+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/67

Tema: Migranti u Hercegovini

Pa situacija u Federaciji je složena, Hdz BiH to definitivno iskorištava na jedan vrlo ružan način. Ali opet nemaš nekog velikog izbora, glasovat za Hsp ili devedesetku je smijehotres. Pogotovo za Lijana ili ti ga "multietnički" SDP.
    Takva je situaciju da čovjek nema izbor.

Ima onaj Slaven Raguž i HRS kako se zovu, bio kod Bujaneca, nije loše govorio, osim kad je rekao da su Srbi Hrvatima danas u Bih strateški partneri. kakvi strateški partneri budalo jedna. Srbi gledaju samo svoj interes i boli ih briga i za Hrvate i za Muslimane. To se vidjelo s ovim Mektićom.

Osim tog, nije loše govorio.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Misliš na republikance, da, nisu loši, volio bi vidjet Karamatića kao njihovog člana. Što se tiče tog strateški partneri su eventualno Hdz i SNSD, a pazi Srbima odgovara nestabilna Federacija jer ako bi bh muslimani poklopili Hrvate onda bi punom forcom navalili na RS to zna i Dodik otud i političko partnerstvo, nazovimo ga tako.

pa ne mozemo bas porediti Hrvate iz TG ili Sirokog sa Hrvatima sredisnje Bosne ili Mostara... oni moraju za HDZ glasovati... ovi iz TG mogu i za pravase, njima muslimani nisu prijetnja, do jednom..

Nitko ne spominje pravaše kao opciju.

Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    Misliš na republikance, da, nisu loši, volio bi vidjet Karamatića kao njihovog člana. Što se tiče tog strateški partneri su eventualno Hdz i SNSD, a pazi Srbima odgovara nestabilna Federacija jer ako bi bh muslimani poklopili Hrvate onda bi punom forcom navalili na RS to zna i Dodik otud i političko partnerstvo, nazovimo ga tako.
    Ma kakvo političko partnerstvo. To je samo priča, balon od sapunice. Srbima su Hrvati uvijek i danas ultima neprijatelj br.1

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Otvoreno oko teme. SDA Hrvatska Hodzic minimalizira stvar.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    Njih podrzava Mijo Jelic, general Glasnovic, Kordic.

Oni su zaista ozbiljna mogucnost.

Datum registracije
    Sep 2016
    Muslimanka na srid HRTa lobiira za ''gradjansku BH'' sto znaci muslimanska.

Hanuma govori istovremeno građanska država sa svom mogućom grupnom zaštitom vjerskom narodnom..pa to je drvena peć.

Hanuma misli da je pametna a mali Bakirovac, tipična spika..ne smi reć sve što misli..

Datum registracije
    Sep 2016
    Mali Bakirovac prica o ''kada se dogodijo drzavni udar''....da mu das jos pola sata pocela bi mantra o uzp, Herceg Bosna zlocinacka bla bla....

45 minuta ničega. Domobranček Togonal doveo Bakirovca i hanumu da prodaju svoju šuplju priču. 45 bačenih minuta.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nitko ne spominje pravaše kao opciju.
    Nebitno, njih spominjem jer tu i tamo uzmu dobar broj glasova, ili oni ili HKDU ili HDZ 1990, pluralizam je moguc tamo gdje Hrvatima nitko ne moze instalirati kukavicje jaje.

HDZ ima tu prednost u takozvanim mjesovitim sredinama i ne nudi se alternativa, ozbiljna. Pokusaja ima ali na zalost to samo razbija hrvatske glasove dok se muslimani ujedine pa imaju nacelnike i tamo gdje ih je manje, Odzak naprimjer.

Uglavnom, da ne skrecemo sa teme, pisu postali da migranti u bihacu i okolici ovise o crvenom krizu kojem ponestaje hrane, Bakir i merhametli bosnjaci ne haju, tako ce biti i sa ovima u Hercegovini. Sve sam vise uvjeren da je cilj Bakira i njegovih ljudi utrapiti ove migrante Hrvatskoj, po mogucnosti na Jadran, da uniste turisticku sezonu. Moguce jos jedan pritisak vizavi peljeskog mosta. A zvanicni Zagreb, kao po obicaju, muli.

Pa kaj nemaju muslimani Crveni polumjesec? Ili je to samo ubleha?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa kaj nemaju muslimani Crveni polumjesec? Ili je to samo ubleha?
    Imaju merhamet, ali znaju da se u slučaju istočnobliske im braće merhametluk zaista ne isplati.

Kao i uvijek, merhametli su preko tudjih ledja, smeta im kad se Svedi ili Nijemci bune protiv migranata, nazivaju to fasizmom i islamofobijom, ali kad braca dodju u carsiju e onda "salji to u Mostar, salji u Bihac, dalje od nas".

Kao sto su smatrali normalnim da im Hrvatska daje oruzje, da im Hrvatska zbrinjava izbjeglice i prognanike, necu sad o tome koliko su hotela na Jadranu devastirali jer i nasi prognanici su to radili, ali oni misle da je Hrvatska to bila duzna.. da bi je oni danas nazivali agresorskom drzavom.
    Eno danas prosvjeduju zajedno HVO i Armija BiH veterani, pod parolom "zaboravljeni branitelji" a svakodnevno HVO nazivaju agresorom. Kako sad branitelji, sad agresori... no dobro, manje vise svi znamo koliko je taj narod, cast izuzecima, posvadjan sa cinjenicama, realnoscu, samim sobom.

Datum registracije
    Sep 2016

POGORŠANO SIGURNOSNO STANJE
    Migranti ulaze u privatne posjede, građani traže zaštitu

Izvješća MUP-a HNŽ-a otkrivaju kako su u Mostaru već počeli problemi koje uzrokuju migranti.

Naime, policija je službeno zabilježila dva slučaja u kojima je morala intervenirati, piše Večernji list BiH. Oba su se dogodila na magistralnoj prometnici M-17.

U jednom je došlo do prometne nesreće u kojoj je sudjelovao Alen Količića automobilom marke Ford i pješak Ibrahim Khan iz Pakistana. Kako doznaje Večernji list, Količić je automobilom okrznuo Khana koji se s još dvojicom migranata naguravao pored prometnice. Vozač je izašao iz automobila kako bi provjerio što se točno dogodilo, ali su trojica migranata nasrnula prema njemu

. Vlasnik automobila pobjegao

- Vlasnik automobila se prepao nakon što su tri migranta postala drska ili nasilna prema njemu i pobjegao je. U automobilu su ostali ključevi, policija je nedugo zatim došla i obavila očevid - rekli su naši sugovornici.

Drugi slučaj se dogodio isto 19. svibnja, ali pet minuta poslije ponoći. Policija je uz prometnicu primijetila tri nepoznate osobe, a kasnijom kontrolom je utvrđeno kako se radi o Adamu Kadrwrzmu (1999.) iz Libije, Yousefu Arifu (1985.) iz Pakistana i Hakibu Benuriju (1985.) iz Pakistana. Isti su vraćeni do kampa, ali stražar im nije dopustio ulazak u IPC Salakovac, poštujući vrijeme ulaska do 22 sata. Ovo je dokaz kako se pravila ne poštuju, kako državna razina vlasti, koja je migrante iz Sarajeva poslala u Hercegovinu, uopće o njima ne vodi brigu, a dodatno zabrinjava informacija kako se ne zna gdje se nalazi 70 osoba koje su došle u Salakovac.

- Prema posljednjim informacijama, odgovorni ne znaju gdje je 70 migranata. Novi konstantno pristižu, tako da je teško uopće utvrditi koliki je broj ljudi primljen ovdje i koliko ih točno nedostaje - ističu naši sugovornici.

Peticija građana

Ovoga tjedna na adresu MUP-a HNŽ-a upućena je i peticija stanovnika naselja Bijelo Polje kod Mostara koji su više nego zabrinuti zbog događanja oko migranata.

- Nepoznate osobe se kreću oko naših kuća, ulaze na posjede. Ne osjećamo se sigurno, djecu ne puštamo izvan domova i više ne smiju ići sami u školu. Tražimo od institucija da ograniče kretanje migranata pozivajući se na članak 118. Zakona o azilantima - navodi se u dopisu stanovnika Bijelog Polja MUP-u HNŽ-a. Inače, u ovome naselju žive i Bošnjaci i Hrvati i peticiju su potpisali jer smatraju kako je sigurnosno stanje iznimno narušeno dolaskom migranata. S tim se slaže i mostarski gradonačelnik Ljubo Bešlić.

- Ja kao gradonačelnik nikad nisam dobio dokument o migrantima u Mostaru, postavlja se pitanje kako se donose odluke. I onda idu teške riječi, Mektić kaže da je državni udar, a on je napravio državni udar jer, ako čitate Ustav FBiH, tu piše da je sigurnosna situacija na području svake županije isključivo županijska nadležnost - poručio je Bešlić gostujući na televiziji N1.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/migran...-traze-zastitu

A kad zaglavi 50.000 ovih likova, spremni na sve kako bi se probili kroz granicu.

Ko ce garantirati sigurnost stanovnika. Muslimanska vrhuska mozda?

Ovo je jako. Puštaju ih van kampa, ali ih ne puštaju nazad jer poštuju radno vrijeme. Kako nas prave blesavima.

Nakon ovoga treba oštro odbiti bilo kakav dovoz invazilanata u Mostar.

Vjerujem da je u bošnjačkim dijelovima Federacije počela bujat ksenofobija. Lako je davat podršku palestincima ostaloj bliskoistočnoj braći dok su daleko od tebe. Kad ti dođu u dvorište priča se mijenja za 360. Bošnjaci su prljavi kjafiri i taguti za ove bliskoistočne muslimane. Njihove žene su također potencijalne mete jer nisu pokrivene i samim time su legitimne za silovat.

Datum registracije
    Sep 2016
    A sto ako krenu put Sarajeva nazad ili ka Bihacu, jel' im jasno da kroz Dalmaciju nemaju di, tamo su granice ki beton. Sto ako misle da ce se bolje provuci u Hrvatsku tamo oko Bihaca. A sto ako Hrvatska tamo koncentrira policjske snage na granici.

Ha moglo bi se reci da su Muslemani onda zagrizli u govno.

Inace, razocaran san koliko su Hercegovci ne-gostoljubivi. Nema pecenja prascica, prsuta, kobasica.....ponudite ljude.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove