+ Odgovori na temu
Stranica 13 od 17 PrviPrvi ... 3 11 12 13 14 15 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 241/331

Tema: Izbori u BiH, muslimanske podvale i ima li alternative HDZ-eu?

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Nervozni, nije lepo takav rečnik upotrebljvati!
    Grunfić, ne radi se o pakosti, nego staloženom određivanju interesa i prioriteta.
    Objašnjenje:
    Kad su Srbi u 19. veku smišljali programe kako da oslobode velikih carstava, Hrvati, tj. Otac Domovine, sastavljao je program protiv Srba.
    Dok su Srbi ratovali 1.s.r protiv velikih sila, Hrvati su u sklopu jedne od njih razmišljali samo kako da nanesu šeštu Srbima.
    Dok su između dva svetska rata Srbi pokušavali da izgrade državu, Hrvati su pisali svetu kelvete protiv Srba.
    Dok su u 2.s.r Srbi imali okupatora za neprijatelja, Hrvati su za jedinog neprijatela imali Srbe, a prisustvo okupatora smatrali su povoljnom okolnošću!
    Čak i u ratovima devedestih Srbi misle da su im Vatikan i Nemačka glavni neprijatelji, a da su Hrvati tek instrument, dokHrvati jasno znaju da su im Srbi neprijatelj glavni.

I onda Hrvati bez ustezanja tvrde da su Srbi opsednuti njima.

E ja sam za to da se konačno kaže: OK, sad se zaista bavimo isključivo vama i D-E-Z-I-N-T-E-G-R-I-S-A-Ć-E-M-O V-A-S!

Iako imate ogomnu prednost u vidu članstva u EU i NATO-u.

Mada to je samo jedan stav. Nije zvanična politika.
    Gle Aleksa - samo nemojte da opet bude - pomagajte braćo Hrvati!!!

A i Vi Srbi imate čudno shvaćanje ratovanja - Vi ratujete čak i kad bježite glavom bez obzira - a znate dobro - kada ste, kuda i gdje pobjegli za vrijeme prvog sv. rata.

I u krajnjoj liniji - tko vam je pomogao da se vratite kad je rat završio.

A Vi onda - upregli Vašu dobro poznatu propagandu i - ispričali Bajke.

Ma za Vas su i Andersen i braća Grim čisti - realisti!

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Hrabar si ti internet ratnik, prijetiš se iz daleke Amerike da ćeš nas dezintegrirati. Mi smo tu, čekamo.
    O pa nisam znao da je Aleksa u Americi!

Pametno - sklonio se na vrijeme - zna Aleksa kako su Srbi obrambeno moćni kada krene nevrijeme.

Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    O pa nisam znao da je Aleksa u Americi!

Pametno - sklonio se na vrijeme - zna Aleksa kako su Srbi obrambeno moćni kada krene nevrijeme.
    Dok oni sanjaju imperije, država im se raspada, a narod masovno iseljava.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Aleksa je 1999 na zapovijed Djindje odava vojne ciljeve. Sada nesmi doma, pa na Hrvatima izpusta bijes.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Aleksa je 1999 na zapovijed Djindje odava vojne ciljeve. Sada nesmi doma, pa na Hrvatima izpusta bijes.
    A šta će doma? Ima pravo Američko ime Alex! Još malo neka poradi na prezimenu i sve pet!

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    .
    Dok su Srbi ratovali 1.s.r protiv velikih sila, Hrvati su u sklopu jedne od njih razmišljali samo kako da nanesu šeštu Srbima.
    )
    zavisi koji Srbi. Ovi s ove strane Dunava i Save, pogotovo sa Save, ljuto su kidisali na Srbiju. jedino ako njihe ne ubrajate u Srbe.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    zavisi koji Srbi. Ovi s ove strane Dunava i Save, pogotovo sa Save, ljuto su kidisali na Srbiju. jedino ako njihe ne ubrajate u Srbe.
    To je činjenica koju kukavički prešućuju.

@Aleksa što se tiče suradnje bosanskih Srba sa bosanskim Muslimanima na duge staze je ravno SF filmovima.
    S obzirom da si ti tamo jako daleko iza bare, baci malo pogled i na boşnje u Srbiji, kako paradiraju i kako, skoro redovno navijaju protiv države u kojoj žive, posebno kad igra protiv Turske.
    Dobro, vi ste gostoprimljivi domaćini, ne smeta vam.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    To je činjenica koju kukavički prešućuju.

@Aleksa što se tiče suradnje bosanskih Srba sa bosanskim Muslimanima na duge staze je ravno SF filmovima.
    S obzirom da si ti tamo jako daleko iza bare, baci malo pogled i na boşnje u Srbiji, kako paradiraju i kako, skoro redovno navijaju protiv države u kojoj žive, posebno kad igra protiv Turske.
    Dobro, vi ste gostoprimljivi domaćini, ne smeta vam.
    Šta je kukavički, bilo u govorenju, bilo u prećutkivanju? To je jedna u nizu nesrećnih epizoda u istoriji srpskog naroda. Bitno je da iz toga nisu nastale neke regionalne podele koje bi opteretile sadašnjost.
    I ne razumem zašto se vi mešate u unutarsrpsku stvar? Tim pre što oćete i da preuveličate i tako stvorite potpuno iskrivljenu sliku. U Gradiški je živeo bogat čovek (moja je sramota što sam zaboravio to ime) koji je u prvoj godini 1.s.r. slao pomoć i hranu u Srbiju. Posle su mu austrougarske vlasti uzeli porodicu kao taoce, a od njega tražili da ide u rat protiv Srbije. Eto, bilo je i takvih slučajeva.
    A vaše mešanje u to, isto je kao kad bih se ja umešao u ove nesuglasice na ovoj temi: Inkvi kaže da postoji realna opasnost od saveza Srba i Bošnjaka (kao što i ja kažem), a vi drugi kažete da nema šanse, pero vam se ne može da odbije. Kako nemate poštovanja prema njemu kao iskusnijem?

Što se tiče muslimana, mislim da debelo grešiš. Od trojice vođa, Zukorlić, Ljajić, Ugljanin, ne zna se ko je više u službi Otačestvu.
    Zukorlić podiže spomenik Dražinom četniku
    https://vesti-online.com/Vesti/Srbij...azinom-cetniku
    http://kraljevinasrbija.rs/wp-conten...c-1140x600.jpg
    Muftija još i lobira u Sarajevu da autoput Beograd-Sarajevo ide preko Romanije, dakle onako kako odgovara RS i RS.
    Ljajić, šta reći, skoro dve decinije u Vladi, radi u interesu Srbije.
    Ugljanin je sad malo opozicija, ali bio je i uz vlast, tako da ga je moguće priključiti kad zatreba.
    Stvorene dve islamske zajednice, obe pod kontrolom.
    I jesi li video Hamdiju Lipovaču ovih dana? Ko bi rekao? A i drugih sličnih ima po Bosni. Pogotovo po Hercegovini.
    Nemoj isključiti da ta njihova marširanja ne organizuje naša državna bezbednost, da ih se uslika, može da zatreba.

A to navijanje, to je nešto čime se mi zaista ne bavimo. Pa bilo je finale vaterpoloa 2001. Jožef Kasa, Mađar potpredsednik Vlade Srbije, rekao je da će navijati za Mađarsku. Niko dramu oko toga nije pravio, čak je voditeljka to prokomentarisala sa šalom i simpatijama. To više priliči vašem Bujancu i sličnima da oko takvih stvari podiže prašinu.

Što se tiče Komšića, primećujem ono što sam već napisao. Moj je stav, napisah to ovde, na hb.org i na fhr, da je srpski interes politički eliminisati svaki uticaj Hrvatske u BiH. I primetim pre tri da čovek želi da uradi upravo ono što mnogo pre te izjave rekaoh da je naš interes.

Muslimani možda pričaju gadno nas protiv, ali nekako uvek ispadne da oni baš i ne urade ništa protiv nas. Ja to ne mogu da znam, ali možda već postoji dogovor - da se samo retorički sukobljavamo, ali u praktičnim pitanjima da idemo na ruku jedni drugima.

Glupost bi bila sa njihove strane da ne izaberu Komšića. A može se desiti.
    Hrvati jedinstveni - Bošnjaci nejedinstveni - prolazi Čović,
    Hrvati jedinstveni - Bošnjaci jedinstveni - prolazi Komšić, jer su oni brojniji;
    Hrvati nejedinstveni - Bošnjaci jedinstveni - prolazi Komšić, naravno.
    Hrvati nejedinstveni - Bošnjaci nejedinstveni - tu je teško prognozirati, jer ko zna kako će se nejedinstvenost rasporediti, ali opet je veća verovatnoća da Komšić prođe jer su Bošnjaci brojniji, pa mogu sebi dopustiti i malo nejedinstvenosti.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 12-09-2018 at 03:33
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Čuj što se mi mješamo u unutarsrpske stvari. A što se ti mješaš vegeto u unutarhrvatske svari i govoriš kako Hrvati moraju uništit pravaštvo koje je po tebi temelj antisrpstva.

što tebe briga što će Hrvati radit.

naravno da postoji opasnost od srpsko-muslimanskog saveza u Bih, ali nije to nešto što nije viđeno. To može homogenizirati Hrvate i staviti ih u formaciju ježa pa ćemo simbolički "nabost" i vas i njih.

iskustva imamo , iz vremena još gorih kad ste kao martolozi ili akindžije dolazili kao predhodnice osmanlijske vojske u hrvatske krajeve s ove strane Drine sve do Gorskog kotara

što se tiče ovih sandžačkih političara, ne bi se mješao u unutrašnje stvari Srbije ali vi Sandžak skoro ne kontrolirate, Dođe Erdogan i tisuće turskih zastava, srpska tu i tamo. Takav doček i ambijent ne bi imao ni u Antaliji
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-09-2018 at 13:25

No da se vratimo na temu.
    Željko Komšić sa svoj već dva mandata u Predsjedništvu kao predstavnik hrvatskog naroda, ne samo da ništa nije uradio i da to Muslimani dobro znaju, nego je samo svojim prisustvom pomogao majoriziranju Hrvata koje nije imao tko da predstavlja u to vrijeme i vrijeme platformaške vlasti o čemu se ovdje mnogo pisalo.
    Ne treba biti puno pametan pa skontati da cilj Muslimana u Federaciji Bih nije Željkin kapacitet, nego sklanjanje Ćovića iz političkog fokusa, čime se ponovo otvaraju opcije ne samo majorizacije, kao sredstva ka cilju, nego i ostvarenje cilja unitarne muslimanske Federacije.

Ovaj ponovni pokušaj sa Komšićem ne samo da se ismijava sa nekakvom MZ , nego do rugla dovodi ulogu Parlamenta EU, koji je u dva navrata upozoravao BiH muslimane upravo radi majorizacije i pokušaja unitarizacije, što nas danas neminovno mora navesti na zaključak, a gelede toga da se sve završavalo na deklaracijama i "upozorenjima" da se čeka da se to dogodi i da se to stanje cementira, jer po do sada viđenom scenariju EU priznaje silu i silom stečene benefite pa i teritorije.
    Muslimanima je to postalo poodavno jasno, a posebice ne tako davno, kada su shvatili signale iz EU a i iz MZ i njenog visokog predstavnika u BiH Incka, da nitko na njih nije izvršio niti deklarativni pritisak radi nemanja volje da se riješi pitanje izbornog zakona u skladu sa odlukama Ustavnog suda BiH i da se na izbore ide bez precizno utvrđenih pravila popunjavanja Doma naroda i evo i izbora člana predsjedništva koji bi predstavljao Hrvate iz BiH.
    Željko Komšić ne samo da je lik bez trunke karaktera koji bi pristao da ga biraju samo Muslimani, što je prihvatio do sada već dva puta i nije se radi toga ni počešao po južnoj strani, jednako kao ni ta MZ i EU i sva svjetska sila koja je to promatrala, kako rekoh prihvatajući silu kao rješenje.

Željko Komšić ima stanovite šanse, o tome sam pisao na drugim temama, pa da se ne ponavljam, ali sve po meni ovisi o Hrvatima iz BiH, koje se pokušava razjebati kao kompaktno glasačko tijelo najmalobrojnijeg naroda, kojekakvim strančarenjem, njakim Zvonima, ovakvim onakvim itd itd, nekakvi ilije cvitanovići lajatori bez programa koji imaju izdajničku misiju da olajavaju HDZ BiH i Ćovića i to je njihov program, jednako kao i Komšićev, po ćemu se uopće ne razlikuju.
    Na njih ne traba nasjedati isto kao i na onog iz Naše Stranke Boriše Falatara upitnog Hrvata kojeg su doveli da i on pokuša ukrasti koji hrvatski glas.
    Jebo i HDZ i Ćovića, imaju sto mana, o kojim ćemo govoriti, ali daj sad da se othrvemo sa propalicama i judama u svojim redovima jer nema Hrvatima druge nego konsolidirati se i okupiti na ideji HNS-a, ako opet nećemo novo sranje i da se sa nama cirkuza, jer svijet se neće ni počešati ako nam ga muslimani šuknu s Komšićem.
    Ne dozvolimo to.

Ako poturicama ćefne da izaberu janjičara oni će ga i izabrat. Jebi ga tako brojevi stoje. Ne mislim da će se nešto posebno dogodit kad budalu izaberu jer je lik podkapacitiran a i nema ovlasti. On je razina milicajca sa Alipašinog koji kao u TLN kad vidi da netko obija Golf pita "oće li poso komšija".

Lik je glup tup i neupotrebljiv, taman koliki i postotak glasača koji će za njega glasat ko biva da ga šuknu "ustašama".

A da će oni nas "riješit" kako se nadaju, nek se samo nadaju. Bio sam u Bosni prije par godina. Kad pređeš Koprivnicu kao da ulaziš, ne u drugu zemlju nego na drugi kontinet. Teška bijeda, tuga, crnilo, neodovršene fasade, smeće na svakom koraku, užas, bijeda, koga će oni riješit a ne znaju ni smeće spremit na prikladno određeno mjesto.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-09-2018 at 13:26

A da će oni nas "riješit" kako se nadaju, nek se samo nadaju. Bio sam u Bosni prije par godina. Kad pređeš Koprivnicu kao da ulaziš, ne u drugu zemlju nego na drugi kontinet. Teška bijeda, tuga, crnilo, neodovršene fasade, smeće na svakom koraku, užas, bijeda, koga će oni riješit a ne znaju ni smeće spremit na prikladno određeno mjesto.
    Prije par godina je bilo i bolje, sad je situacija još očajnija. I to je dobra stvar. Njihovi mediji im prešućuju mnoge bitne stvari pa kad lupe u patos onda ide paljevina, protesti, sukobi sa policijom itd.

Oni smisle neki zloban plan da napakoste, unaprijed se raduju, zlobno smiju. Naravno plan propadne, onda slijedi bijes, izbacivanje frustracija što može ponovo izrodit neki teroristički napad jer podugo nije bio nijedan.
    Kad su u pitanju njihovi mokri snovi o 100% Bosne to je ravno Deretićevoj mitomaniji.

Ako poturicama ćefne da izaberu janjičara oni će ga i izabrat. Jebi ga tako brojevi stoje. Ne mislim da će se nešto posebno dogodit kad budalu izaberu jer je lik podkapacitiran a i nema ovlasti. On je razina milicajca sa Alipašinog koji kao u TLN kad vidi da netko obija Golf pita "oće li poso komšija".

Lik je glup tup i neupotrebljiv, taman koliki i postotak glasača koji će za njega glasat ko biva da ga šuknu "ustašama".

Znaš šta, stoji da muslimani mogu izabrati Komšića jer "brojevi tako stoje" i da je Željko tehnički gledano rupa na cesti., ali cilj nije instalirati Komšića koji u Ćaršiji važi kao alkos i uguz, mada jeste ali samo iz jednog razloga a to je kako znaš i ti svi koji to prate da se zezne izbor Ćovića.
    U ovom glasačkom nadjebavanju može presuditi jedan hrvatski glas više ili ne daj Bože manje.

Definitivno moj stav je da vrijedi pokušati osujetiti instaliranje Komšića na poziciju predstavnika Hrvata iz BiH u predsjedništvo našim glasovima, a što moj buraz kaže: "analiza stanja među bošnjačkim strankama pokazuje da se niti jednoj ne rasipaju tako rado glasovi na Komšića radi vlastitih pretenzija. Stoga Komšić može dobiti glasove iz inertne bošnjačke mase koja je dezorjentirana vlastitim stavom za koga glasovati među Bošnjacima, pa onda da se odluči da zaokruži Komšića, što je nedovoljno da se nadglasa hrvatsko glasačko tijelo ukoliko bude kompaktno." čini mi se da mu ta stoji i da je u pravu.

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Znaš šta, stoji da muslimani mogu izabrati Komšića jer "brojevi tako stoje" i da je Željko tehnički gledano rupa na cesti., ali cilj nije instalirati Komšića koji u Ćaršiji važi kao alkos i uguz, mada jeste ali samo iz jednog razloga a to je kako znaš i ti svi koji to prate da se zezne izbor Ćovića.
    U ovom glasačkom nadjebavanju može presuditi jedan hrvatski glas više ili ne daj Bože manje.

Definitivno moj stav je da vrijedi pokušati osujetiti instaliranje Komšića na poziciju predstavnika Hrvata iz BiH u predsjedništvo našim glasovima, a što moj buraz kaže: "analiza stanja među bošnjačkim strankama pokazuje da se niti jednoj ne rasipaju tako rado glasovi na Komšića radi vlastitih pretenzija. Stoga Komšić može dobiti glasove iz inertne bošnjačke mase koja je dezorjentirana vlastitim stavom za koga glasovati među Bošnjacima, pa onda da se odluči da zaokruži Komšića, što je nedovoljno da se nadglasa hrvatsko glasačko tijelo ukoliko bude kompaktno." čini mi se da mu ta stoji i da je u pravu.
    Ma ja mislim da je njima svejedno tko će biti njihov muslimanski predstavnik. Sasvim je svejedno, jer svi vode istu politiku. Dobro ima ti strančarenja i kod njih i osobnih interesa ali njima je prvenstveni zadatak zajebat Hrvate i to mogu preko ovog besprizornjaka koji nema obraza a nema ni mozga puno.

Tako da ja mislim da se tu nas malo pita a i naši ljudi su inertni, najmanje izlaze na izbore od svih triju naroda, ne doživljavaju BiH kao nešto bitno, niti misle da njihov glas nešto odlučuje a realno i ne odlučuje jer ako se ruše zakoni matematike , ako je 5 trećina od 17 i ako onaj seronja Inzko može poništiti svaku odluku i suspendirati svakoga, to znači protektorat, nije država i izbori su skoro čisti višak.

Onda puno njih neće glasati za Čovića jer se HDZ pokazao sebičan i klijentelistički, gdje samo trpa svoje uhljebe u javna poduzeća, ono modus operandi kao i u Hrvatskoj, a pogotovo Srbiji. Ono naslijeđe osmanlijskog modela korupcije koja uništava državu i narod.

ne mogu zamislit da će neki ljudi koje sam upoznao od dole, glasati za Čovića jer ga preziru. Njih uopće ne zanima što će doći Komšić, toliko su kivni na Čovića i HDZ a i ne prate dubinski nešto politiku i svo to jalijaško političko Sarajevo njima je daleko.

Bolje bi bilo da HDZ, Čović ili bilo tko drugi urade sve da ljudi ne odlaze da prekinu s praksom, možeš se zaposliti samo ako mene podržavaš jer je to ubitačno za opstanak Hrvata, da razvijaju ekonomiju i onda će nas baš bolit što priglupa jalija izabrat priglupog Komšića. Dobro ima tu i naše kolektivne svijesti da se ide za boljim vanka, dok je Srbima dosta njihov entitet pa će on u suknenim bičvama usred ljeta i krdžom u ustima srbovat a poturica će cijedit kahvu kroz prorijeđenu ili skroz ispažnjenu kosiricu ( vilicu), isto će mu dimit krdža sve u čučnutom položaju dok mu živina liže listove od nogu.

Mi smo pomalo pomodan narod i to je jedan od problema.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-09-2018 at 14:21

Kako znaš da ćeš u nećemu uspjeti, ako to ne pokušaš.
    Stoji dosta toga gore što si napisao (govorim Inku, ukoliko se netko u međuvremenu ubaci) to jesu fakti o kojim treba da se raspravlja i da se kritiziraju ako su za toga, ali meni je sve nekako van pameti da razrješavamo svoje međusobne odnose mjesec dana uoči izbora.
    To je nekako krenulo sa enormnim brojem kandidata za "hrvatskog čana predsjedništva" (Dijana Zelenika, Željko Komšić, Boriša Falatar, a iskreno očekivao sam da i SDA ponudi svog kandidata recimo onog Salkića, pa šta ako je musliman, ni Željko nije Hrvat).

Ali dobro, manje više. Ljudi će glasovat za onoga tko mu se čini najprihvatljivijim.
    Samo jebiga, malo smo se kasno "osvijestili" pa počeli mjesec dana uoči izbora ganjati pravicu.
    Reko sam već jednom jebo HDZ i Ćovića, njima treba mane ganjati pa i smjenjivati za što ima načina, ali poslije, kad si osiguramo da nas predstavljaju naši ljudi, a jedno je kad Ćovića zamijeneš, ne znam sad, nekom hrvatinom, a jedno kad ti sjedne Komšić, paš ga klinac smijenuti, kad ga ti nisi ni birao.

OK. Ima HDZ svojih sranja, ali ko je matere ti taj koji je trenutno sa jačim kapacitetom od njih i tko može u trenutku da ih preuzme bez gubitaka predsjedništva, doma naroda i parlamentarne skupštine...
    Mislim poštujem tvoje mišljenje, stoji to sve , ali buraz, skontaj gdje smo i kojim govnima objektzivno.

S jedne te strane jebe ubijanje konstitutivnosti, majorizacija, unitarna BiH u konačnom, a sa druge jebeni HDZ BIh sa svojom "klijentelističkom" politikom itd itd sve ono što si rekao.
    Između ta dva zla ne treba biti Ajnštajn pa izabrati manje.
    Dakle Ćović i HDZ.

To što ja pišem nisu moje želje nego realnost. ja čak mislim da HDZ-u i Čoviću odgovara ovo stanje jer uvijek mogu igrati na kartu, samo vas mi možemo spasiti od muslimanske hegemonije. da mi npr imamo svoj entitet ili državu, onda više ne bi mogli igrati nja tu kartu. Izbio bi im se glavni adut iz ruke

Zato i igraju stalno, malo tamo malo vamo, piškit ću-kakit ću.

zadnji koji je stvarno nešto pokušao bio je Jelavić i njega sam podržavao mada se i o njemu svašta pričalo. Pa su nas potaracali stranci. Nije bilo vrijeme za to, tad smo bili na "streljani" a plus promjene u Hrvatskoj, došli neokomunisti na vlast.

Dakle, Hrvate dole ne zanimaju izbori ko Muslimane ili Srbe koji se bore za vlast u svom entitetu, pa tko jači, mada i kod njih je još veća tuga, neka imaju entitet kad narod živi bjedno i isto iseljava. Nije poanta imati nešto pro forma nego tu formu napuniti sadržajem. Inače ode narod.

ja ne mogu zamisliti da će dat glas Čoviću čovjek koji je morao zatvoriti firmu nakon duge obiteljske tradicije jer posao mogu dobiti uvijek samo jedni te isti, pa pod "stare dane mora u Njemačku" zajedno sa sinom a drugi sin se ne da još i bori se, što misliš koliko njega brine Komšić. on neće da čuje za HDZ ni Čovića.

Sve je to daleko od visoke politike, ljudi nekad gledaju samo svoje egzistencijalne probleme i ako imaju s tim problem njih ništa drugo ne zanima.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-09-2018 at 00:06

Pa Covic je jedina alternativa muslimanskoj hegemoniji u predsjinstvu, to je notorna cinjenica.

A ovi opet kandidraju nekakve Zelenike.

Mislim, tragikomicno.

Itekako ce se bosnjacke stranke tuci oko bosnjackog clana predsjednistva, Komsic je vec zestoko napao SDA kandidata Dzaferovica u namjeri da mu uzme radikalno bosnjacke glasace. On vise ne racuna na SDP glasace, na tu nekakkvu gradsku raju takozvanu, Komsic sad ide na kartu "zajebacemo Hrvate".

Bosnjaci imaju zestoku kampanju, Bakir odlazi, SDP zeli instalirati svog Becirovica u predsjednistvo, tu je i Radoncic sa svojim glasacima, a imaju jos kandidata otpadnika od SDA.

Potpuno razumijem da Hrvat ne zeli dati glas za HDZ, ali ne glasovati za Covica je jednako sto glasovati za Komsica. To je meni najveca tragedija hrvatskog naroda, ali nista novo ni cudno.

Citiraj Prvotno napisano od west Vidi poruku
    zanimljiva anketa na tomislavnews o izborima...
    za sad HRS vodi uvjerljivo ..
    Kao što već napisah-potpisao sav za Hrvatska zvona-HRS ds mogu izaći na izbore,ali kad sam vidio koji su ljudi na listi za ZHŽ,poznajem neke,postao sam skeptičan oko HRS-a,tj.nisam više siguran za koga ću glasati na županijskoj razini.

Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    Kao što već napisah-potpisao sav za Hrvatska zvona-HRS ds mogu izaći na izbore,ali kad sam vidio koji su ljudi na listi za ZHŽ,poznajem neke,postao sam skeptičan oko HRS-a,tj.nisam više siguran za koga ću glasati na županijskoj razini.
    Ma nema dileme. Taj HRS je žešći odron. Idu u koaliciju sa "devedesetkom", koja u programu ima samo dvije točke.
    1. Kako pridobiti bošnjačke glasove A zna se da je za to dovoljno primijenuti točku 2.
    2. Metodologija olajavanja HDZ-a BiH, Ćovića i HNS-a.

Likovi koji se predstavljaju bošnjačkoj javnosti, daju intervjue za Avaz i Klix, su nemušti seljaci, koji su našli da bošnjačkoj čitalačkoj publici pripovjedaju o nekakvim regijama za koje je davno prošao i zadnji vlak s propalim "travanjskim paketom", navodeći vodu na trag jedne od mogućih opcija koje je davno ponudila Biskupska konferencija BiH, u tom nekom vremenu, valjda s jedne strane pokušavajući da pridobiju kler, a s druge da se svojim "naprednim" stavovima na tragu Crkvene inicijative iz ranijeg perioda, koji je izgubio svaki aktualitet, nametnu svekolikoj katoličko hrvatskoj populaciji u BiH, zaboravljajući se da se prosipaju pred Bošnjacima, koje ne zanimaju njihova veleumna preseravanja o regijama, nego kako da maknu Ćovića kojeg se boje ko vrag križa, pa ih stoga ko fol slušaju....
    Posljednje uređivanje od imperator : 14-09-2018 at 13:42

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove