+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 32 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/628

Tema: Izbori u BiH, muslimanske podvale i ima li alternative HDZ-eu?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

Izbori u BiH, muslimanske podvale i ima li alternative HDZ-eu?

SREDIŠNJA BOSNA
    Hrvatska zvona zazvonila i u Lašvanskoj dolini: "Gdje god se čuju crkvena zvona, opstat ćemo i ostat ćemo"

Nakon Mostara, Širokog Brijega i Tomislavgrada, Hrvatska zvona zazvonila su i u Lašvansoj dolini, odnosno, Travniku gdje je održana tribina pod nazivom "Jedinstvo ili zajedništvo: Demokracija ili jednoumlje" na kojoj su govorili Marko Tokić, predsjednik "Zvona", Josip Jović, kolumnist Slobodne Dalmacije i Slaven Raguž, predsjednik Hrvatske republikanske stranke.

Hrvatska zvona sinoć su zazvonila i u Travniku gdje je održana tribina pod nazivom "Jedinstvo ili zajedništvo: Demokracija ili jednoumlje" na kojoj su govorili Josip Jović, novinar i kolumnist Slobodne Dalmacije, Marko Tokić, predsjednik udruge Hrvatska zvona i Slaven Raguž, predsjednik Hrvatske republikanske stranke.

Nakon Mostara, Širokog Brijega i Tomislavgrada, Hrvatska zvona svoju su prvu tribinu u Središnjoj Bosni održala u Travniku gdje je domaćin bio Tomislav Turić, povjerenik Hrvatske republikanske stranke (HRS).

Marko Tokić, predsjednik Hrvatskih zvona i profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru istaknuo je kako Hrvati trebaju tražiti načine kako biti, postojati na svim onim mjestima gdje je njihova prošlost, sadašnjost, ali i budućnost.

"Mi vjerujemo gdje se još uvijek čuju zvona s naših crkvi da postoji razlog da opstanemo i ostanemo", kazao je Tokić.

Tokić je, također, kazao kako se Hrvati u BiH danas dijele na one s iskaznicom i izdajnike, međutim, prema njegovom mišljenju, dijele se na odnarođene političke elite i ljude koji se bore za goli opstanak.

Kolumnist Slobodne Dalmacije, Josip Jović, istaknuo je kako ga frapira činjenica jer nema nijednog političkog pitanja oko kojeg bi se predstavnici sva tri naroda u BiH mogli dogovoriti.

Jović je u svom obraćanju istaknuo kako se na BiH i njenu budućnost danas gleda s tri drugačije i jednako udaljene pozicije, a da sam Hrvati BiH vide u Europskoj uniji i zapadno-europskoj civilizaciji jer su srpska i bošnjačka elita okrenute Srbiji/Rusiji i Turskoj.

"Koncepcija građanske države koju zagovara Bakir Izetbegović plašt je za unitarizam prema kojem bi Bošnjaci bili većinski narod, a Hrvati svedeni na apsolutnu manjinu", naglasio je Jović.

Predsjednik Hrvatske republikanske stranke, Slaven Raguž, istaknuo je kako su se Hrvati iz jedinstva i zajedništva kojeg su imali tijekom Domovinskog rata, potom demokracije, vratili u jednoumlje.

"Napravili smo cijeli krug, uradili smo lustraciju u obrnutom smjeru, uklonili smo iz javnog života domoljube, nacionalno osviještene ljude, profitirali su totalitaristi koji su njihove pogibije gledali na TV-u sa sigurne udaljenosti", kazao je Raguž.

Raguž je istaknuo kako je hrvatsko društvo u BiH postalo društvo odnarođenih političkih kasti udaljenih od običnog čovjeka što dokazuju i prethodne četiri godine od kako je HDZ BiH na vlasti.

"Jedina politika koju HDZ BiH vodi je ona kadrovska. Izborni zakon nije promijenjen, nemamo svoj RTV servis, ustavne promjene se nisu dogodile, imamo li išta od onoga na temelju čega je HDZ BiH dobio izbore", rekao je Raguž.

Raguž je istaknuo kako se u zadnje četiri godine nije napravio kilometar autoceste u hrvatskim mjestima, kako su se izmišljali različiti parafiskalni nameti malom i srednjem poduzetništvu, a spašavali tajkuni.

"Tko nema iskaznicu HDZ-a BiH ne može ga ništa zapasti u životu - kriminal, korupcija, uhljebljenje u neradničke strukture, oni su postali bezosjećajnici koji nemaju dodirnih točki s ljudima u svakodnevnom životu", kazao je Raguž.

Osvrnuo se i na problematiku preustroja Travnika odnosno Mostara.

"OHR je ukinuo posebni režim mješovitih županija, Hercegovačko-neretvanske i Srednjobosanske, je li itko ikada uputio apelaciju Ustavnom sudu BiH, jesu li spomenuli kako Travnik ima neriješen status, baš kao i Mostar?", izjavio je Raguž.

Tokić je, pak, dodao kako se od Mostara namjerno pravi grad slučaj dok u se u njemu ne ostvari odgovarajuća većina kao u Travniku.

"Travnik je trebalo urediti kao Mostar, Travnik su sredili, znamo svi kako, vi ovdje najbolje, od Mostara namjerno prave grad slučaj dok se u njemu ne ostvari odgovarajuća većina bošnjačkog naroda", istaknuo je Tokić.

Predsjednik Hrvatskih zvona, Marko Tokić, između ostalog, prisjetio se i svog prvog poslijeratnog dolaska u Travnik nakon pogibije policajca Perice Bilića za čije ubojstvo kasnih devedesetih još uvijek nitko nije odgovarao.

"Perica Bilić se vratio u Travnik, svojim je povratkom i profesionalnim angažmanom kao policiji htio biti svjedok da je povratak moguć, ni do danas ne znamo tko je odgovaran za njegovu smrt, kao ni smrti drugih travničkih policajaca i povratnika", istaknuo je Tokić.

Raguž je podsjetio kako nikada kao sada nije bilo više optužnica protiv HVO-a, a navodno, Hrvati su na čelu Tužiteljstva BiH.

"Rješenje smo mi sami, svatko od nas pojedinačno, da napravimo ispit savjesti, sami sa sobom", zaključio je Raguž.

Tomislav Turić, povjerenik HRS-a za Središnju Bosnu, istaknuo je kako se HRS jučer prijavio za Opće izbore 2018. godine i SIP-u dostavio gotovo 7 tisuća potpisa, iako je propisana norma tri tisuće od kojih je gotovo polovica iz Središnje Bosne.

http://www.dnevnik.ba/dogadaji/hrvat...-opstat-cemo-i
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Čitajući tekst čije autorstvo potpisuje portal Dnevnik.ba dobije se dojam da su se u dolini Lašve dogodili krupni političko demografski pomaci u najboljem smislu te rijeći i uistinu moramo priznati da jako lijepo zvući kada nepoznati autor kaže sa spomenutog portala: "Hrvatska zvona zazvonila i u Lašvanskoj dolini: "Gdje god se čuju crkvena zvona, opstat ćemo i ostat ćemo" "

Jako lijepo i zanimljivo pripovijeda neznani autor, uz lirsku dubinu i epsku širinu. Čovjeku toplo oko srca.

Međutim svu tu idilu nekako narušava jedan osuđujući, usudio bih se reći optužujući ton u kojem se cijela ova saga ispreda jezikom naručenog političkog literatuma.

Zapravo, najinteresantnije je ovo političko uključivanje, i to već od naslova kao i u daljnjem tekstu kojeg pomno čitam: kojih osoba i koje političke partije, a koji se pokušavaju involvirati u mjesta gdje se eto čuju crkvena zvona, odnosno time nastoje povezati sebe s riječju "Crkvena", jer ta riječ daje jednu posebnu težinu i vjerodostojnost njihovom programu koji se prejasno temelji isključivo na kritici HDZ BiH, što naravno nije nikakav grijeh, ani nekakvo čudo, mada možda i jeste malo čudno, složit ćete se, posebice sada u vremenu kada je Hrvatima iz BiH ponovna kandidatura Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva vrišteći alarm za apsolutno ujedinjenje, ali eto dobro je čuti uvijek i opoziciju i njene stavove, mada je prejasno da niti imaju kredibilitet niti kapacitet da mogu biti oni ta konačna hrvatska snaga koja će spasiti konstitutivnost i ravnopravnost Hrvata iz BiH, pa sve podsjeća tek na puko strančarenje.

Pohvalno je praviti tribine i kontemplirati nad opstojnošću hrvastkog pućanstva u tim uistinu kritičnim dijelovima središnje Bosne, koja je ozbiljno postradala što kroz etničko čišćenje koje su nad hrvatima činili s jedne strane Srbi, a s druge muslimani, a što poradi bijele kuge koja općenito hara hrvatskim prostorima ovog dijela BiH.

Čut ćemo Raguža kako poručuje "Jedina politika koju HDZ BiH vodi je ona kadrovska. Izborni zakon nije promijenjen, nemamo svoj RTV servis, ustavne promjene se nisu dogodile, imamo li išta od onoga na temelju čega je HDZ BiH dobio izbore".
    Raguž će potom priopćiti prisutnim: Hrvatsko društvo u BiH postalo je društvo odnarođenih političkih kasti udaljenih od običnog čovjeka što dokazuju i prethodne četiri godine od kako je HDZ BiH na vlasti.

Salu u kojoj se održavala ova tribina a nakon iznesenih viđenja gospodina Slavena na rad HDZ-a BiH zatresao je gormoglasan aplauz svih tridesetak prisutnih koji su ustali i uz ovacije počeli uzvikivati HRS, HRS hoćemo Raguža za Predsjednika.

Istinu govoreći HDZ BiH nije jedini sudionik u pisanju izbornog zakona pa da ga optužimo eto nisu sproveli tu izmjenu i dopunu. Raguž kao da je operiran od opstrukcija koje su na putu pokušaja i prijedloga koji su dolazili isključivo sa hrvatske strane činili Bošnjaci. Gotovo kao da ih pravda ističući nepsosobnost HDZ-a da samostalno donese izmjene i dopune ovog zakona.
    Ovo nije prvi put da Slaven ishitrava stvari unatoč dobrim namjerama, koje kod njega počesto zamijenu digresije koje ga survaju na stranputicu.
    Hrvatski RTV kanal i čitavu priću o borbi za udio Hrvata u javnim RTV servisima i emiterima, Raguž je negdje prespavao dok to uopće može da spočitava HDZ BiH.
    Prije bih očekivao da pohvali Bakira Izetbegovića koji je opstruirao cijelu ovu stvar kontinuirano ističući kako je to put ka trećem entitetu i kako će prije zaratiti nego dozvoliti to Hrvatima.
    Prije je očekivati da Raguž pohvali Izetbegovića za uspjeh opstrukcije nego li Ćovića za pokušaje da se stvar realizira.

Konačno bedasto je uopće diskutirati o kadroviranju u režiji HDZ BiH koji je imao 85% večinu hrvatskog glasačkog tijela koje je izišlo na glasovanje 2014. Logično je da će u tom procentu HDZ kadrovirati svoje kadrove i neće sigurno pozvati Raguža koji opstruira i rad HNS-a te da ga postavi za ministra na Federalnoj ili državnoj razini. Nije ga postavio 2014 i neće ga postaviti niti 2018. ma koliko i ja osobno smatrao Raguža kvalitetnim kadrom. Naprosto Slaven odlično zna da stvari tako funkcioniraju i tko gubi ima pravo da se ljuti.

Datum registracije
    Sep 2016
    Sagi, na koga misli Covic kad govori od Plan B, C ili D i kad spominje nuznost koaliranja.

Meni je to tesko razluciti, misli to na SDP ili sa kime on misli koalirati?

Datum registracije
    Sep 2016
    Za dodati jos, ako stvarno misli koalirati sa SDPovcima.

a) kako bi to kvalificirali HDZovci BH u slucaju koalicije Zvona-SDP.

b) nebi li to bilo nesto nalik platformaskoj koaliciji.

Datum registracije
    Sep 2016
    DANAS VAS UPOZNAJEMO S MARTINOM IZ LIVNA

Martina Ćurić je mlada Livanjka, studentica 5. godine Geologije na PMF-u u Zagrebu. Ovakve mlade nade Hrvatskih zvona s radošću predstavljamo i s velikim zadovoljstvom s njima razgovaramo.

1. Martina, ti si jedna iznimno zanimljiva mlada dama koja je, osim u Hrvatskim zvonima, angažirana u još nekim udrugama i organizacijama. O čemu se radi?

Fakultetske obveze i one u Hrvatskim zvonima su mi prioritet. Slobodno vrijeme koje mi preostane nastojim provoditi jednako kvalitetno pa tako volontiram u Studentskom katoličkom centru Palma, poznatijem kao SKAC. Riječ je o udruzi koja fokus stavlja na mlade ljude, a k tomu još i vjernike te ih potiče na društveni angažman. Popis programa i projekata koji se ondje pripremaju i izvode zahtijevao bi poseban intervju, ali bih svakako istaknula ljetne kampove. Koliko im znače Hrvati u BiH najbolje pokazuje činjenica da su ovo ljeto organizirali kamp za mlade na Kupresu i volonterski kamp za djecu u Livnu. Osim u SKACU, jedno vrijeme sam aktivno sudjelovala u radu Zagrebačkog kluba livanjskih studenata (ZKLS).

2. Jedna si od onih koji su organizirali prosvjed „Hrvatski studenti protiv nepravde“ u Zagrebu kojem je povod bila smrt generala Slobodana Praljka. Cijela ta priča te i dovela u Zvona. Zanima me kao si se osjećala tog 29. studenog, jesi li zadovoljna time kako je prosvjed protekao i zašto baš Hrvatska zvona?

Osim što mi je, kao i mnogima, 29. studeni bio prožet osjećajima bunila, beznađa i gorčine, usuđujem se reći da je taj dan bio okidač za korjenite promjene u vlastitom razmišljanju i djelovanju. Počela sam shvaćati da averzija mladih ljudi prema političkom ili općenito društvenom djelovanju vodi u propast i izumiranje naroda, jer uskoro neće bit onih koji će naslijediti ideale.

S tom spoznajom, nije mi preostalo ništa drugo, nego početi od sebe. Tako nekako se i dogodila priča s prosvjedom, a na koncu i Zvonima.
    Sam prosvjed je upravo pokazatelj onoga što mlade snage prožete dubokom vjerom i čistim uvjerenjima, uz karakterističnu, ali optimalnu dozu hrabrosti, da ne kažem ludosti, mogu učiniti.
    Zašto baš Zvona? Generalno, nisam osoba koja bi se bez analize i duljeg razmišljanja upustila i u puno neozbiljnije pothvate, nego što je ovaj naš, ali unatoč tomu, jedan sastanak s časnim, ali zbog časti i odanosti progonjenim ljudima, učinili su da svim srcem budem tu gdje jesam. Neki od njih su Marko Tokić, Mijo Jelić, Zdenko Jurić, Marko Radoš, Dario Kordić…
    Osobe su to čija žrtva i djela govore umjesto njih. Riječi su suvišne.

3. Što je ono što te najviše zabrinjava kada govorimo o tvom rodnom Livnu i o Hercegbosanskoj županiji, ali i kada govorimo o položaju hrvatskog naroda u BiH?

Nedavno sam čitala Sokratov opis demokracije i pronašla rečenicu koja idealno opisuje položaj Hrvata u BiH pa tako i situaciju u mojoj, Hercegbosanskoj županiji, a ujedno i ono što me najviše zabrinjava.
    Glasi ovako: „A kad lopovi i prevaranti konačno demokratski preuzmu vlast, jer kriminalci i zločinci teže za moći nastat će gora tiranija nego u vrijeme bilo koje monarhije ili oligarhije.“
    Ako uništavanje perspektivnog kadra zabranom zapošljavanja bez članske iskaznice nije tiranija, onda ne znam što je.
    Da je još i gore od Sokratovih predviđanja, najbolje pokazuje to da se kod nas „demokracija“ uvodi krađom i malverzacijama.

4. Jedno od najčešćih pitanja koja se postavljaju zagrebačkim studentima, koji dolaze s ovih prostora je: Planiraš li se vratiti kući?“ Budući da si već pri kraju studija, kakav je tvoj stav po tom pitanju? Je li to odluka koja je tek pred tobom ili već znaš što ćeš i kako ćeš?

Da ste mi isto pitanje postavili prije koju godinu, rekla bih da svoju budućnost vidim u Zagrebu, a jednom možda i negdje dalje. Sada tek osjećam obvezu i odgovornost koji podrazumijevaju povratak. Nisam sigurna koliko je razborito, ali da, planiram se vratiti kući u bliskoj budućnosti.

5. Naši studenti u Zagrebu su poprilično aktivni, evo i kroz, ranije spomenuti, Zagrebački klub livanjskih studenata (ZKLS), kroz Zavičajni klub hercegovačkih studenata u Zagrebu (ZKHS) i mnoge druge. Da hoćete i možete, pokazao je i prosvjed u Zagrebu o kojem smo već govorili. Jesi li ti zadovoljna ili vjeruješ da možete više i bolje?

Vjerujem da možemo bolje, ali moramo ustrajnije htjeti pa ćemo i više moći. Mi mladi, izloženi smo utjecaju svega i svačega i često nas to neprimjetno određuje i formira. Od onoga što čitamo, gledamo, slušamo, do onoga što činimo, odnosno ne činimo. Naše je da biramo kada se prepustiti struji, a kada plivati uzvodno. Ovo drugo nikada nije bilo lako.
    Kao studentica, u stalnom sam kontaktu s mladima. Plaši me to što sve češće uočavam tzv. efekt promatrača. Ne mislimo da bismo mi trebali nešto poduzeti jer će već netko drugi spasiti stvar. A neće.
    Nažalost, generacija smo koja traži ugodu, a ne poznaje žrtvu. Preciznije, često ne nalazi nešto vrijedno žrtve.
    Okupit ćemo se na koncertima, skupovima, mahnuti koji put zastavom, zapjevati i uživati u naletu domoljubnog zanosa i nerijetko na tome stati. Ako nas odlasci na navedena događanja ne potiču na rad, onda ne ispunjavaju svoju svrhu.
    Istina je i da nam nedostaje konstruktivne kritike. Tako se često može čuti da ništa ne valja i kako se ništa neće promijeniti, ali će se rijetko kada čuti prijedlog ili ideja koji idu u smjeru da nešto unaprijede.
    Kako ima pojedinaca koji se usude biti vođe i stati na prvu crtu, ali i onih koji će ih slijediti, najbolje pokazuje već spomenuti prosvjed.
    U takve mlade vjerujem i nadam se, možda naivno, da naše vrijeme tek dolazi. Čimbenik koji nas koči u tome je trenutna politika koja se provodi nad Hrvatima u BiH, ali i politika hrvatskih predstavnika nad Hrvatima koja se ne provodi po obećanom obrascu, što je čak i bolnije od ovog prvog.
    Čvrsto vjerujem da će i njima uskoro odzvoniti.

6. Što bi htjela postići kroz angažman u Hrvatskim zvonima i što zapravo očekuješ od ove udruge?

Ako je narod godinama izložen sustavnom tlačenju i izvrtanju ustavnih prava i sporazuma, a to ne izazove reakciju nego inerciju, dođe mi da se zapitam što je s tim narodom. Nameće se logična pretpostavka da taj narod nema nekog tko bi ga poveo u borbu za opstanak.
    Ono što očekujem od udruge Hrvatska zvona je da bude, upravo to - naša.
    Da zvoni u ime naroda, da se zalaže za njega, da očuva tradiciju, vjeru, pripadnost, zajedništvo, da bude čvrst bedem ovim ostacima ostataka, jer mi se čini prikladno tako nazvati ono što je od hrvatskog naroda u BiH preostalo.
    Svako buđenje svijesti kod samo jednog mladog čovjeka predstavlja korak naprijed za sav hrvatski narod. Tako nekako i vidim svoj angažman u Zvonima, prožet interakcijom i aktivizmom među vršnjacima.
    Papa Franjo je rekao da su stari sanjari i mladi proroci put spasenja za naše iskorijenjeno društvo.
    Podsjetio me time na Zvona, jer osim što se borimo za narod kojeg iskorjenjuju, mi ujedinjujemo različite generacije oko zajedničke vizije. Upravo zato Hrvatska zvona imaju budućnost!
    Posljednje uređivanje od Puntar2.0 : 28-05-2018 at 23:25

Datum registracije
    Sep 2016
    GENERAL GLASNOVIĆ JE UZ ZVONA

Danas razgovaramo s generalom Željkom Glasnovićem kojega zapravo i ne treba posebno predstavljati, ali će sigurno biti zanimljivo čuti neka njegova promišljanja o aktualnoj situaciji u Bosni i Hercegovini, o položaju Hrvata u BiH te o razlozima zbog kojih je odlučio podržati Hrvatska zvona.

1. Generale Glasnović, zastupnik ste u Saboru RH ispred XI. Izborne jedinice. Iz prve ruke možete reći svoje dojmove o tome koliko zakonodavno tijelo u RH (pa i ono izvršno) vodi brigu o Hrvatima iz BiH, koliko su im važna pitanja od vitalnog značaja za nas Hrvate s ovih područja?

Sama činjenica da globalna Hrvatska ima samo tri zastupnika u Hrvatskom državnom saboru govori sve. Ako tome dodamo nemogućnost ostvarenja glasačkog prava (dopisno glasovanje), dobivanja hrvatskog državljanstva, paralizirajuću birokraciju, inertnu anacionalnu diplomaciju itd., očito je da su Hrvati izvan Domovine namjerno isključeni iz svih sfera djelovanja i života u Domovini. Nitko me ne može razuvjeriti da to nije namjerna sabotaža kadrova iz ancien režima i njihovih ideoloških nasljednika koji svakog Hrvata preko granice vide kao maskiranog ustašu. Isplaćuju se deseci tisuća mirovina u Srbiji, a „nema novaca“ za HVO!?
    Hrvatska dijaspora je najveći poslovni ogranak u Domovini koji svake godine pridonosi oko 3 milijarde eura u državni proračun. Također, Hrvatska ostvaruje suficit od stotine milijuna eura u vanjskotrgovinskom poslovanju s Hrvatima u BiH. Bez integracije Izvandomovinske Hrvatske u hrvatsko državno tkivo, nikada nećemo stvoriti suverenu i modernu hrvatsku državu.

2. Sigurno pratite sve što se događa s braniteljskom populacijom u Bosni i Hercegovini. Nedavno ste posjetili Zaboravljene branitelje koji su prosvjedovali pored Graničnog prijelaza Bijača, pa ste tom prilikom kazali: “Mi nismo ratna plemena, ima nas premalo da se podijelimo na 1. 500 raznih braniteljskih udruga”. Što se dogodilo, zašto toliko udruga, zašto su branitelji razjedinjeni?

Atomizacija braniteljskih udruga je izraz društvene anarhije, ne samo u BiH nego i u RH. Niti jedna organizacija ne može u potpunosti funkcionirati ako se ne poštuju temeljna načela upravljanja, kao npr. ujedinjeni napor i jedinstvena svrha. Izgleda sve više da su Hrvati postali genetski anarhisti. Maligni egoi i sitni interesi također igraju ulogu u razbijanju jedinstva braniteljske populacije. Kipling je to najbolje rekao: „Svaki bubnjar želi biti feldmaršal“.

3. Mislite li da će Hrvati u BiH doći na svoje, da će hrvatsko nacionalno pitanje u Bosni i Hercegovini biti riješeno, da će Hrvati u ovoj državi doći do, Ustavom zagarantirane, jednakopravnosti i konstitutivnosti?

Boj za jedinstveno hrvatsko biće u Domovini, izvan nje i u Bosni i Hercegovini još traje i trajat će još dugo nakon što mi postanemo samo fusnota u povijesnim leksikonima. Imamo tisuće godina naučenih lekcija i propalih carstava iza nas i još smo opstali. Bez snažne nacionalno osviještene hrvatske države opstanak hrvatskog naroda u BiH je upitan. Ne smijemo dopustiti da BiH ostane poligon za društvene eksperimente međunarodne zajednice u kojoj će Hrvati opet postati žrtve političkog inženjeringa kao i u doba prve i druge Jugoslavije.
    Tko u Hrvatskom državnom saboru govori i nudi rješenje za više od 160 000 Hrvata protjeranih iz Bosanske Posavine?

4. U situaciji smo kad bošnjački član Predsjedništva BiH prijeti ratom na sam spomen rješavanja ranije spomenutog hrvatskog nacionalnog pitanja. U situaciji smo kad taj isti čovjek relativizira zločin u Trusini, dok ono što se dogodilo u Ahmićima naziva pravilom. Kako to komentirate?

Zastrašujuće je da nakon toliko ljudske patnje i više od stotine tisuća mrtvih netko opet priziva ratne strahote. Hrvatski puk je više stradao u hrvatsko-bošnjačkom sukobu. Te su činjenice dokumentirane. Ali na žalost, dosadašnja nezainteresirana hrvatska vodstva nikada nisu shvatila moć medija niti su razvili konkretnu medijsku strategiju koja bi istinu približila vanjskom svijetu. Žalosno je da nam američki pukovnik Charles R. Schrader istraži i napiše knjigu o muslimansko-hrvatskom sukobu u srednjoj Bosni. To je jedino djelo na stranom jeziku koje na svojih 246 strana realno i argumentirano opisuje povijest tih događaja. Do kraja travnja 1993. godine cijeli hrvatski puk iz konjičke općine bio je protjeran ili zatočen od strane MOS-a (Muslimanskih oružanih snaga). Nije bilo tv kamera u Trusini kao što je bilo u Ahmićima što je potom na stotine puta u međunarodnim medijima bilo ponavljano. U današnjem svijetu, ako nema tv kamera na licu mjesta isto je kao da se ništa nije ni dogodilo. Živimo u svijetu u kojem su percepcija i slika važniji od sadržaja i stvarnosti.
    Dok Hrvati gledaju prema zapadu, Izetbegović gleda prema Bosporu. Turska očito pretendira vratiti staru otomansku slavu. To može dovesti, ne samo do destabilizacije naših prostora, nego i južnog krila NATO-a. Prošle godine Erdogan je najavio reviziju Lausannskog sporazuma koji je 1923. postavio granice između Grčke i Turske nakon krvavog rata.

5. Naravno da odgovorne za zločine treba procesuirati, iz koje god vojske dolazili, no kako komentirate činjenicu da se nad pripadnicima Armije BiH i pripadnicima HVO – a primjenjuju dva različita zakona? Kako komentirate činjenicu da Tužiteljstvo BiH koje putem optužnica proganja vojnike i časnike HVO – a u isto vrijeme dobiva potporu za rad i od strane hrvatskih zastupnika?

Hrvatska je specifična zemlja jer u njoj živi oko trećina puka koji je nikada nisu željeli. Ti anacionalni kadrovi, od Stipe Mesića na dalje, su dijelili dokumente visoke državne tajnosti, ne samo tužiteljstvima stranih država nego i stranim novinarima. Većina zemalja sa svojih važnih dokumenata ne skida oznaku tajnosti desetljećima nakon povijesnih događaja. Hrvatska ne treba nikakvu petu kolonu koja će širiti dezinformacije i laži – već je ima u izobilju, u političkim krugovima, kulturi, medijima, u obrazovnim institucijama i u nevladinim udrugama. Bio sam od Tikala do Nepala, i nigdje nisam vidio da određeni segment populacije toliko mrzi svoju zemlju kao u Hrvatskoj.

6. Jedan ste od onih generala koji se nije pojavio na predavanju člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda Dragana Čovića kojeg je organizirao Hrvatski generalski zbor u Zagrebu. Tema predavanja bila je: "Rješenje hrvatskog pitanja za europsku Bosnu i Hercegovinu". Zbog čega ste to zaobišli?

Organizirao sam više predavanja u Hrvatskom generalskom zboru raznih tema, od rodne ideologije do uporabe hrvatskog jezika u Hrvatskom državnom saboru. Spomenuta tema predavanja je od iznimne važnosti jer BiH i danas ostaje enigma zamotana u upitnik. Tada sam bio odsutan, ali bi bilo zanimljivo čuti kako bi Dragan Čović riješio problematiku Hrvata u BiH. Plodovi dosadašnje politike vide se danas na terenu.

7. Pružili ste potporu Udruzi Hrvatska zvona koja je, s druge strane, podržala Hrvatsku republikansku stranku. Zbog čega? Mislite li da je vrijeme za neke nove ljude, za neku novu oporbu?

Politika je umjetnost određivanja prioriteta. Ona nikada nije statična nego uvijek traži novu nadu, nova i bolja rješenja. Ako itko ima više kredibiliteta i integriteta od Darija Kordića, ja ga ne znam. Ljudi s dokazanom žrtvom, koji su vodili osobnim primjerom zaslužuju povjerenje i danas su nam nužno potrebni u vodstvu i svim sferama javnog djelovanja. Partija nije država. Mi trebamo novo vodstvo, a ne statičnu grupaciju aparatčika i poslušnika.

8. Činjenica je da konstantno iz izbora u izbore slušamo jedna te ista obećanja, a ništa se ne događa, ništa se ne mijenja. Koliko smo puta samo čuli priče o izmjenama Izbornog zakona (da ne dolazimo ponovno i iznova u situaciju da nam drugi biraju predstavnike u tijelima vlasti), koliko smo samo puta čuli obećanja o tv kanalu na hrvatskom jeziku i nismo ga dobili… No, sve ostane samo na obećanjima. Vaš komentar?

Temeljno demokratsko pravo je pravo glasa. Nitko nema pravo nama dijeliti lekcije o demokraciji dokle god hrvatski narod ne može birati svoje stvarne predstavnike. To je direktna demokracija u akciji. Na žalost, uvijek se nađe neki jugozomboid kao npr. Željko Komšić koji se prikloni svakoj vlasti.
    Ako nitko do sada nije riješio spomenute probleme treba li voditi novu proaktivnu politiku? Retoričko pitanje.
    U Bosni i Hercegovini Hrvati su se borili i ginuli za istinske europske vrijednosti - vjeru i identitet, a koje današnja Europa u većini tako lako odbacuje te preuzima plašt kulturnog marksizma i boljševičkog sotonizma.

9. U mjesecu travnju prisjećamo se brojnih obljetnica iz Domovinskog rata. Među takvima je i obljetnica stradanja hrvatskog naroda na Kupresu. Tada ste, dakle 1992., bili teško ranjeni. Kako se osjećate danas, 26 godina nakon svega? Kako se osjećate kao čovjek, kao vojnik i kao general?

Zahvalan sam Bogu za svaki dan iznad zemlje. Živciraju me anacionalni kadrovi u hrvatskoj politici koji skidaju gaće trećerazrednim činovnicima EU-a. Boj za jedinstveno Hrvatsko biće ne vodi se samo na političko-pravnoj, nego i na kulturnoj te prije svega na duhovnoj razini. Komunizam je sustav koji je sam u sebi bio izobličen. Ostavio je strašan pečat na umovima i dušama mnogih. Po određenju, on je krojen po mjeri mentalno, moralno i ekonomski disfunkcionalne osobe. Temelj zdravog društva je individualna odgovornost. Komunizam je ukidanjem odgovornosti poništio savjest i sveo čovjeka na razinu životinje. To je naš najveći problem – taj homojugoslavenikus.
    Svi trebamo biti aktivni dio rješenja, a ne pasivni promatrači ili dežurni kukači.
    I na kraju, svima treba biti jasno - bez Hrvata u Bosni i Hercegovini ne bi bilo niti će biti Hrvatske države.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Sagi, na koga misli Covic kad govori od Plan B, C ili D i kad spominje nuznost koaliranja.

Meni je to tesko razluciti, misli to na SDP ili sa kime on misli koalirati?
    HNS (Hrvatski narodni sabor, da ne bude dileme) je od prvog dana svog utemeljenja krenuo od pretpostavke da su Hrvati konstitutivan narod u BiH, da su Hrvati iz BiH sa svojom teritorijom ušli u Federaciju BiH sa Bošnjacima muslimanima, koji su u tu federaciju unijeli svoj narod i svoju teritoriju. O ovim stvarima detaljnije se da iščitati u Ustavu BiH i Ustavu F BiH. Ostvarivanje vlasti u Federaciji čine dakle dva naroda Hrvati iz BiH i Bošnjaci muslimani, odnosno njihove najveće stranke koje su ostvarile najveći broj glasova na općim izborima. Ostvarivanje vlasti na državnoj razini čine sva tri konstitutivna naroda odnosno njihove stranke koje su ostvarile najveći broj glasova. Već iz ovoga je bjelodano jasno da bi Hrvati iz BiH ostvarili vlast preko svoje najveće stranke u Federaciji morat će koalirati sa onom bošnjačko-muslimanskom strankom koja kod ovog naroda ostvari najveći broj glasova.

Ako sve prednje razumijemo, tada je suvišno pitati s kim će stranka hrvatskog naroda koalirati radi ostvarivanja vlasti i u Federaciji i na razini države.
    Drugim riječima stranka pobjednica kod Hrvata koalirat će radi ostvarivanja vlasti na razini Federacije sa najjačom bošnjačko muslimanskoj strankom.
    Analogija je na razini države BiH. Najjača hrvatska stranka , radi ostvarivanja vlasti koalirat će sa strankama koje su ostvarile najveće povjerenje glasača kod srpskog i bošnjačkog naroda.

Prejudiciranje s kim će HDZ BiH koalirati ne ovisi o afinitetima, nego definitivno o realitetima.
    Preostaje da sačekamo opće izbore i tada će mnoge stvari biti jasnije kada govorimo o pobjedničkim koalicijama.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Za dodati jos, ako stvarno misli koalirati sa SDPovcima.

a) kako bi to kvalificirali HDZovci BH u slucaju koalicije Zvona-SDP.

b) nebi li to bilo nesto nalik platformaskoj koaliciji.
    HDZ BiH definitivno ima u prvom planu politiku jedinstva među hrvatskim strankama u BiH i kroz politiku HNS-a, tu političku platformu jedinstva nastoji afirmirati kao imperativ opstojnosti najmalobrojnijeg konsrtitutivnog naroda u BiH.
    Zvona, kao neovisan politički subjekat mogu koalirati ne samo sa SDP-om, nego i sa SDA ili SBB ili pak sa bilo kojom drugom bošnjačkom strankom.
    O tome HDZ ne želi diskutirati, jer te stvari su prejasne same po sebi te Zvona takvim eventualnim koaliranjem najviše zapravo govore o sebi, pa stoga vrh HDZ BiH ne želi to niti da komentira u ovom trenutku.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Uzgred, tek da pripomenem za hrvatskog člana Predsjedništva BiH kandidirat će se više kandidata na ovim izborima, pa tako očekivati je kandidata pored Dr Ćovića, Željka Komšića te nekog junoše kojeg će delegirati Naša stranka i kandidata HDZ 1990 i tko zna još koliko će ih biti ili već jeste kandidirano ispred drugih bošnjačkijh stranaka.

Ukoliko su se Hrvatska zvona prijavila za izbore u listopadu i delegirale Kordića kao svog kandidata za člana Predsjedništva BiH, što u ovom trenutku ne mogu niti potvrditi niti demantirati, postaje jasnijim koliko je i Bošnjacima i Hrvatima značajna fotelja hrvatskog člana Predsjedništva BiH.

Nadati se da će Hrvati iz BiH sami sebi izabrati svoje rukovodstvo i da nas strančarenje, apetiti i nerealna obećanja neće usitniti u mjeri da ćemo i po treći put "slaviti" Željka Komšića kao svog predsjednika.

puntar klasicno simpatizira nove ideje napolitickoj sceni u Hrvata..a sagi klasicno glasnogovornik stozerne stranke

sve 5....nek se prica...samo malo da usmjerim temu....Hrvatska zvona nisu politicka stranka ... nego udruga...
    i kao takva podrzavaju na hrvatskoj politickoj sceni HRS ...
    a ove smijesne stvari o koaliranju sa sdpom...pa bar procitajte koje priopcenje do kraja...pa da malo dublje udjete u problematiku politicke sceene Hrvata u BIH.
    da ponovim ono sto je vec recenoo od strane HRS ..nikakva platforma ili nova alijansa ne dolazi u obzir..ali istotako hdzovo jednoumlje vise ne dolazi u obzir..
    HB

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    HDZ BiH definitivno ima u prvom planu politiku jedinstva među hrvatskim strankama u BiH i kroz politiku HNS-a, tu političku platformu jedinstva nastoji afirmirati kao imperativ opstojnosti najmalobrojnijeg konsrtitutivnog naroda u BiH.
    Zvona, kao neovisan politički subjekat mogu koalirati ne samo sa SDP-om, nego i sa SDA ili SBB ili pak sa bilo kojom drugom bošnjačkom strankom.
    O tome HDZ ne želi diskutirati, jer te stvari su prejasne same po sebi te Zvona takvim eventualnim koaliranjem najviše zapravo govore o sebi, pa stoga vrh HDZ BiH ne želi to niti da komentira u ovom trenutku.
    Pitanje u svemu tome je dal' je interes HDZa BH zaista okupljanje kompletnog hrvatskog korpusa u BH zbog bas svog naroda, i onih koji recimo simpatiziraju Zvona, ili je samo jedan instrument kontrolirati oporbu.

Dalje se meni postavlja pitanje po cemu HDZ BH zasluzuje biti vodstvo Hrvata, osin da imaju infrastrukturu i uhodane kadrove sto u ljudima stvara dojam da jedino oni mogu parirati Muslimanima.

Sto mene dovodi do najvaznijeg pitanja, koji su opipljivi rezultati Covica i HDZa BH, po kojoj osnovi su zasluzili biti vodje, i, dal' Covic mozda nije vise uteg nego zastitnik.

Ovih dana MZ opet kritizira Covica i Dodika, spominje se korupcija, naravno da je ta MZ, narodno receno, kurvanjski nastrojena, i ne kritizira Muslemane zbog opstrukcije spram Hrvatima, ali ako hocemo pricati o realnostima, Covic je potroseno lice, i ocito daje materijala za napadanje.

Sve to zajedno dovodi do jedne jako nekonfliktne, podilazujece politike Dragana Covica, koja ni po cemu nije svrhonosna, osin po tome da se zaziva komplet hrvatski narod u BH da spasava HDZ BH, ili, tocnije receno, Covica.

Ne zbog proglasenja treceg entiteta, ne zbog blokade svega jer Muslemani ne daju Hrvatima pravo da biraju svoje predstavnike, vec eto, Covica radi.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    puntar klasicno simpatizira nove ideje napolitickoj sceni u Hrvata..a sagi klasicno glasnogovornik stozerne stranke

sve 5....nek se prica...samo malo da usmjerim temu....Hrvatska zvona nisu politicka stranka ... nego udruga...
    i kao takva podrzavaju na hrvatskoj politickoj sceni HRS ...
    a ove smijesne stvari o koaliranju sa sdpom...pa bar procitajte koje priopcenje do kraja...pa da malo dublje udjete u problematiku politicke sceene Hrvata u BIH.
    da ponovim ono sto je vec recenoo od strane HRS ..nikakva platforma ili nova alijansa ne dolazi u obzir..ali istotako hdzovo jednoumlje vise ne dolazi u obzir..
    Moja opaska je bila u stilu da je HDZu BH dopusteno sto bi se drugima uzelo za zlo, slicno kako to i HDZ RH radi.

HDZ je kao i sestrinska joj inačica u Hrvatskoj pokazala nesposobnom, klijentelističkom strankom koja je svrha sama sebi služi samo za punjenje vlastitih džepova.

Jesu li riješili ijedno pitanje hrvatskog naroda-nisu

Jesu li bar isposlovali hrvatski kanal-nisu

Jesu li se trudili da spriječe iseljavanje Hrvata čak u krajevima gdje imaju neku razinu vlasti- nisu

Jesu li stvorili svojevrsni kartel gdje mogu samo poslovati njihovi-jesu

Jesu li od većinski hrvatskog prostora napravili svojevrsni moderni feud-jesu

I nema više nikakvog razloga da se ta klijentelistička organizacija kojoj je svrha postojanja, kao i njezinoj inačici u Hrvatskoj, osobno bogaćenje i zadržavanja stanja kaljuže i mulja, podržava i održava.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-05-2018 at 22:19
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    HDZ je kao i sestrinska joj inačica u Hrvatskoj pokazala nesposobnom, klijentelističkom strankom koja je svrha sama sebi služi samo za punjenje vlastitih džepova.

Jesu li riješili ijedno pitanje hrvatskog naroda-nisu

Jesu li bar isposlovali hrvatski kanal-nisu

Jesu li se trudili da spriječe iseljavanje Hrvata čak u krajevima gdje imaju neku razinu vlasti- nisu

Jesu li stvorili svojevrsni kartel gdje mogu samo poslovati njihovi-jesu

Jesu li od većinski hrvatskog prostora napravili svojevrsni moderni feud-jesu

I nema više nikakvog razloga da se ta klijentelistička organizacija kojoj je svrha postojanja, kao i njezinoj inačici u Hrvatskoj, osobno bogaćenje i zadržavanja stanja kaljuže i mulja, podržava i održava.
    Prije svega razlika između HDZ Hrvatske i HDZ BiH je tolika da je uopće neprimjereno dovoditi ih na isti nazivnik, prije svega zbog uloge u društvu, državi i među Hrvatima, a potom i po činjenici da je u Hrvatskoj pluralizam vrlo poželjan, dok u BiH je katastrofalan.

HDZ BiH nakon "platformaške koalicije" koja je podsjećanja radi i tek da pripomenem bila pred dekonstituiranjem Hrvata iz BiH, kada su sijevale peticije o majoriziranim Hrvatima, o preglasanim, nadglasanim itd. žurno krenuo u ispravljanje svih negativnih posljedica te platformaške vlasti u BiH koja je opet da podsjetim trajala do 2014.god. kada je i drugi svoj mandat okončavao Željko Komšić.
    Temeljno rješenje hrvatskog naroda u BiH je dolaskom HDZ BiH na vlast bilo anuliranje posljedica platformaške štete koja je počinjena na konstitutivnost Hrvata iz BiH i s druge strane vračanja stranke sa plebiscitarnim brojem hrvatskih glasova na vlast kako u Federaciji tako i u BiH.

Priću o hrvatskom kanalu kao dijelu javnog RTV servisa BiH nije rješavao HDZ, mada je u tom smijeru bila pokrenuta vrlo ozbiljna inicijativa koju su da opet podsjetim i pripomenem bošnjačko-muslimanski predstavnici u vlasti okarakterizirali kao uvod u "treći entitet" i da od toga nema ništa jer u protivnom to će muslimani braniti i po cijenu rata.

Iseljavanje Hrvata iz BiH je uistinu problem, ali ne veći niti išta manji od iseljavanja muslimana i Srba iz BiH. Trend raseljavanja Hrvata nije posljedica pogrešne politike HDZ BiH ili hrvatskih putovnica koje Hrvati iz BiH imaju.
    Problem je nepostojanje povoljnog gospodarstvenog okruženja, koje je obveza ministarskog vijeća, koje zajedno sa Parlamentarnom skupštinom oba doma u BiH nije bila kadra da zakonskom regulativom unaprijedi i stvori, tako da je opća besperspektivnost navela mnoge ljude iz sva tri naroda da se iseljavaju iz BiH.
    HDZ BiH je u više navrata, pokušavao da uz pomoć hrvatskih udruga i Vlade RH izravno financijski potpomogne Hrvate iz BiH stipendijama, novčanom pomoći kao i drugim vidovima karitativne i svake druge potpore u cilju opstanka i ostanka. Nažalost kako je to poznato naši ljudi su veoma ponosni i smatraju da svojim radom mogu vani zaraditi više i živjeti bolje.

Pogršne procjene mnogih su se surovo poput bumeranga vratile tako da oko 30 tisuća ljudi se vraća u BiH sa zapada, među kojim ima i par tisuća Hrvata iz BiH, koji su imigrirali.
    Ovo je u svakom slućaju državna socijalna tema o kojoj bismo mogli šire i detaljnije elaborirati, ako bismo razumjeli koliki je utjecaj HDZ-a bio u zadnje tri i pol godine, a koliko objektivno su na vlasti, opet da podsjetim, poslije 8 godinja Komšićevog mandata i drugih Juda koje su radile sve da se novci iz hrvatskih županija sele u Sarajevo i dijelove Federacije sa bošnjačkom većinom.

Hdz BiH je apsolutni pobjednik na općim izborima 2014 godine i to sa 85% brojnošću glasova od osoba koje su izišle na glasovanje.
    U tom kapacitetu HDZ BiH je i upošljavao svoje kadrove i to nije nikakvo kartelsko poslovanje, dapače, Hrvati iz BiH su zahvaljujući HDZ BiH, a nakon platformaške vlasti, uspjeli da povrate, jedva 50% radnih mjesta koje su Hrvati popunjavali prije odluka Wofganga Petricha, te Pady Ashdowna i njihovih intervencija, te svega onoga što je poslije uslijedilo, a što su kako znamo muslimani samo kapitalizirali, jer su im bila širom otvorena vrata k majoriziranju Hrvata tim odlukama.
    Lagumndžija nije propustio takovu priliku i dobili smo Komšića u dva mandata.
    Danas smo vrlo blizu i trećeg, ali ne entiteta nego Komšićevog mandata.
    Da podsjetim, Komšić se kandidirao za hrvatskog člana predsjedništva BiH na izborima u listopadu ove godine.
    Koliko vidim, postoji raspoloženje među među pojedinim "hrvatima" da mu se povjeri i taj treći mandat.
    No na sreću uzalud strančarenje i takovi pokušaji.
    HDZ BiH ima svoje stabilno glasačko tijelo koje će osigurati da izabrani Hrvat iz BiH glasovima Hrvata iz BiH bude član Predsjedništva.
    Trenutno ne vidim niti jednu političku opciju kod BiH Hrvata koja je politički zrela, kadrovski potkovana da uzme primat HDZ BiH i stranka HNS-a i osigura državotvornost, konstitutivnost i ravnopravnost hrvatskog naroda u BiH.
    Ako ti to vidiš, onda bi vrlo lijepo da to podijeliš sa ovim forumom.
    Posljednje uređivanje od sagitarius : 01-06-2018 at 13:45

Gle, jebe se mene za Komšićom i ostalom bošnjačkom unitarističkom ekipom.

ali ako se taj HDU ponaša kao Cosa Nostra u Siciliji, da nitko tko nije njihov član ne može radit nikakve poslove onda jebem ti ja takvu "zaštitu naroda".

takva se zaštita u krim miljeu naziva "reketom".

i uvijek se na istu foru hvata narod. plaši ga se s nekakvim jebenim Željkom Komšićem koji ima IQ 35

ako nam je on opasnost i ako od njegovg izbor aovisimo onda ko nas jebe.

ali da mi HDZ uvjek sipa istu šupljačinu kako su oni jedini garant opstanka Hrvata, dok se mladež iseljava a oni sa svojim gospođama, što su preko noći iz opanaka u mercedes skočile. ( mislio smam da nikad neću koristit tu otrcanu usporedbu ali mora se ) producirat i to zajedno sa ljubavnicama, da bude karikirano do kraja ( jelde da je naša najlipša), e pa ne ne dam, ko vas jebe. niste ništa napravili, mladost se isleljava a vi skupljate milijune. Odjebaus. I opet ko iz onog vica...nenmoj me Mujo branit matereti.

over&out

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Gle, jebe se mene za Komšićom i ostalom bošnjačkom unitarističkom ekipom.

ali ako se taj HDU ponaša kao Cosa Nostra u Siciliji, da nitko tko nije njihov član ne može radit nikakve poslove onda jebem ti ja takvu "zaštitu naroda".

takva se zaštita u krim miljeu naziva "reketom".

i uvijek se na istu foru hvata narod. plaši ga se s nekakvim jebenim Željkom Komšićem koji ima IQ 35

ako nam je on opasnost i ako od njegovg izbor aovisimo onda ko nas jebe.

ali da mi HDZ uvjek sipa istu šupljačinu kako su oni jedini garant opstanka Hrvata, dok se mladež iseljava a oni sa svojim gospođama, što su preko noći iz opanaka u mercedes skočile. ( mislio smam da nikad neću koristit tu otrcanu usporedbu ali mora se ) producirat i to zajedno sa ljubavnicama, da bude karikirano do kraja ( jelde da je naša najlipša), e pa ne ne dam, ko vas jebe. niste ništa napravili, mladost se isleljava a vi skupljate milijune. Odjebaus. I opet ko iz onog vica...nenmoj me Mujo branit matereti.

over&out
    Dakle, Željko Komšić je realitet, prihvatili mi to ili ne, taj čovjek je 8 godina "predstavljao" Hrvate iz BiH. Jasno, nitko nije vjerovao da se to moglo dogoditi 2 puta. I evo vidim i sad je to isto nevjerovatno da se može dogoditi, ali - događa se, nikomu drugom nego nama.
    Nevjerovatno, ali da događa se i ne daj Bože da se krene logikom "jebe me se za Komšićem i njegovom unitarističkom ekipom", dapače tim "jezikom" govoreći, tu ekipu netko mora "razjebati", snažno i odlučno i opet ne odgovaraš tko, koja stranka, koja alternativa.
    Osim kritizerstva ne prepoznajem konstruktivnost pa da to recimo i "pije vode".

Ne prepoznajem taj "HDU" jer koliko znam takva organizacija ne postoji u BiH osim ako ne misliš na recimo nekakvu Hrvatsku demokratsku uniju, mada ni to ne poznajem, valjda nemam dovoljno informacija he,he,he...
    Cosa Nostra na BiH način nije na Siciliji nego u prluralnoj hrvatskoj političkoj sceni u BiH gdje se računa da se ulaskom u politiku po automatizmu otvaraju sva vrata tridesetorici lunatika, koji nemaju kapacitet da stvore niti udruženje za političko opismenjavanje koje nam očigledno nedostaje.
    Ali to je već jedna druga tema.

Prića o reketu stoji, ali za platformašku vlast koja se tim poslom bavila i o čemu i sud i tužiteljstvo su već izrekli neke kazne, ali ne Hrvatima iz BiH.
    Mislim da u svakoj velikoj stranci ima kao i u svakom žitu kukolja. Ne mogu s ove točke promatranja stajati iza svakog HDZ funkcionerea koji ne isključujem nije napravi nešto protuzakonito.
    No ovdje se postavlja krucijalno pitanje, ako ti imaš pouzdana saznanja sa dokazima o kršenju zakona nekog funkcionera HDZ BiH dostavi mi ih na moj pp, pa prati što će se događati dalje.

I da zaključim, bez namjere da polemiziram o paušalnim ocjenama i stavovima koji nemaju apsolutno nikakvog utemeljenja da svatko ima pravo na svoj stav kojeg jasno moramo uvažavati, pa tako i ja uvažavam tvoj negastivni stav o HDZ BiH, mada sam se potrudio objasniti svaku tvoju dilemu.

No na nama je da prihvatimo ili odbijemo argumentaciju ma koliko ona bila racionalna i utemeljena.

cuj posalji mi na pp sta imas pa prati sta ce se dogadjati

sagi sagi....ko da doktora dragana citam...sve mi diraj samo hdz ne... svi su krivi osim hdza...
    trenutno stanje u hdzu je da u svakom kukolju se nadje malo zita ...
    svaki izbori... plasenje naroda... babarogama ovim onim.. da bi kad se zasjedne na vlast..sva prica se opet svela na kadrorivanje zlatne mladezi ..
    a za nesposbnost u realizaciji predizbornih obecanja...uvijek se nadje opravdanje..
    suplja prica...vec evo 20 godina...

hvala...ali ne hvala...
    HB

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    Dakle, Željko Komšić je realitet, prihvatili mi to ili ne, taj čovjek je 8 godina "predstavljao" Hrvate iz BiH. Jasno, nitko nije vjerovao da se to moglo dogoditi 2 puta. I evo vidim i sad je to isto nevjerovatno da se može dogoditi, ali - događa se, nikomu drugom nego nama.
    Nevjerovatno, ali da događa se i ne daj Bože da se krene logikom "jebe me se za Komšićem i njegovom unitarističkom ekipom", dapače tim "jezikom" govoreći, tu ekipu netko mora "razjebati", snažno i odlučno i opet ne odgovaraš tko, koja stranka, koja alternativa.
    Osim kritizerstva ne prepoznajem konstruktivnost pa da to recimo i "pije vode".

Ne prepoznajem taj "HDU" jer koliko znam takva organizacija ne postoji u BiH osim ako ne misliš na recimo nekakvu Hrvatsku demokratsku uniju, mada ni to ne poznajem, valjda nemam dovoljno informacija he,he,he...
    Cosa Nostra na BiH način nije na Siciliji nego u prluralnoj hrvatskoj političkoj sceni u BiH gdje se računa da se ulaskom u politiku po automatizmu otvaraju sva vrata tridesetorici lunatika, koji nemaju kapacitet da stvore niti udruženje za političko opismenjavanje koje nam očigledno nedostaje.
    Ali to je već jedna druga tema.

Prića o reketu stoji, ali za platformašku vlast koja se tim poslom bavila i o čemu i sud i tužiteljstvo su već izrekli neke kazne, ali ne Hrvatima iz BiH.
    Mislim da u svakoj velikoj stranci ima kao i u svakom žitu kukolja. Ne mogu s ove točke promatranja stajati iza svakog HDZ funkcionerea koji ne isključujem nije napravi nešto protuzakonito.
    No ovdje se postavlja krucijalno pitanje, ako ti imaš pouzdana saznanja sa dokazima o kršenju zakona nekog funkcionera HDZ BiH dostavi mi ih na moj pp, pa prati što će se događati dalje.

I da zaključim, bez namjere da polemiziram o paušalnim ocjenama i stavovima koji nemaju apsolutno nikakvog utemeljenja da svatko ima pravo na svoj stav kojeg jasno moramo uvažavati, pa tako i ja uvažavam tvoj negastivni stav o HDZ BiH, mada sam se potrudio objasniti svaku tvoju dilemu.

No na nama je da prihvatimo ili odbijemo argumentaciju ma koliko ona bila racionalna i utemeljena.
    dobro moja greška. Umjesto HDU trebalo je stajati HDZ, jasno je bilo na koga se odnosi.

Ja najviše volim slušat kad mi obični ljudi govore.

a kad mi oni kažu. bolan šta ti je..iz Hercegovine, znači nema ni četnika ni balija..kad mi oni kažu..bolan ne može nitko ništa radit ako nije njihov pa sve da je genijalac svjetski.

i kad mi to ne kaže jedan čovjek nego njih tri, i svaki mi istu priču priča.

I nisu uhljebi, nego ljudi koji žive od svog znoja.

onda ja njima virujem a za prepucavanja me baš boli kurac.

I onda znam da je to govno, da je to propast, da je to levaćenje naroda i to ko ono biva..dajte nama da vas levatimo do ibera jer će ko biva Komšić vam sjest za vrat.

Bolan boli me kurac više za Komšićem , on dođe ko dežurna HDZ-ova babaroga. Ko da su u talu s njim.

Ma nek sjedne boli me neka stvar, lakše ću se njega riješit nego HDZ-jota.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-06-2018 at 15:22

Koji su prioriteti političkih stranaka i struktura koje su do sada predstavljale hrvatski narod u BiH?

Odgovor na pitanje se može zaključiti iz sljedećeg primjera: na posljednjim dvjema sjednicama Predsjedništva HNS-a, HRS zajedno sa Čapljinskom neovisnom strankom je predložio izradu Deklaracije stranaka okupljenih oko HNS-a koja bi obvezala sve članice da nakon izbora nema ulaska u izvršnu vlast, na bilo kojoj od razina počev od županijske, pa do državne, ukoliko se ne riješe pitanja izmjena Ustava, izbornog zakona, načina popune Doma Naroda, biranja/odlučivanja u Vladi FBiH i Vijeću ministara, odlučivanja u Vijeću Naroda RS-a, javni hrvatski rtv kanal,… u biti definirala bi se sva pitanja od krucijalne važnosti za hrvatski narod u BiH. Sve to po cijenu krize vlasti.

Prvi koji su izrazili svoje protivljenje jednoj ovakvoj inicijativi su bili članovi iz HDZ1990 koji su jasno dali do znanja kako ih nakon izbora ne zanima bilo kakav „dogovor u sklopu HNS-a kada se radi o izvršnoj vlasti“. Iako su na prvoj sjednici gdje smo iznijeli ovaj prijedlog bili suzdržani, na zadnjoj sjednici HNS-a njima su se priklonili i članovi HDZ-a BiH i, naravno, članovi drugih stranaka koje su samo osluškivale koji će stav zauzeti HDZ BiH, pa da to bude i njihov stav.

HRS je stava kako je potrebno jedinstvo nakon izbora, ne prije. Iz prostog razloga što aktualno hrvatsko vodstvo koje je 2014. dobilo plebiscitarnu podršku hrvatskoga naroda (pa i nas samih) nije napravilo apsolutno ništa po pitanju poboljšanja stanja hrvatskoga naroda u BiH. Potpisivanje jedne ovakve Deklaracije bi onemogućilo bilo kakvo koketiranje sa nekim budućim Platformama i onemogućilo bi gaženje hrvatskog legitimiteta. Protivljenje našem prijedlogu nam je dovoljno za shvatiti koje su iskrene namjere drugih političkih stranaka. Nema tu ni ideala, ustrajnosti, domoljublja, niti dosljednosti. Samo interes. Mi ustajemo protiv takve politike, jer nas je takva neokomunistička politika dovela do stanja u kojem se danas nalazimo, a to je da mnogi od nas su prinuđeni svoju egzistencijalnu sreću tražiti van svoje Domovine.
    Iz svega ovoga se može izvući odgovor na pitanje iz naslova. Dakle, cilj politike je zasjesti, a ne djelovati. Ovim putem zahvaljujemo Večernjem listu što su danas objavili članak na ovu temu.
    mislim da HRS vrlo jasno definira svoj vid politike i kako vidi pluralizam u Hrvata HB. Pluralizam mora postojati inace opet dolazimo u jednoumlje i etnototalirizam...a posljedice vec vidimo u vidu masovnog iseljavanja.
    i mene tu ne zadovoljava nonsalantni odgovor HDZa kad kaze..to je sada trend, i drugi se iseljavaju, .. i u isto vrijeme doktordragan dobivi pocasni doktorat zg sveuclista jer uredno salje Hrvate iz Bih u RH i tako nadoknadjuje gubitak stanovnistva ( pojednostavljeno )..

ja znam samo ovo...hrvatski korpus sebi nemoze dozvoliti toliko postotak odljeva mladih i citavih obitelji..jer to nam mozda nepovratno slabi poziciju naroda...ne zanimaju me zasto se drugi iseljavaju..mene zanima kako smanjiti broj iseljavanja Hrvata iz BiH i sta hrvatska vlast unutar BiH po tom pitanju poduzima.
    HB

Datum registracije
    Sep 2016
    Pa i onaj Suljagic non stop navodi Covica kao najvecu prijetnju njima, vec je postalo tragikomicno, uzmemo li u obzir da je Covic prozdra jedno tri kila krede, i opcenito je nekonfliktan.

Pogleda san Video di Raguz cakula sa nekin likon iz "gradjanskog saveza" agresivan ultra Musleman neki, i ovaj kaze Raguzu vi ste isto kao Covic samo radikalniji.

Sto privedeno znaci HRS se konkretno zalaze za treci entitet, a posto Covic nije radikalan ni po kojoj osnovi mozemo HRS okarakterizirati kao umjerene desnicare.

I Suljagicu i Komsicu i Baketu i svima njima odgovara Covic in je garant da 100% nece doci do promjena, a oni ce cekati dok Hrvati izcure pa ce aktivirati stvarne planove-Hrvati manjina.

Ovo Covicevo reguliranje statusa quo na prvu izgleda promisljeno i svrhonosno, ali u biti nije, jer samo produziva agoniju.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove