - nova velika praona drzavne love?

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ti "izlasci na ulicu" su debelo precijenjeni. Izašlo se na ulice zbog ratifikacije IK i šta se dogodilo? Ako se izađe onda to treba biti super masovno i sa nekim konkretnim posljedicama a ne malo paradiranja, malo druženja, malo mahanja sa transparentima i zastavama i onda otić doma zadovoljan, osjećajući da si nešto napravio a napravio si kurac.
    Pa ja i mislim na super masovno izlaženje. Da Hrvati imaju običaj biti malo agresivniji ne bi ih ovako već dva i pol desetljeća naše političke ''elite'' prevodile žedne priko vode kad god im je ćeif.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Onda, sto ce biti. HDZ ce se praviti malo lud, kao necemo mi to spasavati, to je u rukama privatnika, sto mi imamo sa time....pa onda ce orkestrirana prica o strateskoj vaznosti itd. bla bla, lex Uljanik, bla bla, na kraju price HDZ ima istarske kriminalce u IDSu u saci i ubaci svoje ljude u Uljanik.

Da dodamo HDZ je IDS na nacionalnoj bazi.
    Posljednje uređivanje od Puntar2.0 : 25-08-2018 at 23:00
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Onda, sto ce biti. HDZ ce se praviti malo lud, kao necemo mi to spasavati, to je u rukama privatnika, sto mi imamo sa time....pa onda ce orkestrirana prica o strateskoj vaznosti itd. bla bla, lex Uljanik, bla bla, na kraju price HDZ ima istarske kriminalce u IDSu u saci i ubaci svoje ljude u Uljanik.

Da dodamo HDZ je IDS na nacionalnoj bazi.
    Najbitnije da HDZ ima IDS u šaci. Odnosno tri njihove ruke + ona Furia Radina. Opozicija se može slikat.

Datum registracije
    Sep 2016
    Aha, tako da moze HDZ kadrovirati nesposobne, podobne idiote koji ce lose voditi kompanije, koje ce morati spasavati onih par koji jos rade poslove izvan drzavnog sektora.

Zvuci dobro.

Datum registracije
    Sep 2016
    Grcka reload.

Sprega raznih Končara, Budisavljevića i Mihajlovića u Uljanik plovidbi

Sprega raznih Končara, Budisavljevića i Mihajlovića u Uljanik plovidbi i isplata milijunskih dividendi

„Uljanik Grupa“ osnovala je tvrtku „Uljanik plovidbu“ 1. rujna 1986. i pulski je brodar počeo poslovanje s tri vlastita broda (m/b Jurina, m/b Franina i m/b Učka). „Uljanik plovidba“ je u 100%-om vlasništvu „Uljanik Grupe“, odnosno tada „SOUR-a Uljanik“, svog osnivača.

U razdoblju od 1994. do 2000. sprovedena je privatizacija „Uljanik plovidbe“ i tvrtka je od tada do danas u 100%-tnom vlasništvu nekolicine odabranih dogovorom IDS-a i uprave Uljanika. Zanimljivo da u procesu privatizacije dionice nisu smjele kupovati pravne osobe?

„Uljanik plovidba“ bila je od samog početka namijenjena akcijskoj grupi o nekolicini odabranih po komitetsko-srpskom ključu, tj. po partijskom standardu podobnosti. Nakon izvršene „pretvorbe“ njihovi vlasnički udjeli izgledaju ovako: Dragutin Pavletić ima lavovski dio od 55,75% dionica, a onda u približnim postocima slijede Darko Šorc, 5,87%, Karlo Radolović, 4,98%, Igor Budisavljević, 4,86%.... „Uljanik Grupa“ je isparila. Nigdje nema u medijima sveprisutnog Danka Končara, od plemenitih Končara, ali mu je, na primjer, 19/3/2010. isplaćena dividenda u iznosu od 471 000 kn?! a Igoru Budisavljeviću, članu Uprave „Uljanik plovidbe“ i ovlaštene osobe za zastupanje, isplaćena je dividenda u iznosu od 592 000 kn. Inače Igor Budisavljević je nećak Jovanke Budisavljević. I dok „Uljanik plovidba“ daje bogate dividente svojim vlasnicima, plaće pomorcima na njihovim brodovima kasne do godinu dana!

>>Vlasnici Uljanika u štrajku

Dakle, shema je uobičajno partijsko-udbaška i služi isisavanju državnog novca i spremanju istog na inozemne račune čiji su vlasnici nekadašnjoj partiji odane osobe: „Uljanik Grupa“ je osnivač „Uljanik plovidbe“, ali se privatizacijskim kombinacijama, i uz pomoć lokalnih političkih čimbenika za nula kuna omogućuje odabranim osobama da potpuno preuzmu vlasništvo nad brodarom. Naravno da su sve odabrane osobe potekle iz Uljanika ili njemu bliskih krugova, ali su isti u škveru zadržali poziciju članova Nadzornih odbora u mnogim kćeri-tvrtkama. I to je tek početak kriminalnog scenarija; „Uljanik plovidba“ od svog osnivača naručuje devet novogradnji ispod tržišne cijene, a onda sve te brodove (cca 560 000 dwt) daje u dugoročni najam (T/C) doista pravim brodarima koji eksploatiraju zakupljenu tonažu. Rezultat je da Grupa Uljanik/brodogradilište Uljanik na tim novogradnjama ima posebno veliki ekstra gubitak i taj se ekstra gubitak raznim načinima sanira iz državnog proračuna u vidu restrukturiranja, subvencioniranja, državnih garancija itd, a „Uljanik plovidba“ nabavivši brodove ispod tržišne cijene na svoj rentijerski način ekstra zarađuje i dijeli debele dividende. Može joj se, jer je novogradnje kupila po cijeni polovnog brodovlja. Na primjer 19. ožujka 2010, taj je pulski brodar podijelio dividendu u ukupnom iznosu od 12,9 milijuna kuna. Koliko je te iste godine država sasula subvencija i dala jamstva za „Uljanik grupu“?

>>Samoupravljačka socijalistička hrvatska brodogradnja ne može preživjeti bez državnih subvencija

Kad je početkom ove godine postalo jasno da Uljanik Grupa unatoč sanacijskoj pljački ne može preživjeti narkomansku ovisnost, o državnim subvencijijama svih vrsta, direktor „Uljanik plovidbe“, Dragutin Pavletić, 11. siječnja ove godine daje izjavu Zagrebačkoj burzi da „Uljanik Grupa nema udjela u Uljanik plovidbi“. Šefica računovodstva Bojana Mihajlović, od plemenitih Mihajlovića koji su dali i đenerala Dražu, supotpisala je takvu izjavu. Direktor Dragutin Pavletić se ne bez razloga plaši da je privatizacija „Uljanik plovidbe“ preslaba brana prodaji brodova i spašavanja „Uljanik grupe“. Da bi „pojačao dojam“, direktor „Uljanik plovidbe“ pokušava otkloniti povezanost s osnivačem te podnosi ostavku na mjesto člana Nadzornog odbora „Brodogradilišta Uljanik“!

Jedna od mogućnosti da Uljanik Grupa prevlada krizu je da proda dio svoje imovine; spomenutih devet brodova najbolje su "krave" u Uljanikovoj "štali" i prodaja je neminovna, a pravnu zavrzlamu oko stvarnog vlasništva i kako su „odabranici“ došli do udjela u „Uljanik plovidbi“ mora riješiti DORH, a onda slijedom događaja policija. Uprava „Uljanik Grupe“ ne želi dati ostavku samo zbog jednog razloga: još joj je potrebno neko vrijeme da zamete tragove svog poslovanja i zatraži azil, recimo u Venezueli, je Maduro za "šaku dolara" ne isporučuje lica s međunarodnih tjeralica.

>>Radnici Uljanik grupe i riječkog 3. maja najavljuju prosvjed na Markovom trgu - pridružit će im se i predsjednik Uprave 3. maja

Privatizacijom „Uljanik plovidbe“ isisani novac iz škvera došao je u ruke odabranih i to je tipična operacija kreirana po modelu UDBA-e, a onda se nastavilo punih 27 godina, od 1991., a pogotovo od 2000. Kad je započela trećesiječanjska restauracija komunizma i u „Uljanik plovidbi“ završena „Privatizacija“. Sve što država upumpa u brodogradilište to „Uljanik plovidba“ – i ne samo ona jer ima još takvih tvrtki u istom sustavu – ispumpava službenim dividendama. Izrazito loše održavanje brodova govori u prilog tezi da se uopće ne ulaže u brodove nego bjesomučno troši njihova supstancija pa dokle traje, traje.

U Uljanikovoj komičnoj tragediji komitetlije i Srbi svi i svuda. Istrijanski komitetlije u IDS-u te razni Končari, Budisavljevići i Mihajlovići i dalje u Istri grade Jugoslaviju u malom, a cijela bi Hrvatska morala povjerovati da su oni u nečemu bolji od drugih i najbolji?
    http://www.hrsvijet.net/index.php/vi...skih-dividendi

https://liberal.hr/clanak.php?id=2063

interesantan clanak

i interesantan portal

Kajin o krivnji:

1. Vlada nije birala NO Uljanika

2. Vlada nije postavljala upravu Uljanika

3. Vlada nije sindikaliste postavljala u NO Uljanika

4. Vlada nije čak ni jednog HDZ-ovca uspjela zaposliti u Uljaniku

5. Vlada nije izrađivala plan restrukturiranja

6. Vlada nije odabrala strateškog partnera (D. Končara)

7. Vlada nije odredila da plaća šefu uprave Uljanika na godišnjoj razini iznosi 600 000kn (sa bonusima…), ili da ta primanja budu trostruko veća od onih koje prima premijer

8. Vlada nije odredila ni da osnovna neto plaća članova uprave bude 40 000 kn neto mjesečno

9. Vlada nije odredila da ugovori sa konzultantima iznose do 200 000 € mjesečno

10. Vlada nije kriva ni što je prihod za 6 mjeseci 2018. bio 638 mil. kn, a gubitak 365 mil. kn

11. Vlada nije kriva što se godišnje isporučuje svega 3 broda, a bez 7 nema opstanka

12. Vlada nije kriva što su si članovi NO 3.maja na dan početka štrajka isplatili bonuse od 24 000 kn

13. Vlada nije kriva što je Končar 33% vlasnik Glasa Istre novine koja je “bilten”IDS-a i koja je otvoreno zagovarala ulazak Končara u Uljanik, a svi smo znali da on sam ne može sanirati posrnulu tvrtku

14. Vlada nije kriva što su bivši direktori Uljanika preuzeli ono najbolje od Uljanika- Uljanik plovidbu

15. Vlada nije kriva što se u najzatvorenijem medijskom prostoru u Hrvatskoj, a to je Istra, ne može čuti istina o Uljaniku

16. Vlada nije kriva što su Finci nepravomoćno kaznili Končarevu tvrtku gdje je Jakovčic bio predsjednik NO sa 50 mil. €

17. Vlada nije kriva što su radnici ižviždaki Miletića, a Flega zalili pivom

18. Vlada nije kriva što nam se Jakovčic “ruga” preko društv. mreža iz nekog austrijskog ružičnjaka

19. Vlada nije kriva što Istrijani ne mogu do istine

20. Vlada nije kriva što bivši direktori imaju tankere, što neki, ne svi, koperanti imaju bogatstvo, dok radnici mogu računati na tri minimalne plaće u razini jedne zarađene u 7 mjesecu, ali

VLADA JE KRIVA

Što je Uljanik svjesno “prepustila” Jakovčiću, Miletiću, Rossandi, … znajući još u siječnju kako će sve završiti
    https://narod.hr/hrvatska/flego-i-mi...ajin-odgovorio

Datum registracije
    Sep 2016
    Procita kratko Miletica i njegov osvrt na sve ovo, i to je onako bezobrazno do boli, spasavaj Hrvatska, ali inace smo irredenta. A i to je jedan veliki zajeb, ovi likovi(IDS) nebi samostalno prezivili tri dana, a kamoli da se prikljuce sjevernoj Italiji, pa ti bi ih razmontirali u roku ne tri danan, nego 24 sata.

Steta da u ovon trenutku nemamo hrvatsku vlast, koja ce se brinuti za opcehrvatski interes.

Datum registracije
    Sep 2016
    Nego, di su one falange indexovih pametnjakovica, di je onaj lik sto je napisa roman kako ce se Hrvatska pritvoriti u nacifasticki pakao, dok ce zvizda vodilja biti multikulturalna i IDSovska Istra.

Pa di ste, javite se. Kolabirala Juga po drugi puta.

Ko da se ova vlada pita, svi znamo da su najobicniji slugani sa par likova koji valjda sluze da zamazu oci naivnima, poput Krsticevica ili Medveda, kao eto domoljubna vlada.

Ionako sve ono sto je Krsticevic uradio za boljitak hrvatske vojske, neka sljedeca vlada sa par poteza pera razjebe. Nista sto vec nisu uradili.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ma ne, ozbiljno, ja se mislin onako pa sta bi vi idioti sami. Isto bi se moglo napisati i za one iz dalmatinske akcije, liste maslina kako li se vec zovu.

Hrvatska plus HB je taman cijelina za jednu manju drzavu koja se moze i hraniti i braniti sama, samo da ima valjano vodstvo.

Što oni imaju radit u Zagrebu pred vladom osim da zatraže da policija i vojska pohapse i zabrane IDS. To bi bio jedini razlog zašto bi trebali doći u Zagreb.

Ovako udružili su sa jugoredikulima iz neradničke fronte i redikulima iz Živog Zida.

Šmrkovima rastjerat tim više jer nose govna sa sobom.

Marš nazad u onu jazbinu iz koje ste izmilili i koju nastojite rashrvatiti pod svojim IDS-om za kojeg aklamacijom glasate Ili za njih ili za lopovski i protuhrvatski SDP.

HDz je bagra ali to je druga priča.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ma ne, ozbiljno, ja se mislin onako pa sta bi vi idioti sami. Isto bi se moglo napisati i za one iz dalmatinske akcije, liste maslina kako li se vec zovu.

Hrvatska plus HB je taman cijelina za jednu manju drzavu koja se moze i hraniti i braniti sama, samo da ima valjano vodstvo.
    Hrvatska plus BiH. Ali s HB bi barem Dalmacija imala komunikaciju sa svojim prirodnim zaleđem, a zaleđe komunikaciju sa svojim lukama i gradovima. Ovak je Livno odbačeno od Sinja i Splita, Mostar od Ploča, Imotski od Posušja itd.

Datum registracije
    Sep 2016
    Pa nije Herceg-Bosna samo Hercegovina.

Za prilike u Uljaniku, mišljenja je Kajin, nije odgovorna Vlada jer ona nije birala Nadzorni odbor, niti je postavljala Upravu i sindikaliste u Nadzorni odbor već odgovornost snosi prije svega lokalna politika, Miletić, Jakovčić, bivši i sadašnji direktori i nadzorni odbori.

“Upravo je Miletić samo operacionalizirao Jakovčićevu ideju o premještanju Uljanika. Grad Pula je 2017. godine na prijedlog gradonačelnika usvojio GUP (Generalni urbanistički plan) i Uljanik stavio u isti status kao buduću marinu Katarinu čiji je investitor Danko Končar te marinu Veruda. To znači da je Uljaniku dao status luke posebne namjene”, zaključio je bivši saborski zastupnik Damir Kajin.
    https://narod.hr/hrvatska/kajin-traz...ike-u-uljaniku

Taj Kajin je sumnjiv lik.

Datum registracije
    Sep 2016

Nek on preseli firmu u Pulu.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor