+ Odgovori na temu
Stranica 17 od 34 PrviPrvi ... 7 15 16 17 18 19 27 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 321/669

Tema: Izbori u BiH, muslimanske podvale i ima li alternative HDZ-eu?

Ti govoris u teoriji, ja u praksi. Zelenika nema ni promil sanse da udje u predsjednistvo, ali su je ipak kandidirali.
    Glas za Zeleniku je glas za Komsica, prosto i jednostavno.

To je samo realnost na terenu. Sta bi ja zelio, to je pod stavkom zelje i pozdravi, mozda bajke na drugom katu.

Ko da je meni Covic drag, ali govorim o realnosti, radije gledam i njega nego Komsica. Pa sad, to je izbor, a kako ko hoce. Covic ili Komsic, treceg nema.

Sto ce tice stranaka, tu je moje misljenje da na drzavnom nivou moras dati glas za HDZ cisto jer drugacije bacas glas. Ako vec glasujes. Mada ja osobno ne bih ni za koga glasovao.
    Na zupanijskom nivou nikako za HDZ. To nam je realnost. Sve ove stranke na vecem nivou nece ni izborni prag proci. Rasipaju se glasovi a ionako ih Hrvati imaju malo.

Za Federalni nivo ne znam ni sam sto reci... das glas nekoj stranci, ona ode u koaliciju sa SDP-om. HDZ sa SDA, i tako dalje.

Problem sa Skotskom je sto je puna Skota, sto bi rekao onaj kralj. Problem sa Hrvatima je sto nas je premalo.

I ja bi prije Čovića mada znam da neće ništa napravit ko što nije ni dosad..

ne sluša mi se onog krelca koji je tup i glup..mada nema neke ovlasti da napakosti Hrvati osim lajanja.

Al u konačnici zar ne bi bio bolji neki stres nego ova kaljuža..mada imali smo ga u stresu 8 godina pa nit nas je streslo nit otreslo.

sve je to čini mi se vodu vari, vodu ladi..a voda voda.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-09-2018 at 14:29
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Sto ce tice stranaka, tu je moje misljenje da na drzavnom nivou moras dati glas za HDZ cisto jer drugacije bacas glas. Ako vec glasujes. Mada ja osobno ne bih ni za koga glasovao.
    Na zupanijskom nivou nikako za HDZ. To nam je realnost. Sve ove stranke na vecem nivou nece ni izborni prag proci. Rasipaju se glasovi a ionako ih Hrvati imaju malo.

Za Federalni nivo ne znam ni sam sto reci... das glas nekoj stranci, ona ode u koaliciju sa SDP-om. HDZ sa SDA, i tako dalje.

Problem sa Skotskom je sto je puna Skota, sto bi rekao onaj kralj. Problem sa Hrvatima je sto nas je premalo.

E šta slip žali nego što ne vidi.

kad su pitali Šuška, političari ..a što ćemo mi Hrvati u Bih, on je rekao..šutite, radite, opstanite, BiH nisu svjetske sile mogle riješit stoljeće cijelo pa ne možemo ni mi.

netko će reć defetistički ali to realnost.

evo ni danas je nisu rješili.

Dakle, živi, radi, rađaj se, jel Čović kriv ili bilo tko..što će hrvatski gospodarstvenik odjebat nacionalne interese i zaposlit Muslimana jer mu je jeftiniji..ili s druge strane što je taj isti gospodarstvenik prisiljen uzeti Muslimana jer gospodin Hrvat neće, iz poniženja mu je radit kod svoga al će zato otić u Njemačku i nema tog posla kojeg će odbit..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-09-2018 at 14:37

To jeste istina, slavice ga bosnjaci mjesec dva, "zavukli su Hrvatima", i onda ce se i oni vratiti u realnost. Koju vec znaju, i sami priznaju, da je Komsic jedna neodgojena gradska seljacina, takoreci mahalski prevarant. Takvi su poznati u Sarajevu, sitni sibicari, prevaranti za sitne pare. to je on, slika i prilika.

Hrvati ne gube puno sa Komsicem, a ne znam gube li i formiranjem vlasti bez hrvatskih stranaka. Sto kazes, i sa HDZ-om na vlasti nije neka razlika. Gdje je taj hrvatski tv kanal, ja dosadan sa tom pricom ali oni ga ni ne spominju, gdje je ista. Eto tu simbolicku stvar nisu u stanju sprovesti. Najlakse je reci "opstruiraju bosnjaci" i prst u uho. I pljackaj, kradi.

To je, ja sam radio u par hrvatskih tvrtki, nigdje Hrvati nisu bili vecina. Cak ni u drzavnoj avio kompaniji, pa u CA je generalni istina VD, covjek iz Sarajeva. Nije Hrvat, Bajic se preziva, Jasmin mu je ime.

Da ne govorim o privatnim tvrtkama, Euroherc za generalnog postavio bivseg SDA premijera Terzica.
    Jedna hercegovacka tvrtka u kojoj sam radio, sjediste u Banjaluci sve Srbin do Srbina, sjediste u Sarajevu, 90% bosnjaci radnici. Agrokor, Konzum, 99% radnika su Bosnjaci.

pa eto..to je problem..to je glavni problem..tu se vidi nacionalna svijest i odgovornost..čuvaj ljude zadrži ljude, priča je šuplja, daj mi djela..

čije su ovce toga je planina..gotova priča..

Najlakše je leći i predati se ko Italijani 43. uz komentare tipa komšić nam nije naudio za 8 pa neće ni za ove 4 godine.
    Super divno.
    Onda znači da svi glasamo za Komšića da pomognemo Bošnjacima da nas lakše natrte.
    Neshvatljiva mi je ta mazohistička teorija čije su ovce toga je i planina.
    Večina ovaca je u bošnjačkim torovima.
    Po tome ispade da je njihova BIH, jer čije su ovce toga je i planina...ha ja.

A ja kažem nije tako.
    Vidjet ćemo se poslije izbora. Hoćemo.
    Uvjeravam vas hoćemo ako Bog da. Imat ću tada svašta reći--- biranim riječima, ali kako kome spada.

Spojio sam teme o hrvatskim zvonima i izborima u Bih..premali smo za toliko tema na raznim podforumima..ovako je vidljivije..

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Najlakše je leći i predati se ko Italijani 43. uz komentare tipa komšić nam nije naudio za 8 pa neće ni za ove 4 godine.
    Super divno.
    Onda znači da svi glasamo za Komšića da pomognemo Bošnjacima da nas lakše natrte.
    Neshvatljiva mi je ta mazohistička teorija čije su ovce toga je i planina.
    Večina ovaca je u bošnjačkim torovima.
    Po tome ispade da je njihova BIH, jer čije su ovce toga je i planina...ha ja.

A ja kažem nije tako.
    Vidjet ćemo se poslije izbora. Hoćemo.
    Uvjeravam vas hoćemo ako Bog da. Imat ću tada svašta reći--- biranim riječima, ali kako kome spada.
    nadam se da će baš to biti..birane riječi..da nije ironija..inače..bezveze ćeš pisat jer će ionako biti pobrisano..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-09-2018 at 16:13

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku

pa covjece, ti svemu napisanom ti si moj glasac a najvise kritiziras HRS

HRS se ne zanosi izborom za clana predsjednistva .. kao ni izborom u drzavni parlament...
    naša realnost su zupanijske skupstine ( vecinske hrvatske zupanije) i iz istih tih zupanija liste za federalni parlament.
    Nismo niciji privjesak ni smokvin list, samostalna hrvatska opcija koja nudi i program i ljude , na realnim osnovima ..
    i onda kroz postenim radom i djelima pokazati da postoji generacija koja nudi postenu politiku za sve ,
    pa Boze zdravlja, za 4 godine rada, razuvjerit nevjerne Tome...ali o tom poslije izbora..
    znam da HRS zasluzuje sansu, do ljudi je hoce li nam je dati
    HB

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    nadam se da će baš to biti..birane riječi..da nije ironija..inače..bezveze ćeš pisat jer će ionako biti pobrisano..
    O da. Biranim rijećima ću judama obrisati nos, još kako biranim i na dužu stazu. Nema zafrkancije.
    Danas kad nam je zajedništvo potrebno kao nikad do sada netko je stavio prst u uho i počeo strančariti. Svaki glas za takve je u biti glas za Komšića više, glas za stranke i ideju HNS-a manje, glas ka dekonstituciji više i glas za prava Hrvata u BiH i izjednačenom statusu sa ostala dva naroda manje.
    To se ne zaboravlja, kao što se neće zaboraviti ni platformaška klika hrvatskih izdajnika, među kojim se mnogi danas kaju, posiplju pepelom, ali pamćenje naroda se ne može više nikad izigrati.
    Iako se s tobom ideološki ne slažem, zbog prihvatanja pluralizma u nevrijeme, to ne znaći da i ti ne možeš napraviti nešto dobro, mislim da ti je dobar potez ovo sa objedinjavanjem tema, gdje si nesvjesno rekao nešto radi čega bi ti se dalo oprostiti rekao si "premali smo..." mislio si na forum, a ja na Hrvate u BiH i pomislih: vidi kako šalje sublimiranu poruku, mali smo i treba da se ujedinimo.. baš kao što ti ujedinjuješ ove dvije teme...
    Imaš šansi...
    Posljednje uređivanje od imperator : 21-09-2018 at 15:48

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    O da. Biranim rijećima ću judama obrisati nos, još kako biranim i na dužu stazu. Nema zafrkancije.
    Danas kad nam je zajedništvo potrebno kao nikad do sada netko je stavio prst u uho i počeo strančariti. Svaki glas za takve je u biti glas za Komšića više, glas za stranke i ideju HNS-a manje, glas ka dekonstituciji više i glas za prava Hrvata u BiH i izjednačenom statusu sa ostala dva naroda manje.
    To se ne zaboravlja, kao što se neće zaboraviti ni platformaška klika hrvatskih izdajnika, među kojim se mnogi danas kaju, posiplju pepelom, ali pamćenje naroda se ne može više nikad izigrati.
    Iako se s tobom ideološki ne slažem, zbog prihvatanja pluralizma u nevrijeme, to ne znaći da i ti ne možeš napraviti nešto dobro, mislim da ti je dobar potez ovo sa objedinjavanjem tema, gdje si nesvjesno rekao nešto radi čega bi ti se dalo oprostiti rekao si "premali smo..." mislio si na forum, a ja na Hrvate u BiH i pomislih: vidi kako šalje sublimiranu poruku, mali smo i treba da se ujedinimo.. baš kao što ti ujedinjuješ ove dvije teme...
    Imaš šansi...
    dzaba coravom namigivat kaze stara poslovica...
    tvoj dragi dobrocinitelj doktor dragan je miran sto se tice nas po pitanju clana predsjednistva, jer hrs se za tu razinu se nije kandidirao ni za drzavni parlament...

kome ostalo sta nije jasno u vezi hrsa, preporucam danasnji intervju na hercgovina.info

https://www.hercegovina.info/vijesti...komsica-152859
    HB

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    dzaba coravom namigivat kaze stara poslovica...
    tvoj dragi dobrocinitelj doktor dragan je miran sto se tice nas po pitanju clana predsjednistva, jer hrs se za tu razinu se nije kandidirao ni za drzavni parlament...

kome ostalo sta nije jasno u vezi hrsa, preporucam danasnji intervju na hercgovina.info

https://www.hercegovina.info/vijesti...komsica-152859
    Stara poslovica kaže pametnom je i mig dosta, ali dobro, tebi čovjek može u lice uperiti reflektor od milijardu lumena džaba, kad si ti ćorav pored očiju i gluh pored ušiju i dalje se baviš strančarenjem i podržavanjem podjela unutar hrvatskog naroda u trenutku dok spasavamo konstitutivnost, kada smo u poziciji da se čuvamo najavljenog bošnjačkog preglasavanja, kad u situaciji nejasnog i nekompletnog izbornog zakona bošnjaci idu i na biranje predstavnika hrvatskog naroda u BiH u Domu naroda, o čemu tvoji idoli u sekti ništa ne govore, jer to prevazilazi njihov mentalni kapacitet.
    Strancima je bilo svejedno što je Komšić u dva mandata sjedio u Predsjedništvu kao "predstavnik Hrvta", bit će im svejedno i sada da se ne daj Bože tako što desi.

Sektaši prićaju jedno a rade drugo. Kao protiv su Komšića, ali ne kontaju da je svaki glas koji među hrvatima ide u podjele na više stranaka pa tako i na tvoj HRS, zapravo glas za Komšića, jer tada ni jedan autentični hrvatski predstavnik neće imati dovoljan broj glasova protiv Komšića.
    Ali i to je viša matematika za sektaše, koji će se i tako ugasiti za godinu dvije.
    To je taj reflektor kojeg ti i tvoji idoli ne vidite.
    Ali razumjet ćete to poslije izbora koji su tu već za dvadesetak dana.
    Imat ćemo o čemu pisati i imat ću ti što reći.
    Nadati se da ćeš doživjeti političko punoljetstvo nakon svega, pretpostavljam ne samo ti nego i tvoji idoli i cijela HRS sekta.
    Bit će vremena kad ću te na to podsječati

Tvoj problem je što sve koji nisu hdz-ovci doživaljavaš kao neprijatelje. Uopće ne želiš raspravljat, samo lijepiš etikete i još se žališ na pisanje drugih prema tebi.

Tvoj problem je što sve koji nisu hdz-ovci doživaljavaš kao neprijatelje. Uopće ne želiš raspravljat, samo lijepiš etikete i još se žališ na pisanje drugih prema tebi.
    Vidiš ja kad postavim pitanje, šta... nema odgovora, maca popala jezik. Idu osobne kvalifikacije ili nekakvi upiti niđe veze, ali dobro shvatio sam što si mislio pod tim da imam problem.
    Razumio sam.
    Međutim, bojim se da isti problem ima i gospodin West, a kako stvari stoje izgleda i ti, samo kad su druge stranke u pitanju (HRS), tj. one "vaše", čiji cilj je vidljiv sa Plutona.
    Bolje imati zastupnika u kantonu pa makar izgubili Dom naroda i predsjedničku poziciju diobom glasova strančarenjem, a znaš i sam nije samo u tome gubitak, to je vrh ledenog brijega za kojim slijedi onda domino efekat...

Čovjek ti je lijepo rekao danemaju kandidata na državnoj razini što uključuje i izbore za predsjedništvo.

Na sreću HRS je minorna politička opcija, teško je uopće tu grupu građana nazvati nekakvom strankom koja je i onako d.j.l. (društvo jednog lica), koji puca debele nekonzistentnosti tipa prije par godina HRS je..., a ta stranka nije tad ni postojala, da ne govorim o nedostatnostima i rupama u programu kojeg je bolje taksativno naznačiti, nego se gubiti u "ljepoti", nepotrebnim promidžbenim obećanjima bez ikakvog utemeljenja tipa podjele Federacije. Ljudi rekao sam već da nisam član HDZ BiH, nego samo simpatizer, ali nakon bajki o podjeli Federacije kako je jednostrano to vidio Slaven, fakat mi dođe da dan poslije izbora odem i lijepo se učlanim u HDZ, pa da mi imate šta spočitati.

Čovjek ti je lijepo rekao danemaju kandidata na državnoj razini što uključuje i izbore za predsjedništvo.
    Nekako smo istovremeno pisali pa nisam vido ovaj tvoj upis.
    Probaj razumjeti, nije riječ o članu Predsjedništva na taj način da HRS nema kandidata za tu poziciju, riječ je o tome da će glasaći HRS-a odvući HDZ-u BiH određen broj glasova potrebnih za Dom naroda, jer se iz županija/kantona uzimaju zastupnici u taj dom i ne samo u taj nego i u Parlamentarnu skupštinu F BiH itd.
    O tome govorim.
    Ovo nisu općinski izbori.

Ako je HRS minoran kao tvrdiš, neće odvući ništa. I kako će to hrvatska stranka drugoj oteti potrebne glasove za dom naroda, ne kužim.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove