+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 3 4 5
Prikaz rezultata str. 81/90

Tema: Eskalacija cajkaškog primitivizma u zemlji-quo vadis Hrvatska

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Naivni moj i zeleni Grunfe, to nema veze sa stvarnošću. Nisu pesmice dokaz nečega.
    Sećaš li se kad nam je naš dobri Inkvi besedio o sankcijama kojima je bila izložena Srbija zbog tzv Republike Srpske? Inkvija je impresioniralo to što se narod gurao svakog dana za leba i mleko ispred nekih kamiona, jer toga nije bilo u prodavnicama uopšte. I tako tri godine. To je na neki način opisao i kao karekternost, rečima da narod treba i nešto da pretrpi zbog višeg cilja, i to ceo narod, a ne jedan deo da se izvlači dok drugi ratuje.
    I na kraju, pokušaću da ga citiram, je zaključio: "Da su u Zagrebu zbog nas (Hercegbosanaca), ne tri godine, nego tri dana, podnosili ono što su podnosili u Beogradu, sami bi iz Zagreba došli u Hercegovinu, i podavili nas kao mačiće".
    Eto, tako je bilo, neka mi Inkvi ne da da lažem.

Što znači da su Srbi kao narod iznad materijalnih stvari, hrane, pića, đinđuva... pogotovo kad je viši cilj u pitanju.
    Nekakve pesmice su tu sasvim druga priča.
    Privremeno su se materijalno odricali za dugoročnu veliku materijalnu nagradu u obliku teritorija. To je teški materijalizam i pohlepa.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 17-05-2018 at 12:01

Srbi su složniji. To je činjenica. Ono što njih koči je pohlepa i grabež. Čim se dokopaju države, to traje od 1804 kreću sukobi "hajdučkih klanova" za vlast.

Inače da, složniji su. Njihova oporba u vrijeme rata je napadala Miloševića zbog blokade na Drini a Đinđić išao na Pale radi političkih bodova. Naravno da je radi političkih bodova ali..hrvatska oporba tada napada Tuđmana radi politike prema BiH. To je ta razlika.

Njihov problem nije nedostatak nacionalne svijesti ali njihova nacionalna svijest je retrogradna, pregažena, sirova. nacionalizam je ok pa makar i zastario ali ako tobom vladaju pohlepni nacionalisti bez osjećaja i bez granica za vlastiti ego i materijalnu dobit onda je ta kombinacija katastrofa. Onda imaš zaostalu zemlju i plaću od 300 eura .
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Budući da smo se ovde dotakli omladine, evo interesantan klip:

Grunfova generacija...
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

ne sumnjam da znaju sta su Ahmici

ali ne moze se sa tobom o toj temi, jer je ne razumijes niti mozes, niti zelis.. a niti se meni da

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Budući da smo se ovde dotakli omladine, evo interesantan klip:

Grunfova generacija...
    News bar, najgluplja jugodesna satira dosad. Milenijalci, najgluplja generacija u povijesti. Aleksina generacija.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    ne sumnjam da znaju sta su Ahmici

ali ne moze se sa tobom o toj temi, jer je ne razumijes niti mozes, niti zelis.. a niti se meni da
    Mi smo u srednjoj imali Politiku i gospodarstvo. Neki ljudi nisu znali tko je predsjednik, a tko premijer tada. Nije im bilo bitno to. Većina mladih se ne zamara politikom tad previše. Ja sam tad bil među informiranijima jer me to više zanimalo. Ali opet nisam imal pojma o politici, mogel si mi prodati kaj si htio.

To jeste istina, mlade politika ne interesira, ali znali bi oni tko je Seselj kad bi takozvani hrvatski mediji bili hrvatski.

Zato kazem da su za Ahmice sigurno culi. Ali za Uzdol ne, niti ce ikada. Bar ne ovi koje proberu u anketama.. svi znamo kako se rade ciljane ankete, kada unaprijed imas cilj da "dokazes" nesto, pitas 300 ljudi i izaberes 10 onih koji imaju odgovor kakav ti zelis cuti.

Kako ce znati tko je Seselj, u drzavi u kojoj Pupovac kroji politiku, raspolaze stotinama milijuna hrvatskih kuna, on osobno a da ne govorimo o kojekakvim udrugama kojima je jedini smisao postojanja unistavati temelje hrvatskog drustva, krscanskog drustva da tako kazem.

Naravno da je to sve dio sire globalne price koja je presiroka tema.

Aleksa iz Amerike trijumfira kako su nas Srbi pobijedili. Ali, još smo tu, na tvrdoj siki. Nasukani, a njegova lađa otplovila.

Ja im čak ne zamjeram što ne znaju tko je Šešelj. Ali uvijek stariji žugaju na mlađe. Dobri su mladi kakvi su stariji.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-05-2018 at 08:25
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    To jeste istina, mlade politika ne interesira, ali znali bi oni tko je Seselj kad bi takozvani hrvatski mediji bili hrvatski.

Zato kazem da su za Ahmice sigurno culi. Ali za Uzdol ne, niti ce ikada. Bar ne ovi koje proberu u anketama.. svi znamo kako se rade ciljane ankete, kada unaprijed imas cilj da "dokazes" nesto, pitas 300 ljudi i izaberes 10 onih koji imaju odgovor kakav ti zelis cuti.

Kako ce znati tko je Seselj, u drzavi u kojoj Pupovac kroji politiku, raspolaze stotinama milijuna hrvatskih kuna, on osobno a da ne govorimo o kojekakvim udrugama kojima je jedini smisao postojanja unistavati temelje hrvatskog drustva, krscanskog drustva da tako kazem.

Naravno da je to sve dio sire globalne price koja je presiroka tema.
    Što se tiče ove ankete, ona pokazuje da omladina nema pojma ko je čovek koji malo-malo napravi neki incident koji se tiče Hrvatske. Znači da ne gledaju dnevnik državne televizije. Oni barem prenose i komentarišu Šešeljeve incidente. Pa se reakcije na incidente razvuku i po nekoliko dana u informativnom programu. Dakle, ne gledaju dnevnike. A ako ne gledaju dnevnike, mala je verovatnoća da su obavešteni o Agrokoru, o tome za šta se zalažu stranke, i vrlo je velika verovatnoća da spadaju u grupu onih koji ne izlaze na izbore. Pa samim tim, mala je verovatnoća da znaju i za Ahmiće.
    Da se razumemo, klip prikazuje hrvatsku omladinu. Ali ono što sam ja uspeo da čujem od srpske omladine, istu ne čini je bitno drugačijom od hrvatske. Znali bi npr. ko su Kolinda i Plenki, ali recimo ne bi znali ko je Sinčić.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove