+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 4 5 6
Prikaz rezultata str. 101/108

Tema: Igor Vukić - Jasenovački mit

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Fascinanto je kako svaki Srbin smatra da ima pravo komentirati Srebrenicu u stilu da umanji zlocin, od Dejana Jovica, do Brnabica, dok je Hrvatima apsolutno zabranjeno kritzirati mit Jasenovac.

Jos fascinantije mi je kako smo suoceni sa likovima koji pocevsi od Pupovca kritiziraju apsolutno nista iz srpske povijesti, ne kritziraju vodece srpske popove u Hrvatskoj koji u Chejkago pevaju srpske pesme, ne kritiziraju ''krajnu'' niti zlocine pocinjenje nad Hrvatima u ime tog smrada od paradrzave, ne kritiziraju ni aktualnu ni prosle vlasti u Beogradu. ma nista ne kritiziraju nego dan i noc hrvatsku drzavu i Hrvate....

I onda dodje Music i izvali, pa mi moramo zbog sebe suocavati sa ovime ili onime, neka svako isprid svoga praga itd.

E moj Musicu.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Srebrenica je samo dio genocida u Podrinju koji se odvijao u 2 svjetska rata na identičan način.

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ti meni nisi, cak si mi odvratan. Ali i u tome lazes, jer da smo se ja i ti na onome drugon forumu susreli, di se vucaras kao aleksije radicevic, dosli bi u sukob, razlika bi bila sto je ovo tu moj teren, a tamo bi ti uz podrsku nekih ''Hrvata'' drugacije provlacija tu ''argumentaciju''i drugacije bi se postavija spram meni.

Pitanje je sto ja tocno trolan, pa ne snimaju Americanci filmove o zlikovicma Hrvatima, vec o zlikovcima Srbima, najnegativniji image u Americi sigurno pa imate vi. A vama je to jako vazno. Vi ste butchers of the balkans, Ratko Mladic je pojam, mesar sa Balkana.

Ako ti meni hoces prodati pricu da vi ne potencirate tu pricu oko Jasenovca kako bi skrenuli paznju sa sebe i Srebrenice, onda ti smatras da su Hrvati idiotski i priglup narod.

A to ti smatras, svo tvoje pisanje tu je podcjenivacko.

Ta mantra Jasenovac, Jasenovac je ciljana od Dodika do Vucica. To je drzavna politika, pa i ova najava da ce Srbija snimati film o Jasenovcu je ciljana politika.

I zbog toga se meni osobno zivo hebe za Jasenovac.
    Nije moje pisanje potcenjivačko, nego ponekad šaljivo.

Trolaš jer navodiš na razgovor o Mladiću, a tema je o Vukiću i Jasenovcu. Nemam ja ništa protiv da pričamo i o Mladiću ali ja nisam na svom terenu i ne mogu toliko da skrećem sa osnovne teme, jer Inkvi vreba kao mačak da napišem pogrešnu reč pa da me odmah briše - u najboljem slučaju.
    To da se Jasenovac koristi za skretanje pažnje sa Srebrenice nije tačno. Prosto zato što se na Jasenovac skreće pažnja decenijama pre nego što se Srebrenica desila.

Eto! A ovo da sam ti odvratan - u to prosto ne mogu da poverujem.
    zbogom ostaj mala kod ovaca...

Nemate mislioca jer si stavljate okvire razmišljanja. Oko NDH i Jasenovca stavite okvire razmišljanja.

Dvorana Vijenac, na Kaptolu 29a u Zagrebu bila je sinoć (7. lipnja) pretijesna kako bi primila sve one koji su došli pozdraviti istraživača Igora Vukića na njegovom drugom predstavljanju knjige Radni logor Jasenovac.

Za ovu prigodu odstupilo se od uobičajene promocije, onako kako smo ih navikli gledati. Naime, na pozornici su se pojavili autor Igor Vukić, nakladnik Josip Pavičić i novinar i televizijski urednik i voditelj Marko Jurič.

Nakon što je gospodin Pavičić kratko predstavio autora i njegovo djelo, obavijestio je nazočne kako će se promocija odvijati u formi dijaloga i to tako što će Jurič postavljati autoru pitanja koja su se najčešće u javnosti čula od njegovih oponenata i osporavatelja, a ovaj će pokušati na njih odgovoriti.

Započelo je s kontroverzama iz vremena komunističkog razdoblja, prije svega vezano za broj žrtava, pri čemu je Vukić detaljno objasnio kako nema dokaza da su ustaše vršile bilo kakva masovna smaknuća, te da to potvrđuju izjave samih logoraša i svjedoka događanja u Jasenovcu, ali i ekshumacije posmrtnih ostataka čiji je broj minoran u odnosu na službene brojke „žrtava“, pa i onaj što ih danas sadrži službeni popis JUSP Jasenovac (od 1945. godine do danas iskopano je manje od 500 ljudskih kostura).

Ostatak razgovora protekao je u opisima života u logoru – prije svega onih koji potječu iz autentičnih izvora, odnosno svjedočenja samih logoraša. Prikazana su i dva kratka isječka iz budućeg dokumentarnog filma u kojima bivši logoraši Jasenovca jasno potvrđuju kako to nije bio logor smrti nego radni logor – kaznionica u koju se stizalo po presudi i na određeno vrijeme, te da su zatočenici imali među ostalim razvijen kulturno-zabavni i sportski život, pravo na liječničku skrb i osobnu higijenu, uvjete za školovanje itd., itd.

Vukić je naglasio kako nitko ne tvrdi da je ustaški logor Jasenovac bio odmaralište, ali su daleko pretjerane i potpuno neutemeljene tvrdnje o masovnom teroru i likvidacijama, jer za takvo što niti u dokumentima ni u iskazima logoraša nema nikakvih dokaza.

https://kamenjar.com/u-dvorani-vijen...gor-jasenovac/

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    I to je tacno Inkvi

Cim je on Aleksandar... nisu tu cista posla moj Inkvisa
    Što je tačno
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Nije moje pisanje potcenjivačko, nego ponekad šaljivo.

Trolaš jer navodiš na razgovor o Mladiću, a tema je o Vukiću i Jasenovcu. Nemam ja ništa protiv da pričamo i o Mladiću ali ja nisam na svom terenu i ne mogu toliko da skrećem sa osnovne teme, jer Inkvi vreba kao mačak da napišem pogrešnu reč pa da me odmah briše - u najboljem slučaju.
    To da se Jasenovac koristi za skretanje pažnje sa Srebrenice nije tačno. Prosto zato što se na Jasenovac skreće pažnja decenijama pre nego što se Srebrenica desila.

Eto! A ovo da sam ti odvratan - u to prosto ne mogu da poverujem.
    Da se tu otvori tema o srpskin zlocinima tebe nebi bilo, niti bi vidili komentar od tebe, kao sto i tu pokusavas izbjegavati svako komentiranje srpskih zlocina.

Pricas o tome kako neke ''jace sile'' od nas jako osudjuju NDH, a ja tebi dajen do znanja da neke jake sile i jako osudjuju ''RS'', a od tebe nigdi komentar koji upucje na to da se zbog tih jakih sila odrices te genocidne tvorevine. Dapace, posto si bosanski Srbin jos ti je veci interes skretati paznju sa Srebrenice, i sa genocidne republicice Dodikstan.

Kao i svukud, duplti su ti arsini, po tebi za Srbe vaze jedni standardi, a za Hrvate drugi.

A izjava da Srbijanci i Dodikstanci ne izkoristavaju Jasenovac za skretanje paznje sa sebe, i sa srpskih zlocina je toliko uvjerljiva kao ona poznata srpska tvrdnja da je Bog Srbin.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Nova Bujica s Vukićem.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove