+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/10

Tema: Magnum Crimen 1945

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

Magnum Crimen 1945

''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Sve se to doavno zna ali što to vrijedi kad državom vladaju mentalni nasljednici partizana iz 45-te. Što se vidjelo na komemoraciji na Bleiburgu ove godine. 1945-te su ubijali, klali ali se nisu uspjeli infiltrirati u ustaški pokret..a sad su infiltrirali i u počasni bleiburški vod a narodu puste apaurinčiće poput ovog što si postavio.

Istina je stoput strašnija.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Otkako sam vidio na netu isječke iz knjige Bogdana Radice "Hrvatska 1945", odlučio sam da na nju stavim ruke. I evo, kupio polovnu, pročitao jedno 40%. Blago rečeno, ostao sam paf, jer ono što je bilo na netu nije ni promil promila što je Radica nakitio o komunizmu i Titovoj Jugoslaviji. Svaka stranica pršti stavom i osudom krvničkog i totalitarnog režima. Plače mi se nad sudbinom ovog izgubljenog i neinformiranog naroda, jer da držimo do sebe, ta knjiga bi se besplatno dijelila po kućama, bila obvezna lektira djeci po školama, ne ovako NAMJERNO prešućena i zanemarena. Pitam se, kako se nitko od desničara nije našao da je skenira i podijeli, napravio bi jedno od većih dobrih djela za ovaj narod.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pogledao film, brate Punti. Interesantan za gledanje, ali imao bih primedbe, koje kad bih izneo, svi biste počeli da vičete na mene.

Ono što primećujem, to je jedan običaj da se kaže "ubijali Hrvate", "klali Hrvate"... Čini mi se da je čak i Jurčević to rekao...

Na to se pre neki dan brecnuo Goldštajn u onoj emisiji gde je bio sa Čičkom i Pusićem...

S razlogom. Iako lukavo osmišljeno, to je ipak velika manipulacija. Tu jednostavno ne pripada da se kaže "ubijali Hrvate".
    Ima još sličnih (desničarskih) dokumentaraca na youtube. Gledao sam par njih. Na jednom se kaže: komunistička politika je bila da svako ubija svoje (Srbi Srbe, Hrvati Hrvate...)
    Znači kada se govori o sličnim događajima, možeš reći i "Hrvati su ubijali", što bi bilo podjednako tačno kada kažeš "ubijali Hrvate".
    U tom smislu i Prkačinovo: "Hrvati su u 2.s.r imali dve vojske, i obe su bile junačke: ustaška i partizanska...". Znači, hrvatska vojska je ubijala hrvatsku vojsku (i na Blajburgu).
    Da zaključim, upotrebljavanje nacionalne odrednice kada je reč o žrtvama, podjednako je opravdano kao i upotreba (iste) nacionalne odrednice za one koji su neposredno doveli do tih žrtava. Što dalje znači, da nacionalna pripadnost nije motiv...
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Pogledao film, brate Punti. Interesantan za gledanje, ali imao bih primedbe, koje kad bih izneo, svi biste počeli da vičete na mene.

Ono što primećujem, to je jedan običaj da se kaže "ubijali Hrvate", "klali Hrvate"... Čini mi se da je čak i Jurčević to rekao...

Na to se pre neki dan brecnuo Goldštajn u onoj emisiji gde je bio sa Čičkom i Pusićem...

S razlogom. Iako lukavo osmišljeno, to je ipak velika manipulacija. Tu jednostavno ne pripada da se kaže "ubijali Hrvate".
    Ima još sličnih (desničarskih) dokumentaraca na youtube. Gledao sam par njih. Na jednom se kaže: komunistička politika je bila da svako ubija svoje (Srbi Srbe, Hrvati Hrvate...)
    Znači kada se govori o sličnim događajima, možeš reći i "Hrvati su ubijali", što bi bilo podjednako tačno kada kažeš "ubijali Hrvate".
    U tom smislu i Prkačinovo: "Hrvati su u 2.s.r imali dve vojske, i obe su bile junačke: ustaška i partizanska...". Znači, hrvatska vojska je ubijala hrvatsku vojsku (i na Blajburgu).
    Da zaključim, upotrebljavanje nacionalne odrednice kada je reč o žrtvama, podjednako je opravdano kao i upotreba (iste) nacionalne odrednice za one koji su neposredno doveli do tih žrtava. Što dalje znači, da nacionalna pripadnost nije motiv...
    Prkačin je također rekao da su ustaše bile patrioti koji su se borili za nacionalni interes a da su partizani bili nacionalni izdajnici koji su se borili protiv nacionalnih interesa. Šta je reć da ti je to promaklo? Primarni motiv masovnih ubojstava je bilo osvajanje neograničene vlasti i fizička eliminacija svih protivnika i svih potencijalnih protivnika. A najbrojniji protivnici su bili Hrvati. Pa je postojao i motiv nacionalne pripadnosti..tj. osjećaj nacionalne pripadnosti te je koštao života.

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Prkačin je također rekao da su ustaše bile patrioti koji su se borili za nacionalni interes a da su partizani bili nacionalni izdajnici koji su se borili protiv nacionalnih interesa. Šta je reć da ti je to promaklo? Primarni motiv masovnih ubojstava je bilo osvajanje neograničene vlasti i fizička eliminacija svih protivnika i svih potencijalnih protivnika. A najbrojniji protivnici su bili Hrvati. Pa je postojao i motiv nacionalne pripadnosti..tj. osjećaj nacionalne pripadnosti te je koštao života.
    To je Prkačinov stav o tome ko je izdajnik, koji nije bitan. I partizanski stav je da su ustaše nacionalni izdajnici, koji je takođe nebitan. Bitna je činjenica oko koje se slažemo svi: obe vojske sačinjavali su Hrvati.
    Zato se ne može reći da su na Blajburgu ubijani ljudi zato što su bili Hrvati. Pa partizani-Hrvati bi onda poubijali sami sebe, da je to bio motiv. A to je apsurd, naravno.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

To je Prkačinov stav o tome ko je izdajnik, koji nije bitan. I partizanski stav je da su ustaše nacionalni izdajnici, koji je takođe nebitan. Bitna je činjenica oko koje se slažemo svi: obe vojske sačinjavali su Hrvati.
    Zato se ne može reći da su na Blajburgu ubijani ljudi zato što su bili Hrvati. Pa partizani-Hrvati bi onda poubijali sami sebe, da je to bio motiv. A to je apsurd, naravno.
    To je kompleksno, ne znam hoćeš li razumjeti.

Nisu Hrvati komunisti ubijali Hrvate vojsku nDH i njihove obitleji jer su Hrvati nego su ih ubijali kao zaluđeni marksisti revolucionari koja propagira uništavanje klasnog neprijatelja. tako su i neki Srbi postupali prema drugim Srbima. Rusi prema drugim Rusima..itd.

Ono što je po hrvatski korpus u tom trenutku bilo pogubno da su oni bili smetnja stvaranju tj održanju Jugoslavije. Npr četnici su se mogli prešaltati u partizane jer su i jedni i drugi za Jugoslaviju, samo je pitanje kakvu, dok su ustaše percipirane a one i jesu bile, zakleti protivnik Jugoslavije.

navodno je Đilas izgovorio onu " Oni su morali umrijeti da bi živjela Jugoslavija".

Usput je Srbima dato da se "ižive" kao zbog ustaških zločina ( kao da se nisu "iživljavali" tokom rata).
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-05-2018 at 12:16
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ako je Prkačinov stav o jednom zašto onda nije njegov stav i o svemu drugom? Nije nikakav stav da su se ustaše borile za hrvatsku neovisnost a partizani za suprotno pa ne trebaš bit Eistein da bi skužio ko su nacionalni izdajnici. A Da su samo hrvatski partizani ubijali Hrvate nije istina. Četnici koji su po nalogu kralja nakon sovjetskog "oslobođenja" Beograda prešli u partizane su bili glavni ubojice. Ovaj lik govori o pokojnom ocu moje supruge kojem je bio susjed cijeli život. Obrati pažnju na "ćuti ustašo". "Ustaša" je bio partizan.

https://www.facebook.com/vedrana.spa...5396589323096/

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Odakle je ovaj izvukao Prkačina?! LOL
    A troll & a gentleman

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ako je Prkačinov stav o jednom zašto onda nije njegov stav i o svemu drugom? Nije nikakav stav da su se ustaše borile za hrvatsku neovisnost a partizani za suprotno pa ne trebaš bit Eistein da bi skužio ko su nacionalni izdajnici. A Da su samo hrvatski partizani ubijali Hrvate nije istina. Četnici koji su po nalogu kralja nakon sovjetskog "oslobođenja" Beograda prešli u partizane su bili glavni ubojice. Ovaj lik govori o pokojnom ocu moje supruge kojem je bio susjed cijeli život. Obrati pažnju na "ćuti ustašo". "Ustaša" je bio partizan.

https://www.facebook.com/vedrana.spa...5396589323096/
    Tako je u Zagreb je prvo ušla srpska divizija i poubijala na što je naišla pa tek nakon dan-dva domicilni zagrebački korpus

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove