+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/25

Tema: Povijesne rasčlambe i njihov utjecaj na današnjicu.

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ja ne znan zašto Hrvate toliko smeta Pavelić i Ustaše, hrvatski fanatici i borci za hrvatsku nezavisnost?

Većini Hrvata je Tito draži od Pavelića, šta je apsurd. I od Tuđmana vjerojatno.

Pavelić je proda Dalmaciju i uteka, a Tuđman je pokra državu i dogovoria rat sa Miloševićen... ili ovi Paragini kažu da je udbaš. To je otprilike taj sklop.

Zanimljivo kako antifašisti ne zamjeraju Titi i crvenoj bandi genocid nad hrvatskim narodom i neviđenu pljačku i otimačinu.

Najsmišnije mi je kad čujem "opet o Ustašama i partizanima"... da mi je znat ko to u javnon životu ima muda branit Ustaški pokret?
    Danas je došlo do toga da je rasprava hrvatski branitelji vs partizani... i naravno, jugokomunisti su žešći i agresivniji u obrani svojih.

Smeta ih jer su indoktrinirani jugokomunizmom. Sve se svodi na to jesu li ti draži hrvatski revolucionari i borci za hrvatsku državu ili jugoslavenski revolucionari i borci za jugoslavensku državu. Meni su draži borci za hrvatsku državu.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Ne bih rekao da se radi toliko o petoj koloni, koliko o samom mentalitetu naroda i povijesnim okolnostima koje su formirale Hrvate ali imamo prokletstvo loših, odnarođenih političara koji stalno Hrvatsku vuku u propast i rade veću štetu nego bilo koji vanjski neprijatelji iz prošlosti zajedno. Finci su imali crvene, komuniste, prosovjetski orijentirane koji su izgubili u građanskom ratu. Kod Hrvata su pobijedili komunisti, ali nacionalistički i prohrvatski orijentirani komunisti su ili pobijeni ili marginalizirani.
    Ukratko, kakav narod, takva vlast. Od poltronskog naroda ne možeš očekivati da će ih voditi državotvorni političari.

Kad smo kod Finaca,

Ova sjevernoeuropska država i dan danas s ponosom ističe svastiku i nema vijeće za suočavanje s prošlošću

http://www.sloboda.hr/ova-sjevernoeu...e-s-prosloscu/

Ali nemaju oni Tuđmana i ostale poltrone koji se moraju "dokazati svijetu" i EUropi da nisu "naci-fašisti", i još da u Ustav stave kukavičje jaje da se temelje na "antifašizmu" (u prijevodu, komunizmu). Jer valjda "naci-fašisti" nemaju pravo na samoobranu i samoodređenje.

Dizajn me jednim dijelom podsječa na grb samurajskog klana Oda.

Pernar igra šizofrenu ulogu, malo nacionalist pa malo internacionalist, ispravljač krivih Drina.

Društvo je samoregulirajući organizam, svaka suluda ideja prije ili kasnije propada, pitanje je samo sa kojim posljedicama. Ne postoje potpuno lijevi ili desno orijentirani ljudi.
    "Demokršćani" i "socijal-demokrati" kao dominantne struje u većini demokratskih zemalja su bezvezna lijevo-desno podjela. Svaka ideja koja je protuprirodna, koja se kosi sa zdravim razumom je osuđena na propast. Svaki narod/nacija ima svoj identitet temeljen na rasi, etnicitetu, jeziku, kulturi, religiji, povijesti i pokušaj promjene na bilo koji način rezultirat će neizbježnim sukobima ili ratovima. Krv i tlo nasuprot lijevo-liberalnih građanin svijeta fiks ideja u suradnji sa globalistima koji trebaju potrošačko društvo bez identiteta i korijena koje se izrazito provodi na zapadu čijeg smo mi jedan mali dio.

Dakle, lijevo-desno podjela nema smisla. Nacionalna država nema smisla ukoliko nema razumnu socijalnu politiku na koju se načelno furaju "socijal-demokrati" ali forsiraju nekakve "rodno-seksualne" manjine i slične gluposti poput "nitko nije ilegalan", "izbjeglice dobrodošli", kao što niti društvo nije u potpunosti lijevo-liberalno, pa na to polje kao ravnoteža upadaju "demo-kršćani". Hrvati se ne ističu po ničemu u društveno-političkom smislu, ono što promoviraju "socijal-demokrati" i "demo-kršćani" se može sažeti u jedan politički program s izostavljanjem ekstrema kojih je najviše s "lijeve" strane u smislu društvenog inžinjeringa glede rodne ideologije i kultur-marskizma" uz dodatak etnomazohizma.
    Uspješna država ima ravnotežu između privatnih, pojedinačnih i kolektivnih interesa.

Demo-kršćanski "klerofašizam" kojeg vide "lijevi" nije vrijedan spomena.
    Ako neko ne bise poltron, onda je to predsjednik Tudjman.

Ja bi njemu zamjerija izostalu cistku nakon 1995, a prije je on jedini moguc izbor.

Da su Hrvati slucajno ubacili onda nekog pametnog koji bi guknija Heil Hitlaa danas bi Srbi zivili u mom selu.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Sve se svodi na to jesu li ti draži hrvatski revolucionari i borci za hrvatsku državu ili jugoslavenski revolucionari i borci za jugoslavensku državu.
    Točno.
    To je suština.

Tudman se vise plasio da se protiv njega ne digne 50-ak "Hrvata", nego sve ono Srba skupa s JNA sto je bilo. On je dobro znao sto su Srbi i kakvi su, ali je isto tako znao kakvi su i " Hrvati".

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove