+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/20

Tema: Kratka analiza-politicka orijentacija susjedstva Hrvatske

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

Kratka analiza-politicka orijentacija susjedstva Hrvatske

Zanimljivo je viditi kako se odvija politicka situacija u susjedstvu Hrvatske, i kako naginju te drzave.

Izgleda da u Sloveniji Jansa ima dobre sanse za pobjedu na izborima.

Janša izborni favorit: ‘Ilegalne migracije smatram velikom opasnošću za Europu’

http://narod.hr/eu/jansa-izborni-fav...oscu-za-europu

Tako da sumiramo.

Madjarska-desnicari/nacional-konzervativna vlada

Slovenija-izgledna desnicarska vlada

Srbija-Euro-cetnicka vlada

Italija-Lega Nord u vladi

BiH-Muslimani nemaju lijevicarsku stranku, svaka je desnicarsk, iliti bonsjacko sovinisticka
    Dodik ili SDS-cetnik ili cetnik

-------------------

Hrvatska: sprema se velika koalicija sa izrazito a-nacionalnin pridznakon, ''stozerna stranka'' nikad a-nacionalnija, desnica je sustavno razbijana i omalozavana

Sad ko su tu budale, debili i apsolutni izvanzemaljci, ovi oko Hrvatske, ili ova veleizdajnicka hrvatska vlada?
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Zanimljivo je viditi kako se odvija politicka situacija u susjedstvu Hrvatske, i kako naginju te drzave.

Izgleda da u Sloveniji Jansa ima dobre sanse za pobjedu na izborima.

Janša izborni favorit: ‘Ilegalne migracije smatram velikom opasnošću za Europu’

http://narod.hr/eu/jansa-izborni-fav...oscu-za-europu

Tako da sumiramo.

Madjarska-desnicari/nacional-konzervativna vlada

Slovenija-izgledna desnicarska vlada

Srbija-Euro-cetnicka vlada

Italija-Lega Nord u vladi

BiH-Muslimani nemaju lijevicarsku stranku, svaka je desnicarsk, iliti bonsjacko sovinisticka
    Dodik ili SDS-cetnik ili cetnik

-------------------

Hrvatska: sprema se velika koalicija sa izrazito a-nacionalnin pridznakon, ''stozerna stranka'' nikad a-nacionalnija, desnica je sustavno razbijana i omalozavana

Sad ko su tu budale, debili i apsolutni izvanzemaljci, ovi oko Hrvatske, ili ova veleizdajnicka hrvatska vlada?
    To je tako, možda, nominalno, Punti! Ali ako vidiš ko postupa i u kolikoj meri po diktatu Berlina i Brisela, onda je najmanja razlika između Srbije i Hrvatke.
    Mađarska se odlično drži, za Sloveniju i Italiju ne znam. Srpska pokušava da se opire, ali to je sve tanko. Muslimani malo koketiraju sa Erdoganom, tako da i oni jako blago pokazuju da nisu u potpunosti poslušnici, mada...
    zbogom ostaj mala kod ovaca...

Datum registracije
    Sep 2016
    Razlika izmedj' Hrvatske i Srbije tu mora postati ogromna, jer Srbija je u dosta losijoj diplomatskoj poziciji, sto hrvatska diplomacija ne izkoristava.

To se naravno mora minjati.

Srbija mora biti podredjena Hrvatskoj, to je logicno.

Datum registracije
    Sep 2016
    I njemacki mediji gledaju ovih dana na Sloveniju, izvjestava se o jos jednoj ''istocnoeuropskoj'' drzavi koja je spala pod desnicarenje i populizam.

Samo jedna drzavica se drzi u moru desnicara, i do zadnjeg bojlera brani vrijednosti Angele Merkel.

Ljevičarski naziv za osluškivanje bila naroda je populizam.

Datum registracije
    Sep 2016
    Višnja Starešina: “Pribojavam se jer je naš Herr Plenković jedan od posljednjih fanova Frau Merkel”

I kada danas Frau Merkel dramatično proglasi ilegalne migracije sudbinskim pitanjem Europe i pozove na spašavanje europske budućnosti, taj apel treba uzeti s velikom rezervom i dobro pogledati što on zapravo sadrži. Što podrazumijeva razvoj “sustava fleksibilne solidarnosti“, uvođenje “istinske europske policije“, stvaranje “sustava u kojem će svaka zemlja članica moći pružiti ono što je politički ostvarivo”? Ili izravnije: pokušava li to Frau Merkel pod plaštem spašavanja europske budućnosti, nametnuti svoju političku koncepciju federalizacije Europe, stvaranja europske naddržave, čemu se protive praktički sve države Nove postkomunističke Europe, osim Hrvatske, ali i sve više država Stare Europe, piše Višnja Starešina za Slobodnu Dalmaciju čiju kolumnu djelomice prenosimo.

Imajući u vidu njezinu političku viziju i rezultate u rješavanju prve velike migrantske krize – Angela Merkel je posljednja, koja ima politički legitimitet spašavati budućnost Europe od ilegalnih migranata. I ne bojim se da će njemačka kancelarka uspjeti nametnuti u željenom obliku svoj EU paket ostatku Europe. Ali se pribojavam za hrvatsku poziciju i hrvatsku budućnost u tim pogodbama i rješenjima. Pribojavam se jer je naš Herr Plenković jedan od posljednjih fanova Frau Merkel i njezine politike. A hrvatska je pozicija toliko različita od njemačke u svakom pogledu: i veličinom i gospodarskom i političkom snagom kao i zemljopisnim položajem. Hrvatska je sa zapadne (slovenske) i sjeverne (mađarske) strane schengenske EU ograđena žicom. Ima zapuštene i povremeno zategnute odnose s Mađarskom, problematične sa Slovenijom (to je kontinuitet bez obzira kakva bila buduća slovenska vlada). Premijer Plenković otvoreno simpatizira s njemačkom idejom federalne europske naddržave, nasuprot ideji EU kao zajednice suverenih država, koju promoviraju naši europski susjedi.

Žica još čvršća

U slučaju izvjesnog jačanja balkanskog migrantskog vala, i Mađarska i Slovenija će žicu na granici s Hrvatskom učiniti još čvršćom. S druge strane, Srbija i BiH nastoje istočne i jugoistočne hrvatske granice učiniti što poroznijim za novi migrantski val, koji usmjeravaju prema Hrvatskoj. U tome nema razlike između Vučića, Dodika, Izetbegovića i njihovih budućih nasljednika.

Tako stiješnjena između europske žice i balkanske migrantske rute, tako oslonjena na politiku Angele Merkel, koja nastoji spasiti sebe ne pitajući za cijenu, tako udaljena od vlastite konceptualno promišljene i proaktivne vanjske politike, uključujući i stavove o budućem razvoju EU i migrantskoj krizi, Hrvatska je u ozbiljnoj opasnosti da u sljedećoj fazi bude potopljena migrantskim valom. Njegovo je pokretanje izvjesno, osobito nakon što Erdogan obavi još jedne izbore i ponovo se jače posveti svojim neoosmanskim ciljevima na Balkanu. Doduše, može se to gledati i optimistički, kroz ružičaste naočale premijera Plenkovića: Erdogan pošalje nama desetke tisuća Afganistanaca, Pakistanaca, Iračana. Mi pošaljemo Frau Merkel desetke tisuća Hrvata. Ona nama vrati desetke tisuća Sirijaca, Afganistanaca, Pakistanaca iz prvog migrantskog vala. I brojke štimaju. Možda ćemo još biti i u plusu.

http://narod.hr/hrvatska/visnja-star...va-frau-merkel

Datum registracije
    Sep 2016
    Austrija probno salje vojsku na granice.

http://visegradpost.com/de/2018/06/1...-zu-schliesen/

Nacionalistička desnica pomela i na lokalnim izborima u Italiji

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    picaferaju, pokušavam ti poslati privatnu poruku ali mi sustav govori da si prepun privatnih poruka te da ne možeš primati nove privatne poruke. briši ih malo
    ex. m. BBB ZG 40, 50+ Allah , suria, Bashaar w bas

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    picaferaju, pokušavam ti poslati privatnu poruku ali mi sustav govori da si prepun privatnih poruka te da ne možeš primati nove privatne poruke. briši ih malo
    Čudno. Imao sam samo 6 poruka u inbox-u. 4 obrisane pa probaj kad vidiš ovo.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovaj Salvini se zaostrava, sad se zakacija sa Francuzima.

http://kamenjar.com/salvini-bez-ispr...-conte-macron/

Najprije napada Merkeljusu, sada ovima daje papra. Bit ce to zanimljivo.

Datum registracije
    Sep 2016
    Sestricna stranka CDUa, bavarski CSU se zestoko sukobi sa njima oko toga jeli potribno zatvoriti granice ili ne.

CSU jasno kaze da, dok CDU kurvanjski kaze ne jer racunaju da ce imigrante zaustavljati Hrvatska, Spanjolska Italija i svi koji su na ruti imigranata.

Privedeno znaci hoce se praviti dobricine a drugi neka nose teret.

Jer kad Njemacka zatvori granice, to je domino efekt, a svaka drzava ce se pozivati na njih, imat ce moralno pravo.

Meanwhile, CDU razmislja da djecji doplatak za strane drzavljane svede na doplatak koji bi dobivali u maticnin zemljama.

To bi pogodilo i Hrvate i sve druge strane radnike iz EU.

Hinjski koliko smrdljiv potez kurve CDU.

Kao prvo ce se povecati pritisak asimilacije, vise ce Hrvata i drugih traziti njemacko drzavljanstvo a na drugima koji to nece, na njima ce jadna, sirota njemacka drzava shparati.

To je nebitno ioanko su svi ti Hrvati za par generacija gotovi Nijemci.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Sep 2016
    Jedino pozitivno ako to prodje je da ce svaki novi iseljenik dobro razmisliti hoce li za minimalac na Frankfurt Flughafenu nositi kufere a kurciti se kako je u jako civiliziranoj i postenoj zemlji.

Datum registracije
    Sep 2016
    Nikidan gledan dvi hrvatske zastavice na bagerima neke baustelle a mislin se a jesmo jadni u p.m

Datum registracije
    Sep 2016
    Salvini zabranio pristajanje još dva broda pro-imigrantskih organizacija

http://tribun.hr/salvini-zabranio-pr...-organizacija/

Datum registracije
    Sep 2016
    Gotovo 70 posto Talijana podupire Salvinijevu politiku

http://tribun.hr/gotovo-70-posto-tal...jevu-politiku/

Datum registracije
    Sep 2016
    Koliko su na ovoga navalili, ocito nesto radi po volji naroda:

http://www.vecernji.hr/vijesti/itali...svijet-1253177

Meanwhile, u Madjarskoj ce svi oni koji pomognu ilegalnin imigrantima biti kazneno gonjeni.

A u Hrvatskoj? Barun na HRTu koji nas poucava kako nebi smili razlikovati imigrante i izbjeglice.

I Selma iz crvenog kriza. (!)

Nema smisla analizirat naše susjedstvo dok ne analiziramo sami sebe. Tako smo slabi i nedorečeni u vanjskoj politici i branjenju svojih interesa da nas je svatko navikao šutati kako mu se htjedne.

Datum registracije
    Sep 2016
    Pa kroz jedno automatski radis i drugo.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove